6,5x57 Vaše skúsenosti z praxe s rôznymi nábojmi. pozitíva a negatíva.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22614 od miros
Martin to je len v želtine v praxi to určite tak nefunguje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22615 od miros
Martin no u mňa je to jednoznačne ja cez prekažku neženem ani 8 nie to 6,5 nemam to v povahe ak to nie je podla mojho gusta tak ja nestrielam ;) mam na polovačku kopec času a nemam v povahe potom špekulovat pripadne rozoberat prečo som to zle zasiahol a dohladavat to kde kade ale to je len môj nazor a skusenosť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22617 od martin203
miros suhlasim, urcite nie, ale podla vystrelov v mojej praxi tak nejako podobne urcite, este sa mi nepodarilo DK vypreparovat, teda vlastne len raz a to bol jeden pripad ked mi DK fragmentovalo na klbe klucnej kosti vyspeleho prasata (vypreparoval som crepiny plasta z krku a pluc). K tym prekazkam - dovol, aby som sa stotoznil s Tvojou filozofiou, no Tvoje prehlasenie sa mi zdalo tak nejako prilis jadnoznacne pre vsetky 6,5 :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22753 od lovecccc
poacher dík . Inač na spodku uvádzaš 6g strelu od RWS ale tu RWS vyrába len ako klasicky poloplášť --máš aj sním nejaké skúsenosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22783 od Poacher
Áno, jedná sa o klasický poloplášť. Túto strelu som v podstate vypustil zo svojho repertoára, hoci mám doma ešte slušné zásoby týchto nábojov. Používal som ju hlavne kvôli vynikajúcej balistike. Jej nevýhodou pre mňa je značné podlievanie diviny a aj poškodenie u srnčej zveri. Zver síce zhasla skoro, ale to čo bolo vo vnútri bola skrátka sila. Veľmi vysoká rýchlosť tam robí svoje. V líške na výstrelnej strane nezriedka otvor o veľkosti chlapskej päste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22896 od Bubi
Chlapi tak radte.Ake teda strelivo.Idem si kupit alebo dat vyrobit ako 1ranovu zlamovacku v tomto kal. a kedze pod 7mm. som zatial nepouzival-v strelive v tomto kal.nemam tolko info ako tí co uz maju s tymto kal.odpolovane.Len srncia a male diviaciky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22899 od Lubo1
RWS DK, alebo KS. Urcite nic nepokazis. Ale ja volim ten DK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22904 od martin203
no a nad tym je este HP s Noler Part :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22905 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22920 od Bubi
Hirtenberger-to je vecny problem a kazdu chvilu ich vlastni niekto iny.NOSLER-to je strelivo super.Kto predava HP s tymito strelamy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22933 od martin203
V SK asi ?Dynax?, ja som minuly tyzden kupil v Supre v Prahe R-ka 8,1g á 50,-CZK/kus. Myslim ze HP je definitivne majetkovo porieseny RUAGom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22939 od Poacher
Keď to má byť na srnčiu a menšie dviaky, volil by som HP- Nosler part, alebo RWS DK. Tieto strely sú dosť kompaktné, a preto sa mi zdá že menej poškodzujú. Navyše sú vhodné aj na ťažšiu zver. Aj keď neviem čo to spraví u 6,5x57R s noslerom, keď jeho váha bude hirtenbergrom zmenená. Pôvodne osadzovali 9,1g strely a vraj teraz u R-ka to zmenia na 8,1g. Inak neviem prečo, tá 9,1g sa mi zdala byť ideálnou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22972 od moron
Ahoj martin203, jsem trochu mimo téma, ale konečně jsem letos začal lovit s 6,5x54MannSch, zatím jen 2 lišky a srnec - ten byl střelen trochu šikmo přes komoru asi na 60m a byl docela podlitý. Předtím jsem lovil s 6x57R s SB to byl děs - jednou jsem střelil srnu na poli 3xna komoru, po prvních 2ranách vždy popošla bez značení a zůstala stát až po třetí ráně značila a zůstala v ohni.S Lapua Mega jsem už byl spokojený. Se 7x57 s SB se mi to nikdy nestalo - to jen na doplnění, že opravdu nelze srovnávat ráže při použití různého střeliva až tak moc. Samozřejmě základem je vždycky dobře umístit zásah na mysliveckou vzdálenost. Do 6,5x54 Mann mám 10.3g polopášť od RWS - ten by měl odpovídat původnímu náboji - mně je přebíjí puškař.Máš s touto ráží zkušenost na vysokou resp černou - na tu bych to ani moc nepoužil, ale jednou bych s tím rád jel k vám do SK na jelena - jestli mně s tím ale nevyhodíte. Je to lehká, pohodlná a přesná kulovnička a Komárek s tím něco nalovil;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22979 od cimbalik
Už som Ti na toto odpovedal aj inde, ale nedá mi to. Nezabúdaj, že Komárek s tým nešiel na svojho prvého jeleňa!!! Nepodceňuj psychiku!!! Ja má ulovených už pekných pár desiatok jelenej, z toho zopár medailových, mimo ruje chodím s 6,5x55SE, čo je predsa len iný kaliber ako 6,5x54 MSch., ale veru cez revačku na jeleňa nosím .308 Win a [r]nie 6,5-ku [/r]!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22981 od martin203
moron, odpoviem Ti trocha z ineho konca. Velmi mi zalezalo, aby som mal Mannlicherku v 100% originalnom stave (pozri moju galerku), cize samozrejme i s originalnou dobovou optikou. Mam ju osadenu puskohladom Srb a Stys 4x32 a tym je myslim povedane vsetko - ta optika je taky moj selektor a v nasich podmienkach, na co dokazem s tou optikou bezpecne zamierit, to aj lezi. A zakoncim to mojou teoriou: Vyvoj kalibrov a optiky pre polovnictvo sa kludne mohol zastavit v roku 1935.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22982 od cimbalik
martin203 , je to krásna zbraň, a priznám sa, úprimne Ti ju závidím. Ale s Tvojim názorom v žiadnom prípade nesúhlasíma tobôž nie v prípade človeka, ktorý ide na svojho prvého jeleňa do Karpát a to dokonca predpokladám v ruji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22983 od miros
Cimbalik porovnaval si rozdiel u jelenej po zasahu 6,5 a 308 alebo kategoricky na jeleniu ak prides a mas 6,5 tak nestrielas ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22984 od cimbalik
Nie, so 6,5-kou mám strelených zopár kusov jelenej zveri, len cez revačku na jeleňa radšej nosím.308-čku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22988 od martin203
tak ako si to pochopil, tak, tak s tym nesuhlasim ani ja, nastastie mam z coho vybrat a na svojho prveho jelena by som tu Mannlicherku urcite nebral a ani na ruju nie. Beriem si ju von obcas rano, do svitania posedim a potom sa hodinku pospacirujem ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22989 od martin203
este raz som to vsetko precital a zdozaznujem, ze naozaj s tym polujem podla toho, co mi dovoli ten puskohlad, a na co mi ten dovoli vystrelit, tak to neutecie ... na ruji v Karpatoch v cudzom prostredi by som sa citil technicky obmedzeny a slaby ... a videl som u Vas jelenov, no klepem sa este teraz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 279 návštevníkov a žiadni členovia on-line