6,5x57 Vaše skúsenosti z praxe s rôznymi nábojmi. pozitíva a negatíva.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23038 od moron
ahoj cimbalik i martin, nechtěl jsem aby to vyznělo neodpovědně. Mám i jiné možnosti 7x57, 9,3x62.Chtěl jsem právě včas a pořádně zjistit a zvážit jak se na to díváte vy chlapi s praxe. Svoji psychiku ani schopnosti a chování zvěře zvlášť v říji vůbec nepodceňujem i když zkušenosti sbírám jen teoreticky - např od kamaráda který působí na VLS Lipník jak říká v málokterém jelenovi je jen jedna rána! apod. Taky se omlouvám že jsem se na to zepatl dvakrát, procházel jsem si fóra postupně a tak jsem to i psal. Jinak se snažím tuto zbraň dát do co nejlepšího stavu i když origiál to nikdy nebude, kdysi ji někdo uřezal kus předpažbí a optiku na tom mám Meoptu 4x32 - a to je přesně jako jsi psal Ty Martin - podle toho s ní i chodím lovím a zacházím. Je to super vycházková zbraň. Předbaží teď zrenovujem, ale celopažbu už z ní dělat nebudu, montáž mám naštěstí originál i když mezikusy mi puškař udělal jen provizorně tak to teď udělá konečně pořádně.Už se na ni moc těším a to jsem ji chtěl dřív dát pryč...ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23043 od martin203
Pre cimbalik: Neda mi to, cely den mi to dnes vrtalo ... a ja by som sa predsa len k Vam na ruju pokusil zobral tu mannlicherku. A za svoje peniaze by som ziadal sprievodcu, ktory by ma priviedol k rane a zazitku, ku ktoremu je tato flinta (tento kaliber) predurcena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23044 od moron
Ahoj martine, viděl jsem před chvílí Tvoji galerii a je to paráda,Přeji Ti taky upřimně Lovu zdar k letošním srncům jsou to dobré trofeje. Viděl jsem ža taky lovíš 6,5x58R - to pokud se nepletu bala vyhlášená dámská ráže - lehké zbraně a bez kopání jest tak.A úspěchy s ní máš. No to co Ti vrtalo v hlavě dnes mně vrtá už rok,ale nemám zkušenosti tak jsem začal prvně zjišťovat. Ale na prvního jelena to nebude. I když jako prvního mám siku a v dobré říji, ale to není náš jelen!Pokud by se Ti ten záměr s mannlicherkou vydařil tak o tom cosi napiš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #23048 od martin203
:) Lovu dik, ano so 6,5x58R uz mam nieco odpolovane vratane vysokej a kanca cca 160kg. Boli to nadherne zazitky po vypracovanych ranach, po takych, ake si tento kaliber pyta. No a mam to v prekrasnej zakazkovej kozlici s vymennymi hlavnami, ktora ma velmi zaujimavu historiu a i nejake technicke riesenia, ktore neboli bezne. No rovnako ako 6,5x54MSch to nie je kaliber do dnesnej skur..nej uponahlanej doby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23067 od Poacher
Martin, ja Ti tú Mannlicherku na ruju plne schvaľujem. Ak aj konáš tak, ako píšeš, potom nie je dôvod, aby si si ju tam nemohol vziať. Sám by som to niekdy rád takto absolvoval a splnil si svoj detský sen, ktorý som sníval nad Komárkovými stránkami. Džím palce a prajem Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23080 od janicok
Martin 203 pozorne to sledujem a musim len 100% suhlasit moj milacik 6.5x55SE carl gustav celopazba ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23138 od martin203
no samozrejme vzdy tak nekonam a i tento rok som sa nepekne ustrelil .... prednedavnom som si znova precital pasaz, ako si prof. Komarek vyberal zbran na medveda pre Narodne muzeum ... a uz dost, lebo nas tu niekto od ...x... mag. zhovadi a bude mat bohuzial pravdu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 242 návštevníkov a žiadni členovia on-line