6,5x57 Vaše skúsenosti z praxe s rôznymi nábojmi. pozitíva a negatíva.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22491 od Poacher
Ja by som tiež neprekomorovával, pretože či už je to 6,5x57, alebo 6,5x55 a vyskúšaš to v praxi, zistíš, že energie a rýchlosti má až, až. V 6,5-ke máš výber streliva od 6g (rýchlosti približujúce sa Remingtonu) až po 10,37g a takto si vybavený na všetko čo sa u nás loví guľou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22493 od Lubo1
U 6,5 mas lepsiu balistiku a tie DK su skutocne super. Ale je to asi jedno. Zaklad je naucit sa s nou strielat. Ak nelovis medveda, 300 kg jelena na 3OOm a.p. tak je to skutocne jedno. A 6,5 JE stara lesnicka raz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22504 od lovecccc
dusab . kal.6,5x57 je na naše podmienky úplne postačujúci -ked som ja zhánal zbraň všetci horári ma poslali za jedným - bývalým lesníkom -s povolania ( že on má už niečo odstrieľané) --už je 6 rokov na dôchodku).ked som sa ho opýtal koľko kusov zvery strelil -tak sa zamyslel a povedal ze okolo 500 kusov(všetko prevažne jelenia - sem tam srnčia a asi 10 diviakov .)Na otázku aké zbrane používal --tak som dostal odpoved že 30-06 ,8x57JS a guľobrok 6,5x57R/16. a ked som sa opýtal na hodnotenie tak mi povedal že všetky kalibre boli dobré ale on sa rozhodol pre 6,5 -lebo sňou dosahoval také iste výsledky ako s predošlými dvoma -a mala oveľa menši spätný ráz -tak tie dve guľovnice po dvoch rokoch používania predal.- na tento kaliber nedá dopustiť a to celý život používal strelivo SaB -ale vraj nikdy nestrieľal na viac ako 200m vedšinou od 30m do 130m .A po tíchto slovách som sa aj ja rozhodol pre guľovnicu zástava M70 v tomto kal -kedže CZ ich nevyrába -pekná celopažba. a ked si uvedomíš že niesi odkázaný už len na české strelivo -ale máš možnosť si zaobstarať niečo kvalitnejšie tak si myslím že nieje čo riešiť. Ale ani tou 7x57 nič nepokazíš -práveže máš ešte vedší výber ťažších striel. Ps" nemáte niekto praktické skúsenosti S DK na jeleniu zver ? od Dr. Hanáka som čítal že táto strela sa nejak neosvedčila?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22511 od Lubo1
Dr.Hanakovi pravdepodobne DN nezaplatil, tak pise a pise a pise..... Je to skutocny truhlik, ktory vsade bol, vsetko vie, vsetko ma odskusane. Ak by mu Uganda zaplatila za reklamu na olovene strely do kanona, tak napise, ze jo najlesia strela na lov srncej. Je to oblbovak a starsi pani z Cesk.mysl.jednoty by ti povedali, ako sa dostal isty tu"nemenovany" pan do balika a aki su mu povdacni. Neviem ci ste citali jeho prispevok o love v Afrike-vhodnost kalibru a.p., no vidno, ze "ma prehlad". Ak uz DK nie je vhodny na lov vysokej, tak potom uz skutocne neviem a hlboko sa sklanam pred jeho mudrostou.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22518 od Poacher
Ja som lovil vysokú aj s českým 8,5 gramovým poloplášťom a no problemo. Preto by som DK kedykoľvek bez váhania na vysokú v tomto kalibri použil. Hanáka fakt teba brať s rezervou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22522 od martin203
6,5x65(R), bola vyslovene skonstruovana na to, aby sa na nu prekomorovavali 6,5x57(R). Porovnanie 7x57(R) s 6,5x57(R) v praxi, podla mojho nazoru nie je mozne, pri praktickom pouziti su to totozne kalibre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22523 od martin203
No, nie je to celkom tak, Ruag to tak predsa len nenechal, v 6,5x57R u HP 9,1g Nosler Part. stopol a nahradil ho Noslerom Part. 8,1g. Pri 6,5x57 9,1g Noslera Part. zachoval a rozsiril i o 8,1g Noslera Part..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22525 od Poacher
Netvrdil by som, že sú to pri praktickom použití, dva totožné kalibre. Možno podobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22529 od Bubi
Toto by som netvrdil.6,5x65 ako aj 65R, vznikli na zaklade dopytu po kal. medzi 6-7mm. s dlzkou nabojnice 65.Inak vydareny kal.rovnako aj 25-06 Remington./6,54x63,5-tusim/.Mne sa vseobecne 6,5 ky pacia.Aj ked taky kal.nevlastnim.V buducnosti mozno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22532 od lovecccc
Poacher --a ako sa zver správala po tej českej 8,5 -myslím -ako daleko odchádzala a ako farbila a ako daleko si strielal-a aké ťažké kusy ? ja ss 8,5 skúsenosti nemám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22533 od Stefan49
....no nechcem robit natahovacky , ale neni som si ani v tom ze su tieto dva kalibre porovnatelne! ;/ Pripada mi to jak keby sa snazil niekto porovnat 7x57 s 8x57----trochu to skrype!:D:D:D Poradil by som radsej dat uctu kazdemu kalibru tak ako si to zasluzi!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22534 od Stefan49
:[:[:[...mal som na mysli 6.5 k 7:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22536 od petob
Ono je to skôr o tom ako Bubi píše.Komu sa čo páči to chváli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22548 od martin203
:) tak skusim este raz. V oficialnych materialoch RWS vyslovene stoji ze pri tvorbe 6,5x65 RWS a 6,5x65 R RWS bolo pocitane s tym, ze na tento kaliber sa budu prekomorovavat 6,5x57 a 6,5x57R, ktorych je v Nemecku, Rakusku, ... plna pr... . Pravda je aj to, ze sa tam da dohladat, ze vytvorenim tohoto kalibru (6,5x65RWS) chceli zaplnat nejaku medzeru na trhu. Oprava: 6,5x57 a 7x57 nie su pri praktickom pouziti totozne, ale su velmi podobne:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22604 od martin203
Pred casom, som sa tu vyjadroval, ze nie som prilis nadseny RWS DK 9,1g, ze diviaci cca 60kg po komorovych ranach prilis daleko odchadzaju. V sobotu vecer mi vsak tato laboracia predviedla na co je urcena: starucka lan na 80 m, stojaca sikmo, zasiahnute rebro za lopatkou a na opacnej strane predposledne rebro a gula evidentne nefragmentovala. Na nastrele vsetko (plucna farba, strizky, ...), perfektna farba a lan zhasnuta po cca 50m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22605 od Poacher
Je ťažké asi teraz tu opísať konkrétne príklady. Skúsim priemer - srnčiu som lovil na vzdialenosť od cca 80 m až po 200m. Snažím sa vždy strieľať na komoru, čo sa mi dosť darí a preto môžme hodnotiť zásahy na pľúca. Srnčia padala buď na mieste, alebo úniková vzdialenosť bola do 40 m. Fragmentácia 8,5 ky je dosť veľká, a často jadro úplne opúšťa plášť. Jej nevýhoda z môjho pohľadu - ak zver nestojí na blatt (t.j. kolmo), strela má tendenciu blúdiť, t.z., že neprejde telom priamočiaro, ale v tele mení smer prieniku.
<br/>U vysokej zveri - samičej do 100 m som často dosahoval priestrel, ale na druhej strane bolo na koži vidieť že strela je fragmentovaná na niekoľko častí. U vysokej zveri som nestrieľal nikdy ďalej ako na 160m. Úniková vzdialenosť podľa okolností od 30 do 50 m zriedka aj o niečo viac. Zaznamenal som aj zhasnutie v ohni pri výstrele na štich (pozdåžne spredu cez hruď na asi 80m). Jeleň bol u mňa len jeden a to na vzdialenosť cca 120m po zásahu na pľúca odbehol cca 80m. Pred výstrelom už o mne vedel, takže úniková vzdialenosť sa pravdepodobne zvýšila oproti normálu.
<br/>U diviačej od prasiat až po 130 kg živej váhy rôzne po komorovej rane únik od 20 do 60 m výnimočne aj trochu viac. Priestrel od lanštiaka vyššie som nezaznamenal. Ako pozitívum tejto strely počítam to, že som ľahko dohľadal každý strelený kus(aj keď pri komorovom zásahu by to mala byť u každého streliva samozrejmosť).
<br/> Doba však už pokročila a výber streliva je podstatne väčší. Dnes je mojim favoritom Nosler partition 9,1g po odskúšaní RWS 6g, 8,2g KS a Norma Vulkan 10,1g. Menšie poškodenie diviny, lepší (pravidelnejší) rozklad strely, medený plášť, kratšie únikové vzdialenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22609 od miros
takže skratene Čeha už 10-12 rokou nepouživam nakolko podla mňa to dosť podlievalo a fragmentovalo RWS KS mam dojem že to malo 8,2 g na komore to u slabsej zv. do 60 kg a od30 do 120 m prestrelovalo zver podla toho ak bola v klude ostavala na mieste max 20 m podla zasiahnuteho organu u diviaka ak bol v čriede tak sem tam odbehol s čriedou do 50m farba bola v pohode pokial bola zver zasiahnuta spravne pri zasahu na zadnu komoru na neskoru jesen u diviaka bol sem tam problem nakolko farba bola biedna ale nebolo ho problem najsť kratka utekova vzdialenosť.Vaha do 120 kg sem tam priestrel na komore pri zasahu lopatky super stop efekt zver zostala na mieste odpad max 0,5 kg spenena blana pod lopatkou.Vaha od 120 hore zver diviak jelen ojedinele priestrel nakolko som strielal na lopatku, u diviaka ak bol do 50m tak aj ked sa to nebude polubovat tak strielam na hlavu. Vzdialenosť 120-(200 ojedinele) skorej max 150-170 sa strela daleko menej deformovala aj pri zasahu kosti (rebro ) priestrel tak 40 % zasahu na komoru vaha uplne jedno či to bolo 60-180 kg. V poslednom čase cca 3 roky použivam DK 9,1 g a podla môjho pohladu je to mom asi to najlepsie čo som ja osobne skúšal strela je tvrdšia ako predchadzajuce da sa povedat že priestrel je viac ako 90 % zasahou poskodenie je menšie ako pri KS a neporovnatelne oproti Čechu.Ak je zver v klude tak neodbieha často po zasahu strnie a pada pri vzdialenosti +-150 m zver je padnuta na strane zasahu, priestrel je aj pri zasahu lopatky.U srnčej je to dobra volba nakolko neodbieha len ojedinele a o poškodenie je min mam dojem že sa chova ako celoplašť ak porovnavam otvor v deke . Ale záverom jednu upozornenie 6,5 len do prostredia bez prekážok a pre dobrého a rozvážneho strelca !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22611 od martin203
suhlas, len mala poznamka, ten RWS DK sa deformuje tzv. harmonikovo a to i pri srncatach, alebo diviacatach, preto to vytvara na deke dojem priestrelu celoplastom a pravdepodobne preto i diviaci cca 60kg odchadzjau dalej, avsak s dobrym farbenim. S prostredim bez prekazok ano-aj, avsak Ty si to napisal tak jednoznacne, ako keby si pisal o 5,6 a ja polujem i s 6,5x58R a 6,5x54MSch a to je uz zase nieco uplne ine i co sa tyka stability strely

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22612 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22613 od Poacher
Čo sa týka prekážok pre 6,5x57 musím súhlasiť s mirosom. Moja skúsenosť je taká, že stačí, aby som chytil steblo trávy a strela ide mimo a to s dosť značným odchýlením.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 501 návštevníkov a žiadni členovia on-line