Strelivo GECO

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58277 od pipenka
Odpoveď od pipenka na tému Strelivo GECO
Lanus a bohužiaľ aj Belson,moja otázka znela:nemá plášť strely s obsahom železa vplyv na životnosť hlavne,v porovnaní s mosadzným plášťom strely ????
<br/>
<br/>Nie je smiešne argumentovať s tým,že keď ročne nevystrelím veľa streliva so strelou,ktorej plášť obsahuje železo bude všetko OK,podobne ako pri strele ktorej plášť je vyrobený z mosadze a zároveň to zaklincujete s tým,že keď budem strieľať viac
<br/>tak potom používanie takéhoto streliva neodporúčate!
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Takže ešte raz
<br/>
<br/>Má,alebo Nemá vplyv ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58280 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo GECO
tak kdy už mi ty metalurgu poradíš ten magnet co mi na těch střelách bude držet ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58283 od belson
Odpoveď od belson na tému Strelivo GECO
pipenka, je fajn, že lanusovou zásluhou už vieš, čo je to tombak. Ešte by si mal trocha popracovať na svojom bipolárnom nazeraní na svet. &quot;Má alebo Nemá vplyv?&quot; Samozrejme, že má (ako všetko), my sa tu bavíme [r]o miere[/r] a v tomto duchu som sa tu vyjadril (aj keď podľa teba smiešne).
<br/>Ak by si si myslel, že streľba gumených štopľov nemá vplyv na vývrt guľovnice, tak si na omyle a ubezpečujem ťa, že má! Existuje totiž konečné číslo z množiny prirodzených čísel, pri ktorom sa aj nimi vyleštia drážky hlavne tak, že ju možno pokladať za opotrebenú. Áno, to číslo je rádovo diametrálne inde, ale existuje!. Prepáč, ale v podobných situáciach ma napáda hláška: Nie je bulo ako Boolo... :)
<br/>Vysvetlenie pre menej zbehlých: Boolova algebra je o dvojhodnotových veličinách, zjednodušene: áno/nie - nič medzitým. Ale zďaleka nie všetky veličiny v technických javoch a v reálnom živote vôbec, sú digitálne. Život je chválabohu trocha pestrejší...
<br/>
<br/>Asi by nebolo dobré, keby sme v podobnom duchu diskutovali ďalej. pipenka, ak ti môj bod 3 z minulého príspevku nič nepovedal, sorry, viac z mojej strany nebude. Možno by som sa zapodieval podrobnejšie vplyvom týchto striel na vývrt, pitval ich na stole a lúskal metalurgické texty, keby som si o nich myslel, že mi z terminálnobalistického hľadiska stoja za to. Ale nestoja...
<br/>
<br/>LEON, môj magnet z nástennej tabule sa skutočne na strelu S&amp;B SPCE &quot;lepí&quot;. A nepokladám to za nič pozoruhodné, keďže vieme ako je konštruovaná.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #58286 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Strelivo GECO
Belson na S&amp;B SPCE ano na SP ne to už mám vyzkoušené a na Geco se střelou T mantel v 308win. taky ne akorád pipenka má asi nějakej speciální magnet:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #58641 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Strelivo GECO
Na margo presnosti GECO, nechce sa mi čítať staršie príspevky, tak v 8x57JS, čisto nová 60cm hlaveň, bohužial česká, tri rany som prekryl 2-eurovou mincou, kúpil som si zo zvedavosti dve škatule, strelil som s tým dva cca 60kg diviaky, oba srdce, odbehli asi 30-40m. S Oryxom mi to ostávalo v ohni. Je aj lepšie strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #58642 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Strelivo GECO
308Win. síce nemám, ale na Geco 8x57JS ten magnet drží parádne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #58653 od Omak
Odpoveď od Omak na tému Strelivo GECO
Potvrdzujem, GECO 8x57 JS (poloplášť 12,0g) chytá na magnete. Ak môžem ešte doplniť postreh, určite podlieva menej, ako RWS ID CLASSIC 12,8g, ale treba s tým deficitom energie pri streľbe rátať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #58753 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Strelivo GECO
Geco 7x64 taktiež nechytá o magnet :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #61246 od Omak
Odpoveď od Omak na tému Strelivo GECO
Po dlhšej dobe sa vrátim ku GECO v kal. 8x57JS, aby som sa podelil o svoje postrehy. Vybúchal som za min.rok viac ako jednu škatuľu týchto patrónov na vysokú, čiernu i srnčiu s pomerne vysokým percentom úspešnosti od cca 50m do 160 m bez výškových korektúr zamierenia. Spravidla som umiestňoval zásahy vyššie za lopatku, tak, aby som neriešil podfúknutia a dohľadávky. Tieto zásahy sa mi za cca 35 rokov poľovania najviac osvedčili na všetku našu raticovú (mimo občasných zásahov na krk, ak to moje schopnosti a okolnosti dovoľovali) pri použití od 6,5x54 MSch. cez 7x57R, 7,62x54R až po spomínanú 8x57JS. Ale teraz k tým GECO 12,0g Teilmantel:
<br/>1. všetko buď v ohni, alebo do 50m
<br/>2. Na 80% priestrely
<br/>3.Ak ostali projektily na zadnej stene, tak spravidla až v koži a len u kancov nad 100 kg
<br/>4. Nájdené projektily tvorili pekný hríbik so zachovaním cca 80-% hmotnosti, fragmentoval zväčša len plášť
<br/>5. Podliatiny skutočne veľmi prijateľné, neporovnateľne menšie, ako pri TIG-och, alebo pri 7,62x54R SP.
<br/>Celkove hodnotím tento patrón pozitívne, chystám sa teraz na RWS H-mantel, ak budem mať podstatne lepšiu skúsenosť, ostanem pri ňom, ak to bude obdobné, vrátim sa ku GECO.
<br/>Toľko pár postrehov z poslednej sezóny. Do novej sezóny Vám prajem veľa krásnych zážitkov a úspechov!
<br/> Omak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.049 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 532 návštevníkov a žiadni členovia on-line