Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?

pred 16 rokmi 2 týždnami #34012 od Ondrik
Fuha...si mu poradil dobre..ale draho...taku techniku aku spominas by som bral i ja.
<br/>Ja by som mu na zaciatok doporucil nejaky digital..olympus sp 550,560..sony dsc h7,9...nieco v tejto kategorii...{10 az 12000}ja som zacal fotit asi pred 3stvrte rokom a na poriadnu zrkadlovku si financne ani skusenostne netrufam..tolko moj nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34014 od dandyy
Má niekto skúsenosti s Panasonicom DMC FZ 30, mám na ňom telekonverznú šošovku, ale chcem vedieť, či sa dá cez medzikrúžok pridať dajaký zoomový objektív a či by to samozrejme fungovalo. Ďakujem, Michal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34027 od Gerry
Dakujem za reakcie..Ja co fotim fotim telefonoma teraz som si vybral FUJI zrkadlovku 8.1Mpx a 10xopticky zoom a 6xdigitalny a mozno si najdem este nieco ine a mozno aj nieco z vasho.Dakujem..a este sa chcem opytat ci a niekto skusenosti s nakupom cez internet..Dakujem8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34045 od kurt
Nuž za 1. z toho čo píšš sa mi zdá, že sa nejedná o zrkadlovku ale o klasický kompakt, nič proti tomu. 2. Na digitálny zoom zabudni, je to len marketingový ťah výrobcov a v skutočnosti sa o žiadny zoom nejedná. 3. Zameraj sa na čím vyšší optický zoom v kombinácii s kvalitným stabilizátorom obrazu. Pri väčších zväčšeniach bude neoceniteľný. Pred pár rokmi, kým si chlapi pokúpili zrkadlovky hojne používali Panasonic a pochvaľovali si najmä ten stabilizátor. Na záver, netreba sa zbytočne hnať za pixelami. 3Mpx v pohode bez orezu roztiahneš na A4 o 5 Mpx ani nehovoriac. Pre mňa by bol jednoznačne prioritný 3. bod. ;) Dobré skúsenosti mám s nákupom cez www.hej.sk[/]www.hej.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34059 od miso
Tak, &quot;zrkadlovka&quot; to nie je, to pomenovanie troška dezinformuje. Digitálny zoom je len výrez obrázka, digitálny zoom aj 100x ti spravím na PC;)
<br/>Dobré skúsenosti mám s Panasonic Lumix FZ séria, doteraz využívam FZ 20 a na moje občasné fotografické výlety stačí. Stabilizátor super, akurát ak je slabšie svetlo potrebuješ statív, alebo aspoň niečo rovné, na čo foťák položíš, ináč nespravíš peknú snímku, lebo uzávierka je značne dlhšia. Ak budem mať na fotenie viac času chcem ísť do slušného tela a Tamrona ako spomínal Martin.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34092 od palo75
fungovat to istotne nebude.A naco aj,ved ked das telekonertor,tak ti to natiahne az na600 mm - myslim ze to staci.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34098 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
teleconvertor....aj na zrkadlovkach:[:[:[:[...jedine v poslednom vychodisku ked nie je na nieco lepsie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34142 od Ondrik
...dig zoom si nevsimaj...ale aj pri 10 zoome budes potrebovat pevnu ruku..ja mam 15 zoom a casto mi to nestaci..ale hlavne je dostat sa k zveri co najblizsie..to je dolezite..potom ta zoom trapit nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34172 od skeet
Skoda z enevidiet nikde tvoje fotograficke uspechy!;):-o:liar::]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34241 od Ondrik
uz vidiet skoc do galerie..Ondrik ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34248 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
....ano, klobuk dolu ....nieco z toho bude!;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34292 od Ondrik
dakujem........:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34396 od johny
Objektív je už doma, už som bol aj von a aj keď bolo už večer a pod mrakom tak srnca na 100 metrov som si nafotil pekne. Stabilizátor vyzerá solídne. Najhoršia je tá hlučná spúšť. Rád by som počul váš názor na extender. Čítam dostupné recenzie a väčšina konvertorov má uvedené, že autofokus funguje len s objektívom so svetelnosťou lepšou ako F4,5. Ten Môj má 4 - 5,6. Znamená to že by som musel ostriť manuálne??? Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34397 od johny
Objektív je už doma, už som bol aj von a aj keď bolo už večer a pod mrakom tak srnca na 100 metrov som si nafotil pekne. Stabilizátor vyzerá solídne. Najhoršia je tá hlučná spúšť. Rád by som počul váš názor na extender. Čítam dostupné recenzie a väčšina konvertorov má uvedené, že autofokus funguje len s objektívom so svetelnosťou lepšou ako F4,5. Ten Môj má 4 - 5,6. Znamená to že by som musel ostriť manuálne??? Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34415 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
janci, ved F4.0 je lepsi-rychlejsi nez 4.5!!!!;) , takze bez obavy---elektronika bude fungovat bez problemov! Co sa tyka extender-a je to kruzok ktory ide medzi fotak a cocku , je v rozlicnych silach, takze ked mas napr. 2x, cocka 100mm bude priblizovat na 2x100 cize bude to fotit ako 200vka! Co sa tyka kvality zaberu-ty to osobne velmi ani nezbadas, taketo veci su na diskuzie medzi &quot;odbornikmi&quot; a profikmi, ktory sa divaju na fotografiu so zvacovacim sklom, a az potom uvazuju nad jej umeleckou kvalitou!Ja osobne pouzivam 1x a 2x extender, a viacej menej pri macro foteni v praci a je to dostatocne kvalitnen nevidim tam ziadne rozdiely-aj pod lupou!
<br/>
<br/>Len k tomu treba stabilnu ruku-alebo stativ, ale to uz vies!;):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 týždňom #34418 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
2x telekonvertor Ti pridá 2 clonové čisla, t.j. 6 - 7,6. S tým autofokusom ohľadom použitia telekonvertora Ti veľmi neporadím, u jednotlivých objektívov to môže byť rozdielne. Ináč 2x telekonvertor sa podľa mňa na kvalite obrazu prejaví (záleží samozrejme aj na samotnom telekonvertore).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 dňami #34573 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Ten telekonvektor ti ubere na kresbe a na rychlosti ostrenia, pokial mozno tak maximalne si kup 1,4 ale 2x je podla mna zbytocne.Ale pokial mozno nepouzivaj ani ten .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 dňami #34574 od cerebellum
Odpoveď od cerebellum na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Martin, dakujem za radu. Pisal som to Johnymu, ja telekonvertor kupovat neplanujem (zatial), skor rozmyslam nad nejakym dobrym objektivom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 dňami #34609 od johny
Som prekvapkaný že aj keš om už fotil v riadnom šere, fotka celkom vyzerá. Pozrite si ihličiaka v mojej galérii. Zároveň som sklamaný hlučnosťou, pretože jelienok ma počul asi na 40 metrov. No čo už, aspon pekne zastal a počkal kým ho cvaknem. Potom pomaly odišiel ... Ten konvertor by som chcel 1,4 a to by som používal len v kosodrevine na ruji na fotenie z kopca do kopca pri dobrom svetle, na prechádze mi toto akurát vojde to kapsy, aj tak už je to čo vláčiť ... Ale FZ5 by som toho jelienka už tak nenafotil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34679 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
janci, kazdy ma v tejto zalezitosti urcitu pravdu, avsak musime sa pozastavit na tom co chceme prakticky dokazat a teoriu si nechat len na teoriu! Jedna sa tu o prakticky kvalitnu fotografiu. Podla mna by obraz mal byt obrazom len toho co chces ukazat! Ked fotim zver tak ocakavam obraz zveri na CELOM zabere, ( kde zalezi na kompozicii), a okolie by malo byt obmedzene a po ripade nezaostrene ( Depth of field na cocke). Ano extender ti meni F-stop, co znamena ze skresluje pozadie (princip depth of field), kde, ak mas fotak zaostreny na objekt sa nic nedeje! Podla mna si na tom lepsie ked zbliziz objekt s extenderom a vyfotis kompozicne to co chces nez keby si fotil jelena, ktoreho musis na fotografii hladat lupou niekde v strede sirokej luky , coho bohuzial vidime pomerne dost....no ale to je tiez v poriadku, kazdy ma svoje nazor a vedomosti ...a samozrajme radost zo svojho diela!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.067 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 412 návštevníkov a žiadni členovia on-line