Aké máte skúsenosti s 11,7 g strelami Norma Oryx a Vulkán ?

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20016 od nibowaka
Zaujímalo by ma, ako sa chovajú tieto 2 druhy striel, čo sa týka ranivosti a možno aj poškodenia diviny. Mám 30 - 06 a doteraz som používal české strelivo , ale chcem vyskúšať práve strely od Normy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20032 od MarianJevocin
Ja mám 300.win.mag., s Normami nemám skúsenosti, ale doteraz som používal 11.6 g
<br/>Hirtenberger Nosler, tie sú špičkové, ale srnčiu strieľam na zadnú komoru / vtedy nie je takmer žiadne znehodnotenie diviny/. Ťažšia zver - vysoká, čierna, daniele i antilopy v pohode.Tejto sezóny som skúsil SB 11.7 g SPCE a bol som prekvapený, keď som pri streľbe na komoru srnca /mal odstrelený kúsok srdca/ musel dohľadávať. Prebehol cca. 80 metrov. Myslel som,
<br/>že je to náhoda, ale o tri týždne neskôr som som strieľal na ďalšieho / trafil som nízku komoru/ srnec po rane prebehol cez 100m. Myslím, že SPCE pri ľahkom kuse sa nestačí deformovať a viacmenej ide o pomerne hladký priestrel. Takže sa vraciam k Nosleru,
<br/>s ktorým mám výborné skúsenosti pri love vysokej, dančej i čiernej zveri. A aj pri srnčej, podmienkôu však je, ako som už spomenul streľba na zadnú komoru alebo krk. Pokiaľ má Norma Oryx alebo Vulkán vlastnosti ako Nosler, mala by byť OK. / Myslím, že skôr Oryx/.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20033 od MarianJevocin
Ešte doplním, že pri streľbe so SB som mieril na srdce, pretože som chcel zistiť správanie sa zveri po zásahu, ako aj mieru znehodnotenia diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20034 od MarianJevocin
Ešte doplním, že pri streľbe so SB som mieril na srdce, pretože som chcel zistiť správanie sa zveri po zásahu, ako aj mieru znehodnotenia diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20038 od Elo
Zdravím, ja mám 30.06 a už 4 roky používam strelivo NORMA VULKAN 11,7 g. Zatiaľ max. spokojnosť, veľmi dobré účinky na diviačiu, muflóniu a jeleniu zver, malé poškodenie zveriny, dobrá raniteľnosť a veľmi dobré farbenie. Na srnčiu som zatiaľ neskúšal, srnčiu lovím kal. 243 W strela Power Point 6,5 g.
<br/>M. B.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20039 od sako80
to marianjevovvic ak mas na mysli nosler partition tak to je dvojadrova strela ktora je hlavne urcena pre kalibre s vysokymi rychlostami takze pre tvoju 300WM to je jeden z idealov. strela oryx a vulkan su idelne do rychlosti 750m/s laboruju ich aj do rychlejsich kalibrov ale to je uz vacsinou,, maso´´v kal.30-06 je rychlost v dopade nieco malo cez 750m/s takze by to malo byt ok.Pre 30-06 by bol nosler partition tiez super

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20042 od nibowaka
Zdravím MarianJevocin.
<br/>Ty píšeš , že ti z tvojej 300win.mag s použitim SB 11,7 g srnec odbehol 80 m. Mne sa to z 30-06 za dobu čo poľujem ešte nestalo. Z ranivosťou spominaného typu strely som bol spokojný, aj keď je pravda , že som väččinou strieľal na vzdialenosť cca 100 - 120 m.Po prečítaní pár diskusných príspevkov o konštrukcii striel sa stotožňujem s názorom , že SB sú mäkké a rýchlo sa deformujú a strácajú veľa na svojej počiatočnej hmotnosti.Myslím si, že spomenuté vlastnosti strely spôsobuju aj následné poškodenie diviny. Preto sa obzerám po niečom čo má lepšie riadenú deformáciu strely a prijateľnú cenovu dostupnasť. Počul som veľa chvály práve na Oryxa a Vulkán, ale napríklad aj Lapua Mega 12,0g a práve o týchto strelách si myslím, že by to mohlo byť to pravé orechové do 30-06 v našich horských podmienkach.Len ktorú si vybrať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20043 od nibowaka
Zdravím MarianJevocin.
<br/>Ty píšeš , že ti z tvojej 300win.mag s použitim SB 11,7 g srnec odbehol 80 m. Mne sa to z 30-06 za dobu čo poľujem ešte nestalo. Z ranivosťou spominaného typu strely som bol spokojný, aj keď je pravda , že som väččinou strieľal na vzdialenosť cca 100 - 120 m.Po prečítaní pár diskusných príspevkov o konštrukcii striel sa stotožňujem s názorom , že SB sú mäkké a rýchlo sa deformujú a strácajú veľa na svojej počiatočnej hmotnosti.Myslím si, že spomenuté vlastnosti strely spôsobuju aj následné poškodenie diviny. Preto sa obzerám po niečom čo má lepšie riadenú deformáciu strely a prijateľnú cenovu dostupnasť. Počul som veľa chvály práve na Oryxa a Vulkán, ale napríklad aj Lapua Mega 12,0g a práve o týchto strelách si myslím, že by to mohlo byť to pravé orechové do 30-06 v našich horských podmienkach.Len ktorú si vybrať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20044 od sako80
oryx a vulkan je skoro to iste rozdiel je len v tom ze vulkan ma na spicke misku ORYX ciapocku,rozklad strely je takmer totozny,ja by som volil do 30-06 bud oryx alebo lapua mega neviem aky je cenovy rozdiel,pretoze si laborujem sam a tam je priaznive skoro vsetko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20045 od nibowaka
Lapua Mega je o 50% lacnejšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20046 od cimbalik
Prepáč, ale ak dokážeš niečo takéto napísať, tak nemáš absolútny prehľad o konštrucii týchto striel a ľudí zavádzaš a balamútiš. Majú spoločné len to, že sú obe jednojaderné, ale čo sa týka spojenia plášťa s jadrom sú vyhotovené úplne odlišnou technológiou a tým aj ich deformácia v cieli je úplne iná. Keď neviem radšej nič nepoviem a nedezinformujem. Je to o to horšie, že to píše človek, ktorý prebíja. [r]Dúfam, že len pre vlastnú potrebu !!![/r] Ak som sa ťa dotkol, tak ešte raz prepáč, ale som nemohol na toto nezareagovať !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20051 od lovec_1
Zakladny rozdiel medzi Oryxom a Vulkanom je v spojeni oloveneho jadra s plastom,koniec koncov na stranke to ma Norma jasne napisane.Oryx-jadro spojene s plastom chemickym procesom,Vulkan ma mechanicke spojenie jadra s plastom pomocou prelisu,ale ten dokonca ani vsetky kalibre nemaju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20061 od nibowaka
Cimbalik,super stránka zobrazenia letového kanálu. Podľa toho obrázku by som volil skôr Vulkán. Má podobnú dopadovú energiu ako Oryx a strela sa tak rýchlo nedeformuje. Čo ty na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20062 od michal
ak si tu deformáciu posudzoval podľa toho obrázku, tak snad len tolko, že ten deformovaný (akože viac) oryx je deformovaný uplne v inej vzdialenosti (po prelete inej dráhy hmotou). Skor z toho vyplýva, že u oryxu je vacsia sanca na priestrel. Rad by som videl nejake foto oryxu vybreparovaného z tela zveri.....ja som este ziadnu strelu nenasiel. Ak ho niekto mate, nebolo by od veci dat ho do galerie...aspon to bude aj k tejto téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20064 od belson
Presnejšie je to tepelno-chemický proces. Mal som možnosť stáť pri mašine vo fabrike Norma, kde som sledoval, ako sa to olovo vložené do kalíška pri výrobe &quot;bondovaných&quot; striel taví.
<br/>Na losa som vo Švédsku poľoval so zbraňou v kalibri 9,3x62 požičanou od miestneho poľovníka. Mám odloženú strelu vybranú z losa uloveného na cca 80m, ak je záujem, môžem ju odfotiť, ukážkový hríbik. Strieľal som celkom tri rany na losa v behu, jednou som minul a jedna ho prestrelila. Môj názor je, že Oryx je tvrdá strela a asi by som ju používal len na oryxy. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20065 od martin203
michal prebehni cez kopec, nieco tu vypreparovane mam (ale nie normy) a k vsetkemu mam i zapisky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20070 od lovec_1
Uplne som zabudol na tvoje takpovediac &quot;prvozdrojove&quot; skusenosti priamo z fabriky.Samozrejme je to tak,musim si tusim davat pozor,aby som sa nevyjadroval prilis vseobecne.:D
<br/>Ako uz bolo spomenute,na grafikach Normackeho webu je pekne vidiet,ktora strela je priebojnejsia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20071 od belson
A ja zase príliš puntičkársky. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20074 od lovecW27O
... som v PID sice kratko a dokonca ma to uz aj prestalo bavit niekedy pisat, citat, ale pani CIMBALIK, LOVEC 1, super... a to som si myslel že som dost dobry, no co uz...
<br/>...puntickar tiez u mna DOBRE...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5263 návštevníkov a žiadni členovia on-line