6,5x57 Vaše skúsenosti z praxe s rôznymi nábojmi. pozitíva a negatíva.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21250 od miros
skus stranky 2 tema 6,5*55 a stranka 8 6,5*55/6,5*57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21275 od man
Ďakujem za upozornenie. Tému 6,5x55SE som prehliadol. Tú druhú som si prezrel, ale okrem Tvojho opisu som nenašiel žiadne relevantné info ohľadne striel a účinku.
<br/>Kúpil som si tento rok krásnu zbraň v 6,5x57 a chcem s ňou zahájiť sezónu. Nastrelil som na RWS 9,1DK , takže už sa teším.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21286 od martin203
ked som vystrielal HP Nos. part. 9,1g nakupil som 6,5x57R RWS DK 9,1g - srncie vacsina v ohni alebo max do 30 - 40m, diviaci do 40kg tiez (rany do 80m)vzdy priestrel a minimalne podliate, farba ako z krhle, no posledny 3 diviaci vsetci okolo 60 - 70kg (rany vzdy do 40m) odbehli s ukazkovymi komorovymi ranami a s priestrelmi (super farba) na moj vkus prilis daleko, jeden cez 300m. Raz mi DK na klucnej kosti vyspeleho prasata i fragmentoval. Mam stale silnejisi pocit, ze ta deformacie DK do tej &quot;harmoniky&quot; nie je v tomto kalibri to prave orechove (urcite nie na loncakov), je fakt, ze som sa s tym este nedostal k rane na tazsi kus ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21289 od miros
neboj je to v pohode funguje to uplne k mojej spokojnosti ak strielas presne nemas sa coho obavat len to nezen cez prekazky v pondelok som strelil diviaka lanstiaka 58 kg na 110m hladal hlodavce na strnisku takze bol da sa povedat v klude nisia komora strela zasiahla hrot srdca bez znacenia len v rane trocha poklesol pobehol max 15 m a padol zhasol v behu nakolko po pade vobec neodkazoval na v strele bolo zasiahnute rebro takze deformacia str. bola ukazkova priestrel na vystrele to slo mimo rebra poskodenie minimalne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21294 od miros
martin neviem v akom prostr.a terene strielas viem mozno povies ze to nie je polovnicka rana ale ak mam diviaka na vzdialenost do 40 m strielam na hlavu jasne ze ak sa da a zver je v klude co bolo zasiahnute u toho diviaka co odbehol s komorovou ranou 300m pokial nebol v prudkom behu tak to nechapem lebo ak trafis komoru tak to je trocha daleko aj ked ho strhne crieda a su zasiahnute pluca tak je to podla mna daleko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21305 od Lubo1
Bohuzial, ci nastastie, tiez nestrielam dalej ako na 100m. Ci uz ceskym, alebo RWS KS 7g, ci DK9,1g, dalej ako na 40m mi po rane neodislo nic. Akurat ceske 8,5 g nikdy neurobili priestrel. Zaujimave je, ze ako jedine ceske, maju plast z vnutornej strany zosilneny. Zatial 100% spokojnost. Co som trafil, nic nezhnilo v lese. Jednotku som predal, zostal mi GB v tejto razi a urcite patri medzi tzv. univerzalne raze na vsetku zver do 200m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21306 od martin203
2kusy v starej hore za sera a treti kus kukurica, na hlavu po zlej skusenosti nestrielam (na diviaka som tak strelil 2krat, prvy OK, druheho sme hladali bezvysledne 2 dni). V tomto pripade som strelil na loncacku z rudla uz za sera, na nastrele bol na buku kus pluc a striekanec farby, stopova draha bola excelentne pofarbena, no po 200m som uz neveril ani tomu ako sa volam a po 250m sme uz spletali neskutocne teorie. Bol to stred komory, prestrelene stredom oba plucne laloky, 4 svedkovia a nad zhasnutym kusom kopec radosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21311 od martin203
Dufam, ze to nevyznelo, ze mam nieco proti tomuto kalibru, prave naopak. S HP Nos. Part. 9,1g je to pre moj revir moj favorit (len ci si v Ruagu aspon precitali moj rozhorceny mail, ked zastavili vyrobu)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21314 od miros
tak taketo nieco sa mi este nestalo ono sem tam sa deju veci asi 4 roky do zadu som nahanal srnca mal 6+ behal som za nim celu ruju hole spice jeden 27 cm nahanal srnu strielal som v pomalom behu ked srna v behla do kukurice nieco malo cez 70 m zash 100% len sa za nim zavrela kukurica . Okamih možno 3-6 sekund vybehla srna za nou srnec cumel som jak puk cez puskohlad som jasne pozoroval zasah prebehol prebalansoval snad este 10-15 m natiahnuty krk a a len lahol srdce bolo takmer ustrelene priestrel rebra bez poskodenia zopar rôckou som nedohladaval dalej ako 30m ale to nie je dohladavka u diviacej mi to zatial pada mozno stastie ale skorej je to o navstevach strelnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21321 od Lubo1
Tak, tak. Zly kaliber nad 6,5mm asi nie je ziadny, len ta strelnica. Ale co povedal Lenin: Trenovat, trenovat, trenovat, Ci Ucit sa, ucit sa ucit sa? No to je jedno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21327 od man
Zdravím všetkých prispievateľov a ďakujem za poznatky.
<br/>Ono s tým odbiehaním je to pri každom kalibri, poľoval som roky s 7x64, pri SB 11,2g.
<br/>strižná hrana až neskutočné odchádzanie zveri aj pri ukážkovom zásahu malej komory,
<br/>/danielka 150m, daniel aj cez 200m, diviak 150m,.../ pričom znakovanie tak malé, že keby som si nebol na 100% istý zásahom, myslím si že som minul. Neskôr som prešiel na Vulkan a bolo to už o inom, ale odskočenie, hlavne ak kus potiahol so sebou rúdel nebolo nič výnimočné.
<br/>Inak každý má aj svoje nechcené prehrešky a napríklad pred 20-rokmi keď som začínal poľovať som strelil na srnca asi na 120m kaliber 308W, SB strižná hrana / iné ani nebolo/, pričom srnec sa porane pozrel mojím smerom a kľudne odskočil, pričom som ho počul bežať aj v lese. Na nástrel som ja múdra hlava ani nešiel-veď načo, keď som ukážkovo minul. Srnca sme náhodou našli o týždeň asi 150m od nástrelu s priestrelo zadnej komory. Poučenie síce kruté, ale na celý život. Nezvyknem chybiť často, ale odvtedy idem na nástrel vždy a hlavne u českého streliva upozorňujem aj kolegov aby to nepodceňovali.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21336 od milosg
Ahoj. V niecom sa jeden druhemu podobame. Tiez som dostrielal HP a presiel na RWS. Ak ale chces potesitelne info, tak 6,5x57R v 9.1g HP robi dalej a dostanes ich kludne vo firme SUPRA Praha (www.supra.cz). J alen co miniem RWS-ky, uz aj sup naspat na ne. Nedam na tie naboje dopustit a GB s touto razou mam na placi zo vsetkeho najradsej....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21340 od martin203
Dik, mozno pomohol moj rozhorceny mail:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #21414 od Basky
Doslova ´stratil srdce pre lásku´... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22468 od petob
Na Mislivosti som čítal že sa to dá prekomorovať na 6,5*65R.Možno aj to by bolo dobré rišenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22469 od Lubo1
Nepisal to nahodou Hanak?:D:D:D:D U toho sa da vsetko. :] Hlavne nech mu zaplatia. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22479 od dusab
Co je lepsia volba 7x57, alebo 6,5x57? Srncia, cierna, a ked sa pritrafi aj jelenia....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22484 od man
V minulosti som už strieľal s 6,5x57 a tak ma tento kaliber zaujal, že som si tento rok kúpil zbraň v uvedenom kalibri. Nastrieľal som na RWS 9,1DK. Zatiaľ dva kusy srnčej holej /cca 120 a 150m / a jeden lanštiak / 60m /. Všetko v ohni na mieste. Podliatiny menšie ako u 7x64, alebo 308W. Napríklad ja osobne nechápem, prečo by som mal uvedený kaliber prekalibrovať na 6,5x65, príp.68. Podľa mňa je škoda, že tento kaliber CZ nerobí, rovnako je mi záhadou, prečo všetci /CZ, Mannlicher, Sauer,../ prestali robiť 7x57. Príde čas, keď sa vráti rovnako, ako teraz 8x57JS/JRS. Lesu a Lovu Zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22485 od man
Podľa mňa je to takmer jedno. U obidvoch veľmi príjemná streľba, nekopú a nepodlievajú. Ako som písal nižšie, ja som tento rok kúpil 6,5x57, ale keby som mal na výber peknú zbraň v 7x57, tak by som aj uvedenú variantu zvážil. V súčasnosti, keď sa neporovnateľne zvýšila možnosť výberu náboja, uvedené kalibre absolútne postačujú na akúkoľvek európsku zver do 200m. To je môj názor. Veľa šťastia pri výbere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22486 od Bubi
Tak to by som nerobil.Ine tlaky atd.Kludne to nechaj na 6,5x57. Ja si chcem dat vyrobit taku 1ran.zlamovacku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 245 návštevníkov a žiadni členovia on-line