SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37135 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
cowhuntersk, rozpis sa prosim (a kludne aj v inej teme) este o tom "nepodarenom" schmidt bender. Osobne intenzivne polujem uz treti rok s modelom Zenith 3-12x56 LMC s osnovou FD7 a som taky spokojny, ze som si prave zaobstaral na novu pusku to iste len v 1,5 - 6x42. A podotykam, ze paralelne s SB som poloval pol roka s Zeiss Diavari 3-12x56 MC a cele tri roky paralelne s SB (a este nejaky rok predtym) polujem s Zeiss Diatal ZM 6x42
<br/>
<br/>A mam i osobnu skusenost s hladanim skrytej zavady, ked mi firma SB zabezpecila bezplatne preskusanie celeho systemu u ich dvorneho puskara a uhradila zaslatie zbrane z DE na SK i ked chyba nebola v ich vyrobku.
<br/>
<br/>Len ci aj Ty nie si obet JPP?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37140 od frenki
Odpoveď od frenki na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
K tomu Rosslerovi. Spätný raz je nad očakávanie mierny. Tiež som si myslel, že pri tej váhe 2,9 kg to bude silnejšia kopať.Je to aj skúsenosť iných čo majú tieto pušky. Aby ste si nemysleli, že chválim túto zbraň lebo ju vlastním. Mám aj iné. Ktoré sú u mňa v rebríčku pred Rosslerom.Používam doň strelivo RWS,väčšinou ID - príjemná sstreľba presné zásahy, ale podľa mojej mienky sú moc mäkké.Neprestrelili ani slabého jeleňa a laň.H-mantle som s úspechom použil v Namíbií.Uvažoval som o strelive EVO, ale neviem prečo jeho výkon znížili na nejakých 3400 J oproti ID, ktoré majú 4096J. Tým sa pravda zhoršili balistické parametre tohto náboja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #37145 od karasek
Odpoveď od karasek na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Klobúk dole..
<br/>
<br/>Ivan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37163 od cowhuntersk
Odpoveď od cowhuntersk na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
myslel som tie modely schmidt bender ktore su robene v madarsku nie zenith

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37168 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
ok, v tomto mas asi pravdu, to made in hu... na nich naozaj nevyzera dobre a aj ja si myslim, ze tou montovnou v madarsku si kazia minimalne v nasich zemepisnych sirkach meno, viac o tych &quot;SB madaroch&quot; neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37171 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Tuareg sa robí na Slovensku a nemci ho kupujú. Mám Schmidt a Bender 6x42 na guľovnici a max. spokojnosť - je na ňom tiež Made in Hungary. Je pravda, že tento nápis na balení červenej mletej papriky vyzerá lepšie, ale taká je globalizácia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37173 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37209 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
smiem sa spýtat na tvoj názor na puškohlad 3-12x50E ČESKÁ ZBROJOVKA SINCE 1936...Je to s osvetleným bodom..mám ho druhý týžden na čz550 7x64...už pri nastrelovaní nedržal nástrel a po asi 40ranách čo sa mi ho nedarilo nastrelit ani na 80m som zistil z vnutra okuláru na šošovke biely prach asi rozbité sklo...stál 9000sk...a doteraz sa mi nepodarilo zistit výrobcu,kto to pre zbrojovku vyrába...rozptyl bol skoro 25cm na 100m...ked som skusil podhlad zmestil som sa do 5cm...som zvedavý ako ho vyreklamujem u predajcu... :-(((

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37211 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Nech ti vratia peniaze.Je to smejd,co si CZUB nechava robit v Cine.Kto ta do toho natiahol?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37216 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
S týmto puškohľadom nenám žiadne skúsenosti, tak Ti neporadím. Doplatil si na lacný tovar ako stovky ďaľších kolegov. Osobne by som pod Meoptu nešiel. Samozrejme to reklamuj, skús výmenu za iný tovar, min. Meoptu a to aj za cenu splátok, resp. toho, že tovar preplatíš, ale nebudeš mať nervy z toho, že puškohľad Ti nedrží nástrel. Soráč za odbočenie od témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37217 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
A osobne ma dosť nasierajú články v Humertlove a Poľ. a rybárstve, kde tieto šmejdy posudzujú zaručení odborníci a dávajú tú vysokú kvalitu za &quot;super ceny&quot; z vlastných zásob a v akcii. Hnus...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37220 od Igor
Odpoveď od Igor na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Presne ako povedal lovec - nie je to nič iné ako lacná čína. Stačí ísť na IWU do norimbergu tam je jedna &quot;štvrť&quot; čínskych stánkov. Keď si to človek pozorne pozrie spoznáš tam všetky značky u nás predávaných &quot;zaručených&quot; puškohľadov. S dvoma rozdielmy - sú bez označenia výrobcu / ktorého ak chceš a objednáš dosť kusov nemajú problém tam vyznačiť / a sú za také smiešne peniaze, že by si sa smial. Napr. 2,5-10x56 s osvetleným bodom, ktorého tu v SR predáva jedna nemenovaná firma pod svojím označením za cca. 6000,- tam kúpiš od nich ako obchodník za 30 USD !!! (nemusím snád prepočítavať...). Myslíš, že za tých 30 USD sa dá vyrobiť naozaj dobrý puškohľad? Ani v Číne nie ...! Škoda je, že obchodníci a tak ako Akela spomenul, rôzny samozvaní &quot;odborníci&quot; vedia vynachváliť takéto veci do neba ... proste je to naozaj hnus !!! Ono tie puškohľady nie sú &quot;zlé&quot;, sám mám od zmiených čínanov na svojej ZBK kal. 5,6 - 3-9x42 s osvetleným bodom - ale kúpil som ho od nich za 20 euro a viac by som nedal navyše ani cent ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37225 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
díky za informácie....bol kupený v Šuranoch...ked som volal obchodníkovy,ani sa moc nečudoval..že vraj treba priniest všetko v krabici...ozaj neviete povedat aký rozptyl sa dá dosiahnut cz550 7x64 na 100m s oporou??? tu som tiež kupil u toho obchodníka a cielnik bol prikrátky...zásahy šli pol metra dolu...hlavne že dodali originál nástrel na 50m v4cm...takže na to potrebujem vyšší cielnik,alebo nižšiu mušku,neviete či to vobec dodávaju...???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37226 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
nazdar...a čo vravíš na artemis 2000 7x50...?? kamoš to má na cz555 cal. 30.06 s tým som v pohode triafal zápalkovu krabičku na 100m s oporou....spetný ráz bol pocitovo o niečo silnejší ako pri 7x64...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37227 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
ja som vlani kúpil CZ 550 lux kal. 308w a mám to isté čo ty - príliš vysoká muška - cieľnik je vysunutý na maximum a vyzerá to dosť smiešne - nechápem ako sa im to v zbrojovke mohlo podariť .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37228 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
Ak prevažne poľuješ s posedu kúp si Meoptu 7x50 s osv. bodom a máš po probléme. Kamoš ju má na 7mmremag a strieľa často, nemá najmenší problém. Pušku zver odborníkovi, nech Ti doladí mušku. Nepúšťaj sa do úprav sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37229 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
najskvor som si myslel že mám slabé strelivo...kupil som totiš na nastrelenie puškohladu partizánov...aby som to aspon zhruba nastavil....a potom doladím SB...alebo niečím kvalitnejším...a ten cielnik som musel vystrčit až na samý okraj...vypadá to dost blbo,ale drží iba spolovice dosadacej plochy....ked som potom skušal ,tak SB i Partizáni šli priamo na stred terča,ale stratil som možnost podhladu....tak je teraz vysoko cielnik...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37230 od Akela
Odpoveď od Akela na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
S tým Partizanom si to poriešil, to Ti poviem, nastreľovať s nimi guľovnicu a potom doladiť SB, si ma pobavil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37231 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
zatial mám možnost iba škodnu...tak som si chcel doladit novu pušku...a su samé problémi...asi zoberiem ten Artemis 2000 7x50 ...len či mi to bude chciet predavač vymenit....som zvedavý..ten stojí bez osvetlenia 12500sk...aspon taku cenu som našiel na internete...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37233 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému SKUSENOSTI A PRAX, STRELIVO 8x57 JS
keby si videl ako mi predavač namontoval ten puškohlad priamo v predajni a že vraj nastavím vám ho na 50m...začal na nom hned krutit nastavovacími prvkami...až ma zamrazilo...preto som zobral tých partizánov aby som to nastavil aspon zhruba na terč s lacnejším strelivom...a potom doladil kvalitnejším...ale máš pravdu,tak to zasralo hlaven...celá je od mosadzi žltá,a nejde to dolu.... :-((

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 109 návštevníkov a žiadni členovia on-line