Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #806 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
tak akurat by som chcel na tuto temu svetla zareagovat.tiz som proti tomu svetlu ale ma to asi viac vyhod ako nevyhod.Napr...zober si ze cakas na diviaky v psenici na splne......v maji...tak vidis tak akurat diviacicu a nic viac...............ale ked si prisvietis tak vidis aj diviacata....a tomto je to vsetko......ale na to musia byt polovnici.....a nie pztliaci....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #817 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Iba tolko, ze ak nevidis nemas strielat, a ak je zla viditelnost, tak treba brat ohlad na to, ze aj zver ma mat svoju sancu!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #821 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Bajkal vystihol si to podla mna by mala mať zver šancu.......
<br/>Ved keby každý vždy strelil aj po tme aj počas zlého počasia ako dlho by poľovnícttvo vydržalo ? Zver by zmizla a poľovníci ba sa nemali o čo starať ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #823 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
vsak ja nevravim ze so svetlom polovat stale...Polovat len tak ako teraz na splne na diviacky ale aj si k tomu prisvietit...vsk kolko pripadov sa stalo aj takych ked si bol polovnik uplne isty a potom odstrelil cloveka...keby si bol prisvietil tak sa to nestane..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #824 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Ja ti len odporucim precitaj si clanok v novom PaR od Doc. Hella

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #825 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
V prvom rade by sa mala zachovať etika a morálka. Preboha ked tym diviakom nedame pokoj ani za tmavych noci uz uplne sa rozhodi jej biorytmus a skody na polich budu narastat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #837 od miso
Sám musíš vedieť,že ked si je človek 100%istý šanca,že sa stane neštastie je minimálna. Jasné sú prípady...ale mnohokrát neštastie spôsobí zbrklosť a unáhlenosť poľovníka a nedajbože alkohol. Ľudia predsa nekvikaju....tak načo svetlo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 11 mesiacmi #854 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
..........o tmavzch nociach nebola rec...ale ani spln nie je vzdy idealny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 10 mesiacmi #920 od johny
Odpoveď od johny na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
U nas v reviri je coraz viac medvedov a dobre viete ze medved po zasvieteni odbieha ale diviakovi svetlo nevadi. Preto ak mi vyjde kus a nie som si isty, posvietim si halogenkou. Strielam vsak uz bez nej lebo mam kvalitnu silnu optiku 8x56 a to je zaklad. Neviem ako moze niekto so stvorkou puskohladom sediet na splne. Diviak sa zvycajne taha von ked je mesiac pod mrakom. Velmi rychlo mi doslo ze mat jednu zbran do pohonu aj na posed je hlupost, lebo od kazdej cakam nieco ine. Stvorka je idealna na posliedku a spolocne polovky, ale na posed v noci patri silna optika. A nahradi aj svetlo, lebo ak clovek nie je nenasytny a nechce za kazdu cenu strielat aj v noci na 300 metrov, na strelbu na mensie vzdialenosti je vsetko OK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1054 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Nie som zastancom svetla na puske, ale:1. Diviak aspon u nas za svetla ani rypak nevystrci. 2. Ako niekto napisal nizsie za splnu je velmi opatrny.3. Cigani u nas po nociach kradnu kukuricu - radsej svetlo ako niekoho zastrelit. Ak nesplnime plan lovu/vsetko sa neda nechat na spol. polovacky/ je zle. 4. Volakedy to JRD bolo jedno ze zmizlo pol parcely kukurice - teraz sukromne hospodariaci pozaduju kompenzaciu strat. 5. Este raz - svetlo mi na puske vadi a tiez mi to pripada hodne nepolovnicke, ale u nas strelit diviaka je pomaly nemozne a aj z hladiska bezpecnosti si radsej posvietim aby som pokojne spaval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1129 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Niektorí tu pisali ze v Hubertlove boli inzeraty na halogenove svietidla. Mna najviac zarazilo ze podobne zariadenia sa vo velkom ponukali aj v Nitre na vystave pred ocami tisicok polovnikov. Na vystave kde sa malo prezentovat slovenske polovnictvo vo svojej plnej krase. Ako bolo vidno aj sa predstavilo. Ide to vsetko dolu vodou. Dokedy? Mal to byt sviatok polovnikov a takmer sa z toho stal veltrh nelegalnych zariadeni. Skoda:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1151 od Bob
Jager, ty sa akosi vyznáš v PZ Hrebienok .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1154 od LEON
UVĚDOM SI ŽE V ČESKU JSOU SVĚTLA POVOLENÝ A NA SLOVENSKO JEZDÍ ČECHU POŘAD DOST A HUBERTLOV SE U NÁS TAKY PRODÁVÁ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1155 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
LEON ta reklama upozorňuje na predaj takýchto svetiel a nie v Čechách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1167 od lesak
Odpoveď od lesak na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
To su fakt u vas povolene svetla? Nastastie nie je o takychto svetlach na internete velmi dobra reklama.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1168 od LEON
OD LONSKÉHO ROKU IKDYŽ NEJSEM PŘÍZNIVEC TAK NĚCO NA TOM JE ZNAMÝ KTERÝ LOVÍ V HONIDBĚ KDE SE LOVÍ KOLEM TŘECH TUN ČERNÉ ZVĚŘE TAK MI TVRDÍ ŽE SE JIM SNÍŽILO DOHLEDÁVÁNI

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1173 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Otázka nieje či v ďaka svetlu sa u vás znížil počet dohladávok,ale prečo ste museli predtým tak veľa dohladávať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1176 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Podla mna svetlá niesu dobré,,, ved zver by mala mať večšiu šancu, načo strielať zver o 1,00
<br/>ked neni spln zamračené a ked ešte aj prší ? to by mala mať zver klud....
<br/>Další môj názor, ked zver nebude mat klud aspon niekedy tak bude v depresií a zhorší sa jej kvalita nie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1178 od LEON
podle mě je lepší než svělo pořádnej pes kterej ti černou najde a nebo si ji vysedět na posedu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1179 od jager
Odpoveď od jager na tému Samonabijacie gulovnice v polovnickej praxi
Johny, len na upresnenie. Ak máš veľký ďalekohľad, tak to nutne nemusí znamenať, že má aj dobrú svetelnosť. Mal by si byť zdržanlivejší vo vyjadrovaní svojích skúseností z dôvodu že toto fórum čítajú aj mladý poľovníci. Najskôr sa pozrime čo hovorí vzorec na vyjadrovanie svetelnosti: Puškohľad 8 x56
<br/>56:8=7, 7x7=49, To znamená, že svetelnosť tvojho puškohľadu je 49 H
<br/>Puškohľad 4x32
<br/>32:4=8, 8x8=64, To znamená, že 4 ako sa ti vyjadruješ, že si nevieš predstaviť ako niekto môže ísť zo 4 na spln, tak ja sa zase pýtam ako ty môžeš chodiť na spln z 8, OK?
<br/>Možno to vyplýva z toho , že pravdepodobne si mladý poľovník a toto si iba niekde počul a preto si sa dostal do omylu. Teda ako vidíš 4x32 má lepšiu svetelnosť ako tvoja výkonná osma. Čo sa týka svetiel, je to nezmysel, tak ako predaj zdrojov svetelných v poľovníckych potrebách aj s montážou na pušku. V živote platí, že aj príležitosť dokáže s človeka urobiť zlodeja. Ak mladý poľovník toto vidí v ponuke tak si to kúpi a verím tomu že je len otázka času kedy aj použije. Veľa záleží aj na tom kto vám ból mentorom a kto vám vytvárol prostredie na formovanie vášho postoja k výkonu práva poľovníctva, či to ból niekto kto bežne lovil z baterkou, alebo to ból niekto, pre koho divina nebola prioritou, ale vedľajším produktom výkonu práva poľovníctva. Veľakrát sa plán chovu a lovu robý nezodpovedne z dôvodu aby bolo čo strieľať, plán sa opýše z minulého roku a skutočný stav je tak zámerne skreslovaný. Človek sa poľovníkom musí narodiť. Stačí sa pozrieť na to ako si doobliekaný, ako sa vyjadruješ, ako zaobchádzaš s puškou, akú úctu chováš k iným, či si to ten tip chlapa, ktorého zo záujmom nasledujú aj iný poľovníci. S poľovníctvom je to ako z riadenou strelou vystrelenou na ciel. Vždy musí byť niekto kto v prípade vychýlenia strely ju znovu navedie na správny smer, len takto navigovaná strela neminie cieľ. V poľovníctve sme už dávno vybočili, ale nie je nikto kto by mal záujem pokračovať v ceste za cieľom. Tomu sa hovorí sabotáž.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 537 návštevníkov a žiadni členovia on-line