Aké máte skúsenostis jednotnými strelami do brokovníc pri love diviačej zvery?

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39248 od mikkko
nie spolocna ale individualna,a co ta to trapy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39250 od hohenlohe
no mohol ale s brokovnicou individuálne?? 8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39252 od miso
Neviem to celkom na 100% ale zakon individualny sposob lovu diviacej pomocou brokovnice s jednotnou strelou nezakazuje. Resp. neprikazuje jej pouzitie len na spolocnych lovoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39255 od mikkko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39262 od pepco
a co takto poranenia diviacej zvery od vasich jednotnych striel?strielal som brenekom na diviaka asi 100 kg a po zasahu len zmenil smer..ani nefarbil...a kopu diviakov sa najde so starymi poraneniami od jednotnych striel...co riesit toto? nieje lepsia gulova zbran?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39266 od lovec_1
......vies,to sa radsej nehovori....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39269 od karasek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39271 od kettneR
pepco, ale v tomto prípade ideš aj sam proti sebe. Prečo si strielal na taký velký kus jednotnou strelou? Zákon nikomu nezakazuje použiť jednotnu strelu , či už na spoločnej poľovačke, alebo pri individuálnom spôsobe lovu. Je len na svedomí poľovníka či strieľa na
<br/>diviaka jednotnou strelou do 45 m , alebo sa najdu aj takí, čo laborujú a myslia si že keď nabije podkalibrovanú strelu , ktora ma na terči rozptyl na 100 m 5 cm tak že to dokaže
<br/>usmrtiť aj 100 kg diviaka. Môj názor je, že prave takéto rany z nerozmyslu spôsobujú tie staré poranenia. A medzi nami, tí čo už máte čosi odpoľované tak ruku na srdce či sa vam už nestalo aj to , že ste strieľali guľovou zbraňou a diviak farbil ale sa proste aj po namahavej dohľadavke za pomoci poľovne upotrebiteľného psa nedohľadal. Proste stanu sa aj takéto veci. Medzi nami sú takí , ktorých aj takato rana mrzí , ale sú aj takí ktorí si z toho hlavu nerobia. Je jedno či strelim jednotnou strelou na 45 m alebo gulovnicou... vždy by to mala byť rana z rozumu.
<br/>Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39272 od steyr
Na Ukrajine takto poľujú - a majú vykoumané jednotné strely, ale ozaj len preto,lebo kúpiť si GB, resp. solo guľu tam nie je pre bežného človeka jednoduché. To sú pozostatky z čias CCCP. Dá sa, ale fakt by som to bral ako okrajovú záležitosť. My starší sme na guľu museli čakať 3 roky, stále navelení do honu (štandy boli pre starších pánov a súdruhov), tak nám tie breneky a S-balky poslúžili. Ale všetci sme netrpezlivo čakali na nákupné povolenie na guľu - a je to iná káva! Začínal som s GB kozlicou a jednotnú strelu som používal zriedka, skôr na dostrelenie, aby som ukončil trápenie s minimálnym poškodením. Nezatracujem kvalitné jednotné strely, ale guľa je guľa a radšej by som šiel do pomalého guľového &quot;kladiva&quot;. Inak, pre ilustráciu, na Ukrajine mi ruky bozkali, keď som im vlani daroval staré zakružovačky na patróny práve kvôli tým &quot;domácim špeciálnym&quot; patentom, ale dýchalo na mňa z nich (okrem vodky) minulé storočie :( Určite by radšej hodili na plece 8x57, alebo 9,3x.....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39275 od miso
Na individualny sposob lovu u mna jedine gula. Brokovnicu s jednotnou som nepouzil a ani sa nechystam. Zaroven vsak jej pouzitie zakazanie nie je, tak pokial je to pre niekoho vyhodnejsie, nevidim v tom problem. Zodpovedny strelec bude lovit zodpovedne gulou aj jednotnou strelou. V blizkosti miest s vacsou hustotou obyvatelstva-rozne primestke lesy, ma jednotna strela aj celkom dobre opodstatnenie, teraz sa po zotmeni mota po lese kadekto a z hladiska bezpecnosti ma jednoznacne +.
<br/>Pepco- ak ti diviak po zasahu len zmenil smer a ani nefarbil, tak si pravdepodobne nedodrzal strelecku vzdialenost. Neverim,ze do 50m je pre diviaka jednotna strela ako kamienok. Jedine,ze by si mal chybne laborovany naboj alebo pod. A na margo poraneni, vela ich beha aj so starymi poraneniami od gulovych kalibrov, najma z radov 5,6mm;)
<br/>Navyse diviak je naozaj rytier hor, maloktora zver dokaze ubehnut taky kus so zranenim a ma taku silnu schopnost vyliecit sa z postrelenia. Raz za cas sa horsi zasah pritrafi aj dobremu strelcovi. Zamrzi to, ale co sa da robit, vtedy treba urobit maximum a aspon takto troska zreparovat svedomie. Mnoho dohladavok, kde diviak dobre farbil skoncilo neuspesne(najma svalove zasahy), pricom bol kus uloveny neskor uz s dobre zahojenym zranenim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39276 od steyr
Nemám výhrady k tomu, čo si teraz napísal.8-L .Mám za to, že radšej oželiem kilo podliatej diviny, ako nechať trápiť sa zver, nedajbože nedohľadať atď. Ten vyliečený a neskôr ulovený kus je ešte tou dobrou variantou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39282 od mikkko
Chalani,ja som strielal na istotu.Poznam vseliakych,ktory behaju zo 7x57 a strielaju na 50 m a ujde im to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39283 od martin203
tak popis prosim tu tvoju brokovnicku, pripadne aj optiku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39284 od mikkko
20/76-Bettinsoli-brokova kozlica a puskohlad meopta 4x32 T
<br/>Som s nou spokojny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39286 od rudolf39

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39287 od mikkko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39291 od martin203
no co ti na to povedat? len, ze ta to snad naskore prejde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39294 od pepco
rado strielal som na 40m a zasah bol na lopatku....asi mal hruby pancier :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39308 od Akela
Včera som si v NR kúpil do 12/70 Federal Sabot Slug. Ak sa mi niečo podarí, dám vedieť ako to &quot;funguje&quot;.
<br/>Adresa: www.federalpremium.com/ammunition_catalog/slug.aspx

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39309 od Akela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 534 návštevníkov a žiadni členovia on-line