Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12641 od Vladosyn
Ja používam Olympus c760 ultra zoom.... Má 10násobné optické +2násobne superoptické priblíženie a 4 násobné digitálne priblíženie...4,2megapixlu... Robí kvalitné fotky aj vo formáte tif

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12642 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Ak môžem- tiež používam C-760 Ultra Zoom a pokiaľ viem má 10x optický a 3x digitálny zoom, žiadny 2x superoptický (netuším, čo tento výraz vôbec znamená) a nie 4,2 ale 3,2 Mpx. Viem, že tejto problematike sa venujete v inej téme, ale chcel som opraviť chybné údaje...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12643 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Mam zrkadlovku Cano EOS 3000 N-kit na 35mm film a objekto s rozsahom 80-300mm, ale je to drahe fotenie kedze clovek ak chce vystihnut ten spravne zaber musi nacvakat viac obrazkov a co som nafotil sa dozviem niekedy az po tyzdnoch. Preto prave uvazujem nad digitalom, aj ked nie zrkadlovku koli cene. Pozeral som na Panasonic DMC FZ7. 12x opticky zoom+opt. stabilizator, 6,2 Mpx. Co vy na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12644 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Sorry ze som zacal tuto temu este raz akosi som prehliadol ze uz to tu je. Ale napisat mi mozete aj tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12651 od MacOWitza
Odpoveď od MacOWitza na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Vsetko. co je digital a ma nad 10X opticky je v poriadku. Ja sa chystam na D70 alebo inu digitalnu zrkadlovku Nikon, lebo mam Nikon F65 a objektivy pasuju. Stacilo by mi zohnat telo za prijatelnu cenu. Problem bude asi len presvedcit manzelku, lebo som ju pri kupe mojej zostavy za 28.500 Sk pred par rokmi presviedcal, ze to mam na cely zivot :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12653 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Zdravim
<br/>
<br/>ja som pouzival olypmpus C745 Ultra zom 10x optycky a 3x digital. 3.2 megapixel.
<br/>teraz som presiel na digi.zrkadlovku Canon EOS 350D a objektiv sigma 70 - 300 -makro
<br/>8 megapixel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12656 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
www.megafoto.sk/Samsung/sg-pro815 - aj ked co sa tejto znacky tyka o fotoaparatoch som vela nepocul, ale stoji za povsimnutie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12667 od BBrit
Mám Panasonic Lumix DMC-FZ30.8Mpix,12x Opitcký, 48xdigitální Zoom, ale stejně na plné ,,pecky&quot; málo kdy fotíš.Myslím, že důležeitější než Mpix a Zoom, je citlivost,protože zvěř fotíš i už za zhoršených světelných podmínek a citlivost není uplně u tohoto foťáku nejlepší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12669 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
no tak pokial viem tak má naozaj4,2 a ma 4x digitálny zoom hovorime o tom istom výrobku ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12672 od petmat
Mam stym stejné skusenosti,pri foteni v prírode zver vychodi vetšinou za šera pri zhoršenej vyditelnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12673 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
ja mam na mysli C-760 UZ, ale mozno si to mylis s C-765 UZ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12730 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Čo s lepšou citlivosťou a dobrým opt. zoomom a opt. stabilizatorom a ostatnymi parametrami ako ma panasonic by si odporúčal? V cene do 12 000

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12770 od brano
ja fotim s Panasonic DMC FZ7, ma 12 opticky, 6Mpx, ale poviem rovno, ked nie je zver dost blizko, tak je to onicom, digital zoom nema zmysel pouzit,taktiez plny opticky uz nie je nic super, take fotky nestoja za nic, pouzivam ho len v nutnosti, ked chcem odfotit nieco skutocne vynimocne na ukazku,akov tuto jesen jelena s abnormalnym parozim. Taktiez co sa tyka svetelnych podmienok, za sera,alebo podvecer nemam sancu, pretoze mi to natiahne cas a tak je fotka rozmazana a zver malokedy stoji uplne bez pohnutia. Zvysovat iso na tomto fotaku taktiez nema zmysel, pretoze fotka je dost zasumena. Dost zalezi na cipe, digi fotaky tejto kategorie ako je moj panak maju maly cip,takze ani viac Mpx nepomoze.
<br/>Ja chcem prejst na zrkadlovku, s takym fotakom aj pri zlych svetelnych podmienkach je mozne spravit super foto, videl som vecerne foto na iso 600 a fotka bola taka, ako s mojim na iso 80, taktiez co sa tyka objektivu,zrkadlo pracuje inak ako klasicky digi fotak ako ten moj, takze na fotenie zvery, ak sa tomu niekto chce skutocne venovat odporucam zrkadlovku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12771 od sibo
Akurat sa chystam kupit olympus E-500 DZK. Doteraz som pouzival E-300, ktora vsak nebola moja a bol som velmi spokojny. robi nadherne foto.
<br/>
<br/>DZK obsahuje dva objektivy a daju sa dokupit aj dalsie, a co je velka vyhoda da sa k olympusu kupit redukcia na M42 a potom sa daju pouzit klasicke teleobj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12779 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Viem ze FZ 7 nesiaha zrkadlovke ani po päty. Mam zrkadlovku ale na klasiku film a niesom moc spokojný, lebo za sera ba aj za vidna pri foteni z volnej ruky su fotky pri 300mm objektive rozmazane. Nie vzdy je casu na rozkladanie statívu. Chcel som FZ 7 na take bleskovky a hlavne je ovela lahsia a transportnejsia aj pre pouzitie na turistiku a domace foto. Tak som chcel nejaky kompromis medzi zverou a turistickuo a rodinnou foto. Ako si spokojný ty Brano s domacimi príp. dovolenkovými zábermi? Myslís ze sa na to moje pouzitie hodí alebo je to s tou FZ7 az také zlé?! Uz som uvazoval ze by som si kupil len telo zrkadlovku bez objektivu kedze objektív Canon 85-300mm uz mam. Bohuzial vsetko je okolo 30.000

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12830 od brano
ja som celkovo s mojou FZ7 naozaj spokojny, snazim sa stale zdokonalovat a s mojej fz7 vytazit maximum, myslim, ze by si snou bol spokojny na tie druhy fotenia, ktore si spomenul, mrkni na fotografovani.cz,klikni diskuse - praxe s fotoaparatmi panasonic a klikni si na fotky fz7, tam je fotiek s tohto fotaku habadej, moj nick je tam hiker, mam tam nahadzanych dost fotiek,takze kludne mrkni tam a spravis si sam nazor,myslim,ze fz7 je slusny fotak a da sa s nim naozaj kvalitne fotit,len proste na niektore veci uz nestaci,ako napr na fotenie zvery,ktora je v dialke,ale inak je to skvela masinka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12832 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
nemozem si pomoct, avsak ak chces naozaj fotografovat zver-hlavne s predpokladom na kvalitu vysledkov --- drz sa zrkadlovky-ci uz film alebo digital na tom nezalezi! Point7shoot fotaky su velmi obmedzene v tomto pouziti!;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12850 od brano
to je jasna vec,ved som to tu spomenul, zrkadlo je proste iny level a na na poriadne fotografovanie zvery je zrkadlo nevyhnutne,iba ze by ti zakazdym prisla zver pred fotak zapozovat a to este aj za dobreho svetla:D,smola je ale ta,ze zrkadlo spolu s vhodnym objektivom je este stale draha zalezitost:[,a pokial sa foteniu clovek naozaj intenzivne nevenuje,tak postaci aj klasicky digi fotak,pravda s obmedzenymi vysledkami

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12853 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Pani pridam sa k teme
<br/>Neni dlezite telo fotaku ale hlavne objektiv.to je najdolezitejsia vec na kvalitne fotky.na telu az tak nezalezi.telo sa da teraz kupit za dobru cenu ale s objektvom je to horsie,ak sa tomu chcete venovat naplno treba dobre investovat do objektivu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #12959 od brano
nova cena: 10 000Sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 227 návštevníkov a žiadni členovia on-line