reloading

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47463 od Akela
Odpoveď od Akela na tému reloading
Slová presnosť je dobrá, znamenajú aký rozptyl na 100m? Toto strelivo by som neodporúčal ani nepriateľovi, mám absolut negat skúsenosti a hlaveň doslova zasratá. Tiež som ho kúpil do terča kvoli cene, ale neskúšajte to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47491 od petob
Odpoveď od petob na tému reloading
Už som to raz písal v téme Strelivo Prví Partizán. Na sto metrov to vojde do 5cm kruhu. Strieľam zo strechy auta na ktorom mám položenú deku. Skúšal som ich aj na 200 m a všetkých päť zásahov bolo v kruhu papiera A4. Ja som s nimi strelil straku na 130 m a dve líštence na 150 m. Ja ich strieľam aj v 7x65 R Tri týždne dozadu som ulovil diviaka cez lopatku a zo streli zostal valček asi o hmotnosti 60 % . SB by sa bol rozprskol a zostal by po ňom len plášť. Mám pár takých doma. Mám tú strelu v galérii. Je tam aj 4g Norma. Tie používam na srnca. Moja skúsenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47499 od hunter223
Odpoveď od hunter223 na tému reloading
Prebíjam 7x64 s prachom A4350 zatial som celkom spokojný. Ale chcel by som prebíjať s prachom Vihtavuori strelu INTERBOND 154grains. Vie mi niekto poradiť aký prach kúpiť a ak má skúsenosti tak aj navažku aspoň približnú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47501 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Napis mi na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. , mozem dat par tipov,prip. si zavolame.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47577 od zdenek68
Odpoveď od zdenek68 na tému reloading
Dakujem za odpoved. Budem sa drzat tvojej rady. Prach som zohnal Accurate 4350, strely Nosler Accubond. Dalej by som sa chcel opitat ci by si mi nemohol v tvojom programe preratat laboraciu kalibru 7x57. Prach bysom pouzil Acurate 4350 a strely som kůpil Hornady SST 162grs.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47578 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Priblizna laboracia pre 7x57 (ratal som 58cm hlaven),dlzka naboja 78,0mm. Navazka Acc 4350 priblizne 46,0-46,5grs. Ber to len ako odhad,ci to bude chodit presne,to je otazka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47724 od moron
Odpoveď od moron na tému reloading
chlapi děkuju za rady, kamarád si s s tím bude muset nějak poradit - měl přemýlšet když zbraň kupoval.Zdar Rosťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47841 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému reloading
Ak Ťa môžem poprosiť,nepozrel by si laboráciu prachu Tu 2000,strely 125grs Hor. v náboji
<br/> 7,62x39.Zápalka Federal,dåžka 55,8mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47845 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Milerad,ale moj QuickLoad nepozna prachy z rady Tubal od Vectanu......:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47915 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému reloading
Prepáč,až teraz to čítam.ďakujem Ti.Niečo som už vyhrabal na nete,ale je toho málo.Tak som začal sám laborovať.Navážky 24-26 grs som odstupňoval po 0,5 grs.Najmenší rozptyl je pri navážke 26 grs.Znaky vysokých tlakov takmer žiadne,nespálené zbytky minimálne.Jediný problém nabíjacia hustota.Nábojnica je pred osadením strely takmer plná.Rýchlosť cca 720 m/s.Nie je to nabombovaná laborácia,ale mám z nej lepší pocit ako s prachom AA 1680.
<br/>Možno by bolo dobré vyskúšať s týmto prachom magnumové zápalky.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47920 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému reloading
myslim ze ked strela zatlaca prach do nabojnice ide o kompresnu laboraciu vtedy je urcite lepsia magnumova zapalka, Ti co stielaju long range robia kompresne laboracie skoro stale

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47926 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Hm,to pocujem prvykrat. Vela ludi co poznam a strielaju LR,robia naboje skor stredne az menej vykonne. Balistika na pretekoch nehra az taku rolu,ci musim kliknut 30 alebo 41 klikov je vedlajsie. S kompresovanymi navazkami som sa stretol skor pri velmi vykonnych laboraciach urcenych na lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47955 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému reloading
....ide o kompresnu laboraciu vtedy je urcite lepsia magnumova zapalka,.....
<br/>1:Nie je to az taka pravda, hoci aj ked ide o kompresovanu napln to neznamena ze vo vsetkych kalibroch ti vyhovuje Magnum zapalka. Kedze sa tu jedna o 7,62x39, co je v podstate kratka nabojnica , tu ti uplne staci LR zapalka. Magnum zapalky su potrebe do dlhsich nabojnic (7mmRM a pod.) kedze a tu jedna o pomerne vysoky objem prachu ktoreho hmota vyzaduje vyssi vykon zapalky, teda aby prach horel co najrychlejsie-alobo uniformne,
<br/>
<br/>2: Co sa tyka Kompresovaneho naboja---Idealne by mala byt nabojnica naplnena 100%, co vsak neznamena ze sa ti prach vylieva z nabojnice von! Ked si vsimnes 100% naplnenu nabojnicu vidis ze rovina prachu je takmer pod spodom krcku, cim prakticky prach strelou do nabojnice az tak velmi nenetlacas. Ak vidno ze nabojnica je UPLNE plna prachom tuna dochadza t tzv. kompresii, co v skutocnosti nie je potrebne, najlepsie je pouzit prach ktory hori rychlejsie , v ktorom pripade zredukujes jeho hmotnost alebo objem v nabojnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48020 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému reloading
V podstate sa dá s tebou súhlasiť,aj keď pravý význam magnumovej zápalky ,,iba ,,na dlhé náboje (tak si vysvetlujem tvoj názor) sa mi celkom nezdá.Vieš, totiž originál zápalka v náboji
<br/>vz.43 je podľa mňa takej úrovne schpnosti zapaľovať ako magnumová.Totiž navážka prachu,trebárs z poslednej doby vyrábaných nábojov vz.43 globulárneho prachu D 063-01 je cca 23,3 grs.Jeho rýchlosť je asi 740 m/s.Ak nalaboruješ náboj s originál navážkou prachu D 063-1 a zápalou LR hociakej výroby,nedosiahneš rýchlosť ani 700 m/s.Tak som teda uvažoval,že náhrada starej berdanovej zápalky by bola asi zápalka LRM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48021 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému reloading
zdat sa ti to nemusi, to mi je jasne...ale z principu pouzitia druhov zapaliek je to jednoznacne! Samozrejme ze Magnum zapalka ma onieco vyssi vykon ako LR-pre to je to magnum, to vsak neznamena ze je urcena na zdvihnutie tlaku, cize zdvihnutia vykonu prachu!
<br/>
<br/>vz.43 nepoznam, tak isto ani D 063-01,neviem ani aky to skutocny vykon, popri com mam dojem ze to nevies ani ty. Velmi tazko sa da ohodnotit vykon naboja ked neviem co je v nom, tych 40m/s moze a nemusi byt doslovne priamo suvyslivy zo zapalkou, kedze tlak/vykon bude ovplyvneny inymi vecami-staci ti napr.zatlacit strelu do nabojnice trochu hlbsie nez original a uz mas zvyseny tlak co sa prejavi aj v rychlosti!
<br/>
<br/>rozdiel tych40m/s....no neviem ci by mi to stalo za to aby som sa az tak vela s tym trapil.
<br/>
<br/>No ale ak si myslis TY ze ti zmena zapalky urobi v strelbe rozdiel....je to na tebe a uzi si!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48023 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému reloading
To,že nevieš o aký náboj vz.43 ide a o aký prach sa to jedná svedčí že Ty nemáš o tom ani páru,iba kecáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48024 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému reloading
a na uzaver....hoci som nekontroloval ziadny navod/manual v ohlade laboracie 7.62x39 naboja, bol by som prekvapeny keby sa niekde ukazala napln ktora vyzaduje
<br/>Magnum zapalku v tomto kalibri!
<br/>
<br/>...a kedze kazda prirucka k prebijaniu streliva jasne UPOZORNUJE (alebo by mala upozornovat) ze v ziadnom pripade nedoporucuje pouzivat komponenty ine nez uvedene v ich navodoch (teda nevyskusane) tato debata je o nicom, pretoze tu nic ine nevznikne len ocobne nazory , ktore su bohuzial .....:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48025 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému reloading
....dakujem za uznanie,uz som sa vyjadril,a ako som uz podotkol prichadza tu k nepotvrdenym nazorom, vyber si co chces, a dufam ze iny si domyslia svoje. Je to so mnou v pohode:x:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48260 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému reloading
chlapi vedeli by ste mi niekto poradit kde by som zohnal nejake strely diameter 458 okolo 300-350gr, dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58006 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému reloading
Nazdar....aká navážka prachu Acc 4350 by bola pre kaliber 7x64 so 60cm hlavnou a strelou PTS-10,5g S-B,pri akej celkovej dlžke náboja...? díky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1383 návštevníkov a žiadni členovia on-line