Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38050 od sako80
nazdar chlapi mam SONY Alpha DSLR-A200 + objektív 18-70 mm , mozno si niektori pomyslite ze som si mohol poriadit aj nieco lepsie ale skratka mam co mam a chcel by som si dokupit objektiv aby som mohol trosku pofotit aj nejaku zver z posedu, ale nechcem nejako velmi investovat, rozmyslam nad SIGMA Objektív telezoom 70-300mm F4-5,6 DG APO Macro alebo TAMRON Objektív AF 70-300mm F/4-5,6 Di LD MACRO 1:2 alebo by ste mi poradili nieco ine? velmi pekne dakujem za rady!!! lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38381 od Ondrik
Chcem poprosit o radu....uvazujem nad kupou telepredsadky SONY VCL-DH1774, k fotoaparatu SONY DSC H 7 ktory ma nasledovne parametre>
<br/>Ohnisková vzdialenosť (f= mm) 5,2 - 78,
<br/>Ohnisková vzdialenosť (konverzia f=35 mm) 31 - 465
<br/>Telepredsadka je 1.7X.
<br/>Fotim hlavne z posedov pomocou stativu a zoom casto nestaci.
<br/>Viem ze my asi poviete,, kup si zrkadlovku,, ale ja chcem poradit ohladne tejto zalezitosti, za rady vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43116 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Zdar, chlapi, pýtal som sato už aj na Lovuzdar.sk, ale pre istotu sa opýtam aj tu - mám technickú otázočku, vysníval som si Nikon D90 a mám možnosť výhodne kúpiť americkú verziu. Chcem sa opýtať skúsenejších, či je v tom nejaký rozdiel voči európskej pre mňa ako užívateľa. Dík za prípadné odpovede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43120 od kurt
Ja mám canon 450D v emerickej verzii a jediný rozdiel je v tom, že bolo treba dokúpiť adaptér na naše zásuvky. Je to taká blbosť čo sa zaradí medzi zásuvku a nabíjačku a stojí to pár korún. Neviem ako je to pri Nikone, ale rozdiely tam moc nemajú kde byť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43122 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Dík, myslel som si, že okrem adaptéra by nemali byť rozdiely, ja len pre istotu, pred tým, než do toho strčím toľko prachov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43131 od Baikal
Otazkou však je, ako budes riesit pripadny servis, priprav sa na to, ze slovensky servis ti mozno odmietne zarucnu opravu takehoto stroja ... niektori vyrobcovia totiz odmietaju servisom preplacat nahradne diely pouzite pri opravach zariadeni, ktore pochadzaju z inych trhov ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43151 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
To by mohol byť problém, ale asi budem spoliehať na to,že to bude šľapať, ak nie tak budem musieť draho objednávať náhradné diely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48874 od pavelb
Hľadám nejaký fošák, dig. zrkadlovku. na fotenie zvery, ale aj na turistiku. Doporučte niečo, čas beží, škoda každího okamihu. Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48897 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
...ako napisal Baikal---verzia Usa je nic ineho len a len zaruka a servis! Nema to nic spolocneho s adaptermy, malo by to byt logicke ze elect. nabijacka musi byt ina , kedze europa a zamorie maju ine parametre v sieti (220/40v vs. 110v (USA)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48905 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Na presne poradenie je malo vstupnych informacii....tak ja len tak vseobecne...vyber zalezi hlavne od toho, aky je rozpocet a predosle skusenosti...ale v principe, netreba siahat po extra drahom tele, bezne dostupne zrkadlovky stednej triedy od ktorehokolvek vyrobcu su dostatocne dnes uz. Skor sa treba zamerat na kvalitne objektivy s dobrou svetelnostou...a aj na dostupnost objektivov a ineho prislusenstva (ci uz sirkou alebo cenou). Takze mi vitazne vychadzaju dve znacky - canon alebo nikon. A ja zvyknem davat este jednu radu. Aj ked sa fotak objedna cez net, treba zbehnut do kamenneho obchodu a chytit telo do ruky. Niekomu lepsie sedi canon, inemu nikon...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49383 od ekopecto
Odpoveď od ekopecto na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
chalani ake skusenosti mate s panasonikom vyhody a nevyhody.dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49858 od danielkornel
Odpoveď od danielkornel na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Mám styri fotoaparáty dve zrkadlovky Olympus E510 Double kit(dva objektívy) Canon EOS 450D a objektív Sigma 18-200, Kompakt Canon PowerShot A710 6x Zom a Panasonic Lumix FZ28 18x Zoom. Tento som prikúpil k vôli zoom, pre fotenie zvierat na väčšiu vzdialenosť. Tento fotoaparát ma príjemne prekvapil ostrím kreslenim a preto som prikúpil telekonvertor 2x zväčšujúci. Teraz v plnej sostave má oniskovú vzdialenosť 820 mm a to je veľká výhoda pre fotenie vzdialenej zvery. Má ale jednu nevýhodu, že nie je vhodné používať ISO väčšie ako 400, dokonca výhodne je len do ISO200. Ale robí celkom slušné video 1280x720 teda HD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49875 od pavelb
Ano, rozhodujem sa medzi týmito 2 značkami. Ešte poraď ten objektív.
<br/>
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52993 od hartge30
Odpoveď od hartge30 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
Zdravím všetkých, idem kupovať teleobjektív a rozhodujem sa medzi Sigma 135-400 mm F4.5-5.6 APO DG a TAMRON AF 200-500mm f/5-6.3, čo uprednostniť ohnisko alebo svetelnosť? Bude to môj prvý objektív vôbec ak nerátam setový, Vďaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53139 od kurt
Tamron som mal a je to veľmi slušný objektív za ten peniaz. Sveteľnosť ti za normálnych okolností moc nepomôže. Predåžiš si čas fotenia len o niekoľko minút, aj keď to môžu byť tie najzaujímavejšie. Skôr si pozri kvalitu fotiek z týchto objektívov ako by si sa mal rozhodovať podľa ohniska a svetelnosti. Pri týchto dvoch sklách tieto rozdiely nie sú až tak veľké.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54846 od 01miso
Caute a co si myslite o Canon Powershot SX10 IS hodi sa to na fotenie zvierat alebo radsej uvazovat nad nejakou lacnejsou zrkadlovkou diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58619 od apac939
Odpoveď od apac939 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
zdravím všetkých je tu niekto kto mi poradi s fotopascou sg550?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 8 rokmi 7 mesiacmi #64022 od michal33
Odpoveď od michal33 na tému Aký fotoaparát používate na fotenie zveri?
a co potrebujes poradit s touto fotopascou? ja som endavno kupil tuto www.ibo.sk/produkt-komplet-fotopasce-sco...-8-mpx-/4/243/13582/[/]fotopascu sg550

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 186 návštevníkov a žiadni členovia on-line