Strelivo GECO

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58202 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Strelivo GECO
Hosi, mam pocit, ze znovu chcete (po tisicprvykrat) objavit svaty gral medzi nabojmi. Jedinou prednostou toho naboja je jeho cena. Na trening na strelnicu dobra volba. Na zver treba zvolit nieco poriadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58207 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo GECO
lovec nechci nic objevovat já jsem to koupil na střelnici vyzkoušel na lišky a nechal na střelnici i když to na loveckým kam asi chodíš taky Josef chválí i v 308 já to zkoušet nebudu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58224 od nature
Odpoveď od nature na tému Strelivo GECO
Používám Geco v 7x57R asi měsíc a jsem spokojen. Je přesné (se ZH je vejdu do 3cm na 100m) a včera jsem střelil 2 lišky- vstřel jsem nenašel a výstřel u jedné velikosti ráže a druhá 1,5 cm, takže paráda a obě v ohni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58228 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Strelivo GECO
Vyskúšaj k strele priložiť magnet,
<br/>potom určite zmeníš názor.
<br/>Prajem veľkú životnosť hlavne. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58229 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo GECO
je na to potřeba nějakej speciální magnet ???:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58234 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Strelivo GECO
Leon nie je na to treba žiadny špeciálny magnet!
<br/>Dôležité je to,že sa ti ten magnet na strelu naviaže,takže plášť strely musí obsahovať
<br/>železo a strely s plášťom z obsahom železa dávajú vývrtu hlavne poriadne zabrať.
<br/>Z tohto dôvodu sú hlavne na vojenských zbraniach zvnútra pochrómované,pretože
<br/>strely s tombakovým plášťom sa do vojenských nábojov laborujú a to z toho dôvodu že sú lacnejšie aj keď oveľa viac opotrebovávajú vývrt hlavne ,ale to určite takému magnetickému odborníkovi nemusím písať!?
<br/> :]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:-p:-p:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58236 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo GECO
tak mám asi blbý magnet a nebo ty máš nějakej speciální:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58239 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Strelivo GECO
Magnet máš určite lacný ,ALE ZA TY PRACHY PARÁDA NIE?VEĎ IDE LEN A LEN O CENU !!!!
<br/>:] Keď to ale strielaš z IŽ-18 tak je to v pohode ZA TY PRACHY :]
<br/>:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58244 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo GECO
pipenka - S tým magnetom si sekol vedľa lebo napr. Gecá kal. 7,62 mm sa na magnet nechytajú a 8 mm už áno ,presne tak ako väčšina produkcie RWS !!! :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58247 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Strelivo GECO
Na magnet sa krásne lepia SB, aký to má vlastne vplyv na hlaveň? ¡Keď napr zo svojej ZKK vystrieľal môj strýko stovky nábojov a keď som ju zdedil, tak na 100m sa mi tri rany dotýkali a tiež som vtedy strieľal SB, lebo som nič iné skôr ani nepoznal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58256 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému Strelivo GECO
nazdar....a vieš poradit ktoré z produkcie SB sa na magnet nechytaju v kalibri 7x64....??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58257 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Strelivo GECO
Lanus , takže podľa Teba nemá plášť strely s obsahom železa (tombak) vplyv na životnosť hlavne,v porovnaní s mosadzným plášťom strely ????
<br/>
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58258 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo GECO
pipenka - Ty si to poriadne doplietol !:{ Tombak je toto : cs.wikipedia.org/wiki/Tombak !!
<br/>
<br/>Vojenské strely ale aj Gecá 8mm , strely vyrábané SB, ale niektoré z produkcie RWS sú plátované hlboko ťažnou oceľou preto sa lepia na magnet !!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58259 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo GECO
Lubo7 - Zo striel vyrábaných ! v SB podla mňa nemajú celkom isto oceľový plášť tieto :http://www.sellier-bellot.cz/cesky/exergy-naboje.php?product=30&amp;view=all ! Je však možné,že ich bude aj viac napr. 9,3x72R ;nemám k dispozícii presný prehľad !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58260 od Lubo7
Odpoveď od Lubo7 na tému Strelivo GECO
a čo strela PTS s polimérovým hrotom v kal. 7x64... magnetizuje ?? inak díky za radu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58261 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Strelivo GECO
Lanus,trošku si odbočil ,moja otázka na Teba znela:
<br/>
<br/>nemá plášť strely s obsahom železa vplyv na životnosť hlavne,v porovnaní s mosadzným plášťom strely ????
<br/>;/
<br/>
<br/>Odpoveď bude možno aj na:http://cs.wikipedia.org

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58262 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo GECO
Lubo7 - Strely PTS; Triple Shock; Game King ... SB nevyrába len laboruje ;na magnet sa nelepia !
<br/>www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Mysli...dnou-strely-PTS.aspx

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58265 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo GECO
pipenka - Ja som neodbočil,len ma Tvoj &quot;hlod &quot;zaskočil : &quot;plášť strely s obsahom železa (tombak)&quot; !!!
<br/>
<br/> I keď je samozrejme tombak podstatne mäkší ako oceľ ,guľové hlavne aj strely z plášťom z hlbokoťažnej ocele (hrúbky v desatinách mm) v režime &quot;poľovníckej streľby už dlhé roky &quot;znášajú &quot;; pre terčové strieľanie by som však radšej nepoužíval ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58274 od belson
Odpoveď od belson na tému Strelivo GECO
Pletiete to tu ukážkovo.
<br/>1.Že tombak neobsahuje žiadne železo, to už je zrejmé aj pipenkovi, aj keď včera o 18:49 ešte tomu tak nebolo.
<br/>2.lanus nesprávne formuluje konštrukciu strely (včera o 19:31). Strela nie je &quot;plátovaná hlboko ťažnou oceľou&quot;, ale je z nej vyrobený jej plášť a ten je plátovaný tombakom. A to je technologický rozdiel.
<br/>3.Nevidím dôvod, aby sa vývrt loveckej zbrane s tombakovaným oceľovým plášťom strely neznášali. Napríklad pre kaliber 30-06 Sprg. stačí, aby tombaková vrstva mala hrúbku min. 0,115mm a povrch vývrtu sa do kontaktu s oceľou plášťa strely vôbec nedostane. To hovoria medzné tolerancie podľa CIP, skutočnosť môže byť ešte priaznivejšia. Ja som síce hrúbku tombakového povlaku nemeral, ale ak by aj bola o niečo menšia a nejaký minimálny kontakt by tam aj bol, mechanické vlastnosti (tvrdosť, odolnosť voči oteru) hlbokoťažnej ocele a chróm-vanádovej, či chróm-molybdénovej hlavňovej ocele sú určite v rozdielnych &quot;váhových kategóriach&quot;. Okrem Akelu (včera o 9:36) by určite aj kopa ľudí z mlčiacej, resp. nečítajúcej väčšiny potvrdila, že na životnosť hlavne v poľovníckej zbrani to relevantný vplyv nemá. Pri tisíckach výstrelov ročne u športového strelca to môže byť niečo iné, ale tých vplyvov, podľa mňa dôležitejších, je tam viac (napr. vyšľahanie vývrtu na jeho oboch koncoch).
<br/>
<br/>pipenka, keď máš relevantné argumenty, že to je ináč, sem s nimi, nech neumrieme sprostí... To myslím vážne.
<br/>Ponúka sa tu ešte vplyv magnetického poľa zeme na dráhu strely s oceľou... :) To už vážne nemyslím.
<br/>
<br/>Dúfam, že sa mi podarí v najbližších dňoch pomerať tie záležitosti aspoň približne.
<br/>
<br/>A ešte obvyklá antidemagogická doložka:
<br/>Moje vyšeuvedené tvrdenia si nemožno v žiadnom vykladať tak, žeby som bol zástancom striel s oceľovým plášťom a už vonkoncom nie streliva S&amp;B... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58276 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Strelivo GECO
Belson - Vďaka za korekciu (i keď som už svoju pôvodnú formuláciu v príspevku o 20.43 sám skorigoval) .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 202 návštevníkov a žiadni členovia on-line