Welššpringeršpaniel

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4754 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Welššpringeršpaniel
No ja si myslím, že Matulkoh tam nemal na mysli konkrétne plemeno. Takisto si myslím, že tu nikto neznižoval schopnosti a vlohy Welshspringra, len sa tu rozoberala jeho vhodnosť vzhľadom k Piticovmu popisu terénu a predpokladanému využitiu. Podľa mňa je Welshspringer vynikajúci pes-myslím ako plemeno celkovo. Ale je otázne či bude vhodný do vyšších poloh s kopcovitým terénom a využívaný na diviaky. Farba- tej by som sa nebál. Čo sa týka durenia, niekedy stačí keď sa zveri drží a hlási. Podľa mňa nie je nevyhnutné, aby šiel do priameho kontaktu. Aj mnoho kopovov pracuje bez priameho kontaktu a to veľmi úspešne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5272 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
Ahoj, Basky,
<br/>Chcem sa iba spýtať na starostlivosť o sršť pri štajerákovi.
<br/>Vidí sa mi nejaký moc dlhopsrstý, striháš to, či ako?
<br/>ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5276 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Welššpringeršpaniel
Ahoj piticom.
<br/>Nikdy som ju nestrihal, iba pravidelne vycesaval. Niekolko krat do roka kupanie so samponom pre psy, ocistenie po polovnickej akcii (bodliaky, repikove bobaky, atd...) podla moznosti hned...;) Žiadne návštevy psieho kaderníka..:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5311 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
jasné, ale na niektorých fotkách má chlpy v pophode, a na niektorých má chlpy strašne dlhé....rastú jej, alebo ako to je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5315 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Welššpringeršpaniel
Asi myslíš fotky štajerákov všeobecne, lebo ja som fotky tej mojej nezverejňoval...
<br/>Ťažko Ti odpovedať, lebo neviem úplne presne čo je podstatou Tvojej otázky. :liar:
<br/>Teda, domnievam sa, že na tých fotkách čo si videl, asi som videl aj ja jednu takú, bol štajerák ako taký chlpatý bundáš, srsť cez oči apod.... :{
<br/>Treba si zohnať štandard plemena, resp. osloviť zopár skúsených chovateľov plemena, ja som iba majiteľ a držiteľ jednej konkrétnej sučinky, ktorá je pracovne vynikajúca, a exteriér pre mňa nebol vôbec podstatný. Neplánoval som mať chovnú stanicu, takže som nebol ani na výstave ju dať posúdiť. Teraz to trošku možno aj ľutujem, ale už je to tak ako to je..:(
<br/>V skratke - dlhšie zimné chlpy jej vždy na jar vyčešem v priebehu mesiaca, dvoch, na jeseň jej v pohode dorastajú.. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5318 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Welššpringeršpaniel
Neviete o niekom kto má alebo čaká šteňatá welshsšpringeršpaniela?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5319 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
pedro, máš toho viac: ale tu máš nejaké chovné stanice: www.jankinazahrada.sk, www.merylic.cz, tu máš aj číslo na pani v ČR, chcela za psíka 5.500 ČK, čo je dosť dobrá cena: +420777727522
<br/>basky, vďaka, mne išlo predovšetkým o toho bundáša, lebo na niektorých fotkách ten štajerák vážne vyzerá ako chlpatá guľa.
<br/>lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5320 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Welššpringeršpaniel
Vďaka za tip. Jankinu záhradu som pozeral na webe, teraz nemajú nič ale na jar chcú páriť. Do Čiech sa mi zatiaľ nechce trepať keďže som z východu. Toho psíka chce priateľka a zatiaľ to neponáhľa, ale ozaj ako si sa rozhodol ty? Máš šteňa?
<br/>PS: Priateľkin otec poľuje na Liptove a ja pri Košiciach, takže ten psík bude makať všade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5323 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
ja som sa ešte nerozhodol, ale už je to iba medzi welšom a štajerákom, ale naozaj neviem, ako to dopadne. uvidíme...:)
<br/>na welšovi ma odrádzajú tie chlpy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5328 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Welššpringeršpaniel
tak si vezmi nemeckeho prepeliciara toho chvalia . dobra robota aj na diviaky . a je to spaniel .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5332 od palo159
Odpoveď od palo159 na tému Welššpringeršpaniel
:x vie mi niekto prosím Vás nepísať či je možné niekde na internete nájsť postup pri výcviku psa na poľovnú upotrebiteľnosť. Mám WSS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5333 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Welššpringeršpaniel
zalazi na ake skusky !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5334 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Welššpringeršpaniel
ak si nikdy necvicil psa, porad sa s niekym skusenym, a nehladaj clanky na cvicenie na nete lebo si mozes akurat p.... psika, to mas ako s detmi v skole, dam ti navod ako uciy ale ucitel s teba nebude.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6961 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Welššpringeršpaniel
Iba pre info na záver tejto témy:
<br/>koncom júna mám zajednaného írčana od p. Cwiecekovej. už sa na toho ďábla teším.
<br/>Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 413 návštevníkov a žiadni členovia on-line