guľový dvoják alebo expres

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42689 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému guľový dvoják alebo expres
tajfi, maloco mam z vlastnej hlavy a aj v tomto pripade moje skusenosti vychadzaju len z nastrelovania x kusov viac-hlavnovych zbrani. No hlavne som sa o tuto problematiku zacal zaujimat, ked Krieghoff hodil na trh system "Thermo TSstabil". Ich marketing bol postaveny v prvom rade na potlaceni bimetalickeho efektu " Bei dem thermostabilen Laufbundel gibt es keine thermischen Verspannungen durch die Erwarmung eines Laufes bei der Schussabgabe. Die treffpunktlage blaibt auch nach mehreren Schussen konstant. Az niekde v popise sa dodnes spomina moznost " Laufbundels sind einfach mit Stellschrauben zueinander reguliebar". Kedze tento system prevzalo uz x firiem a vsetky sa minimalne o bimetalickom efekte zmienuju nieco na tom bude. A znova k mojej praxi, tu je rec o gulovych dvojakoch alebo gulovych kozliciach - uznavam, ze u nich sa bimetalicky efekt neprejavuje tak silne ako u kombinovanych zbrani, ale prejavuje. To je ako s tym rozdielom dvojak - kozlica, moj kamos jager133, citlivy chalan ho postrehol a niektori hrubi tesari (prirovnanie som prevzal od klasika, teda vlastne od Belsona) ani nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42693 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému guľový dvoják alebo expres
NIÉÉ !!! Pozri napr. www.egun.de/market/item.php?id=2110914[/]toto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42695 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému guľový dvoják alebo expres
ved prave preto som sa pytal,ja to sledujem stale, obcas su tam velmi zaujimave kusky za super cenu. niekto spominal ze si si dal urobit nejaku pusku,co by to malo byt zac?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42696 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému guľový dvoják alebo expres
kohutkova jednoranova zlamovacka, nieco uz mam v galerke, ked bude hotove viacej tak pridam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42697 od belson
Odpoveď od belson na tému guľový dvoják alebo expres
martin203 má samozrejme pravdu.
<br/>
<br/>Moje doplnenie je (akože ináč) z kategórie technicky precíznejšieho vyjadrovania sa. Výsledný efekt tepelného režimu dvojitých hlavní je bezpochyby podobný fungovaniu bimetalu, ale nepokladám za technicky správne to tak aj pomenovávať. O bimetale (dvojkove) je možné hovoriť, ak sú účelovo spájané dva kovy s rozdielnymi teplotnými rozťažnosťami (a ohrievajú sa súčasne), čo nie je tento prípad. Napokon to slovo nevidím ani v nemeckých citáciach (aj keď v tom jazyku neviem ani ceknúť). Možno sa to nachádza v iných, necitovaných častiach? Ak aj áno, na mojom názore to nič nemení.
<br/>
<br/>Ale nemyslím, žeby tajfimu išlo o terminologické puntičkárstvo, preto by možno bolo dobré, keby vysvetlil, čo tou &quot;volovinou o bimetalických efektoch&quot; myslel. Neprekážala by mi nejaká slušná vecná diskusia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42698 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému guľový dvoják alebo expres
:) som tu dlho nebol a som pozabudol, ze su tu i diskuteri ... ved vies ako lahko sa je spustit, ale ver mi, ze moj vzdych bol ako vzdy v Tvojom pripade obdivny a zacervenanie uprimne. Ale pre moje ego je najhorsie, ze mas 100% pravdu. Mam to nejako vzite a uz aj idem patrat ci to niekto pouzil ofic.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42716 od shunter
Odpoveď od shunter na tému guľový dvoják alebo expres
No videl som dvojak od Kruteho, tak tam skutocne neni vydiet rozdiel medzi kozou a dvojkou. Ta sina je skutocne sina 8o to sa musi uznat. Sina od slova kolajnica. Ani ruska sirokorozchodna by sa za nu nemusela hambit. Pevna, vysoka, siroka, no proste najzdova rampa. A kuva ta vaha. Ak dosli patrony, veeelmi dobre na sebaobranu. Hlavne ze na nej bolo natrepane zlata aj jaj. Lesklo sa to ako kra... soryy, ako macacie oci:liar::liar:. Nic proti ludom, ktori si daju na praci zalezat, ale kde su dvojaky, ktore mali o min 1mm tensie ustie. Noze jager, ak mas foto tvojho dvojaka- lankaster, noze ho hod medzi fotky, aby pani puskari videli, ako ma vyzerat dvojak a kolko ma vazit. PAni pod 4kg, nie pomaly 6. Takze sa tu poniektori nenaparujte, lebo pravda je taka, ze ojeeeeeebujete ludi ako sa da. Na Slovensku su uz pusky o 30-40% drahsie ako v zahranici. Nehovoriac o ojeeeeebavakoch, ako isty pan z Levic. Kto kupi tam, nech vie, ze ho zasponzoroval min 30tis.;/;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42717 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému guľový dvoják alebo expres
Shunter, odkiaľ vieš, že mám dvoják?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42725 od army9
Odpoveď od army9 na tému guľový dvoják alebo expres
Pozri na arms-cz . Je tam dvojak Sabatti classic 92 express , cena 54500 kc . Kdesi som cital , ze ma duralovu baskulu ;/ , ale robia ho aj v 45-70 .:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42728 od mirek
Odpoveď od mirek na tému guľový dvoják alebo expres
Shunter myslel osobu Nick - jager, nie Teba Nick - jager 133.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42733 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému guľový dvoják alebo expres
Mirku, myslel mňa, už sme si prevolali;) zhruba parametre: šírka baskuly - 48, šírka hlavní pri ústi 33, váha 3,33 / nabitý + 3 patróny v schaftmagazine - cca 3,55 kg /, dåžka hlavní 64,8, váha hlavní 1,75kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42748 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému guľový dvoják alebo expres
ahoj shunter. mám ZP 16/16 na ktorú som si dal urobiť novú pažbu a chcem si na ňu dať vyrobiť nové guľové hlavne. teraz má zbraň aj s brok. hlavňami váhu 2,9kg. chceš mi tvrdiť, že keď mi tajfi vyrobý nové hlavne tak bude vážiť zbraň viac ako 4kg? ja si to nemyslím, ale uvidíme.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42749 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému guľový dvoják alebo expres
Nebude!!. Môžeš sa kludne staviť.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42751 od Castor
Odpoveď od Castor na tému guľový dvoják alebo expres
Nazov temy je &quot;gulovy dvojak alebo expres&quot;....oznacenie expres sa vzilo z minulosti pre zbrane s dvoma gulovymi hlavnami vedla seba. No oznacenie expres maju aj gulove kozlice....tak ako to je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42752 od hospodar23
Odpoveď od hospodar23 na tému guľový dvoják alebo expres
nebude mať 4kg alebo bude mať viac ako 4kg? tvrdíš, že hlaveň od tajfiho váži viac ako 2-2,5kg? Tajfi koľko vážia hlavne ktoré vyrábaš? cca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42753 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému guľový dvoják alebo expres
Shunter to čo si tu popísal je zasa veľká lož.ja som robil dva dvojáky zdobemé zlatom a tie išly do Kanady . nevadí.Doma mam lancasterovú dvojku do ktorej som dával 45-70GOV. celá zbraň bez optiky váži 3,1 kg. dalej brok Suhl v kal. 16/16 s guľovým zväzkom 8x57JRS váži 3,4kg. Oboje s 600mm hlavňami. Samotný zväzok hlavní sa pohybuje od 1,5 - 1,9kg. Zasa sa potvrdilo vzhľadom k tomu aké nezmysli sa tu píšu čo za ľudia sem chodia. Je to smutné ale táto stránka smeruje tam kam išlo Poľovníctvo -MN. Mal by sa majiteľ tejto stránky nad tým zamyslieť a troška to tu upratať.:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42754 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému guľový dvoják alebo expres
Skôr ako začneš dalej trepať nezmysli over si správnosť a to informáciou osobne a nie s tretej ruky.bývam doma a kedykoľvek sa môžeš zastaviť aby si si pozrel moju prácu. Je ti plne k dispozícii a potom posúď a píš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42756 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému guľový dvoják alebo expres
Jasne ze menej ako 4kg.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42757 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému guľový dvoják alebo expres
tajfi neprskaj, sme Tvoji potencionalni zakaznici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42760 od iboo
Odpoveď od iboo na tému guľový dvoják alebo expres
ale ten, kto ho naserie tak určite nebude jeho zákazník ! 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 166 návštevníkov a žiadni členovia on-line