SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37000 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Dobrý den,
<br/>právě včera jsme je objednali, ovšem nikdo z nás netuší, kdy je můžeme
<br/>čekat. Poslední dobou jsou dodávky této firmy velmi nevypočitatelné.Jediná
<br/>naděje je v tom, že toto není preferovaná ráže v USA a jedná se o dřevěnou
<br/>pažbu.Tato kombinace se nám osvědčila jako jediná možná, protože tohle je
<br/>pro Ameriku nezajímavé.
<br/>Pokud zůstane cena stejná jako doposud, měla by stát 27 400,- / českých
<br/>korun/ ve verzi s miřidly a napínáčkem.
<br/>Budete-li mít zájem, potvrďte ho prosím, co nejdříve, ať si Vás zavedu do
<br/>evidence, domnívám se, že by to mohla být oblíbená flinta, dosud se v této
<br/>ráži nevyráběla. S pozdravem J.Lepka Detex
<br/>
<br/>
Original Message
<br/>From: brezova45 [Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.]
<br/>Sent: Wednesday, August 06, 2008 9:54 PM
<br/>To: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>Subject: TIKKA T3 HUNTER 8x57IS
<br/>
<br/>
<br/>Toto mi odpisal detex ohladom tej Tikky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37004 od pepies
Odpoveď od pepies na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Jaro precitaj si co napisal Peter 33 že Tikka sa doteraz v tejto razi nevyrabala!!!! :)Ale tesi ma ze ju Tikka zacala vyrabat v 8x57JS snad do roka dorazi aj ku nam....:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37043 od MieN
Odpoveď od MieN na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Ahoj, ja som nedávno kúpil kúpil ZKK 600 v 8x57 JS ( ZG alebo ZKK v tejto ráži som hľadal skoro rok ), v nedeľu som bol zastreľovať, pretože som na ňu dával nový puškohľad Meopta 7x50RD a aj tak by som nevydržal čakať, mám totiž do nej objednané strelivo Norma Oryx, no ešte nedošlo a tak som zastreľoval s S&amp;B strižná hrana 12,7g ( mám krabičku na zastrieľanie si a zžitie sa s flintou), nedávno som predal CZ 537 v 7x64, lebo som chcel aspoň 8 mm a tak môžem porovnať, z 7x64 som tiež prevažne strieľal 11,2 g SPCE, v 8 mm je strela ťažšia o 1,5 g a počiatočná rýchlosť vyššia o cca 20 m, dôsledok je podľa môjho názoru rozlíšiteľne silnejší spätný ráz a zvukový efekt, no nie je to nič hrozného. Táto ZKK je o dosť kvalitnejšie vyhotovená, ako CZ 537, je vidieť, že v 70- tych rokoch kvalita výroby a materiálu bola o dosť vyššia, ako neskôr a myslím si, že i nové flinty sa na zachovalú ZKK nechytajú ( ešte viac to platí o zachovalej ZG 47 ). Keď som v predajni uvidel, že za nové 550 Lux 8x57 JS s novou pažbou ( rukoväť mohla byť naozaj o niečo tenšia, poľovníci s nižšími postavami budú mať problém s úchopom) chcú cca 29000,- Sk ( o cca 20 % viac, ako na jar), tak za túto cenu je lepšie hocičo ako CZ, Rossler celkovo možno a Tikka určite sú kvalitou vyššie, o málo aj cenou, u Tikky a aj u Rosslera v štandarde sa mi nepáči pažba a použitie plastov a celková subtílnosť týchto guľovníc, mne vyhovujú trošku robustnejšie ( najmä pri výkonnejších rážach to má opodstatnenie a aj kvôli mechanickej odolnosti, tiež som čítal, že Rossler má problémové spúšte ), ja by som favorizoval ZOLI AZ 1900, už v štandarde mal napinák, peknú pažbu a stál do 30000,- ( AUTOKOMPO Zvolen), myslím že na tomto fóre pekne opísal skúsenosti s ním Igor .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37045 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
neexistuje horsia flinta ako ZKK na hovno poistka ktora sa moze lahko sama odistit hruba pazba, hlaven ktora sa dotyka pazby celkovo je to skor lopata a nie zbran UZ NIKDY NIE ZKK
<br/>nestastna gulovnica jedine SAUER, STEYR MANNLICHER zabila chlapa rozrthlo ju na 30 casti, nikto to uz nechce rapidne klesol predaj aj ceny kupuju to americania co o tom nevedia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37047 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
MieN-kde konkretne ti prekaza u Tikky a Rosslera pouzitie plastov? A mozes mi este prezradit,kde si cital o problemoch Rosslera so spustou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37048 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Pises tu jedno cez druhe,asi okrem teba sa v tom nikto nevyzna.Skus to nejako prehladnejsie sformulovat,lebo je to strasny bordel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37049 od MieN
Odpoveď od MieN na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Použitie plastov mi prekáža celkovo, je jedno kde je, nejak mi to k flinte nesedí, som asi konzervatívny. Samozrejme, iným to prekážať nemusí. Ja hovorím len svoj názor.
<br/>Nepamätám si, či je plast aj na Rossleri, mal som ho v rukách u Terema cca pred rokom v štandarde. Nové Tikky by mali mať minimálne plastový lúčik. Je to ale asi tendencia ( predpokladám asi úspora nákladov a znižovanie hmotnosti) a zrejme akási móda obecne, už aj nové CZ ( neviem, či všetky) majú klapku schránky plastovú ( videl som). O tých spúštiach bola reč aj na tomto fóre v téme o Rosslerovi a aj v tejto a myslím, že aj na nejakom českom. Nechce sa mi hľadať. Bolo toho už dosť na to, aby to stálo pre mňa za zváženie (opäť môj názor). Na Rosslerovi mi prekáža aj hodne agresívny marketing zo strany predajcu, keď som bol u Terema, predavačka sa ma silou mocou usilovala presvedčiť na Rosslera, ja som tam bol najmä kvôli Voere. Je asi za tým vysoká marža alebo nejaké predajcove bonusy. To potom vyvoláva špekulácie ( aspoň u mňa ) o pravdivosti proklamovanej vysokej kvality výroby a použitého materiálu ( pri danej cene a vysokej marži musia byť náklady na výrobu nižšie a ak sú nižšie, tak na úkor čoho?). Ale možno sa Rosslerovi krivdí a naozaj za tie peniaze stojí ( aj s malými problémami, tie sa ale možno vyskytnú u väčšiny zbraní nižšej cenovej kategórie ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37050 od MieN
Odpoveď od MieN na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Pažba je priemer ( určite lepšia, ako na CZ), ako na iných flintách nižšej ceny ( s výnimkou Brna 98 podľa mňa ), nie je problém ju upraviť, videl som aj veľmi pekne upravené, jediný problém je naozaj hlučnejšia poistka s opačným chodom a netradičná spúšť, inak problém nevidím. Bavíme sa o flinte do 30000,- Sk a lacnejšej, nie o Saueri a spol. Zbytok za komentár nestojí. Poradiť napr. Sauera je to najjednoduchšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37057 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Z toho,co si pisal predtym by mal jeden dojem,ze tie flinty su pomaly cele plastove...:liar:
<br/>Tikka T3 ma aj cely zasobnik komplet plastovy.Rossler ma kovovy s plastovou botkou.
<br/>O spusti Rossler som ani tu ani inde necital konkretny problem.Skor pisane stylom JPP a nikto osobnu skusenost nema.Vadi mi to iba kvoli tomu,ze po forach kopec ludi chce mudrovat o niecom,co sami nemaju overene alebo vyskusane a vznikne z toho kopec bajok.
<br/>Moja osobna skusenost s Rosslerom,ktory som kupil otcovi (.30-06) je taka,ze som doposial nezaznamenal jediny problem.Flinta ma za sebou malicko cez 1000 ran.Spociatku tazsie podaval zasobnik,casom sa to usadilo.Striela vyborne,nastaveny odpor spuste je skor vyssi-kvoli zvyku.
<br/>Okrem toho mam dost casto v rukach Rossleri mojich znamych (.308W,8x57JS) a takisto su s nimi spokojny (obaja mali predtym ZKK,jeden tusim 7x57 a druhy 7x64).Oni hlavne ocenuju nizsiu vahu oproti povodnym puskam.
<br/>Na druhej strane ocenujem,ze pomerne casto sa u ceskej flinty natrafi na pekne drevo.Co ale zamrzi je to,ze ked uz pri rozbalovani v obchode najdes na CZ bodky korozie-a to je doslova nalozena v oleji.Sam som to videl pri viacerych 550.
<br/>Vyber gulovnice je velmi casto zalezitostou najma osobnych sympatii,v neposlednom rade penazenky a malokedy je to racionalne zdovodnene.U prvej flinty vacsinou vobec.
<br/>
<br/>Aha,este ten marketing...asi ich ma teta vela na sklade...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37062 od pepies
Odpoveď od pepies na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Peter33 este jedna dobra rada.vyskusaj si stej Tikky v 8x57JS aj strelit.lebo mam dojem ze to bude dost kopat lebo je dost lahka.mna v 308w kope viac ako zkk 600 a aj Blaser v 8x57JS:(:(Ale Tikku s napinacikom ti rozhodne doporucujem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37070 od MieN
Odpoveď od MieN na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Klidek, s tými plastami to tak určite nevyznelo, aj keď ktovie, čoho sa dočkáme v budúcnosti...Aj ja som zvažoval Rosslera, predtým však som zháňal o ňom info najmä na internete, kde je o ňom už popísané hafo. A určite aj od vlastníkov a verím skôr fóru, ako predavačovi. Tým nechcem povedať, že Rossler je celkovo zlý, Ty máš napr. dobré skúsenosti z tvojho okolia. Z dostupných info som si teda urobil akýsi obraz a keď som si ho napokon ohmatal, tak ma celkovo veľmi nepresvedčil. CZ 537 som mal od roku 1991 a už vtedy bol na ňu použitý taký materiál, že keď som ju po rane do troch dní nevyčistil a nenamazal, sčervenela. Nedajbože že zmokla či navlhla, to isté. Inak bola dosť presná. Ak ju porovnám s ZKK ( moja je tuším z roku 1968 ), ZKK určite lepší materiál, precíznejšia a presnejšia výroba a zlícovanie jedn. dielov, lepší chod záveru ( nemal som ich vedľa seba, ale dojem som nadobudol presvedčivý ). Pokiaľ viem, problémy s hrdzavením začali pár rokov pred tým, ako som kúpil CZ, dovtedy bol materiál slušný ( na ZG určite špičkový), teda si myslím, že aj to je výhodou ZKK spred roku cca 1990 oproti CZ. A nakoniec si myslím, že už väčšina ľudí keď ide kupovať zbraň a má predstavu čo, tak najskôr sa snaží pohľadať maximum info a to čo sa dozvedia ich aj zrejme ovplyvní, takže osobným sympatiám by som až takú váhu nepripisoval, aj keď uznávam, že významnú rolu hrajú, ľudia sa však čoraz viac začínajú chovať pragmaticky a nielen v tomto. Aj Peter33 tak zrejme robí. A ten marketing sa netýka asi len predavačky, zdá sa mi, že napr. keď prelistuješ poľovnícke časopisy za posledných pár rokov, nájdeš toho viac. Záverom, vyššia kvalita nepotrebuje toľko reklamy ako nižšia, predá sa aj bez toho, najmä ak budú ľudia pragmatickejší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37101 od frenki
Odpoveď od frenki na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
K tomu Rosslerovi.Mám túto guľovnicu nejaký čas a ježia sa mi chlpy na tele, keď čítam niektoré zaručené správy a názoryna túto zbraň, vraj veľmi poruchový spúšťový mechanizmus, nemožnosť otvoriť záver v zime a podobné blbosti. Ozaj, chlapi píšte o tom čo ste mali v rukách a vyskúšali a nie samé JPP. Za tú cenu je to vydarená puška.Strieľa veľmi presne- hlaveň je od Lothar Walther.Pri výrobe systému hlavní je použitá metóda, ktorá zlacňoje výrobu.Plasty sa používajú aj na iných, drahších &quot;značkových&quot; zbraniach. Je to celosvetový trend. Ešte môj názor na Tiku mal som ju v rukách v obchode a poviem vám, že pažba je z dreva, ako keby som zobral murárovi z pod nôh fošňu a urobil z nej pažbu. Záver v púzdre má na môj vkus priveľkú vôlu. Nechcel by som ju ani zadarmo. Tým netvrdí, že Rossler je nejlepsí.Na mojom som dal upraviť pažbu podľa môjho vkusu &quot;ala&quot; steyr. Predpažbie stenšiť,a dal som narezať ozajstnú fiš rybinu.Teraz má šmrnc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37105 od cowhuntersk
Odpoveď od cowhuntersk na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
frenki mas pravdu my slovaci mame niektore velmi zle vlastnosti napr. ak je niekde na dovolenke dobre drzime zobak a nikto nikomu nic nepovie, ak je zle tiez sa drzi zobak aby nebola hanba ze som sa v egypte v hotelui dosral tak ze mi hovno pri prdnuti vystreklo z riti a tieklo pri ranajkach po nohach, a pritom je to chyba hotela a nie toho ze cudzie bakterie, hotel nema filtre na vodu a vsetci sa potom posieraju, tak je to aj so zbranami vsimnite si ak je niekto nespokojny drzi zobak nenapise ze preco osobne ale pise veci ktore pocul od druhych a vyjadruje sa uz spominanym JPP systemom, ked ma niekto dobre skusenosti malokedy napise na web pravdu ako frenki alebo berahunter v sekcii polovnicka optika s tym olympusom, je to fakt spickova japonska optika a sosovky ktore sa pouzivaju v medicine uz roky a patria k spicke takze ten dalehoklad mam aj ja a je to fakt spicka, tak ako je spicka dialkomer a dalekohlad v jednom swarovski 8x30 laserrange, lenze za sera nestaci a ten olympus je ovela lepsi, ludia sa tu vyjadruju ako DR. HANAK na myslivost.cz ktoremu som kedysi pred rokmi polozil otazky o novych nabojoch typu .300 WSM .223 WSSM, pritom som mu uviedol web adresy vyrobcov a on to vsetko stiahol z ich stranok prelozil a uverejnil ako svoj clanok v casopisoch Myslivost a PaR za ktore zobral honorar a tvaril sa ze to vymyslel
<br/>takze niekto niekde nieco precita a potom to posuva dalej akoze rossler je zly a pod. alebo ze schmidt bender je spicka (co vobec nie je pravda) a pod. VSIMLI STE SI ZE NIKTO SA TU NEVYJADRI NAPR. TAK ZE DAKUJEM VAM PORADILI STE MI DOBRE VSETCI KUPIL SOM TO A TO A JE TO FAKT DOBRE kto je spokojny drzi vacsinou zobak niekto tu napisal ze STEYR zabil strelca, taktiez viem o pripade ze STEYR mannlicher explodoval ale nastastie strelca nezabilo plyny isli cez zasobnik ale vsimnite si nemci rakusania o tom vedia nikto nekupuje STEYR ale my sprosti slovaci piseme po forach ze CO SI KUPIT STEYR alebo SAUER ? a ludia sa vyjadruju co ma stihlejsiu pazbu asi tak ako ktora priatelka ma tesnejsiu vaginu a pritom tu priatelku videli len v casopise Brejk, a fabrika SAUER nestiha vyrabat lebo nikto nekupuje STEYR a kazdy prechadza na SAUER reps. ine znacky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37106 od frenki
Odpoveď od frenki na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Ešte ku kalibru 8x57JS.Pred mesiacom som bol poľovať v Namíbií.Zobral som si svoju mannlicherku v tomto kalibri a môžem vám povedať, že aj taká veľká antilopa ako je kudu padla na prvú ranu. Použil som strelivo RWS H mantel.Vždy bola zver prestrelená a aj výstrelný otvor bol veľký asi ako priemer projektilu. Potvrdilo sa,že je to veľmi univerzálny náboj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37107 od smithwesson
Odpoveď od smithwesson na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
frenki blahozelam ku kudu na jednu ranu kde si mu to sajbol ? na pluca ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37108 od frenki
Odpoveď od frenki na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Bolo to tesne za lopatkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37117 od Peter33
Odpoveď od Peter33 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Frenki, ja nemám nič proti Roslerovi, veď hovorím že kúpim buď CZ alebo Rosslera alebo Tikku, ešte to presne neviem, ale keď som prišiel pred mesiacom do zelenča a pýtal si od toho staršieho predavača , že či nemá Tikku aby som si ju okukal, tak sa ma hneď na mňa vybehol , že prečo chcem tikku??!!Prečo nechcem rosslera, veď dajú sa u neho vymienat hlavne, a podobne... hneď mi ho núkal, že prečo nechcem Rosslera, mne to nebolo moc príjemné, ako keby mi to chcel núkať nasilu, viď taká moja skúsenosť s Rosslerom, ale ako flinta neni zlá, je ľahučka, aj keď neviem čo by to spravilo so spätným rázom pri tej 8 cke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37122 od mirek
Odpoveď od mirek na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
COWHUNTERSk - k Egyptu, je to chyba cestovky resp. delegáta v ubytovacom zariadení kde si býval, že Ťa neinformovali o tzv. faraónovej pomste ľudovo hnačke, sračke. Mal si si za 2 USD zakúpiť krabičku ANTINAL-u. To som nevedel, že aj na Poľovníckej stránke sa dá dočítať o referenciách dovolenky v Egypte. Ináč dobré čítanie ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37123 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
praveze zo Zelenca mam inú skusenost a to takú že tam su správny predavaci.. ked tam prides s jasnou myslienkou co chces, tak ti poradia a predaju co chces. ale ked vidia ze nie si rozhodnutý tak ta lámu, a to je dobré.. ale to robia vkazdej predajni. ja som bol v BA a este som nezatvoril dvere a uz mi hovori &quot;kupte si sauer&quot;.. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37131 od jaroK
Odpoveď od jaroK na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Prosim Vas ake mate skusenosti(znakovanie,ranivost,poskodenie diviny...) so strelami DK a H-mantel od RWS?Neviem sa rozhodnut.Dakujem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 353 návštevníkov a žiadni členovia on-line