Problém s CZ 527 222 REM

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43646 od mirob
Problém s CZ 527 222 REM bolo vytvorené mirob
potrebujem poradiť...nedokážem nasreliť. CZ 527 222 REM....zbraň rozhadzuje neuveritelne..na 50-55 m sú prvé rany (2-3) pohromade --(2-3 cm) a potom dalšie lietajú hore dole (asi 6-8 cm)...mám poci ako keby sa zahrievala hlaveň a prejavovalo sa nejaké pnutie alebo čo..niekedy uletia aj prvé rany..strielali sme dvaja..(kvôli objekt.) som max sklamaný..
<br/>na zbrani som mal už rôzne puškohľady: montáž orig meopta..najprv Leupold VX-II 3-9x40,Nikon 2,5-10x 44,teraz Mepta 3000 2,5-10x50...stále rovnaké...strelivo rôzne...PMC,Federal,SB,RWS...
<br/>nájde sa niekto kto by mi pomohol..??
<br/>Inak puškohľad montoval p.Fraňo sr.
<br/>
<br/>dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43648 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Problém s CZ 527 222 REM
Ak si to kúpil ako novú zbraň rýchlo ju vráť. U zbraní CZ sa to občas stáva. Známy čo ich predáva hovoril, že mal párkrát napr 7x64 alebo 30-06, ktoré neuveriteľne rozhadzovali. Musel ich vrátiť. Jednalo sa o úplne nové zbrane. Ja som mal 3x CZ 527 a všetky boli výborné a bez problémov.Jednoducho to reklamuj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43649 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
neuveritelne ma to prekvapilo...kamoš (spolu sme to nastrelovali) má 527 american..222 REM... a tá je v pohode..vystrielal som asi 150 nábojov..a nič...menil puškohľady....no už som začal pochybovať o sebe...(vystrelil som zo S 202 a samozrejme presne)...no neuveritelné...naozaj...vrátim ju..ale už vidím aká to bude oštara..dokazovanie..etc..žiadny terč som si nenechal (dúfal som že je tam iný problém)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43650 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Problém s CZ 527 222 REM
mirob - ak je zbraň nová skús reklamovať! Ak už nie je tak treba skontrolovať uloženie hlavne,ak sa opiera o pažbu, treba to jemne uvoľniť ,(napr.šmirgľom na rúrke primeraného priemeru ) ; ďalej treba skontrolovať či skrutka predného závesu remeňa nezapiera o hlaveň (ak áno tak zbrúsiť); potom ústie vývrtu ,či je symetricky ukončené a či nie je poškodené;na záver treba podoťahovať všetky skrutky a streľbou odskúšať .Pokiaľ by závada trvala ďalej tak treba vyhľadať odbornú pomoc !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43655 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
toto všetko sa zdá byť ok..som to kontroloval (nie som odborník)...rozmýšľam ako zafixovať zbraň tak aby som vystrelil trebárs 10 rán zasebou...a či by sa to prejavilo..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43658 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Problém s CZ 527 222 REM
mirob - pokiaľ to nemá uvedené vady tak na flintu už nesiahaj a využi,že je po sezóne
<br/>a dôrazne reklamuj !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43686 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
ani nebudem...kupoval som ju priamo v UB...sakra len tie náboje čo som minul a puškohľady vymieňal..či mi aj to zaplatia...sakra..:P..ako keby som sa zž nepoučil...začal som pri 550 a trápil som sa (som ľavák)...a nakoniec po strastiach a stratených peniazoch som skončil u Sauera...a tu som si povedal-šak to mi bude stačiť...šak hej keby to strielalo..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43718 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Problém s CZ 527 222 REM
S touto istou logikou som si kúpil ZBKčku a pochodil som rovnako. Každá rana inde a nervy v prde...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43731 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Problém s CZ 527 222 REM
ja by som sa pridal k tebe a ešte by som odporučil nastreliť bez optiky iba na mieridla a vtedy sa uvidí že či je chyba v zbraní alebo v optike+montaž,samozrejme po odstránení chyb,ktoré spomínal lanus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43792 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Problém s CZ 527 222 REM
zober nástrelný terč a reklamuj, už som to zažil, presne to isté ako Ty CZ 527 223 R , to však nebola nová, sekond hand ale zánovná, minul som dve krabice nábojov , lietalo to po okruhu 30 x 30 cm, bezprízorne, dve rany pohoda a potom vedľa, dalšia na opačnú stranu, na 90 percent je poškodená hlaveň, asi ústie , pôvodný majiteľ bez slova zbraň zobral a neskôr som ju videl už vykrátenú ale tiež v komise takže ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43810 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
..mieridlá som dal dole...je tam meopta 50a zavadzali..uvidím ..dnes som sa dohodol priamo vo fabrike že zajtra pridem a skúsime...len že: zbraň sice stála v podnikovej predajni asi 9500 kč (ešte v min roku v auguste..kurz 1,25)..ale minul som asi 150 nábojov (4000 tis..možno hore dole)...vymenil som dva puškohľady..( všetko nove..tj strata na puškohľadoch...no nebola by z toho jedna Tikka T3 lite???...hm,hm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43811 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
vieš terč je málo...môžu ti povedať že je to na ruky..etc...uvidím zajtra..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43814 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Problém s CZ 527 222 REM
nazdar...tiež som mal podobný problém,čz550 7x64 strielala vyše 60cm pod zámernu na 100m,ked som to reklamoval u predajcu že tam osadili nízky cielnik tak sa my vysmial a najskvor tvrdil že neviem strielat..potom som mu ukázal terč kde to bolo v 4cm tak začal s tým že je ohnutá hlaven a musia to dat pod lis....skoro som z noh spadol...navela my v rámci záruky vymenili mieridlá,tak som napísal výrobcovy že ako je možné že na nástrelnom terči všetko sedí?? ten sa zasa vyhováral že som neuviedol číslo zbrane a bez toho to nevedia posudit...skrátka musíš na nich zatlačit ale tie náboje Ti nikto nenahradí...tiež som vtedy minul skoro 100 ale mne odišiel i puškohlad čo my k tomu predali...naštastie som i ten hned vyreklamoval. Daj vediet ako si dopadol u výrobcu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43865 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
tak som sa vrátil...pán bol v pohode.....vedľa podnikovej predajne maju 20 m tunel...tam sme to išli skúsiť..strielal on asi 8 rán..strelivo SB..terč kde mal štvorček 25x25 mm...síce sa všetko zmestilo do štvorčeka ale mierne rozhádzané...tak 2 cm..samozrejme podmienky ideálne (zbraň v stojane atd)..chcel by som veľa aby na 20m bola diera v diere??? (alebo aspoň približne...)...na 20 m 2 cm...čo by bolo na 150-200 m (samozrejme + moja chyba)..???...pán povedal že to zoberie do fabriky na 50 m a ak sa to potvrdí (škoda že nemôžem byť pri tom) tak výmena hlavne (vonkajšou obhliadkou nezistil nič..)...tak uvidíme....
<br/>jaj a tak medzi rečou mi rozprával že oni tak nejak vnútorne (v zbrojovke) majú takú normu že akceptovatelné je do 5 cm na 50 m...pripadá vám to normálne??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43874 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Problém s CZ 527 222 REM
mirob - je to mizerné,uznávam,ale najhoršie je to ,že žiadna iná oficialna norma sa v naších končinách asi nenachádza (aspoň o nej neviem)! Inak som veľmi rád ,že Si s reklamáciou dopadol celkom obstojne ,ideálne by to malo vypadať samozrejme celkom inak!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43876 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Problém s CZ 527 222 REM
Ideálne by to malo byť tak, že by sa Ti mali ospravedlniť a vymeniť kus za kus. Taká veľká firmy by to zvládla v pohode a urobili by si napr. aj tu bohovskú reklamu. Ale ešte stále nežijeme v civilizovanom svete. Držím palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43878 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Problém s CZ 527 222 REM
práve držím nástrelný terč od mojej čz 550 7x64...terč je pre modely cz527 cz550 cz700 kaliber je orazený razýtkom 7x64 vzdialenost strelby:50m a rozptil 3rán je 43mm....podpis strelca VRÁGA V. 25.01.2008.....ako si mohli dovolit dodat takýto terč ku zbrani z ktorej to lietalo síce po kope,ale vyše 60cm pod terč my nedokázali vysvetlit...;/ ja osobne by som trval byt pri nástrele na 100m a ked to neudrží rozptil výmenu zbrane...oni su Ti schopný dodat terč po Tvojej reklamácii na ktorom to bude všetko sediet a znovu minieš kopu munície pri nástrele...ja ked som to kontroloval po výmene mieridiel a puškohladu,dosiahol som rozptil na 140m 3výstreli v kružnici 26mm a s kamarátovou cz537 270W to bolo to isté..ak oni vo výrobe maju normu 5cm na 50m tak to potom aj tak vypadá....ale po osobnej skusenosti dost pochybujem že ku každej zbrani doložia jej vlastný nástrelný terč...skvor taký aby prešla....napíš ako dopadla strelba na tých 50m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43885 od miso
Odpoveď od miso na tému Problém s CZ 527 222 REM
No pekne, ide to s nimi dobre dole vodou. Tych 5cm na 50m je skutocny vysmech, takyto rozptyl ma stve ked ho spravim na 100m. To mi len potvrdzuje moj nazor, ze je lepsie si skutocne priplatit, resp. dosetrit a toto nezazivat. Na zbrane som citlivy, takato vec by ma skutocne rozladila. Dufam, ze budu postupovat seriozne a zbran ti vyreklamuju k tvojej spokojnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #43892 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
aj ja som bol nas...a viem že kopu rán ku koncu som fušoval zo zúfalstva...uvidíme..mám chuť napísať e-mail na vedenie..ako sa toto mohlo dostať zo závodu??..nechápem..do konca týždňa mi dajú vedieť...ako dopadla strelba na 50m ...mám blbého tušáka že budú špekulovať..ale nebudem predbiehať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44108 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Problém s CZ 527 222 REM
tak dnes som len tak zavolal ,že čo bude...pán mi povedal že však on to už dal do fabriky na výmenu hlavne..tak asi tak..ak bude ako tá prvá tak bánboh zaplať...šak uvidíme....inak výmena hlavne trvá 14 dní.. :D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 578 návštevníkov a žiadni členovia on-line