Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi

pred 19 rokmi 2 týždnami #548 od gabo
Tibo, máš 100 %- nú pravdu! Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #549 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
;) presne som mal ten isty dojem, ked som to videl o tych svetlach, ale Lihocky ti odpovie asi takto: ved my len inzerujeme.. a predat alebo kupit svetlo este neznamena tak lovit, takze inzerujuci casopis a predajca sa v pripade lovu s takouto pomockou bude tymto obhajovat.. i ked nie je to tak trosku navadzanie??? Pan sefredaktor, skuste sa nad tym zamysliet. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #550 od jager
Odpoveď od jager na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Ano, súhlasím s bajkalom, príležitosť robý zlodeja, to je stará múdrosť. Tiež mi je s toho nanič keď vidím svetlo aj s montážou v takom časopise ktorý som uznával. Všetkým pánom ide o jedno a to isté, ako z poľovníctva vyťukať kapitál.A je ím jedno ako to bude s poľovníctvom po nás. Aj tak už odzvonilo pravému poslaniu starých jágrov. príliš sme dovolili vybočiť z línie priateľského poľovníctva. Je mi smutno, že to musím takto napísať, ale je neskoro niečo zachraňovať. To sme mali skôr, keď ešte v poľovníckych Združeniach boli rovný chlapi a nie arogantný pokritci, ktorý majú plné ústa zákona a stanov ale nikdy na schôdzi na nedostatky ktoré devastovali podstatu poľ. nepoukazovali z obavi aby neprišli o členstvo alebo o kúsok diviny.
<br/>Tak ako sme čítali v Hubertlove, 30 000tisíc poľovníkov sa zíde na webe a bude analizovať a nadávať na zbohatlíkov, ktorý ich pripravili a združenia, a to len z toho dôvodu že sme nevedeli byť jednotný a nespratníkov úplne v pohode upratať ako nedôstojných reprezentantou dedičstva po naších otcoch. Je koniec teraz nám to páni ukážu. To sme dopadli. Uvedomme si to už konečne. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #551 od gabo
Súhlasím. Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #553 od Jaro
Jager - nechcem rypat . Mas nejaky navrh ako to dosiahnut ? Myslim ze tu ide o predostrenie nejakeho navrhu . A realizaciu spolocnymi silami . Zacina sem chodit dost ludi , Takze urcite by to malo mat dobry dopad . Zatial sa tu len bavime , no tusim sme nikto nedali ziaden navrh ako sa ozvat a zmenit situaciu . co Vy na to ?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #557 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Jager, nehadz predcasne flintu do zita.... Pozri, tieto prispevky sleduju aj na prezidiu SPZ, vedia o problemoch a myslim, ze ich takto mozno donutime ich riesit, pretoze aj prezidium SPZ a aj cela jeho administrativa a osoby vykonavajuce funkcie na RgO a OKO nie popri zamestnani, si uvadomuju, ze je znacny predpoklad po schvaleni noveho zakona znacny odliv clenov zo SPZ, co bude mat za nasledok nizsie prijmy z clenskych prispevkov a mnohe OKO a RgO si nebudu moct dovolit zamestnavat nariklad tajomnika na plny uvazok. Stale plati, ak niekomu siahnes na pracu, tak sa rychlo bude snazit nieco robit iba preto, aby neprisiel o stolicku. Myslim, ze niektore veci SPZ musi vyriesit skor nez pride do platnosti novy zakon, pretoze v opacnom pripade nastane odliv nie iba tych clenov, ktory si striktne proti SPZ orientovani a beru ho ako nutne zlo, ale zacnu odchadzat aj ti, ktori to s polovnictvom myslia dobre ale zo strany SPZ neboli podporene ich reformne myslienky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #559 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Pozri sa gabo jasom nikde nepísal ake mam skusenosti,a čo sa týka toho svetla v noci nemam vôbec ziadne skusenosti pretože ja narozdiel od teba bysom to nikdy neskusil!! To ma chvala bohu nenapadlo. Tak za prve: Ty tvoje skusenosti mušis mat iba ak s chovom zveri v obore, u nas zver migruje a ja osobne nepoznam či je čierna zver - naša alebo susedova, ale to asi preto že na nu nesvietim v noci! za druhe:už tu raz bola polemika o luku, teraz pre zmenu o svetle v noci ale nas by predovšetkým mal zaujímat pripravovany zakon o polovnictve, ti nočne osvetlovanie zveri je zakazane na to môžme upozornit konkretnu osobu ktoru v reviri prichitime,ale s novym zakonom budeme muset v polovnictve žit, ja osobne sa priklanam k Jagrovemu príspevku s tým že prosim TAKIHO,ak má volaaké poznatky k pripravovanemu zakonu, aby ich zverejnil a môžme začat diskusiu ku konkretnemu tematu. A za tretie: Ano maš pravdu Jager, ale ma pravdu i ten čo hovorí nehadzaj flintu do žita. V dnešnej dobe vladnu svetu peniaze, zavist, klamstva, arogancia a neucta k tomu čo nam zostalo po našich predkoch. Ano každy sa pozera na toho druheho, ale pozrimesa do svojho vnutra a povedzme si uprímne: čo som spravil ja preto aby takato situacia v polovnictve nenastala? žiaden z nas to už nezmení, ale nadej je v buducej generacii a na nas žaleží aky príklad ji dame, ako sa zachovame. Nechcel by som sa dožit toho aby nas dialšie generacie neprekliali za to čo po nas zostane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #563 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Stale mi to neda, jednoducho musím zareagovat na tvoj prispevok gabo,Ako môžeš písat že maš skusenosti zo svetlom v noci, ty ani ja ani kdokolvek iny nema pravo svietit v noci na zver, i ked to vysvetluje získanim skuseností,ja osobmne by som ta dal na disciplinarne riešenie, pretože to zakon zakazuje, ale i s etickeho hladiska, a môžeš to sdôvodnovat treba i vyskumom.ak robiš take veci s ktorími sa chlubiš čo potom robíš ked to nik nevie? Pani polovnici prečítajte si jeho príspevok so dna 18 apr. najma prve vety a potom povedzte či kona ako polovník? A GABO ty sam prispievaš k tomu šoku zveri. Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #564 od miso
Vrátim k tomu inzerátu v Hubertlove... Čo ma nahnevalo je,že pri inzeráte so svetlami na pušky je napísané -v poľovníctve využitie na pozorovanie zveri- No neviem či by som v noci chodil po lese s halogenom s dosvitom 700m a svietil na zver kvôli &quot;pozorovaniu&quot; Považujem za vrcholne neetické vyrušovať zver ešte v noci keď je ako tak nerušená a ma aku taku sancu v klude sa aspon nazrat. Podla mna aj inzeraty by mali prechadzat cez urcite&quot;sito&quot;, aby nenastavali taketo situacie.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #565 od jager
Odpoveď od jager na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Daxel, nezáleží na tom aká situacia vznikne, ale na tom aký k nej zaujmeš postoj. Gabo vyjadril svoj názor. Ani ja s ním nesúhlasím, ale je našou povinnosťou vychovávať a byť dobrým príkladom aj pre gaba. Verím, že je to dobrý človek a že chce byť aj dobrý poľovník, len možno mal tú smolu, že nevyrastal pri poľovníkoch, ktorý by mu odovzdali to čo dnes má cenu zlata. Daxel chápem že situácia je zložitá a občas to nezvládame tak ako by sme chceli. , nebuď prosím ťa na gaba príliš tvrdý, nepomôže nám ak sa necháme strhnúť k invektívam proti kolegom. Držím palce všetkým čestným poľovníkom:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #566 od gabo
Čo to trepete? Prečítali ste vôbec čo som napísal? 28 rokov mám poľovný lístok. Poľovníctvo som robil aj profesionálne a to po celom bývalom Československu. Zato, že som zasvietil v noci na zver (kto nie, kto chodí po revíroch), chcete aby som sa cítil ako nejaký začiatočník. Mne sa zdá, že vôbec nečítate moje príspevky. Budíček!!!!!!! Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #567 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Prosím vás nechce vstupovať do debaty ale začína sa to tu trochu vyostrovať .... Neviem či sa to sem hodí ..... Dúfam že sa to neprepadne do nejakej hádky :liar: Vladosyn

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #568 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
A ja som napísal svoj nazor, mne jeho príspevok napajedil, co napajedil to sa tu neda ani povedat, ked niekdo napíse že svieti vnoci na zver aby mal skusenosti, a treba i bez zbrane tak je to vrchol drzosti a neetiky keby bol človekom sebalepsim.ja si za svojim nazorom stojim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #569 od gabo
Máš pravdu, múdrejší ustúpi. Ja radšej chodím v noci s baterkou aby som videl a bol videný. Poniektorí si radšej rozbijú nos o prvý strom. Skončil som! Uff! Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #570 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Kolego prečitaj si sam po sebe, čo tu píšeš? a že poluješ 28 rokov, tak tym sa už vôbec nechlub

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #571 od jager
Odpoveď od jager na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
&quot;Hospodár&quot; PZ Hrebienok, si strieľa diviakov pri baterke, čo môžeme očakávať od členov. Ak sa aj nejaký ukáže, ktorému sa nepáči takéto devastovanie zveri, členovia výboru zinscenujú jeho vylúčenie. Tohto P. Hosp. ani nevolila členská schôdza, navrhol ho do funkcie bývalý hospodár. O 2 týždne ho lesný úrad V PX vymenoval za hospodára. Teda PZ dostalo i lesný úrad do omylu. Človek, ktorý ignoruje členskú schôdzu a manipuluje uznesenia PZ, je navrhnutý na Zlatého Kamzíka. Tak tomuto hovorým absolutný výsmech zákonu a stanovám SPZ. Čo na to členská schôdza? No nech by sa niekto opovážil!!! a na dôvažok byvalý hospodár aby nezostal úplne bez funkcie samozval sa na post podpredsedu PZ i keď už jedného majú. Nie je nik, kto by zobral vinníka na zodpovednosť, Všetci sú kamaráti. To je Zlé! :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #572 od miso
ved vravim-vsetko je to o vnutornej etike polovnika/a ked dojde k takej situacii aku opisujes tak to uz nema s pravidlami v polovnictve a s polovackou nic spolocne. A to je smutne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #573 od jager
Odpoveď od jager na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Dobre Gabo i Daxel, občas to môže aj zaiskriť, ale už by aj stačilo priatelia. So svietením je to ako zo sexom, všetci to robia, ale nikto o tom nechce hovoriť, tak aj vy už prestaňte. Nepochopte to zle, ja nesúhlasím s lovom pri baterke, to preboha nie. Ale vy dva ste ako jagoši ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #574 od tibo
Zver musí mať šancu,automat do rúk poľovníka nepatrí a ide to do nákladov.Kto netrafí
<br/>na prvú,druhú tomu nepomôže ani automat.Tie pušky s halogénmi sa nepáčia ani mne.
<br/>Je dobre ked´viem kde sedí kolega zo susedného revíru,stačí nato bežné svietidlo.
<br/>Bespečnosť je prvoradá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 týždňom #589 od gabo
Chlubiť sa s tým nebudem, ale pochváliiť sa stým hádam môžem_ Gabo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.069 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 188 návštevníkov a žiadni členovia on-line