Akú zbraň na spoločnú na diviakov?

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52070 od mirob
Na základe mojej účasti na spoločnej som sa rozhodol založiť novú tému..Aké máte skúsenosti??..doteraz som na čiernu poloval málo a aj to individuálne...začal som chodiť na poplatkové resp. na pozvania na spoločné poľovačky...naposledy som dostal štand kde som by som mohol strielať len 30 m pred seba..dal som si puškohlad na priblíženie 3,5 ...ale aj to bolo velmi vela (resp. asi nemám prax na strelbu cez puškohľad na pohybujúci sa cieľ)..našťastie mám QR montáž a tak som dal dole puškohľad a to už bolo lepšie (mam na guľovnici pohonové mieridlá)..
<br/>špekuloval som že by som si dokúpil ešte jedny krúžky a puškohľad 1-4x20 a bolo by...priznám sa že špekulujem nad kúpou gulovej dvojky alebo gulovej kozlice (zamozrejme aj tam by som potom riešil puškohľady a pevné mieridlá)
<br/>Aké máte skúsenosti v tejto oblasti???(mám na mysli typ zbrane gulovnica VS gulová kozlica/dvojka..a puškohlad VS pevné mieridlá)
<br/>Dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52071 od medard
Odpoveď od medard na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Nie guľová dvojka, ale dvojak!!!!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52073 od maruk
Odpoveď od maruk na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
citujem Ta: nemám prax na strelbu cez puškohľad na pohybujúci sa cieľ:tak preto si ides kupit dalsi puskohlad.Moja rada-kolimator/kvalitný/Kedže tam maš montaž s kružkami,kup tubusový AIMPOINT a vyriesene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52075 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
mirob - keďže na spoločnej poľovačke väčšinou nevieš na aký &quot;štand&quot; sa dostaneš je Tvoja výbava ako si uviedol výborne použiteľná za predpokladu ,že máš nadháňkové mieridlá zvýraznené svietiacimi bodmi ako má napr. Tika Battue www.tikka.fi/t3models.php?battuelite .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52082 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
ja by som Ti poradil gulovy dvojak s nadhánkovými mieridlami, kúpil som si na to aj puškohlad 1.5-6 x42 ale je to lepšie bez neho a to mi strielanie cez puškohlad na bežiacu zver celkom ide:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52083 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
alebo gul kozlicu je to vec vkusu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52091 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Nieje to len vec vkusu . Niekomu lepsie sedi dvojka/dvojak inemu zas kozlica , ako napriklad mne . Kozlice vacsinou byvaju lacnejsie , dvojak je zas krajsi , elegantnejsi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52092 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
hádam sa nebudeme ondiať či dvojka alebo dvojak....inak máš pravdu ale všetci pochopili...tak som to až tak nepo...ondial..(to názvoslovie)..inak už ked si písal tak si mohol aj svoju skúsenosť;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52093 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
mne by asi sedela kozlica (gulová)....s kozlicou (brokovou) mi to celkom ide..samozrejme bez puškohľadu..
<br/>kolímátor som nikdy neskúšal..je to ovela iné ako cez dobré pevné mieridlá ???
<br/>inak kamarát dosť často polujúci aj v Nemacku mi povedal že tam velké percento poľovníkov používa guľovú kozlicu alebo dvojak!!!! ako klasickú posedovú zbraň (asi je to tak tradičné alebo čo...)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52099 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Mily poľovnicky priateľ ja použivam na spoločnu poľovavačku automat REMINGTON 30-06 s kolimatorom zaobstaral som si ho koncom minuleho roku ale na prvej spoločnej poľovačke sa mi bohate osvedčil dokonca som aj strelil diviaka ktory ostal v ohni ostavam s pozdravom Lovu Zdar:):-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52101 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
:D:D ......podla mna.....ked dvojka-dvojak, tak potom kozlica-kozel.....:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52103 od belson
Odpoveď od belson na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
:]....kozla treba poslovenčiť.... kozeľ?....kozoľ?....kozáľ?.....asi radšej rovno cap....:]
<br/>
<br/>Mám síce tiež poloautomat Remington a z praktického pohľadu je to určite vynikajúca voľba, ale začínam sa prikláňať ku klasike a blíži sa doba, kedy tie svoje poloautomaty a mauserovky budem vypredávať.
<br/>Podľa mňa je optimum guľový dvoják v dobrom kalibri a kvalitná variabilná optika s minimálnym priblížením okolo jedničky aj nahradí kolimátor, aj poskytne prípadné ďalšie využitie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52106 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Chlapi len nie zase jazykovedné okienko...prosím...je mki jedno ako to budeme nazývať..;)
<br/>priznám sa ten utomat sa mi až tak nepáči.....skor dvoják alebo gul. kozlica...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52107 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
automat..pardón

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52108 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
Ja používam starú ZG47 v 8x57 s optikou Leupold 3,5-10x50 kríž Duplex. Tú mám nastavenú na spoločných na 3,5. Mám aj podhľad, ale využívam len optiku.
<br/>Maximálna spokojnosť.
<br/>Osobne sa prikláňam na spoločných ku viacranovým opakovacím (resp. samonabíjacím) zbraniam pred 1 - 2 ranovými. Ale je to môj názor, pokiaľ má niekto v obľube používať
<br/>napr. kozlicu so štandartnými mieridlami - plne to rešpektujem !
<br/>Je to aj otázka zvyku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52110 od belson
Odpoveď od belson na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
No vidíš mirob. Keby si používal správne pojmy, nebolo by potrebné žiadne jazykové okienko. Keď nebudeme rešpektovať základnú odbornú terminológiu, môže sa časom stať, že vznikne Babylon a nebudeme si rozumieť.
<br/>Napríklad, automat je zakázaná zbraň, ale poloautomatická (samonabíjacia) zbraň je v poľovníctve dovolená (s určitými obmedzeniami).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52111 od belson
Odpoveď od belson na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
mateh171, samozrejme, že je to otázka zvyku a rešpektujme si vlastné názory. Tu je ale reč o názoroch na OPTIMÁLNU výbavu. Optiku s minimom zväčšenia 3,5 by som určite na diskutovaný účel za optimum nepokladal (miniímálne kvôli zornému poľu). A z mauserovky určite nezadupľuješ skôr ako z dvojhlavňovky. Jednohlavňové jednoranovky sú pre mňa prirodzene mimo tému.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52112 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
jazykové okienko by nemuselo vznikať keby to brali všetci tolerantnejšie...lebo veď sme pochopili o čo ide nie??...radšej debatujme či taká alebo onaká zbraň....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52113 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
inak aj mne to zväčšenie 3,5 prišlo ako stále vela...(teda to zorné pole..)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52117 od mateh171
Odpoveď od mateh171 na tému Akú zbraň na spoločnú na diviakov?
OPTIMÁLNA výbava je vždy na konkrétnu OPTIMÁLNU situáciu :)
<br/>Napr. na poslednej spoločnej poľovačke mi na cca 40-50 m vybehla v plnom trysku bachyňa s troma lanštiakmi. Medzi nimi bežal kopov. Dostal som troma ranami dva kusy - jeden som potom ešte dostreľoval po cca 20 m. Bachyňa + jeden kus ušiel.
<br/>Z dvojranovkou by som dostal jedného.
<br/>Opakujem znova - je to otázka zvyku. Veľa poľovníkov čo poznám streľa na spoločných iba cez optiku a bez napínaka a to aj v hore medzi stromami. A sú úspešní.
<br/>Každý by mal najskôr skúsiť viac variant a to OPTIMUM pre seba najsť individuálne.
<br/>Nič sa nedá zovšeobecňovať
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 791 návštevníkov a žiadni členovia on-line