Príroda vo fotografiach

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1171 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Príroda vo fotografiach
Canony ako take su dobre, rovnako Nikony...zalezi len od sympatie znacky a od ceny. Z tych "lacnejsich" by som odporucala canon 350D alebo nikon d70 (ten mam ja) a k tomu objektiv s ohniskom aspon 300mm (aj to mije niekedy malo a to sa este pri digi nasobi 1,6 u canonu a 1,5 u nikonu) a znacku alebo model objektivu uz zalezi na peniazoch, mozes kupit original znacku k fotaku, ale aj napriklad sigmy su vyborne....len vzdy si treba uvedomit, ze to nie je lacna investicia, lebo pri zrkadlovkach je to najma o objektivoch a tie su cim kvalitnejsie (a svetelnejsie) tym samozrejme aj drahsie. Idelana svetelnost pri 200 a viac mm je tak 2,5-2,8 a menej, lebo potom uz je to moc tmavy objektiv a chce to bud stativ (lebo to udava dlhsi cas) alebo silny externy blesk (cim sa ale vyplasi zver) alebo fotit len za dobreho svetla ( co sa ale nie vzdy da, ze) ...takze asi tak...velakrat si clovek povie, ze telo je moc drahe, ale pravda je, ze kvalitny objektiv je rovnako, alebo aj drahsi...no a menej kvalitny, teda lacnejsi sice tiez dobre posluzi, len clovek nemoze cakat zazraky a musi sa uspokojit s tym, ze obcas urobi kompromis, alebo o nejaky zaber pride...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1172 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
Ja fotím s Panasonicom LUMIX FZ 20,má to 12x optic. zoom=432mm objektív. Mám ho síce krátko, ale je to super foťáčik,ma vynikajúcu svetelnosť F=2,8 a parádny opticky stabilizator-aj keď je dost veľké šero,da sa fotit v pohode bez stativu. Ucinny dosah blesku je asi 7m. Má kopec fukcii,plne manualnu expozíciu atd... Cena okolo 23-24000Sk. Neviem aké kladies na fotak naroky,ale mne uplne staci a som s nim na 100% spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1187 od johny
Odpoveď od johny na tému Príroda vo fotografiach
No prave som si objednal PANASONIC Lumix FZ5, preliezol som recenzie a rozhodol som sa takto, stabilizator obrazu, mensie rozmery ... to prevazilo nad zrkadlovkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1210 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
tento model je vlastne velmi podobny mojmu,akurat tie rozmery... Myslim,ze si spravil dobre,Panasonic ma ten stabilizator fakt bombovy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #1991 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
dobrá správa. Tí,ktorí uvažujete o kúpe kvalitného fotoaparátu na poľovačku, či fotenie zveri, práve prišiel na trh nový Panasonic Lumix DMC FZ30 s 8mgpix a 12xopt. zoomom. Sam fotím FZ20 a je to šupa, podarilo sa mi aj pár pekných fotiek. FZ20 sa dá kúpiť za 20 000Sk, FZ30 za 28 000 aj s DPH

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2020 od gabo
Odpoveď od gabo na tému Príroda vo fotografiach
Ak dovolíte, položil by som jednu otázku do debaty. Porovnali ste už niekedy zábery vyhotovené digitálom a klasickou zrkadlovkou? Nemáte dojem, že zábery na klasickom filme Vám vracajú lepšie trojrozmernosť ? Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2021 od johny
Odpoveď od johny na tému Príroda vo fotografiach
je to tak, máš úplnú pravdu. Pohľadu do zrkadlovky sa nevyrovná nič a fotografie pôsobia dojmom priestorovosti. Mám doma zrkadlovku nikon. V prírode však používam digitál Panasomin FZ5, kôli rozmerom a hlavne rýchlosti prvého záberu. A tiež stabilizátor obrazu je dobrá vec. Tiež som mal dilemu keď som sa rozhodoval čo kúpiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2099 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Príroda vo fotografiach
Van_FCR prosím môžeš mi dať svoj mail? Ďakujem - potrebujem sa poradiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2174 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Príroda vo fotografiach
Tí ktorí fotíte digifoto - aký mate názor na nový Panasonic Lumix? našiel som ho na stránke megafoto.sk. Budem rád ak mi poradíte - chcem kúpiť digifoto v strednej cenovej kategórii a nechcem urobiť hovädinu. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2176 od johny
Odpoveď od johny na tému Príroda vo fotografiach
Čau, ja som kúpil FZ5 asi pred dvoma mesiacmi a som spokojný. Na výkon objektívu nie je ani taký veľký a stabilizátor obrazu je super. Jasné že to nie je zrkadlovka, ale robí dobré fotky aj na diaľku. 12 x optický zoom. A je aj tichý keď chceš fotiť zver a rýchly. Nevýhodou je snáď neštandartná batéria, ale kúpil som si ešte jednu a vybavená vec. Tých 8 megapixelov na FZ30 je snáď už zbytočný luxus, ak nechceš robiť veľké plagáty. FZ5 má 5 megapixelov a rozdiel v cene skoro 10 000,-. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2179 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Príroda vo fotografiach
Dobrý foták je napr olimpus c760ultra zum je cenovo dostupn pre každého a za všetko hovorí 4,2Mpix a 10 násobný potik zumm plus ultra zuum 2 takže dokopy 12 optyc zum... A zatial sa mi osvedčuje olympus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2183 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
Ja sám mám Panasonic LUMIX FZ 20 a som fakt maximálne spokojný...Mám ju už asi pol roka a dačo už mám nafotené, fotil som v daždi, v slabom svetle, na prave poludnie, z volnej ruky aj so stativom.. Vyhodou je vynikajúca svetelnosť aj keď pri slabšom svetle ti odporučam nejaký statívik. Optický stabilizátor je priam geniálny, skúšal som fotiť s viacerých foťákov a je to zásadný rozdiel. 12 násobné zväčšenie na začiatok úplné postačí, všimni si fotku líšky, fotil som ju na približne 60 metrov, spravil som však aj malý výrez,#1334#(je tam aj fotka bez výrezu) dá spraviť hneď po odfotení. Má kopec funkcíí, plne ho uplatníš aj ako rodinný foťák, dobre sa ním fotia ohňostroje aj nočné mesto...
<br/>Mal som v rukách aj FZ 30, je takmer identická, má akurát výklopný displej a kvalitnejší záznam videa. Z režimov pribudli pre poľovníka nezaújmavé ako napr jedlo, pri sviečkach a pod.. Dosah blesku je ako pri mojej FZ 20 čo je akolo 7 metrov. Rozprával som sa s viacerými fotografmi a ich názor je taký, že tento foťák je na fotenie prírody v kategórií do 30 000 kráľom. Batéria mi vydrží tak na 150- 200 cvaknutí, záleži v akej veľkosti fotíš a aká je teplota okolia. Chlad skracuje životnosť akumulátora dosť brutálne. Ostrí úplne ticho a úzavierku takmer nepočuť. Fotil som srnu, ktorá bola pod posedom a ani nevedela, že je fotená:D. LCD má super svetelnosť, vidiš doň aj keď ti naň svieti priamo slnko. Bál som sa veľkosti a váhy pri dlhších posliedkach, ale je to znesiteľné, určite váži oveľa menej ako triéder. Myslím, že je to dobrá voľba. Medzi FZ 20 a 30 je rozdiel cca. 8 000Sk, najvačia výhoda je asi to lepšie video a 8mpix, ale 5 úplne postačí...K objektívu: Je veľmi kvalitný, pekný na pohľad a má vynikajúcu sveteľnosť. K foťáku dostaneš softvér, clonu-super vec v silnom slnku, USB kábel, nabijačku a pod. Ak je horšie svetlo a nemáš so sebou statív je dobre to cvaknúť cez samospúšť, je menšia šanca, že sa ti fotka rozmaže. Držím ti palec v rozhodovaní, ale myslím, že kúpov foťáku zo série LUMIX určite nič nepokazíš...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2184 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
to je tá fotka líšky [#1334#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #2185 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Príroda vo fotografiach
Ďakujem všetkým za názory. Potom napíšem ako som &quot;dopadol&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12175 od ErikNZ
Odpoveď od ErikNZ na tému Príroda vo fotografiach
caute borci,tiez mam FZ30,som uplny amater ale som spokojny,fotit som snim začal len teraz na jar,mam na to malo casu,nejake fotky som uz hodil do galerie,pozrite si ich a posudte,bol by som rad keby ste mi odpisali aky mate o nich nazor.....dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12292 od roman123
Odpoveď od roman123 na tému Príroda vo fotografiach
toho srnca co mu trcia parozky si priblizoval s akej vzdalenosti.a s akym fotakom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12303 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
musíš napísať komu je tá otázka adresovaná. Srncov, ktorím trčia parôžky je v galérii viac..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12305 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Príroda vo fotografiach
Asi myslel na fotku užívateľa ErikNZ, v treťom riadku druhá a tretia snímka, je tam srnec v tráve a vidno mu len ušnice a parožky. Podarené zábery!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12307 od miso
Odpoveď od miso na tému Príroda vo fotografiach
Môže byť..a čo sa záberov týka-chválim, sú naozaj pekné..:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12321 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Príroda vo fotografiach
Ahoj, tvoje zábery sú fakt veľmi pekné. A vyzerá to, že sú zhotovené aj v dobrom revíri....
<br/>Ak môžeš napíš na aké vzdialenosti si tie fotky robil, napr. tie muflóny. Tiež uvažujem kúpiť nejaký foťák a zdá sa mi, že Ty si si vybral dobre...Díky za prípadnú odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 146 návštevníkov a žiadni členovia on-line