Aké máte skúsenostis jednotnými strelami do brokovníc pri love diviačej zvery?

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35284 od lovecccc
Ok dik :) sa idem aj spoľahnúť na zahrdlenie od výroby a naladujem ta na zaciatok sluga od SaB -na tu jednotku som dal montovať kolimátor -takže ta presnosť s jednotnou strelou by mohla byť OK :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35313 od szittyogo
Neskúsil si ešte brenekke 20/76 ?Možno bol by lepší a silnejší.No 5 kusov bol 158 Sk, ale Orginal RWS Brennekke.Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35318 od miso
Mozno krabicku skusim ked dostrielam tie co mam. Vtedy boli do 20tky dostupne len tieto, tak som nepreberal...ale 20/76 budu iste silnejsie, mozno aj lepsie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35324 od Akela
Mal som aj 20/70 a teraz mám 20/76 - tá 76 je oveľa presnejšia a aj silnejšia. Strieľam Rottweil a ide fakt skvele presne. Pri zanedbateľnom spätnom ráze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35325 od vajlo
zdravim, prosim ta zbadal si nejaky rozdiel v kryti brokmi z 70-kovej a 76-kovej dlzky naboja??? samozrejme na tej prvej si nemal asi coky , alebo ine dlzky hlavni, mam na mysli ci mozem svihnut na lisku na taku vzdialenost ako z 12-ky? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35326 od Akela
20/70 som si nikdy nedovolil streliť tak ďaleko ako 76. Rozdiel pri jednotnej strele obrovský, brokmi tiež, ale na IŽ mám choke. Na predchádzajúcej TOZ 20/70 som ich nemal. Hlavne boli štandart 71 cm. Na líšku ako z 12 stky by som tou 76 pokojne švihol. Inak ja uprednostňujem Rem222. Tá 20/76 mi pokojne stačí aj na kačice a prekvapivo aj bez dvoch najmenších úžení. Strelil som kačice u nás na Ipli aj bez max zahrdlenia cylindrom. A pri stavačovi na bažanta je to v podstate jedno čo tam máš.
<br/>Na prechádzke keď bola IŽka nová som ju skúsil Rottweilom na 60m do betónového ståpa. Trafil som presný stred a ostala tam pečiatka. Na prechádzke o 2 roky som synovi ukazoval kde som trafil. Tak si vypýtal náboj /tiež je poľovník/ a na tú istú vzdialenosť mojou 20kou trafil presne to isté miesto - pečiatka sa zväčšila. Mal som už pár brokovníc, ale takú presnú ako táto nie. Aj keď materiál ak to porovnám zo zdedenou 16kou IŽ 50 rokov starou už nie je ten istý. Rusom sa minuly nemecké tanky z II. svetovej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37287 od drovnak
Same zaujimave veci...Tak aj ja trosku do mlyVolakedy davno-v 70-80-tich rokoch minuleho storocia,ked som zacal polovat,kupil som si za 2000 sk ZH-cu 324 16/16.S gulovnicami bol trochu problem,tak som sa rozhodol kupit gulobr.hlavne 7/57R /16.Dalsich 2400 sk naburalo moj rodinny rozpocet,ale som to rozchodil.Potom optiku,montaz som si urobil sam vo fabrike,par krabic streliva po 64 sk 20ks a podho polovat.
<br/>
<br/> Mal som kontakty na Ukrajine a tak som si odtial privliekon strely POLEV.Konstrukcia rusky jednoducha a funkcna-olovena strela s prednym ogivaloma dutinou v dne,plastovy nosic s kolikom do tej diery a 2 plastove segmentyobopinajuce podkalibrovu strelu.Nalaboroval som to cudo do papierovych nabojnic a podho skusat,co to dokaze.A dokazalo.S podopernou puskou ,cez optiku na dakych 70-75 metrov pri pokojnom odpale sustrel 6 ran-1 rozstrapkana diera yo 4 cm velka.A na regularnu stovku oproti guli zo 12 cisel nizsie-diera tak zo 6 cm!Neskutocne!A to sovieti robia na brokovych hlavniach naporove uzenie,z tychto zbrani to malo strielat na stovku garantovane do 10 cm.Tie segmenty sa po opusteni hlavne oddelili od strely a ta sa spravala obdobne ako kanonova podkaliberna strela.Ak mas moznost,daj si tie strely priviezt z vychod-daju sa kupit aj ako komponenty-osve.Skus sa k nim dostat,pospekuluj a mas RED-RASEN SLUGG,mozno po 10 SK a verim tomu ,ze presnejsie ako renomovane proizvodstvo from SB or Brennecke.Skus,iba tak-z recesie...co to spravi..?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38777 od walther
zdravim... skuste si pozhanat jednotne strely HORNADY SST slug... stoji za to vyskusat!!! dva kusi diviacej 130 a 110 KG na 45 a 55 metrov v ohni. a to strielam s ruskou TOZ MC 20-01 v kalibri 20/70

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38822 od mikkko
ja som ich vaskusal su super 20x70

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39101 od 202
Kde sa daju zohnat u nas v okoli ich nemaju a aka je cena?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39128 od mikkko
Pocuvaj,napis im na tento e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a do troch dni to mas doma ja som uz kupil 3 krabice,zajtra to idem vyskusat na diviaka,a cena aj s dobierkou som mal 460 Sk,ale za kvalitu sa plati,mam rozptyl na 50 M 4cm a 100 M 5cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39129 od martin203
:) , hm, tak 5cm na 100m vravis? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39133 od kettneR
8o a ktovie , či na 200 M by to bolo 6 cm:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39135 od 202
no skusim aj ja potom napis ako to dopadlo na tom diviakovy:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39178 od karasek
Kolko ich je v krabici? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39185 od Akela
Robia ich aj v 20/76? Alebo len krátke?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39220 od mikkko
V krabici ich je 5 Ks a je to naboj 20x70 dlksie nie su,vcera som s nimi strelil diviaka 100 Kg na 80 m zostal v ohni

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39229 od karasek
Dakujem za odpoved a gratulujem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39234 od majod
Mikko takže vy ste mali vcera asi spoločnu polovačku alebo si naštuduj trochu zákony skôr než niečo napíšeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #39241 od kettneR
ale mohol to byť aj individuálny spôsob lovu8-L8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 581 návštevníkov a žiadni členovia on-line