270 WIN-skúsenosti so strelivom (okrem SP 9,7 g od Selliera)

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42461 od Ivan270
Chanel1092-večšinou líšky zostávajú do 10m od nástrelu,ale stalo sa mi že na 180m na makko mi odešla z nástrelu 60m,ale to bola len výnímka.Inak budeš spokojn,ak ich nechceš na kožuch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42513 od maruk
zavolaj na tel.0905717254 [r] [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43689 od svarowski
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda-li nemáte někdo skušenosti s municí Winchester a střelou power-point v gramáži 9,7g. Mám v plánu koupit si je na novou oveckou sezónu, tak prosím o radu, např. jak se chová střela ke zvěřině atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44211 od Ivan270
Používal som WIN power point 9,7g asi 2roky.Učinnosť aj presnosť velká spokojnosť.Diviak zostával v ohni ,alebo do 20m od nástrelu,samozrejme po dobrej rane,srnčie to isté.Devastácia diviny nič extra,skor by som povedal že menšia ako pri 7dmičkách.Líšky som strielaj aj cez 200m.Strielal by som ich doteraz,len som ich nemohol zohnať.Nikto to nevozil,teraz strielam RWS 9,7g KS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48086 od man
Pozdravujem všetkých prispievateľov PID.:)
<br/>
<br/>Chcem sa opýtať na skúsenosti s nábojmi do .270W, špeciálne diviak a spoločné./ na stanovišti /.
<br/>Je mi jasné, že tento kaliber nebol stvorený prednostne na spoločné, ale keď sa úspešne dá s 6,5x57, 7x57 a 7x64, tak zase prečo nie.
<br/>Ja zatiaľ úspešne s RWS KS 9,7g. a Norma Vulkan 10,1g.
<br/>Poľujem s týmto kalibrom dva roky a momentálne je mojou srdcovkou.
<br/>Predtým skúsenosti s 7x57, .308W, 7x64, 8x57JS, 6,5x57.
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48125 od miso
Dobre ohlasy som pocul na Sako Hammerhead 10,1g a Blaser CDP 8,4g. Ani s jednym nemam priamu skusenost, tak ti neviem povedat ako sa to sprava na spolocnych. Ja sam pouzivam na spolocnych RWS KS, toto strelivo mam 4 rok(aj ked do papiera som skusal uz vselico, KS vedie aj v presnosti) a zatial ma nikdy nesklamalo skor naopak...preto nemam dovod menit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48133 od man
A ako sa správali diviaky na spoločných? Zaujíma ma prípadný odskok, znakovanie, farbenie a pod. Aj u mňa v presnosti vedie KS 9,7g.
<br/>Pýtam sa preto, že ku konci minulého roku mi zver /dančia/ takmer ostávala na mieste, tento rok napr. srnec strelený na dosť ďaleko cca 160m. odskok cez 180m., prestrelené pľúca, strela nezachytila rebro ani na vstrele ani na výstrele.Znakovanie takmer žiadne.
<br/>Na diviaka som ešte s touto zbraňou nepotiahol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48222 od miso
Ja mam s nou strelenych praveze najviac diviakov, ale zver mi v ohni ostava malokedy (okrem srncej), ale vsetko je to pri komorovej rane do 30m. Znakovanie mozem len chvalit, prasa na spolocnej trafene dozadu (predposledne rebro) vyhodilo nohami, po celej trase cca 50m rozstriekana farba ako z krhly, prasa po 50m vyvalene. Pre presnost informacie treba dodat,ze prasa malo az okolo 50kg cize jedno z tych vacsich. Kanec, taktiez na spolocnej, trafeny za sprintu na makko, tiez vysoko vyhodil zadnymi nohami (jedna z mojich najnepodarenejsich ran), 1km dohladavka, 5x zalahol(psy ho stale tlacili), farba po celej trase v jednej lajne, nasledne iba vycerpany sedel-dostrel. Na spolocnej strielavam najcastejsie na vzdialenost 20-60m Tazsie diviaky po komorovej rane vysprintuju, zhasinaju 30m od nastrelu, zatial mi skoro vsetku diviaciu prestrelilo az na jedneho diviaka streleneho cez lopatky, strela prebila obe ako vrtakom a gulu som nasiel pod kozou na druhej strane. Srnciu na blizko prestreli, je to spojene s mnozstvom farby na nastrele, zhasina par metrov od nastrelu (pokial o mne vopred nevie, ostava na mieste)
<br/>Na spolocnych treba vzhladom na kaliber davat bacha na prekazky, predsa len to nie je 8x57 a rychlost aj vaha strely su tiez inde. Inac som velmi s KS spokojny, spekuloval som,ze skusim nieco ine, laka ma Sako 10,1g alebo Blaser CDP, ale zatial nemam najmensi dovod vymyslat a menit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48264 od bubu
Aké máte skúsenosti s 10,1g Vulcanom alebo s 9,7g Oryxom? Ja som doteraz strielal 9,7g Bleispitz ale chcem meniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48267 od man

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48270 od Feco
Ahojte. Ja som poľoval s oryxom cca 2 roky (predtým SP 9,7 g SB). České strelivo bolo dosť mäkké, väčšiu zver neprestreľovalo a často sa mi stávalo, že olovo opúšťalo plášť-preto som si zadovážil oryx, aby som tieto nedostatky odstránil. To sa mi aj s týmto strelivom podarilo. Lovil som s oryxom raticovú zver od srnčej až po vysokú(najviac diviakov). Až na niekoľko výnimiek to bola zver do sto kg. Skúsenosti- všetky kusy boli prestrelené, ani raz som nenašiel strelu a veľakrát bol výstrel rovnako veľký ako vstrel(dierka-dierka). Podľa môjho názoru však toto strelivo nie je veľmi vhodné do podmienok v ktorých poľujem. Mal som pocit, že mi zver po rane odbieha viac, ako po českom poloplášti a čím som s oryxom viac lovil, tým bol tento pocit stále silnejší. Posledný krát som stieľal s týmto strelivom vlani na srnu- vzdialenosť 60 m, stála bokom. Po rane srna vôbec nezaznačila a unikala do neďalekého lesa ako keby bola chybená. Idem na nástrel, farba žiadna, prejdem 50 m stále nič, bol som si však istý, že som ju trafil dobre, tak som nasadil na nástrel stavača, ktorého som mal so sebou. Po 150tich metroch som ju so psíkom dohľadal(rana za lopatku, na pľúca). Po týchto skúsenostiach som prestal oryx používať a teraz skúšam iné strelivo. Netvrdím, že oryx je zlý, ale podľa môjho názoru je to strelivo tvrdé a vhodné skôr na ťažkú a vitálnu zver, kde môže odovzdať celú svoju energiu(u nás ťažké jedince vysokej a diviačej). Ja však lovím zver väčšinou do 100-kg a tam sa oryx nevie realizovať a mnoho krát sa správa ako celoplášť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48322 od dvorky010
Prečo ho chceš meniť? Ja som si ho akurát teraz kúpil no nemám sním žiadne skúsenosti tak preto sa pýtam. Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48329 od bubu
Ja s 270W poľujem len rok a vlastne strelil som s 9,7g Bleispitzom len srnca a daniela,ostatné som vybúchal na strelnici.Ostali mi len 3 ks.Norma už prestala laborobať s 9,7g strelou v tomto kalibri a mám veľmi dobré skúsenosti s Vulcanom v 9,3-ke preto sa pítam.Hlavne by ma zaujímal Vulcan,Oryx je aj podľa mňa dosť tvrdý.Z týchto dôvodov je pre mňa každá skúsenosť vzácna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48410 od dvorky010
Používal som Oryx v 7mm RM správalo sa to ako celo plášť,neotváralo a v kuse som dohľadával pokiaľ som nestrieľal na krk alebo hlavu, takže u mňa Oryx neuspel.Vulkán som neskúšal no viacerí kolegovia ho chvália aj v inom kal. Trochu si ma zaskočil,že Norma prestala vyrábať 9,7 g to aby som sa začal obzerať po niečom inom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49333 od zajko27
zdravim vas pani.....vlastnim gulovnicu 270W a spociatku som pouzival SB SP 9,7g....myslim,ze je vhodne akurat na skodnu a srnciu.....strelil som az po druhej rane dvojrocneho jelena..prva rana presne na komoru,ale prast ostal hned pod kozou a cez pluca islo iba rozpadnute olovo!uplne o nicom..,teraz pouzivam normu oryx 9,7g....nemozem nadavat...je pravda,ze vystrel je niekedy len trosku väcsi,ako vstrek,ale pre mna je podstatne,co to robi vo vnutri.....chcem skusit nieco mäksie,ale inak velmi odporucam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49345 od Bubi
Zaujímavý vyber do 270 W ma aj original Winchester. Odporucam pozriet.Hornady a Federal ani nespominam.A KJG v 270 W???..to je ina kava.Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49382 od zajko27
a to kjg,to co je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49390 od army9
Si robis srandu ?8o Takze KJG je celomedena a teda monoliticka strela . Kedze neobsahuje olovo je lahsia a tym dosahuje vyssie ustove rychlosti aplochsiu drahu letu . K tomu prispievaju aj uzke rebra na vodiacej casti strely ktore znizuju trenie v hlavni . Dutinka v hrote strely je tvarovana tak aby sa stela pri prechode tvrdym tkanivom (kosti , klby) nedeformovala . Deformacia nastava az v tkanivach ktore obsahuju tekutinu (svaly , vnutornosti) . Z mojej strany vsetko , ak chces viac pohladaj v temach .8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49391 od spider
Čau.Mohol by som ti poradiť z mojej strany,ak strielaš ťažšiu raticovú zver,strelu nosler partition.Je to dvojjadrová poloplášťová strela. Je aj lacnejšia ako kjg.Ale nosler má aj iné streli pozri si www.nosler.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49406 od zajko27
aha,uz viem....ale v humennom to asi nezozeniem.....tu dostat akurat tak SB SP a ORYX od normy....,zlozil som asi 150kg kanca a odbehol 70metrov...po 20metroch zacal pekne farbit,takze myslim,ze netreba spekulovat....zdar chlapci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 795 návštevníkov a jeden člen on-line