Je to možné?!

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37848 od Jaro
Je to možné?! bolo vytvorené Jaro
Chlapi tak toto som si precital dnes na myslivosti : [r]Pozor na něj!!!!
<br/>Autor: Pavel Lulovič [8.9.2008]
<br/>V Sobotu 6.9. jsem se zúčastnil 1. letošních Podzimních zkoušek na Olomoucku Vše proběhlo řekl bych zdárně až ne jednoho vůdce, který během zkoušek měnil psy podle potřeby aby tyto zkoušky vůbec prošel!!!! mimochodem je to Všestranný rozhodčí,field trialový rozhodčí,poradce chovu Hrubosrstých a Madarských ohařů. Záměrně nechci jmenovat On sám si trhl ostudu a všichni na Olomoucku si na něj dají pozor! Hlavně ti co by si od něho chtěli brat štěně, protože ta fena nebude mit pravděpodobně ani PZ!!!!! [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37851 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Je to možné?!
Nato sa nenajde nejaky paragraf,aby mu kompetentny zrusili napr. chovnu stanicu?predpokladam ze ju ma ak je tam rec o stenatach.nehovoriac o tom ,ze sa asi rozluci s funkciou rozhodcu,aspon by teda mal,podla mna.Peniaze hybu svetom,co niektorym nestastnikom krivi chrbtovu kost.Kazdopadne myslim ,ze dotycny sa tymto cinom ako fundovana osoba v oblasti kynologie nadobro odpisal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37852 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Je to možné?!
Nič nie je nemôžné, ale názor opačnej strany môže byť ešte parádnejší. Tak ho potom sem šupni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37863 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Je to možné?!
Je to mozne! V mojich mladsich rokoch som bol rozhodca Field Trials na duricov---a to za morom.Tuna to maju zalozenenne tak ze musia psa divat dvaja rozhodcovia. Moj kolega dosiel pri konci pretekov/ohodnotenia za mnou a chcel dat do vitaznej skupiny suku, ktoru som uz ja v druhom koli vylucil. On samozrejme mal zaujem zavesit papier na tuto suku-kvoli tomu ze sa tu jednalo o buduci vyvrh steniat od jeho psa. bez vysvetlovania mozem prehlasit ze sme sa nedohodli, prestalo medzi nami priatelstvo a kolegovanie, popri com som s hrdostou odlozil papiere ako rozhodca a vobec som vystupil z Field Trial akcii! ano peniaze hybu svetom, ale moja poctivost a hrdost mi nedovolila to, aby som urobil spinavost. Od vtedy bohuzial velmi rozmyslam na tom co to znamena ked je lovecky pes oblozeny titulmi ziskane na Field trials!
<br/>
<br/>Nehladam tu odpoved na tento prispevok, lebo viem ze je medzi nami vela poctivych chovatelov, a uznam ze sa tato odpoved niekoho chyti----bohuzial moj nazor na zaklade skusenosti!:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37893 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Je to možné?!
Ale ved take sa deje aj u nas, zazil som ze vodic prihlasil na brloharky jagosov, ti v prvom kole nic moc, lebo sa kontrolovali tetovania a v druhom kole mali zrazu I. cenu, lebo nastupil za nich na striedacku iny pes lebo v druhom kole sa tetovanie nekontrolovalo.
<br/>Ten clovek co to urobi by mal byt zbaveny opravnenia robit rozhodcu a tiez funkcie v klube.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37921 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Je to možné?!
No nezastávám se pana Navrátila, ani ho osobně neznám, ikdyž je poradcem našeho klubu, ale trošku mi nejde na rozum,jak si na PZ může někdo měnit psa:x
<br/>Disciplíny probíhají jedna za druhou a že by ke každé jezdil autem a měnil psy..mě se to nějak nezdá, ale dneska je možné všechno.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37931 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Je to možné?!
je vidět že ho neznáš:D a podle toho jaký je kolem toho haló tak už to asi udělal moc okatě

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37942 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Je to možné?!
To nemusí být vidět , já psal že ho fakt neznám:x ikdyž mi posuzoval fenu na výstavě...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37947 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Je to možné?!
sak preto si nedostal V1 :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37968 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
No ja k tomu čo mám povedať? Snáď len trochu škodoradostne - nie len u nás je to tak.:D:D:D (Nič v zlom)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38011 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Je to možné?!
Je třeba aby rozhodčí kontrolovali před každým vykonem tetovací číslo psa (věc druhá je jak s čipama, čteček tolik asi na OMS nebou mít :] ) je to sice pakárna ale jinak to asi nepůjde;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38017 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Veď čitačky nech si kúpia, peňazí im platíme dosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38033 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Je to možné?!
Jo to víme my, stejně okresní spolky ČMMJ, u vás SPZ v městech kde pořádají výstavy budou muset mít těch čteček sakra hodně, až budou čipy povinné;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38042 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Je to možné?!
Obrbávalo sa, obrbáva sa a odrbávať sa bude a žiadne čítačky ani hologramy to nezmenia. Skúšky u takýchto rozhodcov treba jednoducho odignorovať a nekaziť si meno účasťou na nich.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38113 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Je to možné?!
Čipy budú povinné od roku 2011. Dovtedy platí ako nezameniteľné označenie psa aj tetovanie. Ale už to vidím - prípis z centrály - aj čip aj tetovanie:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38120 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Je to možné?!
Všeobecné zásady pre skúšky poľovnej upotrebiteľnosti psov
<br/>
<br/>5. Prehliadka psov
<br/>Pred otvorením skúšok nastúpia všetky prihlásené psy na prehliadku pred rozhodcovský zbor a veterinárnu prehliadku. Pri prehliadke musí vodič predložiť doklad o členstve v poľovníckej organizácii (s výnimkou poľovníkov a lesníkov z povolania, mladistvých vodičov a cudzincov) a odovzdať hlavnému rozhodcovi preukaz o pôvode predvádzaného psa. Hlavný rozhodca zodpovedá za overenie správnosti tetovacích čísiel. Nečitateľné tetovanie nevylučuje psa zo skúšok, ale hlavný rozhodca uvedie túto skutočnosť do preukazu o pôvode.
<br/>Veterinárneho pracovníka na veterinárnu prehliadku zabezpečuje usporiadateľ. Vo výnimočných prípadoch (ak sa nedostaví veterinárny pracovník), zistí hlavný rozhodca, či sú psy fyzicky spôsobilé a nemajú niektorú chybu, ktorá vylučuje psa zo skúšok. Vodič psa pri veterinárnej prehliadke musí predložiť veterinárny preukaz, v ktorom musí byť záznam o tom, že pes bol očkovaný proti besnote, psinke, parvoviróze a infekčnej hepatitíde nie viac ako 1 rok a nie menej ako 4 týždne pred konaním akcie.
<br/>Pri prehliadke psov hlavný rozhodca vylúči zo skúšok psy:
<br/>a) ktorých pôvod a totožnosť nie je možné dokázať preukazom o pôvode,
<br/>b) choré, zranené, slepé, hluché, podvyživené a zoslabnuté,
<br/>c) honcujúce sa suky (v žiadnom prípade sa na skúškach nemôžu zúčastniť).
<br/>K ostatným chybám zovňajšku, ktoré neznižujú praktický výkon, nesmie sa pri prehliadke prihliadať a psy s inými chybami, ako sú uvedené, nesmú byť vylúčené zo skúšok.
<br/>Chyby a úchylky povahy fyziologickej, psychickej alebo úchylky inštinktu, nepriaznivo ovplyvňujúce upotrebiteľnosť psa, ak sa prejavia počas skúšok, musí rozhodca zapísať do rozhodcovskej tabuľky.
<br/>

<br/>
<br/>Na skontrolovanie rujnej suky stačí rukavica resp. tampón. Kto si myslí, že sa to vždy kontroluje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38131 od medard
Odpoveď od medard na tému Je to možné?!
ak si už mal nejakú sučku, možno že ťa niekedy ráno pred skúškami niečo nemilo prekvapilo... mimo DS to zase až také problémy nerobí, pokiaľ sa majiteľ so sukou drží v ústraní a suka nieje práve vo vrcholnej fáze ovulácie... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38132 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Je to možné?!
Medard, tu nejde o rujné suky, ani o psov v ich spoločnosti, ktorí na hony cítia čo my z blízka nevidíme. Tu ide o rozhodcov, ktorí .. atď :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38133 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Je to možné?!
Medard priklad z praxe. Pes sa zucastnil spolocnej polovacky na diviaky, na konci pohonu si vravim kde je vacsinou sa nezabehne a neduri az k susedom. Na to telefonat ze mame vaseho psa je pri nasej suke co sa hara. Tak mlady panko zabehol za kopec a tam chlpac zacitil haravu suku a mohol som ja vytrubovat. Ked som si pon prisiel majitelia mi povedali ze ich suka uz ma po harani , ze sa cuduju ze to ten pes citil.
<br/>Preto si myslim ze je nezodpovednost majitela prist so sukou co ma pred haranim alebo aj po na skusky. Ti psy sa idu z toho zmagorit. Pri ich kvalite nosa sa im ani necudujem. Ine je to v praxi tam tomu clovek nezabrani.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38139 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Je to možné?!
Jaro já na to říkám a mám tři feny že jenom H.... jede na výstavu nebo zkoušky s háravou fenou;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 307 návštevníkov a jeden člen on-line