8x57alebo 7x64

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17266 od tomascer
8x57alebo 7x64 bolo vytvorené tomascer
ake mate skusenosti s tymito kalibrami pri polovani na srnciu diviaciu danciu jeleniu zver neviem aky kaliber by bol vhodnejsi aj do pohonu asi ta8x57 prosim poradte mi DAKUJEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17275 od mirek
Odpoveď od mirek na tému 8x57alebo 7x64
Prejdi si všetky témy vo Fóre a určite nájdeš niečo k Tvojej otázke, neotváraj novú tému.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17297 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému 8x57alebo 7x64
Mám doma 3 flinty 7x64 a je to pohoda!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17304 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57alebo 7x64
S tvojou otázkou je to asi tak či sú lepšie brunetky alebo blondínky. Oba kalibre sú vhodné na tebou uvedenú zver. O tom, ktorý z nich je pre teba vhodnejší si urob názor sám. Myslím, že internet (a samozrejme nielen ten) poskytuje veľa informácii pre to aby si sa vedel rozhodnúť - či už je to toto diskusné fórum alebo iné na iných www stránkach venovaných poľovníctvu a lovu. Nakoniec aj tak pri výbere dospeješ do štádia kedy si všetky získané informácie budeš musieť sám v hlave zhodnotiť a rozhodnúť sa. A potom časom praxou zistíš, či bola tvoja voľba správna alebo nie.
<br/>PS:osobne mám 8x57 JS a som s ňou spokojný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17407 od Lucky
Odpoveď od Lucky na tému 8x57alebo 7x64
Igor, prosím Ťa, ozvi sa mi na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Rád by som sa Ťa opýtal na skúsenosti s 8x57.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17411 od martin868
Odpoveď od martin868 na tému 8x57alebo 7x64
Z tychto dvoch by som vybral 8x57S. ale ked som ja riesil aky kaliber zvolit tak som vybral .30-06

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19025 od tomi
Odpoveď od tomi na tému 8x57alebo 7x64
8x57JS a strela RWS TIG. Ak nechceš poľovať na väčšie vzdialenosti. Na srnčiu by som používal íný kaliber. Do pohonu je určite lepšia ako 7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19026 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému 8x57alebo 7x64
souhlasím s Igorem!! opravdu je to skoro stejné,ale jak říkám,máme doma 3 kulovnice ráže 7x64 a s touto ráží jsme všichni maximálně pokojení;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19027 od Tresnovazahrada
Odpoveď od Tresnovazahrada na tému 8x57alebo 7x64
spokojeni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19031 od johny
Odpoveď od johny na tému 8x57alebo 7x64
Neviem prečo by si na srnčiu použil iný kaliber. Mám mojou osmičkou a zaznávaným strelivom SB SPCE strelených pár kusov srnčej a nevidím dôvod na konštatovanie že na srnčiu použiť iný kaliber. Táto debata je skorej o použitom strelive a nie o kalibri. Rôzne laborácie a konštrukdie striel dávajú veľkú variabilitu každému kalibru ... Každý si svoje chváli, ale na osmičku nedám dopustiť ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19032 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 8x57alebo 7x64
Osobne si myslim ze su to dost vyrovnane kalibre a suhlasim aj s prispevkom Johnyho.No ale dost zavisi aj od strelca ako od samotneho kalibra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19033 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému 8x57alebo 7x64
Osobne si myslim ze su to dost vyrovnane kalibre a suhlasim aj s prispevkom Johnyho.No ale dost zavisi aj od strelca ako od samotneho kalibra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19047 od Akela
Odpoveď od Akela na tému 8x57alebo 7x64
Ak prevažne na spoločné vzal by som osmičku - úplne stačí SB strelivo. Inak by som vzal 7x64. Treba zvážiť či o dosť väčší spätný ráz osmičky nebude vadiť. Mám dvoch kamošov, ktorí osmičku vymenili práve kvôli silnejšiemu kopancu. Jeden prešiel na 7x64, druhý na 308W a sú obidvaja veľmi spokojní. Treba si vystreliť z posedu z obidvoch kalibrov. Inak do 7x64 začali robiť dosť nadupané RWS EVO - má skvelé parametre. Od osmičky zas lepšie zostáva zver v ohni. Je to len na Tvojom osobnom vkuse. Veľa šťastia pri výbere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19049 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 8x57alebo 7x64
Akela ja mam 8x60 a skoro vobec nekope, resp. urcite viac ako 7x64, kalibre su to vsak vyrovnane, ja uprednostnujem 8.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19050 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému 8x57alebo 7x64
zle som to napisal 7x64 kope viac, aspon ta co som mal v ruke, treba vsak povedat, ze zalezi ci mas 8 steyer a 7 brno. je to aj o spracovani zbrane, jej vyvazenosti ako len o porovnani tychto dvoch kalibrov. zelam ti stastnu ruku pri vybere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19078 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57alebo 7x64
Ktorý z tých dvoch kalibrov kope viacej je na dlhšiu debatu, preto by som to nepaušalizoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19084 od dusab
Odpoveď od dusab na tému 8x57alebo 7x64
Ja by som povedal, ze oba kopu priblizne rovnako a kto vystreli so 7*64 tak nema problem ani so 8*57. Takato debata nevedie k jednoznacnemu zaveru...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19087 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému 8x57alebo 7x64
Az taka dlha debata to zase nie je:
<br/>
<br/>1, 7x64,strela 11,34g,Vo=795 m/s - spatny raz 32,55J a 4,74 m/s
<br/>
<br/>2, 8x57,strela 12,1g,Vo=810 m/s - spatny raz 33,96J a 4,84m/s
<br/>
<br/>
<br/>Fiktivne udaje platia pre Rossler T6 bez optiky a montaze (vaha podla vyrobcu 2,9kg).
<br/>Vie niekto pri rane z identickych gulovnic rozoznat rozdiel 1,41J v spatnom raze?
<br/>
<br/>Problem tkvie len v tom,ako uz bolo spomenute,ze sa porovnavaju kalibre v rozlicnych zbraniach,napr. ZKK so zlou pazbou v .30-06Sprg. (s ostruhanou pazbou kvoli vahe,oblubeny tuning v horskych reviroch,neskor sposobujuci zatvaranie oci pri rane a napln polovnej latiny o tom ako 30-06 kope...) a napr. CZ 550 Magnum (prevedenie!,nie kvoli kalibru) v 300WinMag. - to bude zasadny rozdiel v prospech 550tky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19089 od Igor
Odpoveď od Igor na tému 8x57alebo 7x64
Suhlasím s tebou, problém je, že sa porovnávajú rozdielne zbrane aj keď v jednom kalibri. Veľa hrá aj subjektívny dojem strelca.
<br/>
<br/>Zaujímalo by ma ako si vypočítal tie rýchlosti spätného rázu zbrane? Mohol by si mi to vysvetliť ? Už som na nete videl veľa vzorcov na výpočet spätného rázu od základného, vychádzajúceho z rovností hybností : m1*v1=m2*v2 až po vzorec zahrňujúci aj hmotnosť prachovej náplňe a reakčného vplyvu výtokových plynov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19090 od eso
Odpoveď od eso na tému 8x57alebo 7x64
Debata oničom - porovnávanie spätného rázu zbraní v týchto kalibroch. Poriadny strelec, ktorý vie ako zalíciť zbraň si spätný ráz neuvedomuje pri streľbe z guľovnice. Pokiaľ bude debata o brokových zbraniach na športové účely a spätnom ráze - to je čosi iné. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.164 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 566 návštevníkov a žiadni členovia on-line