reloading

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62821 od dusab
Odpoveď od dusab na tému reloading
Ozvi sa mi prosim ta na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62831 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
Ahojte, ma niekto skusenosti so strelou Remington - .30/308, 180gr., Core-Lokt PSP v kalibri .300WM?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62832 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
Ja som to strieľal asi pred troma rokmi. Zo zvedavosti a lakomosti ako správny Slovák, boli veľmi lacné. Kamarát mi ich predal za vtedajších 1000,-Sk tri škatule.Najprv továrenské, potom prebité...Komorové rany vysokej a diviakov a všetko mi zhaslo do 60m. to je dosť. Porovnal by som to s Lapua Mega. Čo sa týka aspoň ranivosti. Vysoká mi veľakrát utekala aj viac a skoro vôbec nenaznačila zásah. Tak som potom strieľal na krk alebo hlavu. Nemal som chuť to ťahať po nociach z hustých kružín. Skús lepšie strelivo. Ja poľujem roky už len s 300WM, všetky pušky som predal, tu už mám vychytané muchy a odskúšané strely. Lovec 01 tiež odpoľoval nejaký ten rok s touto rážou, tak ti to potvrdí. Najlepšie mi išlo z monolytických striel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62833 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
vdaka za info, ja mam skor umysel to pouzit do papiera na strelnici. Na zver pouzivam zatial uspesne Oryxy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62834 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
300WM nie je moc vhodná zbraň na streľbu na strelnici, myslím poľovnú flintu. Ja mám jednu na preteky, a s druhou poľujem. Po piatej rane sa nedá udržať ruka na hlavni, môžeš tam robiť volské oko. Tak akurát nastreliť na max.4 rany a domov. Tie Oryx je dobrá voľba, ja som ich naládoval /13g/ na spoločné na nízke rýchlosti a diviaky robili kotrmelce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62835 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
tiez mam 13g, ale nejak som ich na diviakoch este nevyskusal, akosi ma, odkedy ich nosim, obchadzaju... ;/ nepouzivam ju na sutaznu strelbu ale predsalen si aspon dvakrat do roka s nou vyjdem na strelnicu tych 5 - 7 ran za hodinku vystrelit, lebo prilezitosti v reviri je malo, a predsalen tento kaliber na dobre zvladnutie treba mat natrenovany, nie je to ziadna vzduchovka. Ale zas to ani nie je taky strasiak spatneho razu, ako to niektori prezentuju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62836 od Akela
Odpoveď od Akela na tému reloading
Ja len k tej 300WM. Syn s ňo poľuje pár rokov a nemá to chybu. Má to v Mannlicher 65 cm hlaveň, flinta absolut nekope. Najlepšie strelivo je po rôznych testoch /na zver vysoka a diviak/ Federal TBBC. Iné strelivo už po tomto ani nehľadal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62839 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému reloading
Tono, je rozdiel hpdnptiť účinok spätného rázu u strelca postavy a hmotnosti Tvojho syna a rozdiel u mňa !!! :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62840 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému reloading
Pardón, malo byť &quot;hodnotiť&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62842 od Akela
Odpoveď od Akela na tému reloading
Posudzujem podľa seba, ja nemam rad kopavé flinty a z tej v pohode vystrelim 5 rán a ešte aj trafím, je to dobre vyvážená zbraň. Beriem si ju ak je predpoklad streľby okolo 200m, najradšej na strnisku, alebo keď zoberu kukuricu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62849 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
A tie sprosté reči na spoločných, že načo ti je toto? Na slony? Už nemám chuť nikomu odpovedať a rozprávať o strelive...a keď vidia plastovú pažbu, katastrofa... 75% ludí na spoločných malo v rukách len väčšinou ZKK600 v 7x64 alebo 8x57, na tom starý Zeiss 4x32 a nedaj bože spomenúť že existuje aj niečo iné...Tam len uznanlivo prikývnúť, pochváliť a odísť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62859 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
Az dnes som sa dostal na strelnicu vyskusat prebite Oryxy 13g, prach Accurate 3100 (vyrobeny v cechach Lovex S071-01), navazka 4,6g celkova dlzka naboja 84,7mm, zapalka CCi Magnum large rifle, nabojnica Norma. S mojimi schopnostami som ich na 100m natlacil na 3cm rozptyl. Prva rana na studenu hlaven isla +1cm na 12stu hodinu, druha isla -1cm na 8smu hodinu, tretia -0,5cm na 4tu hodinu(tuto som na 99% strhol ja sam) a stvrta -1cm na 6tu hodinu. Potom som este vystelil jednu kontrolnu original Normu fabricku, ta isla +0,5cm na 12stu hodinu, dotkla sa zospodu prveho zasahu. Vid obrazok [#24457#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62860 od Akela
Odpoveď od Akela na tému reloading
Kamarát, ktorý má 300WM veľmi dlho, strieľa tento jeden typ náboja roky a nikdy ho z dôvodu spokojnosti nemenil. Nehovorím o streľbe na srnčiu, samozrejme vysoká a čierna prevažne, daniel muflón pomenej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62861 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
Ako tato informacia suvisi s prebijanim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62863 od Akela
Odpoveď od Akela na tému reloading
S prebíjaním táto informácia nijako nesúvisí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62864 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
Ja som konečne naládoval a odskúšal Nosler Silvertip CT, 180gr., v Norma nábojniciach,CCI 250, Hodgdon4831, 68 gr, v Remington nábojniciach za toho boha nie a nie trafiť navážku, zmenil som nábojnice, dal ich na 66,30mm a ide neskutočne. Howa si zase zaslúži pochvalu. Len tie zápalky, otcovi dnes jeden náboj nestrelil na poľovačke a mne dva na pretekoch, a to ich mám ešte asi 800ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62865 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému reloading
Zabudol som sa opýtať, ako ti to lieta, myslím rýchlosť, nemeral si to prie tejto navážke? Nechce sa mi už otvárať Quick load, ale od oka sú celkom svižné...zajtra pozriem. Neskúšal si aj nižšie rýchlosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #62866 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému reloading
Nemam to ako zmerat, az take vybavenie nemam, ale podla QL som na urovni V0 830m/s, co sa tyka tych zapaliek, jedna zlyhavka sa objavila aj u mna, ale to pripisujem tomu, ze tu jednu potvorku som mal pohodenuv mastnom boxe od matrice, predpokladam ze zapalka navlhla olejom, ak sa to zopakuje aj pri nejakej priamo z balenia, tak budem na CCi dost nasr... :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 týždnami #63627 od rolee
Odpoveď od rolee na tému reloading
lacco1
<br/>ak mas este nejaké overené laborácie pre Howu tak ich zverejni. Mne sa zatial nadari s tou Howou. Vycarovat dajake SubMoa rozptyl sa mi este nepodarilo. Skusal som zatial len rozne 180 grn strely.Mozno chyba je niekde inde...
<br/>Tiez zhanam 210 grn BERGERy, ak vies daj vediet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 7 mesiacmi #63766 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému reloading
Čaute.
<br/>Prilepím sa na toto vlákno s jednou prosbou.Ide o kúpu prachu Vihtavuori N160.Nikde ho nemôžem zohnať.Jediný kto ho má,je p. Jedlička v Zelenči,ale ten má iba 3kg.balenie.
<br/>To je na moje pokusy príliž veľké sústo.Nenájdu sa záujemci o tento prach,že by sme sa podelili? Alebo nevie niekto kde kúpiť 1kg? Som z okresu Skalica.Díky za pochopenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 297 návštevníkov a žiadni členovia on-line