aké máte skúsenosti zo strelivom "prvi partizan"?

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37423 od Igor
Vďaka, od teba to poteší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37425 od Baikal
Belson, ak pouzivas uvodzovky daj vzdy pred zatvorku medzeru.. vyhnes sa tym tomu smajliku... " )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37429 od martin203
Okrem toho, ze sem chodim rypat, chodim sem hlavne kvoli takymto excelentnym prispevkom. Ja len skusim pridat vysvetlenie preco sa producenti a spracovatelia hlavnoviny snazia drzat pomer legujucich prvkov v hlavnovine pod 3% a nevyriesia pausalne problemy s koroziou zuslachtenim hlavnoviny napr. 10% legujucich prvkov (LP). 3% obsah LP v hlavnovine je "magicka" hranica, na ktorej sa menia vlasnosti hlavnoviny (opracovatelnost trieskovym obrabanim, kujnost, odolnost hlavnoviny nielen voci korozii a i voci ostatnym chemickym procesom napr. pociernenie, ...). Cize v praxi (masova produkcia) nie je problem produkovat "antikorovu" hlavnovinu a nie je ju problem ani obrobit, ale vyzaduje to drahsie suroviny, nove a drahsie technologie a nastroje, ktore sa premietnu do ceny produktu. Ked k tomu priratame nemoznost taketo hlavne povrchovo upravit tradicnymi metodami (pociernenim) a konzervativny pristup velkej casti konzumentov, tak my radovi polovnici si tu este dlho budeme vymienat recepty na lestenie rur. A vlastne maju zaujem producenti produkovat nezhrdzavitelne hlavne, auta. ...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37431 od Baikal
Aby sme sa vratili aj tak trochu k tom prvemu partizanovi.. ono zda sa, ze vzdy sa objavi pri usetrenych peniazoch na strelive ina polozka, na ktorej sa to vypomsti,, napriklad v tomto pripade to vyzera, ze sice usetrim na strelive, ale vrazim peniaze do kvalitneho cistenia, pripadne ak aj to zanedbam, tak postupom casu do novej hlavne pripadne do uplne novej zbrane.... Osobne som este docinenia so strelivom PP nemal, ale ako tak citam, tak lahko ho ani mat nechcem..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37453 od vajlo
zdravim, baikal prosim ta nekaz to tu:) myslim na tvoju prvu vetu v prispevku, konecne sa to tu da citat a fakt dobre rady, niekolkym poslednym prispievatelom patri velka vdaka;) samozrejme vcetne tvojho prispevku:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37463 od chanel1092
díky...to bolo vyčerpávajuce...teraz som si tiež spomenul,že ked sa vystrelila prázdna hilzna z 58-čky bez náplne prachu,tak po krátkom čase zkorodovala...a ešte k tým partizánom...má niekto skusenosti s rozptilom...ale fakt overené...ja čo som skušal osobne tak na 100m nebol rozdiel so SB...to som skušal potom čo mi roztlklo puškohlad iba s podhladom a zmestili sa do obdlžnika3,5x5,5cm...a práve dnes som testoval SB 270W s roztilom na 120m 4,5cm ale to bolo s optikou,takže tam niesu až také velké rozdiely...a čo sa týka tých partizánov zistil som že maju mosadzný plášt-nemagnetický,takže by mali bit šetrnejšie k hlavni na rozdiel od železných od SB...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 438 návštevníkov a žiadni členovia on-line