guľový dvoják alebo expres

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42824 od mirek
Odpoveď od mirek na tému guľový dvoják alebo expres
Belson - rád odpoviem. Zrejme moja reakcia môže byť netradičná pre niekoho myslená iróniou. Nemal som na mysli si tu niečo dokazovať vrámci finančnej stránky. To, že som ponúkol možnosť si niečo pozrieť v tom nevidím opäť nič výsmešného ale z môjho pohľadu normálneho. Ak to tak Tebe vyznelo tak sa mýliš. O moje skúsenosti som sa už delil zo záujemcom o kúpu guľ. dvojáka Nick Sako 80.
<br/> Viem, že toto Fórum je diskusné a relatívne každý je scifista , snívajúci je už jeho vecou ako si sny dokáže naplniť.
<br/> K využitiu guľového dvojáka pri love kamzíka ? Zvažoval som zapožičanie zbraní v kal 300 Win. Mag ale z admin. dôvodov som to vypustil. V tom čase som vlastnil 2 zbrane, guľa- brok kozlicu kal. 8x57 R/360- zbraň v tomto kalibre som k lovi kamzíka vypistil, predmetný dvoják kal. 8x57 JRS/8x57 JRS - zbraň v tomto kal. mám nastrelenú na 150 m. Za predpokladu, že budem zrejme potrebovať vystreliť na kamzíka aj na vzdialenosť väčšiu ako 100 m som použil k lovu kamzíka túto zbraň. Od mesiaca marec 2009 budem mať zbraň v kal. 30 R Blaser, tak v budúcnosti pri love kamzíka využijem tento kaliber.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42825 od mirek
Odpoveď od mirek na tému guľový dvoják alebo expres
CASTOR - naber odvahu, napíš otázky, odpoviem, prípadne ak chceš môžeš dobehnúť bývam v ZV. Miro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42826 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému guľový dvoják alebo expres
Castor: v minulosti a aj teraz pod termínom express pri zbraniach sa rozumie guľový dvoják a nie guľová kozlica. Prvý popis guľového dvojáka s označením express v slovenčine som zaregistroval v knihe Naša zverina, kol. autorov, r.v. 1935 ( myslím, že to popisoval Just ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42827 od Castor
Odpoveď od Castor na tému guľový dvoják alebo expres
Suhlasim....dvojaky sa oznacovali ako express...zrejme oznacenie vzniklo od moznosti rychlo vystrelit po sebe dve strely...Avsak mnohi/aj nazov temy tejto diskusie o tom svedci/ to vnimaju opacne. Mozno preto, ze oznacenie express maju aj kozlice...pretoze umoznuju rovnako rychlu strelbu.... Asi najlepsie to vystihol Belson. Je to marketingova zalezitost. Mozno je to neplodna diskusia z hladiska praxe....no postrehol som ze oznacenie express nie je vnimane rovnako, tak som chcel vediet ako to vlastne je...Aj v katalogoch ked pozeras, niekde je oznacenie gulovy dvojak...a hned od tej istej firmy iny dvojak typu express...to iste plati aj o kozliciach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42829 od Akela
Odpoveď od Akela na tému guľový dvoják alebo expres
Mne sedí z pohľadu laika označenie EXPRES pri guľovej kozlici, ktorá má jednu spúšť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42832 od Castor
Odpoveď od Castor na tému guľový dvoják alebo expres
Aj na to som pozeral...ale nie je to pravidlo...niektore kozlice su oznacene ako express s jednou spustou....ine zase s dvoma....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42836 od army9
Odpoveď od army9 na tému guľový dvoják alebo expres
To oznacenie expres moze sluzit aj na odlisenie tych dvojakov ktore su vyrabane v &quot;tropickych kalibroch&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42860 od Castor
Odpoveď od Castor na tému guľový dvoják alebo expres
Asi uz nudim..ale ked stoji rec... :)
<br/>Ani to nie... Tam su skor zauzivane oznacenia Big Five alebo Safari....Ale ked som si pozeral stranku www.purdey.com/guns/double-rifles/[/]Purdey tak udajne oznacenie express z reklamnych dovodov pouzil ako prvy mlady Purdey...prirovnaval gulovnicu k expresnemu vlaku, ktory je mohutny, rychly a ma priamu trat... Tie flinty su krasne...toto uz je scifi..aspon pre mna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42998 od army9
Odpoveď od army9 na tému guľový dvoják alebo expres
Prave si na to prisiel . Reklamne dovody .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 516 návštevníkov a žiadni členovia on-line