Epilepsia u psika

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32946 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Epilepsia u psika
Teší ma, že svoje skúsenosti uplatňuješ aj na Slovensku. :) Drž sa!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32956 od pito
Odpoveď od pito na tému Epilepsia u psika
Ak je jedna hodnota vyššia a je to močovina (urea) ,horná hranica je 7 max. norm.močoviny, ak je nad, tak potom môže spodobovať epilepsiu, pes je v kľude a ma chvenie, tak isto pracuje a zrazu záchvat ,tých podôb môže byť veľa, často sa stáva , že obličky nefungujú ako majú. V tom prípade stačí renálna dieta ,ktorá sa dá zakúpiť u veterinára. Veľa chovateľov robí chybu, chovajú veľmi veľa vysokou proteinovou stravou a zaťažujú obličky( denná dávka by mala obsahovať asi 1/3 mäsa a 2/3 vlákniny,ryža cestoviny a pod. Veľa mäsa škodí(proteíny). Takto si chovatelia odpisujú psov. Poznám prípady keď veterinár liečil epilepsiu stále boli záchvaty aj po liečbe a keď sa zobrala krv tak hodnota močoviny bola vysoká. Doporučujem zobrať krv dať vyšetriť ureu a ak hodnota ja viac ako 7 je pravdepodobné zlyhávanie obličiek, ktoré napodobuje epilepsiu a tedy nie epiliečba a obličková liečba. To by mohlo vysvetlovať ,že keď sa napije vody zmierni to reakciu, voda riedi krv ,keď pes málo pije je koncentrácia väčšia. Pri vysokej močovine sú podané infúzne roztoky, dobré skúsenosti pri močovine mám z prípravkom Ipakitine plv. vychytáva v ťažkých prípadoch močovinu z krvy.Samozrejme v ťažkom prípade 2 krát denne infúzia, kým sa neupravý stav močoviny v krvy plus renálna dieta. Ak príčina záchvatou nie je močovina a je to predsa epilepsia za úvahu stojí ako často sú záchvaty,ak menej možno je lepšie počkať z antiepileptikami a skúsiť homeopatický liek cuprum metalicum. Dúfam ,že som aspoň tochu prispel k zlepšeniu zdravia tvojho psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32965 od vp
Odpoveď od vp na tému Epilepsia u psika
Pito, akceptujem , ako pozeram, tvoj odborny nazor. Myslim si, ze zabrdnem, do uplne inej oblasti, ale neda mi ti trosku oponovat v tvojom tvrdeni o proteinoch :)
<br/>Jedine vtedy ked ma pes potvrdenu poruchu funkcie obliciek, by som sa uchylil k redukcii proteinov. Zalezi na psovi, veku, aktivite kolko proteinov pre neho treba. To sa da lahko zistit objektivnym posudenim jeho kondicie (obezita - podvyziva) ci ho prekrmujem alebo podvyzivujem v prijme proteinov.
<br/>Proteiny su dobre, a to myslim naozaj. Zalezi ale na tom akej kvality tie proteiny su, kolko z nich sa naozaj spotrebuje v tele, a kolko z nich su &quot;na odpad&quot; a zatazuju okrem pecene aj oblicky. Preto je dolezoite krmit svojho psa, kvalitnymi proteinmi a mnozstvo by si kazdy chovatel uz mal odsledovat sam.
<br/>Nechcem, ale aby mal niekto pocit ze by mal svojho psa krmit iba masom. Ta vlaknina v tej potrave psa je neodlucitelna.
<br/>Ale to je od epilepsie daleko, tak prepacte. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33001 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
Dakujem velmi pekne za pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33025 od pito
Odpoveď od pito na tému Epilepsia u psika
Samozrejme proteiny ako také sú potrebné. Všetko zmierov. Pes vo vývoji 30%, tak isto v záťaži ,ale keď pes nepoluje a má voľno treba ubrať 26% . Ja netvrdím ,že pes má byť vegetarián, ale poznám niekolko prípadov kde si chovateľ odrovnal psa chovaním čistým mäsom. Aj v prírode mäsožravce nežerú každý deň mäso. A čo sa týka epilepsie protein nemá vplyv. Ja len tvrdím ,že zvýšená močovina v krvi imituje epilepsiu. A zvýšená močovina znamená poškodené obličky a oblička je orgán neschopný regenerácie a je len raz za život a preto pozor čím a ako chováš svojho miláčika.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.095 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 431 návštevníkov a žiadni členovia on-line