Plastové pažby

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50305 od Igor
Plastové pažby bolo vytvorené Igor
Aký je váš názor na plastové pažby v poľovníctve. Chcem si kúpiť dalšiu krásku domov, ale pre zmenu s čiernou alebo camo plastovou pažbou. Pri rozhovoroch s kamarátmi poľovníkmi sa stretávam s rôznymi protichodnými názormi. Drevo je krásna klasika ale na mojich drevákoch, čo ma stáli nemálo penazí ma už štvú škrabance a obúchance, je to chúlostivejšie na zapršanie atd. Plast mi prijde univerzálnejší v každom smere.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50310 od spider
Odpoveď od spider na tému Plastové pažby
Servus.Som jednoznačne za.Myslím že je to praktické a účelové.Ale ak sa dá vybrať tak s textúrou dreva alebo čiernu.Mne osobne sa tie všelijaké padnuté lístie a pod. farby nepáčia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50311 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Plastové pažby
Plast je naozaj praktický a odolný.....pozri Sauer Outback...parada.Fraňo ma zopar Remingtonov..a tie kombinacie plastu a hlavní ,,vyražaju " dych.JA by som urcite nevahal,ak by som sa uz rozhodoval pre plast.
<br/>Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50313 od miso
Odpoveď od miso na tému Plastové pažby
Ja som si k mojmu saueru dokonca plastovu pazbu dokupil. Saueracka je zvlast vydarena, povazujem ju za prakticku, skrabance nemrzia, puska stratila troska na vahe a plastova pazba je uplne bezudrzbova. Takze preco nie?
<br/>Drevo je specificke, robi pusku krajsou a ma dusu, osobne pocas neskorej jari-do zaciatku jesene ked je teple, slnecne pocasie nosim pusku v dreve, vtedy sa v terene cloveku nesmyka, nehrozia pady, otlcenie pazby ci jej narocnejsia udrzba kvoli dazdu. V tomto case, najma na obdobie spolocnych a zimu, jednoznacne plast...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50330 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Plastové pažby
Ja mam plastovu pažbu na Blaser R93 prevedenie Offroad Profesional a max spokojnost...viem že niektorí ludia na to pozeraju krivým okom a tak na spoločne si beriem gulobrok a tam mam peknu drevenu pažbu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50333 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Plastové pažby
Nikomu sa ani nesnivalo ze budeme nosit reflexne doplnky na tradicnom polovnickom odeve pocas spolocnych polovaciek a tie nedodaju na estetike ale plnia svoj ucel a nikdo nemoze mat pindy tak neviem preco by mal byt problem so syntetickou pazbou zvlast ak je mozne ju mat uz od niektorych vyrobcov napr. v prevedni imitacie dreva tiedy c. 6. Osobne som za plast hoc mam drevo ale to len preto ze &quot;pribrzdeny&quot; Sauer ma problem robit syntetiku pre lavakov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50341 od miso
Odpoveď od miso na tému Plastové pažby
Tiez som lavak a ta plastova pazba od Saueru je robena univerzal...je to sice na pocit, najma na uchop troska ine ako pri dreve, ale nejak zasadne ma to az neobmedzuje aj vzhladom k tomu kedy takto prehodenu zbran vyuzivam...
<br/>Viac by ma potesili, kebyze konecne vymyslia nejaky adapter na montaz dvojnozky bez toho aby sa musel robit nejaky zasah do zbrane, myslim ze okrem modelu wolverin nie je montaz na ziaden iny model zatial mozna...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50343 od Miso300WM
Odpoveď od Miso300WM na tému Plastové pažby
Jednoznacne som za plast, je to velmi prakticke a nemusis davat taky pozor ako pri dreve kde ta aj maly skrabanec moze pekne nasrat. Mam 2 mannlichery, jeden v dreve a druhy v plaste, ak by som mal mat len jednu gulu tak zoberiem plast. Plast ak ho totalne znicis mozes kedykolvek vymenit a dostanes taky isty kus ale pri dreve sa nedaju vyrobit dve rovnake pazby, myslim s rovnakym odtienom kresbou atd. A ak mas k plastovej pazbe dobre zelezo s dobrou antikoroznou upravou tak absolutne nemas problem. A Bubi ma pravdu, niektore Remingtony u Frana su neskutocne, napr. model Alaskan Ti krasna zbran a ten plast je uplne iny na dotyk ako na Saueri alebo Mannlicheri. Jaj veru tazke je odist bez takej zbrane ked si ju clovek raz potazka.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50352 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Plastové pažby
Miso pokial viem tak ten &quot;Outback&quot; sauer v plaste je pravacky pretoze ma vyhnutu pistolovu rukovat ale ak sa uz nieco v tomto smere zmenilo a nemam pravdu tak si ma vlatne potesil pretoze hned objednavam plast. pazbu. O moznosti upevnenia dvojnozky na sauer s klasickym predpazbym som tu niekde uz nieco pisal a poslal aj nejake odkazy s fotom - da sa to...jedine co je treba spravit je navrtat nove klasicke ocko na remen par cm dalej a to by mal dokazat aj antitalent.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50393 od miso
Odpoveď od miso na tému Plastové pažby
Nuz ja som dokupil klasiku plastovu pazbu, tam je pistolova rukovat rovnako tvarovana na oboch stranach-ak narazas na vypln dlane, kvoli uchopu co mam napr. pri dreve na lavej strane pistolovej rukovate...tak pri plaste co mam, je na oboch stranach klasika rovna, bez tej &quot;vypukliny&quot;-cize univerzal...
<br/>Pazbu nemam z outback, je to klasicka plastova pazba co ma teraz sauer v ponuke, okrem ciernej sa daju objednat aj camo prevedenia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50394 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Plastové pažby
Miso davno sme spolo nepisali tak neviem toto je tvoj mail? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ...aby sme nezatazovali forum

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50404 od miso
Odpoveď od miso na tému Plastové pažby
jasne, mozes pisat aj tam, v pohode ti zaslem cez neho aj foto...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50407 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Plastové pažby
Plast a plast je veľký rozdiel. Je plast, krorý sa mi nepáči a je plast, ktorý mi sedí. Je tiež pravda, že tvar pažby v plaste som videl &quot;najnormálnejší&quot; u Sauera, ale materiál na jednom z modelov Remington bol super, asi ten čo písal mišo 300WM. Nebol taký studený a na ruku sa akoby lepil, veľmi dobrý pocit na úchop. Inak ja som za drevo, mám rád kresbu, vôňu pažby a tie škrabance ma tiež pekne serú. Ale čo už, puška nie je cukrík. Je tiež pravda, že ak si na spoločnej prisadneš nedajbože pažbu, alebo sa skotúľaš dolu kopcom, výmena tej plastovej nie je zďaleka tak finančne náročná a nemusíš plakať za drevom. Aj tak som za drevo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50729 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Plastové pažby
plast je určite praktická vec aj na pažbe, určite je to vhodné pre zbrane zásahových jednotiek, odstreľovačov, športových strelcov a pod., ale do lesa sa jednoducho nehodí! Teraz momentálne v nórsku mám možnosť vidieť na poľovačkách rôznych lovcov so športovými, plastovými pažbami, tlmičmi...., vyzerá to katastrofálne. Žiadne tradície v odievaní, zálomkoch..., Az teraz, ked toto vsetko vidím, som naozaj hrdý na kultúru nášho poľovníctva a preto vás kolegovia poľovníci prosím: nedovoľte, aby sa naše krásne poľovníctvo zmenilo na lov. Nemeňte sa z poľovníkov na lovcov v kadejakých maskáčoch, s cirkusantskými čiapkami na hlavách, plastovými pažbami...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50784 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Plastové pažby
a bude horsie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50786 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Plastové pažby
Pozri sa na Sauer Outback..plastova pazba.Ale celkovo je flinta super.Rovnako niektore z modelov od Remingtona.Tam je uz aj cena ina.Ale aj kvalita. Polovanie na severe: Europy..sam vies ze Svedsko Norsko Finsko je nieco uplne ine ako nase ,,nemecke&quot; polovnictvo a tradicie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50954 od army9
Odpoveď od army9 na tému Plastové pažby
Ono by uplne stacilo keby sa tie plastove pazby robili vo &quot;farbe dreva&quot;. Zatial je ale ponuka miziva . Samozrejme cest vynimkam (Mannlicher Prohunter).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50999 od Garaj
Odpoveď od Garaj na tému Plastové pažby
Bohuzial plastova pazba je obraz trapneho zamerikanizovaneho lovca, cloveka ktory je loveny a upolovany lovcami ludskych dusi, koristou ubohych marketingovych strategov niekde v pozadi no nikdy z neho nebude polovnik. Neviem si predstavit milovnika prirody, znalca fauny a flory, ktoreho by vobec napadlo rozmyslat o plastovej pazbe.Tradicie slovenskeho polovnictva , duch polovnika nepripusti klesnut tak hlboko aby do lesa zobral Blasera, Sauera a pod. s plastovou pazbou. Co sa tyka reflexnych znaciek na spolocnych polovackach, tak to povazujem tiez za katastrofu, ale o tom sa teraz nechce pisat. Je to presne take iste ako ked si niekto na polovacku oblecie maskace a siltovku, proste hroza. U nas takeho polovnickeho hosta ani nepustim do reviru,pokial sa neprezlecie a ak by si doniesol pusku s plastovou pazbou, tak si ju musi nehat v puzdre.O odklone od polovnickej etiky svedci aj ta skutocnost, ze tu na polovnickom fore drviva vacsina polovnikov,resp. ludi hlasiacich sa k polovnictvu nepouziva vlastne mena a priezviska, kazdy ma nejaky &quot;nick&quot; ako keby chatoval niekde na zoznamke. Vazeni, ak sme polovnici a nemame sa za co hambit, zdielame principy polovnickeho kamaratstva a etiky, tak by sme sa tu kazdy mali predstavovat vlastnym menom a priezviskom. Hambite sa za nieco?bojite sa prezradenia?alebo ste len produkty hlupej zastrasenej spolocnosti a kazdy chcete byt v anonimite? Je pre mna nepredstavitelne aby som polovnikov oslovoval aj napr. tu vo forume podla nickov.Naco ta anonimita? Uz samotny postoj kazdeho, kto v polovnickych debatach zakryva svoju pravu tvar svedci o tom, ze ma z niecoho strach. A tak to zacina byt aj v generacii mladych slovenskych polovnikov, z ktorych sa stavaju zamerikanizovani lovci, bez ducha, bez tradicii,bez lasky k prirode a nasej dedovizni. Zijem tiez v modernom svete,no nepodlieham modnym trendom, tak ako modnym trendom nepodlieha nasa zver. Treba si zobrat priklad z vanku lesa, zapocuvat sa do zblnkotu bystriny, zatajit dych pri jarnom kukani kukucky a zamysliet sa nad nadherou prirody. Po tom si uvedomite, ze do lesneho chramu sa nechodi v maskacoch,siltovke a s plastovou pazbou. Plastova pazba je zrkadlo cloveka ktory si absolutne nevazi prirodu.Pokial smojim nazorom nesuhlasite, nic sa nedeje, nerozculujte sa, nezatracujte ma, len si uvedomte, ze les ma svoju dostojnost presne tak ako vy. Ked k Vam pride velmi vazena navsteva, nalejete mu drahe vino do plastoveho pohara? Urobite kavu do plastovej salky? ...Mozte , vypije to, ale ........
<br/>Jan Garaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51002 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému Plastové pažby
Z tohto príspevku som tak povediac zmätený, veľmi veľa kritiky. Musím uznať, že bol použitý zaujímavý štýl vyjadrovania a písania, čím si sa (budem tykať) možno snažil poukázať na potrebu priblížiť sa a možno aj vrátiť sa späť k tradíciám slovenského poľovníctva. Je fajn čítať príspevok od niekoho, kto rešpektuje tradície, ale kritizovať niekoho za to že bude poľovať so zbraňou s plastovou pažbou? To sa mi zdá byť prehnané a dokonca aj sebecké. Som mladý poľovník a pohybujem sa v kruhu poľovníkov v mojom veku a nedovolím si trvdiť, že si necenia či dokonca neuznávajú tradície slovenského poľovníctva. Tak prečo ty? Čo ťa k tomu vedie? Práveže väčšina poľovníkov v maskáčoch a podobných kamuflážach (ešte z čias &quot;franca kráľa&quot;) je z radov &quot;starších&quot; poľovníkov (keďže v takomto šate poľuje už vyše 20 rokov).
<br/>
<br/>Tému bezpečnostných reflexných prvkov tu nemusíme zbytočne rozoberať, pretože každý a podotýkam, že každý poľovník by mal vedieť, že význam týchto prvkov je opodstatnený a prispieva k vyššej bezpečnosti. Ja osobne sa nepostavím do pohonu, aby som nebol takto označený a aj keď stojím na štande som označený pásikom na klobúku a viem, že moji susedia o mne vedia a vidia ma.
<br/>
<br/>Štve ťa že tu každý vystupuje pod nickom? Kto by zaručil, že prípadné mená by existovali? Preveroval by si osobne každú registráciu? Ak by chcel byť niekto anonymný tam mu stačí trochu fantázie a hneď bude vystupovať pod menom Jožko Matočo, Peter Molnár, Jozef Surový a pod. (ospravedlňujem sa ak som sa náhodou trafil a ľudia pod týmito menami žijú). To radšej nech vystupujú pod prezívkami a nerobia hanbu cudziemu menu. Nemám problém tu vystupovať pod vlastným menom a ak ma niekto požiada, tak mu ho aj napíšem.
<br/>
<br/>To aké mate zvyky vo vašom PZ je vaša vec, ale aby som zakázal hosťovi poľovať s jeho poľovnou zbranou s osadenou plastovou pažbou je nevhodné a neetické (jedine, ak ste ho dopredu upozornili, že neakceptujete umelé pažby).
<br/>
<br/>Verím, že na svoj príspevok očakávaš nejaké reakcie, tak tu je moja

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51004 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Plastové pažby
Plastova pazba je zrkadlo cloveka ktory si absolutne nevazi prirodu. - Tak to je fakt silná káva a myslím, že si veľa kolegom čo sem pravidelne chodia podrazil nohy. Ja som tiež skôr za drevo, ale aby som odsudzoval ľudí, ktorým vyhovuje plast, od toho som ďaleko. A spájať automaticky plastovú pažbu s maskáčmi a šiltovkou je nezmysel. Osobne som za chodenie do prírodného chrámu napr, s pekným plastovým Mannlicherom skôr, ako s drevenou brokovnicou, ktorá má odrazené podpažbie prilepené &quot;izolačkou&quot;. A šiltovku mám rád. A k tým páskam - aj mňa to ruší, ale po každej spoločnej, kde sa nič nestane ďakujem Bohu, lebo niekedy je k tomu ozaj blízko a tie pásky a vesty vysoko znižujú riziko. Prajem Ti, aby sa Vám v združení nikdy nič zlé nestalo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 173 návštevníkov a žiadni členovia on-line