Epilepsia u psika

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27631 od dzajro
Epilepsia u psika bolo vytvorené dzajro
Nema nahodou niekto skusenost s takouto chorobou ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27632 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Epilepsia u psika
znamy mal daxelku , musel ju dat utratit v 4r zivota , zachvaty boli na dennom poriadku . aby sa predchadzalo tymto zachvatom musela byt v totalnom klude no len udrz psa v klude . do hory nemohla takze len trpela museli to riesit utratenim bohuzial .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27642 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
No moja fena mala zatial len dve v rozpeti dvch tizdnov a stale sa to stalo no polovacke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27644 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Epilepsia u psika
Kamarát mal farbiara ktorý mal epilepsiu a musel biť stále na tabletkách dožil sa tuším 7rokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27659 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Epilepsia u psika
no toto bol pripad tej daxelky tiez sa jej to objavovalo pri polovackach potom sa to zhorsovalo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27684 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
mna by zaujimalo ze ci to zpociatku zacina zachvatmi len raz za cas alebo hned pravidelne a to ze mui byt na tabletkach to viem a pokial sa stav zlebsi taksa mozu pomali znizovat davky liekov a pes ich musi brat klazdy den

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27685 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Epilepsia u psika
jaj tak to je skor otazka na veterinara tam sa obrat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27699 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Epilepsia u psika
musis pocitat s utratenim psika,osobne som poznal pripady ked veteriner len stlmil chorobu ale ak nechceli majitelia predlzovat trapenie psika tak ho nakoniec dali utratit - snad existuje ucinna liecba len si priprav strasne vela dukatov.....:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27700 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
ja osm cital ze uplne sa toviliecit neda iba predlzit zvit a uplne odstranit chorobu sa neda iba ak znizit pocet zachvatov a to dozivotnym poberanim tabliet
<br/>:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27701 od tma
Odpoveď od tma na tému Epilepsia u psika
Starala som sa o takehoto ani nie rocneho psika, ked bola jeho majitelka-starsia pani, s ktorou travil cele dni, v nemocnici. Vyzeral v poriadku, ale jeden vecer som ho nasla mrtveho zalezeneho do najtmavsieho kuta... Treba asi ratat, ze kazda zmena a rozruch moze byt posledna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27703 od daia
Odpoveď od daia na tému Epilepsia u psika
Pracujem na veterine, epilepsia je ochorenie ktoré pes ak má, tak je to dožitovný problém. Môže vychádzať z mozgu a v závislosti na počte záchvatov za určité obdobie sa nasadzuje liečba phenobarbiturátmi a tie sú doživotné. Ak epilepsia napriek liečbe nefunguje, je treba zvážiť utratenie. Môže sa stať že pes je epileptik od šteňaťa alebo v neskoršom veku. Medzi epilepsiu sa radí u psa aj &quot;lapanie múch&quot;. Takže netreba to podceňovať a nezaraďovať tieto psy do chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27704 od tma
Odpoveď od tma na tému Epilepsia u psika
&quot;Lapanie much&quot; sa mysli doslovne, alebo to ma preneseny vyznam? Aky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27757 od daia
Odpoveď od daia na tému Epilepsia u psika
&quot;Lapanie múch&quot; - lapanie múch doslovne, naháňanie tieňov - v literatúre sa uvádza ako druh epilepsie, treba na to upozorniť aj veterinára pri anestéze a psa uspávať ako epileptika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27761 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Epilepsia u psika
Maťka pod na pokec:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27778 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Epilepsia u psika
... a najlepsie uspat, pretoze sa zachvaty viac a viac zhorsuju!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27851 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Epilepsia u psika
Mám 8-ročného psíka - teriéra, asi po dvoch rokoch sa začal občas pohybovať, akoby videl tiene, pomylými opatrnými pohybmi sa plíži po miestnosti. Predpokladám, že ide o to tzv &quot;lapanie múch&quot;. Cca raz za štvrťrok má normálny epi-záchvat. Možno ich je viac, ale nie sme stále doma, neviem. Inak je v pohode, práva na poľovačkách nikdy čudný nebol, naopak, je celkom dobrý na diviaky. Uvidíme, ako to pôjde s ním ďalej. Kamoš MUDr. odporúčal normálny sanepil pre ľudí (prepočítať dávku na kg). Liečba nie je možná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27867 od daia
Odpoveď od daia na tému Epilepsia u psika
Áno, chytanie múch sa prejavuje tak že pes chytá tiene. V našej praxi používame Pheneamaletten a liečbu nasadzujeme po vyšetrení krvi a pri záchvatoch častejších ako 3 záchvaty za mesiac. Preto je dobré si ich písať, nie všetky sa dajú odsledovať a mať v nich prehľad. Liečiť sa to nedá ale pes s tým môže fungovať pomerne dlhý čas...v závisloti od intenzity a priebehu záchvatov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27923 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Epilepsia u psika
Vďaka, potvrdila si mi diagnózu. Skúsim ten sanepil (predpokladám obdobnú účinnú látku), toho mám v robote kopu. Uvidíme, čo to spraví. Kým funguje ako priateľ a pomocník, o utratení ani reči! Väčšej lásky niet, ako je tá, čo je schopný dať on. Ešte raz díky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27927 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Epilepsia u psika
Ja by som odporucil komplexne vysetrenie, nakolko sa nemusi jednat o epilepsiu. Zachvaty mozu byt aj hormonalneho povodu, stava sa to aj u starsich suk pokial nemali steniatka. Jedna moja priatelka ma taku suku, vysetrenia stali kopu penazi, aj tak jej ziadny veterinar nedal jednoznacnu odpoved. Nakoniec poznizovala davky liekov na minimum, suku pripustila a od steniatok nebol ziadny zachvat a zda sa ze to bude v poriadku, to sa este uvidi. Ak ma niekto zaujem, tak viem, ze ta baba studuje na veterine v Ke kynologiu a robi bakalarku na temu epilepsia u psov, takze kto ma zaujem o detaily, nech da na seba kontakt sem alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a ja jej ho dorucim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27949 od daia
Odpoveď od daia na tému Epilepsia u psika
Liečbu Sanepilom,alebo teda akýmkoľvek phenobarbiturátom prekonzultuj najprv s vetom, hloavne čo sa týka dávky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 373 návštevníkov a žiadni členovia on-line