Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008

pred 16 rokmi 1 dňom #34372 od miros
hlavne sa tesim na dodrziavanie ustanovenia ohladne vystroja a postoja strelcou pri strelbe stat 14/1 popocuval som uz hoc co po okres. preboroch heheh to bude zasa skrekot odbehnem si na SPZ pre jeden original aj so stemplom a otrepem to zopar rozhodcom o hlavu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 13 hodinami #34466 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Bod: 24.2.Broky môžu byť iba sférického tvaru, zhotovené z olova alebo olovenej zliatiny a ich priemer musí byť max. 2,0 - 2,5 mm+- 0,1 mm.Broky môžu byť pokovené.
<br/>
<br/>Mna by zaujimalo, ci sa do buducnosti rata s pouzivanim sportoveho streliva so STEEL brokmi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #34644 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Ci s tym ratali &quot;stanovtvorcovia&quot; neviem....ocelove broky z Vlasimi na trap maju priemer 2,54mm-do tolerancie sa vlezu.
<br/>Celkom slusne clanky na tuto temu boli v Myslivosti,len si z hlavy nespomeniem v ktorych cislach.Treba pozriet na ich webe.
<br/>Sam som ocelaky este neskusal,mam vsak obavy,ze na parkure budem neprijemne prekvapeny.Daleke terce sa asi budu na mna spokojne usmievat....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #34789 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Prosím Vás, vážení páni, vykašlite sa na oceľové broky na streľniciach - v návrhu nového zákona o starostlivosti o zver a o poľovníctve sú olovené broky zakázané požívať len na mokradiach. Ak by zákon zakazoval používať olovo na strelniciach tak to &quot;poteš pánbúh&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35015 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
do kedy a komu je možné zaslať pripomienky k návrhu streleckého poriadku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35062 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Na stranke SPZ som odpoved ohladne terminu nenasiel, cakam teda ci mi odpovedia na email. Avsak moja cerstva dnesna skusenost je, ze som si mimo poradia na majstrovstvach OkO SPZ Piešťany strelil M400 na redukovane medzinarodne terce lisky v leze, srnca s oporou o volnestojacu palicu, kamzika s oporou o volnestojacu palicu a diviaka volny postoj bez opory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35072 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
aké máš poznatky zo streľby na tieto terče? a aký výsledok si dosiahol? ako ich príma pospolitá strelecká verejnosť? je možné si ich niekde stiahnuť, prípadne kúpiť? ak sa dozvieš termín pripomienkovania návrhu nového streleckého poriadku, daj vedieť.Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35076 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Takze odpoved zo SPZ znie:
<br/>
<br/>prosíme zaslať Vaše pripomienky čo najskor na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Predpokladame že do zasadnutia Rady SPZ bude materiál už vyhodnotení. To znamená propomienky zasielať najneskor do 15.septembra.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>Co sa tyka strelby na medzinarodne terce:
<br/>
<br/>nezaznamenal som ziadne protesty ci vyhrady strelcov, avsak ani sa nedivim, nikto ani nediskutoval o tom, ze sa striela miesto M300 M400 podla akehosi navrhu streleckeho poriadku a nie podla zda sa oficialne platneho :)
<br/>
<br/>Ja som uz na tieto terce strielal druhykrat, mne sa na ne striela celkom prijemne, paci sa mi, ze je na nich zmeneny rozsah bodovanych polí a tiez, ze nie ne vsetkych tercoch v puskohlade sa daju rozoznat kruhy, takze umiestnenie kruhu s desiatkou treba mat zamemorovane v pamati. Videl som tieto terce bezne v predaji (napr. Frano v NR)
<br/>
<br/>Nuz a vysledok, nie je sa cim velmi chvalit, kedze na liske sa mi neviem ako podarila jedna nula, takze:
<br/>
<br/>Liska 84, Srnec 97, Kamzik 92, Diviak 93 Spolu 366 bodov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35092 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
ďakujem za odpoveď a gratulujem k veľmi slušnému výsledku. Pripomienky pošlem na ich mail. P.S. líška je potvora-aj v revíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36277 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
ahoj, k tomu Tvojmu vysledku strelby, myslim si ze vela polovnikov Ti moze len slepo zavidiet, lebo viem ze dost vela polovnikov ma problem nastrielat 2/3 a niektori 1/2 z max poctu:D
<br/> Vedel by si mi povedat ci pri polovnickej strelbe M300 alebo ako si spominal M400 je ohranicena max vaha zbrane? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #36286 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Ahoj,
<br/>
<br/>ano, max. vaha zbrane je urcena v strel. poriadku nasledovne:
<br/>
<br/>18.2. Prípustné sú poľovnícke malokalibrovky typu ZKM 451, ZKM 452 alebo malokalibrovky
<br/>upravované na tento typ, ktoré majú max. hmotnosť 3,20kg (bez puškohľadu) a s puškohľadom
<br/>maximálne 3,90kg, bez ergonomicky upravovanej pažby a nastavovateľných častí pažby (päta
<br/>hlavišťa, lícnica). Pažba môže byť maximálne typu Monte Carlo.
<br/>
<br/>v novom návrhu je to navrhnute takto:
<br/>
<br/>19.2.Prípustné sú poľovnícke malokalibrovky, ktoré majú hmotnosť aj s puškohľadom maximálne 4,0 kg, bez ergonomicky upravovanej pažby a nastavovateľných častí pažby (päta hlavišťa, lícnica). Pažba môže byť maximálne typu Monte Carlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38046 od veteran1
Odpoveď od veteran1 na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Môžete mi vysvetliť prečo nemôže byť ergonomicky upravovaná pažba u guľových disciplín a u brokových to nikoho nezaujíma a požíva sa tam? Myslím že je to zbytočné obmedzenie lebo i tak každý zo strelcov je inej fyzimonie a štandatný výrobok nedokáže pasovať každému strelcovi.Skôr by som zvažoval upraviť držanie zbrane ako je to v ČR, aby u nás nevalcovali poľovníkov športový strelci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38100 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Zdravim,
<br/>
<br/>na tuto temu mozem napisat len svoj osobny nazor, a to, ze brokari asi viac lobuju u streleckej komisie SPZ, ktora priamo ovplyvnuje strelecky poriadok SPZ. Ako sam pozorujem na polovnickych VSP, ktore poriadaju zdruzenia a ktore teda sporadicky navstevujem vo svojom okoli, tak postupom casu sa z tychto povodne polovnickych podujati stavju preteky viac sportovej nez polovnickej strelby. Casy brokovych strelieb, kde bez klobuka na hlave, patronpasu alebo polovnickej vesty na naboje strelec nestrielal. Dnes je bezne, ze na VSP chodia pretekari nielen polovnici, ale aj clenovia sportovych klubov, dokonca aj nepolovnici. Taketo konkurencne prostredie odradza polovnikov ist si zastrielat, nacvicit si strelbu z polovnickych brokovnic, co sa potom da zuzitkovat na polovackach.
<br/>
<br/>Priznam sa, ze ma z casu na cas napadne myslienka usporiadat taky pretek alebo skor polovnicke strelby, kde to bude cisto o polovnikoch, polovnickych brokovniciach, polovnickom obleceni, aby si mohol prist na svoje aj ten dedo, ktory vytiahne svoju jednotku, lankasterku alebo zaciatocnik, ktory potrebuje nazbierat skusenosti. Vacsinou pocujem od takychto polovnikov, ze neidu si zastrielat, pretoze sa istym sposobom hambia, ze mozno trafia 4 z 10 holubov a v pritomnosti sportovych strelcov si pripadaju menejcenne ked vidia s akymi zbranami prichadzaju, ze maju plne kufre streliva a podobne... Ja si vsak myslim, ze treba vytvorit podmienky a priestor aj pre taketo skupiny polovnikov, aby sa mali moznost zdokonalit v strelbe na takychto podujatiach a potom si pridu na svoje na polovackach na drobnu zver, bude menej postrielanej zveriny a viac dobre ulovenej, nedostielanej, kvalitnejsej diviny pre spotrebu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38119 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
Dobry den, velmi sa my paci co si napisal vidim ze su tu este aj mladi polovnici ktorym to mysli len skoda ze jich je malo ale bolo by dobre keby sa aj to malo nejako dostalo de vedenia polovnickych struktur,pretoze ked polovnicto uplne ovladnu peniaze bude to o nicom.Bajky dakujem ze si to tu tak vystizne opisal ako to vlastne so strelbamy je myslim s tymi brokovimy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38137 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
čaf baikal, plne s Tebou súhlasím, ale na druhej strane si je nutné uvedomiť, že PZ, ktoré poriadajú VSP sledujú len jeden cieľ a to &quot;zarobiť&quot;. preto sú aj pre nich vítaní strelci s plnými kuframi nábojov a plnými peňaženkami, než začiatočník, alebo veterán, ktorý má problémy sám so sebou. No nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38140 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
ano, ale to uz je ina tema ... :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38188 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
zase štandartné otázka - do kedy a komu (elektronicky, písomne) zaslať pripomienky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38189 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
ako som uviedol v prispevku z 5. Mája 2008., 08:48, termin bol do 15. septembra na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38234 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
do pozornosti-v dňoch 27.-28.9. sa v NovomTekove uskutoční 0-tý ročník Pegueot 207, kde v poznámke je uvedené, že &quot;pretekov sa nemôžu zúčastniť výkonnostní strelci&quot;. Pri štartovnom 5.500 Sk budem veľmi zvedavý na výsledkovú listinu a mená výhercov &quot;nevýkonnostných strelcov&quot;.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38236 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Návrh nového streleckého poriadku SPZ 2008
strielat chodis, vies ako to tam chodi... je dobre, zeusporiadatelia takto doplnaju propozicie, je to vsak o svedomi strelca, ze si umyselne neda priznat VT aby mohol sa aj takychto sutazi zucastnovat ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 439 návštevníkov a žiadni členovia on-line