Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1183 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Nehnevaj sa jager ale musim s tebou nesuhlasit. To co si napisal o tej svetelnosti je sice pravda, ale nie je to smerodajny parameter. Hovori ti nieco pojem koeficient vykonnosti za sera? Vypocita sa ako druha odmocnina sucinu zvacsenia a priemeru objektivu. Odporucana minimalna hodnota na vykonnost za sera je 18. U 4x32 je tato hodnota 11,31 a u 8x56 je to 21,16. Takze neporovnavaj neporovnatelne. Skus sa pozriet v case splnu cez 4x32 a cez 8x56. Nemenej dolezity je priemer vystupnej pupily. To tieto puskohlady splnaju. Odporucana minimalna hodnota je 5 mm. U 4x32 je to 8mm a u 8x56 7mm. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1184 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Jáger,jáger....Teraz si stupil do....Máš sice pravdu so vzorcom na výpočet svetelnosti,ale podla tvojej teorie je optika 4x32 lebšia na lov za splnu ako 8x56 ,a vlastne keby sme použili napr. 1,5x32 by mala byť ešte lebšia,pretože má vedšiu svetelnosť.Zober si obydva puškohlady na posed za splnu a zistíš to sám.To je pekné,že veľa čítaš ,ale viac praxe ti je treba.A keď už čítaš tak si prečítaj aj aké iné faktory ovlivňujú vyditeľnosť a použitie optiky za splnu.A keď budeš mať možnosť tak porovnaním zistíš že dva puškohlady rovnakeho zvedšenia a rovnakej veľkosti vstupného objektívu,dokonca od jedného výrobcu,ale iného typu majú inú svetelnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1186 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
K tej svetelnosti: zacinal som so 4x32. Vecer a za splnu nevyhovujuce /so zakazanym svetlom sa da/. Presiel som na 6x42. Bolo to lepsie, ale potom mi kamarat pozical zbran s meoptou 7x50 a nemyslel som ze rozdiel za splnu medzi 6X42 a 7x50 moze byt tak podstatny. Teraz mam na posed 7x50, ale pokukavam po Meopte 7x56, alebo Docter 8x56 /ale ten je v inej cenovej kategorii/. Ale ak vam pridu diviaky za svetla do 100 m je 4x32 postacujuci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1204 od jager
Odpoveď od jager na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Lankaster, to bol len skúšobný test či ste tu nezaspali. Som rád že moj nepresný názor na svetelnosť, vás viacerých zobudil. Samozrejme s vami súhlasím. Musím priznať, že s poľovníctva ma viac pre toto obdobie zamestnávajú iné témy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1235 od Jirka-CZ
Odpoveď od Jirka-CZ na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Ahoj. Tak nevím kde k tomu LEON přišel, ale v ČR samozřejmě světla zatím povolená nejsou.
<br/>
<br/>
<br/>(1) Lov zvěře smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám mysliveckým, zásadám ochrany přírody a zásadám ochrany zvířat proti týrání. Zakazuje se
<br/>.
<br/>.
<br/>.
<br/>g)
<br/>lovit zvěř s pomocí elektrických zařízení schopných zabíjet nebo omráčit, zdrojů umělého osvětlení, zrcadel, zařízení pro osvětlení terče, hledí pro střelbu v noci s elektronickým zvětšením obrazu nebo pro převracení obrazu, reprodukční soustavy s hlasy zvěře, výbušnin
<br/>
<br/>viz: www.onlinedata.cz/zakony/449_2001.asp

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1242 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Ahoj chlapi. Jirko abych to upřesnil.V ČR jsou opravdu honitby pro které bylo orgány státní správy povoleno používat &quot;světlo&quot;. Vesměs jsou to honitby ve kterých mají velké problémy s černou zvěří. Vím jistě, že &quot;světlo&quot; bylo povoleno v některých honitbách na Liberecku. Jak je tomu teď to nemohu říci. Orgány státní správy jsou k tomu kompetentní podle §45 odst.2. Věc druhá je, že usatnovení tohoto odstavce je podle mně v rozporu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání §14 odst.1 písm l), ve kterém je uvedeno &quot;(1) Je zakázáno odchytávat nebo usmrcovat volně žijící zvíře
<br/>...
<br/>l) pomocí zdroje umělého osvětlení a zařízení pro osvětlení terčů,
<br/>
<br/>
<br/>Je pravdou, že nejen v Hubertlovu, ale i v Myslivosti byly a jsou nabízeny &quot;LAMPY&quot;, které se nechají upevnit na hlaveň a dále jsou nabízena zařízení pro noční vidění(samozřejmě dikrétní jednání) Ikdyž si myslím, že v loňském roce bylo inzerátů na &quot;světla&quot; více a i vyobrazením. Mám takový pocit, že tento trend nějak ustupuje. Je pravda, že znám pár lidí, kteří si posvítí a stačí jim k tomu malá halogenka-střílí pouze do 40 metrů. Ale ani já nejsem z těch, kteří jsou pro noční lov při světle.Ať si kdo chce co chce říká, ale pokud člověk myslivecky cítí a nepřetrvává v něm pouze chuť něco ulovit, žádné světlo nepotřebuje.Je jistě více loveckých praktik, kterými se nechá zvěř přelstít a věřím že má každý myslivec z takového úlovku větší radost. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1248 od Jirka-CZ
Odpoveď od Jirka-CZ na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Ahoj. Tak jsem celý dopoledne hledal na internetu nějaké informace o tom používání světel a nenašel jsem vůbec nic. Neznáš nějakou stránku kde bych se o tom dočetl víc?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1266 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Ahoj. Taky jsem zkoušel najít nějaké informace, ale bohužel nic. Tu informaci z Libereckého kraje jsem měl přímo od pracovníka krajského úřadu, odboru ŽP.Ale jak jsem již psal-nevím,jestli je to tam pořád povolený. Jinde zase povolují chytat prasata do lapáků(nebo různých odchytových zařízení). Pak smí lapenou zvěř v odchytovém zařízení postřílet-tomu už se taky nedá říkat lovit. Mám takový pocit, že se zřejmě na inernetových stránkách nikdo nebude zmiňovat o těchto zvláštních způsobech lovu. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1267 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
To mi pripadá ako nejaká histéria voči diviakom,nechce sa mi veriť,že sú tam až také premnožené aby sa voči nim robili takéto opatrenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1268 od tibo
Tie lapáky a s trelba- vzbudzuje to vomne odpor!TO má dáleko kpolovníctvu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1269 od LEON
ona je v některý častech opravdu černá přemnožená ale velký problém je taky že někteří zemědělci přišli nato jak přijít k penězum slyšel jsem že někde na moravě museli prodat i chatu aby zaplatily škody

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1271 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Nazdar chlapi.Myslím, že je škoda, že obecní úřady nebo krajské úřady na svých internetových stránkách nezveřejňují počty odlovené černé zvěře. Pak by si mohl člověk, který by měl zájem o tyto informace udělat úsudek o tom, v jakém množství se černá vyskytuje na určitém území. Samozřejmě nemůžeme-ostatně jako nikde-brát republiku v globále.Stále jsou v Čechách honitby, ve kterých se ročně uloví 2-5 prasat a jsou honitby. ve kterých je roční preliminář ve výši i několika stovek kusů černé.V obvodu naším obce je honitba o výměře 2800 ha(z toho pouhých 520 ha lesa) a roční lov loni činil 120 ks černé.V sousední honitbě bylo uloveno na 1560 ha (510 ha lesa) 20 ks. V loňském roce se v Liberci konal seminář o černé zvěři. Pokud máte zájem se podívat do sborníku www.kraj-lbc.cz/public/ozivpr/sbornikcer...r2004_a94facc006.pdf Věřím, že škody uplatňované zemědelci na některých mysliveckých sdruženích povedou k tomu, že některá MS doslova zkrachují a zaniknou. A je to škoda, protože je to třeba i skvělá parta aktivních myslivců, ale černá se postará o jejich zánik. A ať mi nikdo neříká, že se černá nechá "vystřílet".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2940 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Škoda že sa pôvodná téma zmenila na tému o používaní či nepoužívaní svetelných pomôcok pri love..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3352 od prima323
Odpoveď od prima323 na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
ak chcete mám swarowski 8 x 56, červený bod, 2 roky starý, ako nový, neudržím 8 zväčšenie pri strelbe z ruky, cena 30000, tel 0905613375

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 256 návštevníkov a žiadni členovia on-line