270 WIN-skúsenosti so strelivom (okrem SP 9,7 g od Selliera)

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60563 od lanus
Federál 270 Win./9,7g je na rozdiel od .30 -tok typu RN (pólguľatá hlava) v dôsledku čoho lepšie odovzdáva energiu . (11,7g /308Win sa pri nedostatočnom odpore chová takmer ako celoplášť t.j. priestrel s minimálnym farbením ! ) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60567 od Akela
Aj v 308 aj 30-06 je to výborný náboj, možno trochu tvrdší a preto dobrý na vysokú a diviaka. Ešte sa nikto nesťažoval a aj preto ich nosím pre kamošov také množstvá. A s tou farbou je to problematické aj pri iných typoch striel, ktoré sú vychválené a tiež mi po niektorých typoch a laboráciách zver nefarbila, hlavné bolo, že zver ostáva a na dohľadávku netreba psíka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60586 od Milosko
Najlepsie skusenosti v 270W mam s EVO od RWS. Na akukolvek raticovu zver. Pri komorovych ranach na vysoku a diviacu dostatocne farbenie, ale i tak zver neodchadza daleko ( i pri horsich ranach) . Z mojich skusenosti max. 50m. EVO pouzivam i v 308W a taktiez rovnaka spokojnost.Vsetkym kamosom, ktorym som ho doporucil, zostali pri nom. V 270W este pouzivam KS 9,7 od RWS. Je to dobre strelivo,ale horsie ako EVO. Urcite viac rozbija a podliatiny su pomerne obrovske. Treti druh, co som pouzival v minulosti, bol Hirtenberger NP 9,7g. Myslim,ze ho uz nerobia, ale asi by som sa uz k nemu nevratil.Podla mna taky premier.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60587 od Akela
S tým EVO si ma v v 270 prekvapil, mnoho kamošov a aj syn ho prestali používať po viacnásobných sklamaniach. Nepoznám nikoho, kto by ho v 270 strieľal, ale ak sa Ti darí
<br/>tak prečo nie! A prekvapil si ma aj s NP od Hirtenberger, myslel som, že do 270 by to bolo dobré strelivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60589 od Milosko
Skutocne s EVOm mam najlepsie skusenosti. A nehovorim o skusenostiach podlozenych zopar vystrelmi. Ide o desiatky zasahov (diaviak,jelen,muflon,srncia,skodna...). I keby neslo o presny zasah, tak sa mi este nestalo, ze by sme zver nedohladali. Aj na strelnici sme s nim mali najmensi rozptyl zo vsetkych druhov, ktore sme skusali.A skusali sme (zo stojanu na 100m) nie jeden krat. Vzdy vyhralo v presnosti EVO . Ale tu i ostatne mnou spomenute druhy su vyborne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60594 od Akela
Mám tiež pár kamošov čo testujú strelivo a môžem povedať, že zo sériových nábojov čo strieľali - bežne dostupných poľ. verejnosti malo EVO najlepší rozptyl. Syn vymenil EVO za Federal TBBC a neskutočný rozdiel. Všetko do pár metrov na nástrele.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #60695 od miso
Podliatiny su pomerne obrovske? nuz 9,7g KS od RWS v 270win strielam 6 rok a pomerne obrovske podliatiny si veru nepamatam (az na jeden kus vysokej) a to dokazem porovnat aj s inymi strelami. Co sa tyka EVO, ja osobne som ho nestrielal, pride mi to dost marketingova strela aj ked v istych kalibroch ju chvalia, avsak kamosi co to strielali v 270win sa vratili bud ku KS (sam som videl zasahy, poskodenie diviny a pod a za ten doplatok to az taky rozdiel nie je oproti KS)alebo k blaser CDP

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #60989 od ondrejvalent3
Vážený páni z W 270 už veľa rokov poľujem mal som prvú ZKK 600 a teraz mám CZ 550 a skúsil som všetky dostupné náboje ktoré v príspevkoch spomínate za posledných 10 rokov ja používam najradšej S&amp;B na srnčiu a na diviaky.Na vysokú používam Prvi partizan ,možno poviete že táram ale opak je pravdov,dobre mi po nich padá vysoká lebo je to tvrdý náboj,prebije i jeleňa a tiež mi po nich ďaleko neodchádza do 30-50 m dobre po ňom farbý.Chybu nehľadajte v nábojoch ale v sebe ako umiestnite ranu všetko záleží i od toho ako ste i zrušený nám starším to už nerobí taký problém.U prviho partizana je pravda že poniektorom náboji sa zle zatvára záver ale tento náboj používam preto lebo mi dobre padá vysoká.A už mám dosť rokov na to aby som niečo menil ! ! !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61189 od dodi080
Ty táraš v kuse a nevyznáš sa do ničoho,radšej mlč a nemiešaj sa do tém o ktorých nemáš a nikdy ani nebudeš mať ani len potuchy!!! Vlastne z tvojho infantilného príspevku je to zjavné a mnohé to vysvetľuje !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 193 návštevníkov a žiadni členovia on-line