Polovnicke doplnky a prislusenstvo

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10340 od dusab
Polovnicke doplnky a prislusenstvo bolo vytvorené dusab
Neviete poradit nejake dobre svetlo na pusku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10341 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Ďalší nočný ´pozorovateľ´ zveri..? :[ Alebo myslíš také označovacie, aby keď si ju potme zapotrošíš, si ju potom skôr našiel..? :D Tak to skús dáky majáčik... :-p
<br/>Vážne - na čo Ti je svetlo NA PUŠKU..!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10351 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
vies o tom ze svetlo na pusku je zakazane?je to trestne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10352 od leica
Odpoveď od leica na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Všetci sa tu hrajú na svetuškárov, ale pritom ho každý používa. Aby som začal od začiatku tak sa vrátim do čias starého režimu... vtedy sa kvalitné svetlá nosili zo sovietskeho zväzu... nemal ich hoci kto...ale všetci vzorní funkcionári.... potom tu boli rôzni kutilovia čo si montovali baterky ako len vedeli....teraz je nová doba .... používajú sa rôzne zázraky doby od madarských lámp po rôzne lasery, kludne si dočítajte tento článok, prevažná väčšina z Vás niečo podobné vlastní... ved na polovici zemegule je to nutnosť,, len náš zastaralý bolševický režim akosi zaspal dobu. Stále zakazuje to čo je normálne, hlavne pri terajšom tlaku na lesy turistami a inými magormi ktorí sa po lesoch túlajú neosvetlení kedy tedy... poznám veľa príhod ked si lovec prisvietil na diviaka a div že sa mu ruky neroztriasli ked uvidel človeka, ktorý fučal ako diviak a po tme zbieral doslova po štyroch gaštany... nechcem tu nabádať na protizákonnú cinnosť... skôr odporúčam kvalitnú optiku, a hlavne rozvahu pri strelbe v nočných hodinách ked svetelnosť nie je postačujúca... a chcem, aby ste sa nad tým zamysleli,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10360 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
leica: Mas 100% pravdu. Kto dnes streli diviaka cez den??? Leica ma uplnu pravdu, kazdy sa hraje na pravdu a spravodlivost...
<br/>
<br/>PROSIM VAS ABY STE DO TOHTO FORA UZ RADSEJ NEPRISPIEVALI A ADMIN AK MOZES VYMAZ HO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10361 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
U nás je to to isté. Diviak za svetla nevystrčí rypák a čierna kradne kukuricu v nočných hodinách. Nechcem odpáliť človeka. A bez svetla by sme nestrelili ani diviaka ani vysokú. Na zver je taký tlak, že prevažne funguje len v neskorých nočných hodinách. Hovorím o vysokej a diviakoch. Svetlá na zbrane sa bežne predávajú v poľ. potrebách - netreba si zakrývať oči. Taký je skutočný stav.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10364 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Nic proti vam nenam ale viete vobec kedy sa moze strielat diviak v noci???
<br/>kupte si dobry puskohlad a mate po probleme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10365 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
A pri splne mesiaca var netreba kadejake svetielka ci ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10366 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Kedy sa moze strielat diviak? Pri kazdom splne mesiaca??? Nehovoriac, ze spln trva 3, 4 dni a to neratam zamracene...............

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10367 od dusab

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10368 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
dusab - nic v zlom, ale si polovnik ci lovec ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10369 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Spýtam sa (ale nesmejte sa možno blbej otázke od laika:[), nebolo by rozumnejšie, keby legislatíva umožňovala pri love diviačej prisvietiť si v tme na lovenú zver (nie výkonným reflektorom, aké používajú pytliaci, ale bežnou baterkou s dosvitom na cca 30m). Mnoho nešťastných prípadov zastrelenia človeka by sa nemuselo nikdy stať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10370 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Vlastne to je kazdeho osobna vec ci bude pouzivat svetlo. Ked budem chciet strelit diviaka tak si ho vysedim a raz padne, ja mam casu dost.
<br/>Odchazdam z tejto temy, majte sa.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10371 od papo
Odpoveď od papo na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Dusab, nič v zlom, chýbajú ti základné vedomosti, prečítaj si najprv zákon o dobe lovu, tiež o používaní napr svetla a prídeš na to, že je zakázané až pri streľbe. Nevedomosť je zlá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10372 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Pre vsetkých pánov polovníkov... Sa pozrite, čo ste tu popísali. Verejne tu schvalujete zakázaný spôsob lovu a este sa aj priznáte, že ho sami praktizujete. Pokupte si radsej poriadny puskohlady, ako napísal texedo. Že zver vychádza len v noci ešte nie je dôvod, aby to v revíroch vyzeralo ako na svetelnej šou. To, že zver vyjde az za sera a nedá sa preto dobre prečítať, aj o tom je polovačka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10373 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Vieš Jovic, kto pri splne v lámajúcej sa slnečnici nepoložil kríž na veľkú čiernu machuľu a potom si neprisvietil - a uvidel róma ako zohnutý tlačí slnečnicu do veľkého čierneho vreca, ten používanie svetla nepochopí. Mne už riť stislo. Odvtedy používam svetlo. a mám výkonný puškohľad, ale ak sa raz zotmie, tak je tma a práve prichádza to obdobie. Tak sa nebudem hrať na hrdinu a radšej si prisvietim. Bojím sa že po rane budem počuť výkrik človeka - každý rok sa pár prípadov stane. To je všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10374 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Zaujmave citanie :[:[:[ dnes povolia rôzne svetielka a co povolia zajtra?:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10375 od michal
Odpoveď od michal na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Akela, tak to si iný frajer ked si dovoli hoci aj za splnu strielat do slnecnice, klobuk dole. Mne stací strnisko, na tom je vidiet aj bez svetla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10380 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Keď v puškohľade, príp. v pozorovacom ďalekohľade vidíš veľkú čiernu machuľu a nevieš diviaka BEZPEČNE rozoznať, tak nemáš čo rozmýšľať nad výstrelom. Zatiaľ je zákon o tom. Aby sa nestrieľalo na ´machule´.. o ktorých viac dúfame, že to bude zver a my ´hrdí´ strelci.. Keď je mesiac v povolenom splnovom období a obloha čistá /to zodpovedá vyhovujúcim svetelným podmienkam/, tak pri použití normálneho puškohľadu si naozaj NEPOTREBUJEŠ prisvecovať. Podľa mňa lov za pomoci bateriek je lovecká ´nenažratosť´, nie bezpečnostné opatrenie.. Chcieť uloviť za každú cenu.. Ja som baterku pri/na puške v živote nepoužil tesne pred/pri výstrele.. Keď som si na splne nebol istý že ide o diviaka a o akého ide, tak som nevystrelil a to sa mi motali niekedy aj pár metrov od posedu.. stačilo že bolo trošku zamračené alebo mesiačik svietil cez hmlový opar.. Tak som proste nestrelil. NO A ČO.. A to mám aj tejto sezóny strelených už päť diviakov - ani jeden na splne a už vôbec nie v noci. Kolega je na tom podobne. A to je revír dosť atakovaný aj dedinčanmi, hubármi, i poľovníkmi.. Treba revír poznať, sledovať prechody zveri, zmeny trás zveri v závislosti od okolností.. rozumieť jej aj prírode - TO JE POĽOVNÍCTVO... Sú na Slovensku síce revíry kde sú škody zverou trošku väčšie, ale stále na tom nie sme tak zle, aby museli byť povolené nočné ´baterkové´, alebo ´infra´ lovy, väčšinou sú poľovnícki obhospodarovatelia takýchto revírov pohodlní.. Viem o čom hovorím - aj my máme revír členitý, cikcak okraje roztrúsených lesíkov, jarky, húštiny, veľa polí.. a darí sa aj napriek tomu. Nie náhodou.
<br/>Takže, Akela, najprv si si mal čiernu machuľu dobre pozrieť kvalitným pozorovacím ďalekohľadom, príp. aj zameriavacím ale so zaistenou zbraňou a prstom nie na kohútiku.. a zistil by si že ide o človeka. Ak by si nezistil či ide o človeka, či o nejaké zviera ani vtedy - tak NIE SÚ vyhovujúce svetelné podmienky a nemáš čo uvažovať o streľbe. Podľa mňa je to jasné. Kto sa nevie na poľovačke zdržať/sebakontrolovať, tomu puška do rúk nepatrí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10381 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Polovnicke doplnky a prislusenstvo
Som rád že si ma poučil. Najmä ma zaujala časť o nenažranosti a o tom že máš už strelených 5 kusov. Vezmem si to k srdcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.109 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 267 návštevníkov a žiadni členovia on-line