Welššpringeršpaniel

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4615 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Welššpringeršpaniel
Pes sa dá dobre vycvičiťť, ale vlohy a celkovo povaha na to treba tú ŠŤASTNÚ RUKU a to je podľa mňa to čo sa podarí málokomu, lebo tých skvelých psov je len malé percento.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4617 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Welššpringeršpaniel
Viem, preto by aj mňa zaujímali iné skúsenosti aktívnych poľovníkov, ktorí už mali štajeráky...
<br/>Ale toto má byť stránka fóra konkrétne o velšoch, takže ak niekto skúsenosti so štajerákmi má a chce sa s nimi podeliť, tak nech to napíše do fóra o duričoch. Také je niekde v zozname. Budem vďačný za postrehy. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4622 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
uvidím ešte ako sa rozhodnem, potrebujem predovšetkým spoločníka na posliedku
<br/>tak by to mohol zvládnuť aj ten welš....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4623 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Welššpringeršpaniel
Pokiaľ hľadáš spoločníka a poslušného psa a zároveň ostrého pracanta, tak skús Bordera. S tým by som Ti aj vedel pomocť.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4625 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
ved práve, že váham medzi borderom a welšom....
<br/>neviem sa absolútne rozhodnúť, ale ten pes by bol vyslovene na sprevádzanie a nejaké hnanie výnimočne....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4628 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
tak si kup jazvecika, welsh springer nie je do takych podmienok, skor welsh terrier ale ked ho nechces na durenie tak nie teriera, border ma horsi nos, jazvec je potom idealny. urob si zoznam: podmienky, teren, aku pracu ma robit, co od neho ocakavas, kde bude byvat...... a potom sa k niecomu dopracujeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4629 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Welššpringeršpaniel
Mne už prešli cez ruky aj nejakí Welši aj Borderi. Border je ovládateľnejší, inteligentnejší, ako spoločník určite vedie pred Welshom. Border je milučký ako decko keď je doma. Keď s ním vyjdeš von do revíru, zmení sa na dravca. Možno to znie, ako pekné kecy, ale je to tak. Preto som aj prešiel od Welšov na Borderov. V práci je spravidla ostrejší Border. V aute Border pekne leží na podlahe tam kde ho položíš, Welsh Ti vyskočí až na hlavu. Takisto podstatne lepšie znáša transport -nezvracia.Kto mal raz Bordera už nechce iného terriera spravidla.
<br/>Jeho nevýhodou je že spravidla neskor vyspieva po loveckej stránke-niekedy až okolo druhého roku. Ale niektorí jedinci-ako moja sučka-vyspela už v 6 mesiacoch.
<br/>Keby si chcel niečo ohľadom Borderov, tak moj mail je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Cez víkendy nie som na počítači-venujem sa psom a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4630 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Welššpringeršpaniel
Inak to čo napísal Matulkoh ohľadne slabšieho nosa-podľa mňa je blbosť(sorry Matulkoh). Pozri si tabuľky výsledkov farbiarskych skúšok-Borderi porážajú na nich ostatné plemená terrierov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4631 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
vsak to boli tvoje slova ohladne ich nosa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4632 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
Tento pes bol šľachtený tak, aby bol pri love schpný bez problémov následovať koňa a to po celý deň pri Anglických parforsných honoch. Krátky nos nie je nevýhodou-dokaz výsledky na farbiarskych skúškach. A do bytu z loveckých psov nepoznám lepšieho psa, ako Bordera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4633 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
No už vidím, že to bude komlikované....
<br/>Vjedator, diky moc, ty máš aj nejakú CHS? Skadial si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4634 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
treba vsak povedat, ze slabsi nos je relativna odpoved, neznamena ze ti nedohlada, len mu to bude trvat dlhsie ako jazvecikovy, ktory ti urobi aj 48h stopu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4636 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Welššpringeršpaniel
piticom tak z tychto ponuk budes mat riadny gulas , chces prihodim aj ja co takto irsky terier .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4638 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
jaro prepac ale poriadneho ira som nevidel a to co sa o nich hovori su skoro bajky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4639 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
resp. videl som dvoch v akcii a nic moc, dvaja sa vrhli na diviaka a ten ich mal na salame, potom tam prisiel border, fox, a moj, kazdy sam a uz to lietalo, ako mne hovorili kym neuvidim tak neuverim, aj ked mi poslu vysledok zo skusky, poznam psa co ma CACT a v oplotku to bola slaba dvojka, aj rozhodcami povedana, ale potom z toho bola zazracne 3 a prva cena. takze tak, mam kamosa co mi tvrdil, ze bedlington je macka, dohodli sme sa isli von, a teraz je to pre neho pan PES. treba si ist pozriet. ja ponukam stena po pracovnych rodicoch, ktore ta nesklame, mozno budes na smiech ale len dovtedy, ked v oplotku natrhne prdel vsetkym ostatnym. jak tu bolo povedane, patterom, borderom, bedlingtonom nic nepokazis, ps patter je zly na cudzie psy hladky fox od stefeka, alebo bordera od kolegu co tu pisal alebo odomna ovcu a mas po probleme, zabudni ze ir ti urobi rovnaku sluzbu. boli to brlohari velkosti jagosov, s povestnou ostrostou, dnes su to prerastene domace psy s polovnym instinktom, velkosti kopova ale o niekolko tried horsi, tak preco ira.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4641 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému Welššpringeršpaniel
Páni upozorňujem ako basky aby ste sa držali témy. Skôr ako niečo napíšeš, tak sa pozri hore o čom je téma. Ak nemáš ku téme čo napísať tak nepíš. Chovám anglických špringrov a poľujem s nimi na severozápadnom Slovenku. Medzi welššpringrom a anglickým nie je veľký rozdiel viac menej iba v sfarbení. Prečítal som si tu kopu nezmyslov o špringroch hlavne od tých čo ich nechovajú, ale jedna baba povedala.... Matulhoh - „dovolím si tvrdiť, že diviakov ani nezdvihne“, zdvihne a bez problémov (má iný vzhľad a hrubý hlas), dokonca tam kde ich nezdvihol daxel, príjdi uvidíš. „Neverím, že by škodnú zadrhol,kocura alebo líšku“. U mňa každá mačka, ktorá skočí do dvora sa už späť nevráti, nájdem ju na rohožke pred dverami-tvrdú. Videl som to, suke to trvá par sekúnd a mačka má prehryznutú chrbticu. Postrieľanú líšku zlikviduje bez problémov, dokonca ju aportuje. Poradca chovu sliedičov klubu chovateľov poľov.sliedičov je z L.Hrádku, zo špringrom poľuje roky v Nízkych Tatrách. Poľuje a dohľadáva sním od slúk až po medveďov. Sú to v podstate všestranné psi.
<br/>Piticom pozri si tiež forum-téma „Španieli v poľovníckej praxi“. Psa si vyber tak aby si bol hlavne ty s ním spokojný, aké plemeno to je na tebe a nie to či niekto nanúti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4642 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Welššpringeršpaniel
Fero1 - pozri terieristi vzdy budu mat na pracu psa iny pohlad . ked si si vsimol tak by to nakoniec dospelo tam ktori terier je vacsi zabijak . springer to je ina robota . darmo sa budes na nich hnevat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4650 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Welššpringeršpaniel
Psa si vyber tak aby si bol hlavne ty s ním spokojný, aké plemeno to je na tebe a nie to či niekto nanúti. CITAT.
<br/>S tymto absolutne suhlasim. Ide o to, aby chovatel psa mal z neho radost. Nie o to v akej cene skonci, i ked vysledky skusok maju vplyv na dalsie veci ako je potomstvo a pod. Ale ak nechces na psovi zarabat, ta radost z toho ze ho mas by mala byt rozhodujuca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4652 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
fero asi som sa ta dotkol tak prepac, ja len hovorim podla svojich skusenosti, asi mas vynimocne ostrych springrov ale negeneralizujme ich ako dobrych duricov, nos maju super, dovody tiez, na malu zver, bol aj pudel co urobil hrdlo v brlohu ale pudle nie su brlohari. skratka springre nie su kopovi ani jagosi, pritom aj jagos moze byt macka ale je tam mensia pravdepodobnost ako napr. u springra, to mi das dufam za pravdu.
<br/>ked sa pes vydari je jedno aka je rasa len u niektorej mas vacsie predpoklady.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4653 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Welššpringeršpaniel
Piticom - nanapísal si či máš nejaké skúsenosti s inými psami, lebo pokiaľ potrebuješ psa pre individuálne poåovanie, sliediče sú pokojnejšie a budeš mať menej problémov naučiť ho kľudu pred zverou. V teriéroch to vrie - treba pevnú a skúsenú ruku, alebo niekoho, kto by ti poradil priamo v teréne.
<br/>Okrem toho sliediče sú univerzálnejšie - to sa týka dohľadávky slúk, prípadne hosťovačiek na dolniakoch. A pokiaľ narobíte veľké hony neduria zver cez tri chotáre. Welšský špringer je aj dostatočne vysoký aby sa netrápil vo vysokom snehu. Proti lepeniu snehu kamarát používa WD - normálne nastrieka podvozok psa (má kokrov), alebo ostrihať odstávajúcu srsť na labách, na bruchu a ušiach. A na foxíka sa lepí sneh rovnako. A ešte jedna výhoda sliedičov - nazmizne ti v nore.
<br/>Ja mám, stavača, jazvečíka a kokrov. Do honu na diviaky chodím s kokrom a jazvečíkom - to je taký tandem - jazvečík ide svojím bohom, počujem ho hlásiť kríťžom krážom po hore a nájdem ho až na konci honu a sučka kokra prehľadáva terén okolo mňa.
<br/>Pokiaľ si začinajúci kynológ osobne ti odporúčam sliediča, pokiaľ sa chceš teriéra mne sympatický je border, z duričov slovenský kopov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 434 návštevníkov a žiadni členovia on-line