Epilepsia u psika

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27951 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
Ak by sa dalo tak bolby osm rad iked moj vterinar mi povedal pokrvnych visetreniach ze je to na 99% epilepisa moj konatakt je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27960 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Epilepsia u psika
OK, poslem jej tvoj kontakt.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27969 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Epilepsia u psika
Jednoznačne tak spravím. V sobotu máme spoločnú na diviaky, tak tam pár MVDr. určite bude. Ďakujem za tvoj záujem a rady.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31277 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
No meometalne mala zatial len 3 x zachvat uz jej to prestalo ale este som nezistil co jej to sposobuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31386 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Epilepsia u psika
Existuje brozurka Epilepsia psov - Prirucka pre chovatelov od MVDr. Skalku, vysla sice len v naklade 100 ks, takze je tazko dostupna. Ja som mal to stastie, ze sa mi jeden original dostal do ruk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31948 od flado
Odpoveď od flado na tému Epilepsia u psika
Mám priateľa s ktorým poľujem a ma dlhosrstého jazvečíka. Má už desať rokov. V poslednom čase (asi 2 mesiace) mu začal kolabovať. Takmer vždy sa pri tom pomočí. Po chvíli sám vstane inak je OK. Veterinár nevie stanoviť diagnózu, ale naznačil, že to môže byť aj epilepsia. Má s tým niekto skúsenosť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32099 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
A robil mu krvne testy ? podla toho sa da vilucit ze to nieje z neakaych organov ale sposobujue to mozok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32159 od flado
Odpoveď od flado na tému Epilepsia u psika
Testy mu robili, ale napriek tomu žiadna konkretna diagnóza. Z testov bolo konštatovanie buď epilepsia, alebo niečo od klišťa možno borelioza. Ak dostaneš takéto info od veterinára, tak z toho nič nevieš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32268 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
no zase mne povedal za hodinu a pol ze asi na 90% ti bude epilepsia ale fena mala v priebehu mesiaca 2 zachavaty a zatial ziadny co som si vysimol ani naznak na to a stresovala sa na kozu z diviaka a nedostala ho cize neviem cim to je

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32310 od flado
Odpoveď od flado na tému Epilepsia u psika
Diagnoza jasná. Pes musel mať pred časom srcový kolaps, ktorý nikto ani nepostrehol. Srdce nepracovalo ako malo a tak ráno keď sa prvý raz videl z majiteľom a začal radostne pobehovať a srdce dostalo záťaž automaticky kolaboval. Bolo to neliečiteľné a po injekcii to má za sebou. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32407 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Epilepsia u psika
Ja mam jazvecika dlhosrsteho,a tiez mam s nim problem.Stalo sa mi ze isiel ku mne na povel ale akoby bol opity,spravil krok a vyvalilo ho na bok ,postavil sa ,spravil zase krok a vyvalilo ho na bok.Potom sa postavil a motalo ho ako po desiatom pive.O hodinu som ho skontroloval a bol O.K., stalo sa to uz 2x,vzdy ked bol v klude.Teraz ma 11r. Ak viete co to je ,napiste. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32474 od vp
Odpoveď od vp na tému Epilepsia u psika
Palo, mal by si v prvom rade skocit k veterinarovi nech tvojho psika poriadne skontroluje. Co opisujes vyzera skutocne ako probelm so srdcom, ale mozno presnejsie opisanie problemu by bolo vhodne. Ci tvoj psik mal aj nejake krce pocas toho ked spadol na zem alebo bol viac-menej ako keby omraceny a nevladny.
<br/>Viem ze to mozno bude zniet trosku smiesne, ale ver mi ze ked nahras tuto udalost povedzme na svoj mobil a potom to ukazes svojmu veterinarovi, tak sa mozte presnejsie upriamit na problem ktorym tvoj psik trpi. Niekedy je velmi tazke odlisit epileptiformne zachvaty od srdcoveho kolabsu len na zaklade opisu majitela. Za skusku to stoji.
<br/>A na upresnenie ostatnych prispevkov, epilepsia je velmi zlozity komplex. Ale v jednoduchosti ak by moj psik ktory pracuje vyborne a mam ho rad mal epilepsiu, tak je najmenej davat mu raz denne tabletku do zradla aby bol v poriadku. A ak pes trpi skutocne epilepsiou a je spravne medikovany, to neznamena ze bude zit kratsie, pokial tam samozrejme nie je ina pricina zachvatov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32650 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
no ja osm pocul ze lieky sa nasadzaju az ked ma psik viac ako 3x zachvat do mesiacha moj psik dnes dostal treti zachvat privy bol 18.11.2007 druhy 2.12.2007 a dnes 8.3.2007 a treba zistit aj spustaci nechanyzmus aj je to mozne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32651 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
A este pokial ma psik nieco zo srdcom dostava tiz zachvat penu z ust a potom za 5min to predycha a skace ako by nuc mu nebolo a postupuje v hladani ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32667 od vp
Odpoveď od vp na tému Epilepsia u psika
No dzajro, naozaj zalezi na tom ake intenzivne a dlhe su tie zachvaty. Existuje viacej druhov zachvatov prave na zaklade ich dlzky a intenzite sa to este deli, ale to je naozaj zlozite. Najzakladnejsie pravidlo je to, ci sa zachvaty opakuju. Pokial je jeden zachvat tak je hlupost zacat s terapiou, ak ich je viacej malo by sa zacat s diagnostikou. A je otazkou profesionalneho, veterinarneho nazoru ci tri zachvaty a potom terapia.
<br/>Ako som niekde cital, velmi spravne nazory, tak je naozaj najdolezitejsie vylucit vsetky ine ochorenia sposobujuce zachvaty. Pretoze si predstav, ze tvoj pes ma povedzme problem so stitnou zlazou, alebo cukrovku a ty ho zacnes hned liecit na epilepsiu. Tak nevyliecis absolutne nic, ale naopak. Ale ak je to skutocne epilepsia, tak spustaci mechanizmus je hrozne komplikovany. Dokonca ani vedci nie su si stopercentne isti ako to funguje. Staci vediet ze v mozgu sa z nejakeho dovodu &quot;zblazni&quot; par nervovych buniek a ten impluz, ktory vyslu sa rozsisri po celom mozgu a sposobia zachvat.
<br/>Ja by som na tvojom mieste behol k veterinarovi a poradil sa s nim. Ja viem nie je to najlacnejsia zalezitost, ale myslim ze je to najrozumnejsie.
<br/>A problem so srdcom? Moze sa stat aj to co opisujes ty, v spojitosti so srdcom. Ale tu penu, zachvat a to ze potom je de-facto v pohode, by som si tipol na epileptiformny zachvat. Ale ako som povedal srdce sa neda 100-pro vylucit, takto na dialku.
<br/>Najlepsie voditko je ak je to epilepsia, tak to zacina z nicoho nic bez akehokolvek ineho problemu.
<br/>Srdce: vacsinou sa majitelia stazuju ze pes ma suchy kasel hlavne rano a vecer, rychlejsie sa unavi ako normalne, a pri tom viacej dychci, a pes moze viacej prijimat tekutin ako normalne.
<br/>Co je ale zlate pravidlo: pri probleme so srdcom ma pes vacsinou na srdci pocutelny tzv srdcovy selest, ale to rozlisi naozaj len veterinar pri posluchu fonendoskopom.
<br/>Drzim palce. A neboj sa ak tvoj pes ma epilepsiu, tak to vobec nie je koniec sveta.
<br/>Taktiez musim povedat to co uz tu bolo niekde spomenute, naozaj epilepsia moze byt dedicneho povodu. Preto by sa nemali psy s epilepsiou pouzivat na dalsi chov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32815 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
ja som uz bol u veterinara a za hodinu mi dal vediezt ze na 99%je to epilepsia ale mna zavadza to ze popri tom aj operoval este ci to naozaj robil tie testy a neurcil diagnozu len podla toho co som mu povedal , a da sa urcit aj z krvy ci ide o srdcovu chorobu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32839 od vp
Odpoveď od vp na tému Epilepsia u psika
Dzajro, co to mas za psa? Plemeno, pohlavie, vek..., lebo som to nikde nenasiel. Srdcove ochorenia sa v beznej praxi na SK nedaju zistit, da sa to, ale to sa musi poslat do zahranicia, a ver mi je to drahe ako slak.
<br/>Neviem ake vysetrenia robil veterinar. Ale ja by som spravil, prinajmensom kompletne vysetrenie krvi (ci tam nie je naznak infekcie, poruchy obliciek, pankreasu, pecene, poruchy metabolizmu s krvnym cukrom, poruchy hladiny mikroprvkov v krvi), co by som ja este spravil dal by som vysetrit stitnu zlazu (bohuzial ja nepracujem na SK, takze neviem ako dostupne to je a kolko to stoji u nas na SK, spytaj sa), toto by som spravil takisto s komplentym neurologickym vysetrenim (to by mal ovladat kazdy praxujuci veterinar na SK), a samozrejme popocuval srdce (ako som ale povedal, to co si opisal, mne sa zdaju ako epileptiformne zachvaty). Ak by vsetko bolo v poriadku, tak by som povedal ze je to primarna epilepsia. A potom by som zacal s terapiou na epilepsiu.
<br/>Ak nie si spokojny, tak skus behnut za nim este raz, a vyziadaj si vysetrenia (ale ako som spominal, nie je to urcite najlacnejsie). Ked ta zaujima viacej o epilepsii, tak sa spytaj, alebo podla mna cosi najdes aj na internete.
<br/>Drzim palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32871 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
No veterinar robil vysetrenie krvi a zistil ze nieco bolo na hranici uz si nespomynam ale o srdce nespomenul nic a pred zacatim zachavtu stale ma penu co som si vsimol a ak jej stihnem dat vod ze sa zabyvy slin tak nedostane zachavt to je aspon moj nazor sprava sa sice trocha cudnejsie potom ale nedosten zachavat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32872 od dzajro
Odpoveď od dzajro na tému Epilepsia u psika
Jedna sa o Weimara fena a am 4,5 roka a diki moc zatial

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32900 od vp
Odpoveď od vp na tému Epilepsia u psika
Myslim si ze veterinar, teda spravil co mohol. Primarna epilepsia sa naozaj najcastejsie prejavi u psov v rozmedzi medzi 1.-5. rokom zivota. A weimar sice nie je klasicke plemeno na primarnu epilepsiu, ale myslim si ze je to viac-menej jedno, pretoze medzi klasicke plemena ktore sa popisuju ako nachylne na primarnu epilepsiu patri aj Madarsky stavac....
<br/>Tak drzim palce. Ja by som uz zacal s teraiou, a hlavne ked popisujes ze ma stadium ktorym zachvat zacina, aj ked sa do konecneho zachavtu nedostane. A prosim nezabudni, ze to moze byt dedicne, tak ak ho chces vyuzivat na plemenne ucely uvedom si ze to nie je fer, hlavne pre ostatnych chovatelov a v podstate vsetkych weimarov na SK!
<br/>Drz sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 409 návštevníkov a žiadni členovia on-line