Príroda vo fotografiach

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30792 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Príroda vo fotografiach
ohladne stativov, uvazujem ze najky kupim, pri 15X zoome sa to uz v rukach drzi tazko, ale na druhej strane si neviem predstavit jak to budem nosit a rozkladat, myslim si ze kym sa s tym nastelujem zver bude prec, fotim asi 6 mesiacov a co sa tyka stretnuti zo zverou tak rozlozit stativ by som stihol asi tak v dvoch pripadoch, tak neviem ci nie je lepsie urobit viac zaberov, ved jeden len bude ostry, teda aspon dufam..co na to hovorite???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30793 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Príroda vo fotografiach
este takyto dotaz...ktora zver sa vam foti najlepsie? mne zatial srncia ta my pride dost zvedava, teda aspon v nasom revire, casto caka a nechama prist do slusnej vzdialenosti, zato vysoka je velmy placha, ale ono to asi zavisi od reviru a od jeho vytazenia....neviem ako u vas, tak napiste svoj nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30836 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Príroda vo fotografiach
Ak chceš robiť dobré fotky, tak si predsa len kúp ten statív, zisti si kde sa zver nachádza, v akom čase vychádza, kde ide na pašu ako prvé, tam si sprav nejakú skrýšu, poprípade sa schovaj za peň, aby Ťa nezradil vietor, nastav si foťák, skús si vybrať kompozíciu, a potom už len čakaj a cvakaj
<br/>viem že sa to ľahko vraví, alebo píše,ale to máš lepšie ako blúdiť po hore, lúkach a pasienkoch, a donemoty fotiť s myšlienkou, veď aspoň jedna sa podarí....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30868 od OlympusSP550UZ
Odpoveď od OlympusSP550UZ na tému Príroda vo fotografiach
ja uz ten stativ mam lebo pri 18 optickom sa tazko robia dobre fotky bez stativu. a ten objektiv mi aky poradite

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30893 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Príroda vo fotografiach
aky objektív chceš kupovať, a na aký foťák?-ak máš 550UZ, tak tam objektív nevymeníš?!
<br/>to jedine že chceš kúpiť objektív a časom k tomu dokúpiť zrkadlo, a tam to je už na dllllhú debatu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30921 od OlympusSP550UZ
Odpoveď od OlympusSP550UZ na tému Príroda vo fotografiach
ved mnme povedali ze sa tam da aj v menu mam napisane pripojit pridavny objektiv

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30924 od veron
Odpoveď od veron na tému Príroda vo fotografiach
Na digital mozes dokupit nejaku predsadku/telekonvertor/ ktorá ti znásobí zoom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30925 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Príroda vo fotografiach
550UZ nema moznost menenia objektivov! Telekonverter ti zmeni zoom len na tolko aky je velky (1.5-18x1.5, 2x+2x18 resp.) cize dosiahnez max 18x2=36 mm zosilnenie-co v podstate je daleko od 300mm cocky, popri com stratis ostrost a kvalitu zaberu! Jednoducha vec, Olympus 550UZ nie je stavany na dialkove fotografovanie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30955 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Príroda vo fotografiach
Nebud smutný!
<br/>teraz sa poriadne nauc fotit s nim, je to celkom dobry fotacik, osvoj si vsetky veci, ktore potrebujes k foteniu, snaz sa fotit na manualnom nastaveni,ked zistis ze ta to naozaj chytilo, bavi ta to, tak si nasporis peniaz a kupis si zrkadlo s moznostou vymeny objektivov, a dostanes sa do inych sfer a moznosti, ale hlavne sa nedaj odradit neuspechmi;)
<br/>Fotke a Zveri Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30973 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Príroda vo fotografiach
aj ja by som tak navrhol! A po pripade si zozen nejaku knihu(y) ku zakladom fotografovania a nauc sa co je potrebne vediet a obstarat k uspechu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30977 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Príroda vo fotografiach
Podla mna to s tymi milimetrami pri ohnisku nie je take jednoduche ako si napisal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30982 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Príroda vo fotografiach
hlavna vec ze mas ty ine skusenosti, a dufam ze to pomoze 14 rocnemu chlapcovi-tak nech sa paci-mozes mu to nadalej vysvetlit!:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30984 od veron
Odpoveď od veron na tému Príroda vo fotografiach
Kolkonasobne zhruba priblizi objekt snimany 300mm oblektivom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31009 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Príroda vo fotografiach
Výborná kniha o fotografovaní zvry je od Rotislava Stacha Fotolovy. Myslím, že by to mali mať v Pantha Rey. Ja som ju dostal, takže si nie som istý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31010 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Príroda vo fotografiach
fotografovaní zvery :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31048 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Príroda vo fotografiach
Nechcel som sa nikoho dotknut. Len som reagoval na to, co si napisal o tom olympuse s 18 nasobnym zoomom - ze nie je stavany na dialkove snimanie a ze aj s 2- nasobnym telekonvertorom ma daleko od 300 mm skla. Na dialkove snimanie ho predurcuje samotny 18 nasobny zoom (pokial viem, v sucastnosti je to najvacsi zoom, ktorym kompakty aj inych znaciek disponuju). A k tym 300mm - asi najlepsie pre porovnanie je prepocitavat si vsetky ohniska na kinofilmove policko, tzv. full frame. Tu zohrava hlavnu rolu velkost snimaca. Takze napr. 300 mm objektiv pouzity na zrkadlovke s crop faktorom 1,6 sa javi ako 480 mm objektiv. Napr. pri olympuse 550 UZ vyrobca udava ekvivalent na full frame 28 - 504 mm. A 504 mm je viac ako 480 mm. Samozrejme bavime sa iba o ohnisku a nie kvalite fotiek, kde zjednodusene povedane plati, ze cim vacsi snimac, tym kvalitnejsie fotky.
<br/>...
<br/>V kazdom pripade si myslim, ze olympus 550 UZ je pre zaciatok vyhovujuci. Ako uz bolo spomenute, chce to hlavne vela fotit, pouzivat stativ a zohnat si nejaku literaturu o foteni. A ak mozem poradit, podla mna je telekonvertor pri takomto zoome zbytocny (a zbytocne predrazeny.. . ;) ). Tak teda nech sa dari, dobre svetlo a nech ta neodradia pripadne neuspechy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31051 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Príroda vo fotografiach
To zalezi od toho, na akom tele je pouzity. Napr. na full frame snimaci to je cca 10,7 x zoom, pri snimaci s crop faktorom 1,6 to je cca 17 x zoom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31052 od veron
Odpoveď od veron na tému Príroda vo fotografiach
Dakujem. Ja pouzivam kompakt Olympus SP 510 UZ. Prisposobil som si na to telekonvertor z kamery 2x ale uvazujem nad zrkadlovkou. Chcem si ale zaobstarat nejaku jazdenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31058 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Príroda vo fotografiach
...nechcem si komplikovat zivot, avsak podla mojich vedomosti -Teleconverter je suciastka ktora ide medzi telo fotaka a cocky! Kedze 550 UZ nema moznost vymeny cociek kam to namontujes? Alebo sa urcite bavime o nadstavovacich cockach ktore sa napinaju na predok cocky, Tzv. Priblizovacie, Macro, Wide Angle atd?
<br/>
<br/>To prosim su nie teleconverter a prakticky pouziti tychto smecok kvalita pada!
<br/>Nedopirucil by som to nikomu a hlavne zaciatocnikovi!
<br/>
<br/>Miesas tu tzv. Kinopolicko (cize fotaky pri vyuziti filmu) s porovnanim Digitalnych zrkadloviek? Ak ano tak zase sa bavime o dvoch rozlicnych veciach!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31067 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Príroda vo fotografiach
Dobre teda, ten telekonvertor som napisal preto, lebo si tento vyraz spomenul ty pri tom olympuse... Na kompakty sa pouzivaju tzv. predsadky - napr. telepredsadka... A to kinopolicko - su digitalne zrkadlovky s cipom o velkosti kinofilmoveho policka, lenze su to profimasiny, ktore si bezny amater nedovoli kupit. No a pri zrkadlovkach, ktore maju snimac mensi ako kinofilmove policko sa udava tzv crop faktor. Je to tema na dlho, takze to podla mna nema zmysel riesit na tomto fore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 266 návštevníkov a žiadni členovia on-line