guľový dvoják alebo expres

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42545 od mirob
guľový dvoják alebo expres bolo vytvorené mirob
špekulujem či dvoják alebo expres?? a 9,3x74 alebo 8x57??..dík za radu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42547 od iboo
Odpoveď od iboo na tému guľový dvoják alebo expres
ja keď už, tak by som bral express 9,3x74R

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42548 od mirob
Odpoveď od mirob na tému guľový dvoják alebo expres
lebo??...prepáč nemám v tom jasno a preto by som potreboval vedieť aj názor že prečo??(prečo by si sa rozhodol takto???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42549 od iboo
Odpoveď od iboo na tému guľový dvoják alebo expres
jááááj ahá tak potom sa rozpíšem :) Mne viac sedí kozlica, či už gulobrok, brokovnica, alebo gulová kozlica. Mal som v rukách všeličo , od bixky, cez gulový dvoják, gulobrok mám, gulovú kozlicu má kolega. Pri statickom testovaní a mierení ti je tak jedno, keby si si zamieril aj z motyky....neviem ja som odjakživa mal možnosť (iné doma nebolo) skúšať a zvykať si na kozlice (brok, gulabrok). mojím dávnym snom bolo (lebo som s tým skúsenosti nemal) dvojka brokovnica. zdedil som po starom otcovi, je mi to nejak proti srsti, nesedí mi, ikeď lom pažby, jej dl´žka a v podstate všetky aspekty pažby a jej predpoklady pre dokonalé zladenie so mnou hovoria, že ok, neviem, nejako endokážem rýchlo presne mieriť cez tak širokú rampu ako mi ponúka dvojka so šínkou. Gulový dvoják aj keď má mieridlá predsa len "rampa" tvorená zväzkom hlavní na mňa pôsobí rušivo, akoby som bol nepresný, mieril príliš nahrubo. To sú moje psychologické dôvody prečo kozlicu. Inému sedí iné, nemá dôvod meniť. A prečo ten kaliber? hmm...videl som všeliajké lovy diviačej prakticky, aj som zažil na vlastnej koži ohrozenie a poviem ti najväčší problém je zbraň na adrenalín. 8x57JRS je bezpochyby super kaliber, pomalá a relatívne tažká gula dokáže zázraky. Ale zložiť adrenalínom nadupaného diviaka na spoločnej polovačke, ktorý má už nejaký ten "škrabanec" po guľke na sebe, to dá zabrať. Sem tam sa stane, že ti zásah ujde (ako ušli 4 zásahy mne) a netrafil som proste (a to mám 308 win) presne tam, kam som chcel (pod ucho) a diviak nič, pritom som ho neminul. Aj pri dobrej komorovej rane nadupaný adrenalínom ešte nejakú tú dobu je plnohdnotný súper, ale velké TKO mu dopomôže k rýchlemu vzdaniu sa. Tolko boj zblízka. Začíname si doma tykať s novučičkou 9,3x62 , pri strelbe 21,1 g Norma oryx s Eo okolo 5150J sa k tomu hodí jedine originál Norma slogan "MIT RESPECT" Ale je to v pohode zvládnutelné. Takisto 8x57 JRS je super kaliber na diviačky, (nieže šetriť) ale prebytok energie a váhy strely ešte nikdy nebol na škodu, a ja som za to, že radšej vždy o 1000J a 10g olova viac, ako by ti posledných pár J rozhodlo o strate kusa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42555 od mirob
Odpoveď od mirob na tému guľový dvoják alebo expres
poňal si to fajn...dobré rady...ja mám kozlicu ..tak možno ten expres...ťažko je vyskúšať čo by mi paslo...rozmýšlam na Hanákom z Brna (robí aj-aj)..len keď bude Brno Super stáť 90 tis Kč tak to sa oplatí zobrať niečo renomované...(myslím hotové)..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42565 od iboo
Odpoveď od iboo na tému guľový dvoják alebo expres
pouvažuj aj nad výmennou guľovou hlavňou ku kozlici ktorú máš.Máme tu na SK dosť renomovaných zručných a kvalitných puškárov, ktorí ti odvedú špičkovú robotu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42570 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému guľový dvoják alebo expres
Pred rokom som si zaobstaral guľový expres IŽ-94 v kalibri 308 Win. a zatiaľ som s ním veľmi spokojný. Používam strlivo RWS Evolution 11.9 gr. Zatiaľ mám s ňou ulovených 9 diviakov , z toho asi 100 kg albína a 1 srnca. Čo mi chýba na tejto zbrani sú vyhadzovače-ejektory, pretože bezokrajové nábojnice sa ťažko vyberajú a hlavne v zime. Občas by sa zišla aj jednospúšť. Výzorovo možno tieto zbrane nie sú bohviečo, ale ich mechanizmus je perfektný. Veľmi dobre sa dá nastaviť aj sústrel hlavní.Táto zbraň sa vyrába aj v kalibri 9.3x74. Na vyslovene veľkú zver by som možno volil radšej to. Predsa len, Jouli a TKO hovoria za seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42571 od Akela
Odpoveď od Akela na tému guľový dvoják alebo expres
Kaliber je každého srdcová záležitosť, tak ja len k úchopu zbrane. Z mojich skúseností je guľový dvoják - podpažbie vhodnejší do menšej paprče a guľová kozlica do väčšej. Mne osobne, mám skoro 2 metre vždy dvoják, resp. brok dvojka robila problémy pri uchopení. To mohutnejšie podpažbie na kozlici mi sedí omnoho lepšie. I keď ten guľový dvoják mi lepšie padne do oka, pripadá mi taký "klasickejší" - vyslovene poľovnícky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42573 od Akela
Odpoveď od Akela na tému guľový dvoják alebo expres
Ešte som zabudol, že to s veľkou paprčou platí aj o spúšti. Mal som problém pri dvojspúšti, pri jednospúšti problém ihneď pominul. Dal by som si na to pri výbere zbrane pozor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42575 od mirob
Odpoveď od mirob na tému guľový dvoják alebo expres
pamätám sa na tvoje 2 metre ..bol som raz u vás na spoločnej na diviakov..(pripomeniem sa-mal som S 202 X-team lavoruký)...ja mám síce len 1,88m ale aj mne robí otcova ZP-čka problém....ja mám kozlicu Berettu ultralight...(sedí mi)...inak mal som IŽ kozu dvojspúšť a jednospúšť mi sadne lepšie (Beretta)..po prečítaní tohoto fóra by som sa rád vyhol (na základe skúseností) výrobkom "home made"...radšej priplatím a snáď budem mať pokoj do konca života...už som prešiel kompromismi.. (vždy som prerobil)...už nechcem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42579 od Akela
Odpoveď od Akela na tému guľový dvoják alebo expres
Tie kompromisy som preskákal aj ja a slušne som na tom prerobil. Lepšie je ísť hneď do kvalitnej zbrane ako na každej pred ňou prerobiť a to by som volil aj pri dvojáku alebo exprese. Ja by som kúpil hotovú zbraň od renomovanej firmy a ako podmienku by som stanovil sústrel na 50 alebo 100m. Ale každý máme inú prestavu a sme tiež ochotní investovať inú sumu. Kvalitný puškár, ale hovorím o kvalitnom, je dnes drahší /ak chceš aj slušnú pažbu/ ako hotový Krieghoff.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42582 od mirob
Odpoveď od mirob na tému guľový dvoják alebo expres
tak veru....mne sa to komplikovalo (pri gulovniciach) tak že som špekuloval stále ...šak mi stačí aj pravoruká...atď...nakoniec som kúpil S 202 a hotovo..ja viem treba hladieť na finančné možnosti....máš pravdu ...Fraňo mi hovoril že Heym expres by sa dal pri zákl. modely už niekde okolo 80 ti...(hanák to má v cz a za Brno Super)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42585 od pepies
Odpoveď od pepies na tému guľový dvoják alebo expres
Miro pozri si Finn clasic 512.je to pekna gulova kozlica a robia ju aj v 9,3x74R ma ejektory aj výstražníky a stelovatelný sustrel hlavní.podla toho čo som počul od dovozcu neni problem nastavit sustrel na 2cm na 100m.a najdraší model Bavarian stoji v čechách 45 tis.českých..jedina nevýhoda je vyššia váha...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42586 od mirob
Odpoveď od mirob na tému guľový dvoják alebo expres
dík...to som už pozeral..len som to zavrhol lebo sa mi nepáči tá medzera...ako som to teraz pozeral tak robia aj klasiké hlavne (výplň medzi hlavňami)...asi každému by sa tá jeho mala páčiť... :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42587 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému guľový dvoják alebo expres
chcel by som prispieť k výberu dvoják vs kozlica: veľmi dôležitý moment pri poľovačke je ,, zvyk,,. Ak niekto strieľa a poľuje kozlicou resp. jednuškou, bude pre neho trocha problém, ak pri rýchlom zamierení napr. na spoločnej poľovke bude mať pred sebou 2 laufy so šínkou ako len jednu hlaveň. Je to určitý krátky rušivý moment, ktorý rozhoduje o úspešnosti streľby.To isté platí aj ak niekto je zvyknutý na repetírku a má strielať zo zlamovacej flinty, s optikou bez optiky. Je zvyknutý na hammerlesku a má streliť s lankasterkou, ako to dopadne? To čo som napísal platí hlavne na spoločné poľovačky a posliedky, keď sa lovec musí rozhodnúť v krátkom čase a ,, obsluha,, zbrane je vykonávaná automaticky. Poznajú to hlavne poľovníci, ktorý vlastnia viaceré flinty, rôznych konštrukcií. Ideálna situácia by bola vyskúšať si to v praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42595 od pepies
Odpoveď od pepies na tému guľový dvoják alebo expres
Musim ta sklamat ta výpln medzi hlavnami je z gumi:(:(davaju ju tam vraj kvoli lepšiemu chladeniu hlavni.aspon tak mi to bolo vysvetlene..Ja mam gulobrok BBF 95 a teraz si idem kupit hlaven gula/gula.a flintička je lahka 2,9kg a krasna.v čechách si ju vieš vystavat od 48 tis.českých aj BBF 97..skus sa uberat týmto smerom.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42596 od Akela
Odpoveď od Akela na tému guľový dvoják alebo expres
Podľa mňa to tam nedávakú pre chladenie, veď nepáliš z pásového zásobníka, ale jednoducho:
<br/>
<br/>1/ Lebo je to lacnejšie
<br/>2/ Lebo by bolo treba už vo fabrike perfekt. nastaviť sústrel a takto to nechajú na teba, aby si sa s tým šróbikom vyhral doma.
<br/>3/ Ja by som takú zbraň nekúpil - za tie dukáty, napr. Krieghoff guľaguľa určite nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42597 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému guľový dvoják alebo expres
Sklamem ťa nedá mi na tieto bludy čo tu trepete reagovať. Spam,etajte sa všetci čo sem chodíte a špecifikujete o nezmisloch.najdrahšia vec na dvojáku je sústrel...to si zapamätajte. ak niekto ndá gumu........................:{:{:{:{ uľahčí si výrobný program asi o 50% a cenu si drží lebo id o guľovú dvojku.........Ospravedlní sa tým vo svojom návode na oblsuhu že su tam stavané reftifikačné skrutky na dosiahnutie sústrelu podľa strelca a guma slúži ako chladenie...........Ja vám hovorím že len 5% polovníkov si to dokáže spraviť sama a tá guma je obyčajná fraška.............Pýtam sa STE TU VSETCI TAKY NAIVNY IDIOTY:[:[:[:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42598 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému guľový dvoják alebo expres
JAGER si somar ako pri zamierení budeš pred sebou vidieť hlavne ...............daj si vrely bylinkový čaj aby si vypotil tie hovadiny čo tu píšeš je to s§r psychologická otázka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42599 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému guľový dvoják alebo expres
Tajfi, buď slušný. Zober si teraz do rúk dvojku a kozlicu a skús zamieriť, rozoznávaš v tom rozdiel? Ja áno. Na to som presne myslel ... možno som sa nevyjadril najpresnejšie, ale kto chcel pochopiť, alebo predstaviť si, tak je to O.K. A vyprosím si takéto urážky od teba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 232 návštevníkov a žiadni členovia on-line