Aké máte skúsenostis jednotnými strelami do brokovníc pri love diviačej zvery?

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29289 od Martin28
O.K. dík. V piatok idem na polovačku, máme spoločnú na diviaky, tak to skúsím keď niečo vybehne. Zjtra zavolám do Hodonína a keď to budú mať tak si to zabezpečím.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29413 od feriforce
Ja som začiatočný poľovník a mám kozlicu IJ 27E a mám náboje Pala, no ešte som z nich nevystrelil ani jeden. Ak má niekto skúsenosť s týmito nábojmi nech mi napíše:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29465 od lovec_1
Co tak vystrelit aspon 5-10 kusov do papiera - vies,aby si sa nazivo necudoval...???:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29518 od hawk813
som niako nepocul o tych CgT , kde sa daju kupiť, a aka je orientačná cena ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29525 od nimrod15
jednotna strela do brokovnice je dobra do pohonu tak na 20-30metrov, sam chodim do pohonu aj som ulovil s brokovnicou diviaka(mam IZ 58 16/16)ale na stand nosievam zo zadady 30-06 strela 13g Lapua mega, nemam podhlad ale cez variabil na 3 som uz zo par kusov strelil vecsinou na 90percent trafim.Pre tych ktorí preferujú jednotnu strelu do brokovnice mam postrech v praci sa mi dostala do ruk strela vyrábana pre špecialne jednotky na vystreľovanie zámkov, 12/70 firma remington a lapua,skušali sme ju a na 80m padala presne do stvorca 15x15cm a prestreľovala 4cm preglejku.ale nemam ani ponatia či je bezne v predaji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29527 od heterodontus8
Vylucne pouzivam Sauvester magnum, nestrielam na viac ako 60 - 80 m aj ked pdavost je takmer nulova. Podarilo sa mi ulovit 26 diviakov z toho dvoch sme museli dohladat na vzdialenost do 200 m. Je to drahe strelivo ale stoji za to. Podstatne je uvedomit si kde je rana umiestnena - to zarucuje najvacsi uspech lovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29695 od iboo
ja to nosim zo Ziliny, polovnictvo RIMI, maju iste aj v cadci, minule som bol v suranoch, mali tiez. Udajne by mali mat aj v Zelenci, pri trnave. treba hladat, pytat sa, popripade objednavat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30687 od Miso300WM
Ja som minulý rok tiež používal Sauvestre Magnum, strelil som asi 100kg kanca na asi 60m pričom odbehol 10m a zhasol. Trafil som ho tesne za lopatku, na nástrele plno farby až do miesta kde zhasol. Keď sme ho drali tak mi do diery vošla celá päsť a to mám dosť veľkú ruku, ale poškodenie diviny malé. Je to podľa mňa veľmi dobrá strela ale tá cena je nekresťanská.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30693 od miso
v brokovnici 12/76 dáva aj dobrú šupu do ramena,čiže ma tá diera neprekvapila. Čo som s tým strieľal do papiera, presnosť ma uspokojila a bola dostatočná na 50m... na ďalej by som s jednotnou strelou z brokovnice nestrieľal,ale je to individuálne...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32526 od lesak
Chlapi ti DDuplexy by mali mat aj v Hodonine, kaslem na to, idem kupit nejakych 20ks, za pokus to stoji, rozmylsam ci Monolit28, alebo 30. Inak sa mi to velmi pozdava. Ta presnost je super, aspon podla prezentacie na stranke. Z brokovnice mas druhu gulovnicu. Na diviaciky super vec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32527 od lesak
Tak ako Martin? Zohnal si tie DDuplexy? Mas uz aj nejake skusenosti??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32699 od forester01
Koľko prosím ťa stoja tie CgT do 12? Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32793 od lankaster
Lesak ty starý diviako bijec!!!!! To maš rovnakú krvnú skupinu ako ja. Tiež neviem dopustiť na brokovnicu do husteho pohonu je to to najlebšie a neni na podstivé olovo a keď je trocha podsipané tak nieje nič lebšie. Tak nech ti to padá starký. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35244 od lovecccc
Mám tu na vás prosbu : strieľali ste niekto s ruskej brokovej jednotka IZ -18 kal 16 jednotné strely -špecial slug, CGT atd. ? Checel by som z nej strieľať jedotné strely -ale nikde na zbrani nieje napísané jej zahrdlenie a ani po obhliadke puškárom som sa nič nedozvedel (ani on to nenašiel ). Takže teraz neviem -podľa slov puškára roztrhnutie hlavne nehrozí ale mohlo by ju vyduť -ak tam ta jednotna strela nebude pasovať . Čo sa týka podkaliberných striel mi povedal že v raži 16 je to problém zohnať . Neviete niekto kto v SR dováža podkaliberné strely kal.16 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35247 od man
Asi pred dvomi rokmi som riešil tento istý problém, akurát som používal Bajkal-dvojku, 12/12. Napísal som do S&B aby mi odobrili použitie SLUGU aj do plne zahrdlenej hlavne a odpísali mi, že je to úplne v poriadku a náboj sa nemusím báť použiť ani do plného zahrdlenia. Aj som tak robil a v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35251 od lovecccc
man -dík hned som kľudnejsi :) čítal som som to aj na českých fórach že sa to môže použiť aj do plného zahrdlenia ale praktické skúsenosti tam nik neuvádzal . Akedze si to odskúšal tak to tam aj ja naládujem :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35267 od miso
Ja mam jednotku IZ 20/76 a jednotne strely z toho bez problemov palim...Cize ziaden strach, je to v pohode...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35270 od lovecccc
v brokovej dvojke mám skuseností z jednotnou strelou dosť, ale tam je napísaná veľkosť zahrdlenia . Na tejto jednotke nie -odhadujem že môže byť stará tak 15-20 rokov tak preto ta obava :) aké máš na jednotke zahrdlenie ty ? a aké používaš jednotné strely ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35271 od lovecccc
V brokovej dvojke mám skúsenosti s jednotnou strelou dosť ale tam je napísané zahrdlenie . V tejto jednotke nie -odhadujem že je stará tak 15 rokov a nič tam neni napísané preto tá obava :) . Ty máš na tej jednotke aké zahrdlenie ? a aké jednotne strely používaš ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35273 od miso
Zahrdlenie som nejakym sposobom neskumal, je tam to co mi tam dali od vyroby:D Ale krytie ma neuveritelne, co som robil priblizne merania okolo 75%....
<br/>Strielam brenneke 20/65 (tusim), s tymi mam najlepsie skusenosti a najviac IZtke sedia...Na 45m trafim stvorec 15x15cm bez problemov....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 901 návštevníkov a žiadni členovia on-line