reloading

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58008 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Max. 52,5grs. Acc4350 (samozrejme "pravy" Accurate, ak to bude Lovex, vie boh co to da...), pri dlzke 84,00mm. Bez zaruky, na vlastne riziko....a je to pre strelu Hornady SST (S&B PTS je len obchodne oznacenie).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58023 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému reloading
díky Lovec_1....zatial si len zistujem čo sa komu osvedčilo a radšej si nechám poradit od skusenejších.... Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58026 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Jaj,to si mal hned povedat. Tak sa na hento rovno vyprdni a daj tam 10,4g Nosler Accubond, pod to Vihtavuori N160 (navazku phladam) a je vybavene. Jedna z najlepsich kombinacii do 7x64. Rychlost to mava v CZ a ZKK okolo 860m/s a obvykle velmi dobru presnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58042 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému reloading
mohlo by to bit navážka prachu max.55,6grs. celková dlžka 84,5mm a zápalkyCCI BR2... Kolko by približne stál takto poskladaný kus...??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #58053 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Hej ta navazka by mohla byt. Doma som sa sice zabudol pozriet ale podla QL je to OK aj s rezervou. Cena.....ako sa ti podari kupit, musis pozistovat v obchodoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #60479 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
Zdravim panov prebijacov!
<br/>
<br/>Mate niekto skusenosti s pouzivanim digitalnych vah pri prebijani? Mam na mysli nieco podobne ako je www.digitalne-vahy.sk/vreckove/140-vreckova-vaha-2000g-01g.html[/]tu (klik) alebo www.digitalne-vahy.sk/vreckove/138-vreck...100g-1g-300g-5g.html[/]tu(klik) samozrejme ma zaujimaju modely s presnostou na 0,01g

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #60484 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Hento by som pouzil maximalne na vazenie nabojnic pri triedeni. Kvalitna digitalna vaha s potrebnou presnostou stoji 10-15x tolko. Mam doma od Lymana model DPSII (dnes je uz vonku DPSIII), to je digitalna vaha s automatickym davkovacom. Kamosi maju obdobnu od RCBS.....ale aj tak vazim(e) na mechanike 10-10 od RCBS. Ak chces dostupnejsi model, mozem ti za par €€€ posunut mechaniku Redding Hunter (prakticky nova, po kamosovi, co menil vybavu).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #60485 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
Vdaka, mechaniku mam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #60506 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
Nešpekuľuj s lacnou digitálnou,ako Ti vraví lovec, ja mám RCBS 5-0-5, za málo peňazí som spokojný, skúšal som si nové laborácie a na 100m som to nahádzal s mojou ťažkou flintičkou minulý týžden dve najlepšie trojranové položky 8-10mm rozptyl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #60509 od Honza7x64
Odpoveď od Honza7x64 na tému reloading
Dobrý den. Poradil by někdo s přebitím ráže 7x64 střela hornady rn 11,3g? Kulovnice cz 550 lux. Lovím převážně prasata, srnčí a občas dančí zvěř. Jaký prach, délku náboje, navážku a jaká bude energie a rychlost?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61718 od Igor
Odpoveď od Igor na tému reloading
308 Win, Vihtavouri N140, Lapua Mega 12,0 g, nalaborované na v0=770 m/s. Myslíte, že treba ešte na rýchlosti ubrať na továrenských 756 m/s alebo je to OK na 12 g ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61725 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Uberat netreba, z hladiska tlakov je to OK. Ak to ma pozadovanu presnost, tak to nechaj tak.....(ale dalo by sa este trochu pridat, ak by vyvstala taka potreba).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61728 od Igor
Odpoveď od Igor na tému reloading
No a presne o to mi ide ...
<br/>Teraz som skusil seriu 5 nábojov s navažkou 42,5 gr., čo dalo &amp;#216; v0=754,3 m/s, E0=3413 J. Rozptyl rýchlostí od strednej hodnoty +/- 4 m/s.
<br/>Nemám momentálne ešte k dispozícii QL tak som to iba odhadoval podľa laboračných tabuliek Vihtavouri. Lovec ak by som ťa mohol poprosiť koľko sa dá max v0 vytlačiť pri danej kombinácii pre 12g Megu tak aby tlaky boli ešte OK ?
<br/>Urobil som aj s navažkou 45,2 gr a dalo mi cca. až max v0=790 m/s zo 60 cm hlavne, cca. 3773 J, čo sa mi páčilo už.
<br/>Presnosť som ešte neskúšal.
<br/>Rovnako neviem aké rýchlosti svedčia Mege z hľadiska ranivosti.
<br/>Podľa info čo sa mi donieslo do uší vraj 13 g Mega urobenú na 600 m/s je celkom funkčné kladivo. Tak neviem kam to smerovať...
<br/>Vďaka za pomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61730 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému reloading
Tych 790m/s je teoreticke maximum. Prakticky by to este nieco znieslo, ale neviem ci ma zmysel sponovat to kvoli par joulom....Treba ratat aj s tym,ze prachy sa lisia sarza od sarze a QL ma len jednu specificku hodnotu horenia pre urcitu vzorovu sarzu, ktora nemusi celkom sediet s tvojou konkretnou, cize aj tu vznikaju odchylky.
<br/>
<br/>Mozem ti doma pozriet, na ake rychlosti som robil Megu do 30-06....ale ked sa dobre pamatam, tak som to prilis nespickoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #61731 od Igor
Odpoveď od Igor na tému reloading
Vďaka za informácie,
<br/>nebudem to tlačiť zbytočne vysoko, myslím že tých 750-760 m/s je pre tú Megu v 308 Win. tak akurát. Voľba na typ strely padla vzhľadom na jej univerzálnosť, čo som lúskal referencie na fórach tak Mega vyzerá ako vhodné optimum do tých 200 m, rovnako aj cenovo mi prijde ako strela prijateľná.
<br/>Troška z &quot;off topic&quot;, ale ako fungovala v 30-06 Sprg. Prípadne daj info na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #61743 od lynxSK
Odpoveď od lynxSK na tému reloading
zdravim pani, dostal som sa k prachu viht N550, chcem to skuist pre 308W s 165gr(Nosler Par.,SST) a 180gr(Nosler Par, Mega) strelami. Ma niekto skusenosti s tymto prachom pre tuto raz? Manual udava hodnoty, no zaujimaju ma praktiske skusenosti. Je to pre Tikku/570mm hlaven.
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62487 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
Iba pre zaujímavosť, kto láduje .300win.mag, odskúšané, s Barnesom to ide do jednej diery, a Hornady sa dotýkajú. Strieľané z Howa 1500, 100m. Strela Hornady Interlock 220gr RN, nábojnica Norma, zápalka Federal 215, celková dåžka 84,84mm, prach Vihtavuori N560 - 66,00grain alebo Vectan 8000 - 68grain, dåžka 85,00mm. Strela Barnes TTSX 180grain,dåžka 84,84mm, nábojnica a zápalka totožná, prach Hodgdon 4831 - 70,5grain - bolo to v jednej diere. Ale Nosler Silvertip 180grain neviem dostať lepšie ako 5cm. Už to kašlem, nemám nervy, skúšal som veľa navážok, prachy N560, N165,N150, H4831, tubal8000, internet,literatúra Nosler, QL sklamali...toto krmivo Howa asi nechce žrať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 mesiacmi #62488 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
Mimochodom prach H4831 a od Vihtavuori asi všetky má Ares v Topoľčanoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62802 od dusab
Odpoveď od dusab na tému reloading
Neprebija tu niekto 8x64S?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62819 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
A čo treba? Kamarát to láduje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 372 návštevníkov a žiadni členovia on-line