Zbrane pre ľavákov

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5370 od pali
Zbrane pre ľavákov bolo vytvorené pali
Zdravím, téma smeruje k znalcom zbraní, na ktorých sa obraciam s prosbou o pomoc ako menej skúsený v tejto oblasti. Roky poľujem s guľobrokom a to najmä z toho dôvodu, že som ľavák (strieľam z ľavého pleca). Teraz by som si chcel kúpiť guľovnicu v dostupnej cene. Predsa však, ak už mám dať za toto potešenie nemalý peniaz, chcem aby to bola puška vhodná pre mňa. Pokiaľ viem české zbrojovky vyrábajú guľovnice so závrom len na strane pre pravákov. Teraz som zaregistroval, ponuky na predaj guľovníc Rossler aj pre ľavákov, vôbec však neviem, čo je to za značka. skúšal som to aj cez vyhľadávač na nete a nenašiel som o nich cerióznu zmienku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5371 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zbrane pre ľavákov
Bežne robí zbrane pre ľavákov Antonio Zoli a sú aj v zhruba normálnej cene. Majú ich aj v Autokompo Zvolen a myslím že zhruba pred mesiacom som tam jednu aj videl. Zdajú sa mi za tie peniaze v slušnej kvalite. Skús zavolať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5375 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zbrane pre ľavákov
podívej se i na opakovací kulovnice lever action MARLIN a WINCHESTER v ráž 30-30 win v Česku i na Slovensku je už dost spokojených majitelů a hlavně leváku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5378 od fero1
Odpoveď od fero1 na tému Zbrane pre ľavákov
//www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Forum&file=post&topic=157

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5424 od cimbalik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5459 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Zbrane pre ľavákov
No o Rösslerkach som počul len samé pozitíva a za tú cenu vraj natrhnú zadok mnohým drahším značkám za bezkonkurenčné ceny. České zbrojovky sú z toho hotové. Može ich to zruinovať. Osobnú skúsenosť nemám, ale puškári, ktorých poznám ich hodnotili veľmi kladne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5636 od johny
Odpoveď od johny na tému Zbrane pre ľavákov
Ja som lavak a ako ti poradil Leon, skus si zobrat do ruky opakovacku MARLIN 30AS kalibru 30-30win {taku mam ja}. Vrele odporucam, kratka, rychla, velmi presna a pre lavaka ako stvorena ... ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5644 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Zbrane pre ľavákov
Aj tu si bou? Ale fakt chaľani môžem potvrdiť:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18164 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Zbrane pre ľavákov
Ja ako zacinajuci polovnik, resp. este ako kandidat mam dilemu : ci sa mi naozaj oplati kupit gulova zbran pre lavakov. som lavak, a naozaj je to take cudne, lebo ja nedokazem otvorit zaver pravou rukou. takto by sa mi hodila radsej " lavacka " . zbran musim zlozit, mierit do zeme a lavou rukou prebit. trva to vsak dlhsie, a vyvadza ma to z koncentracie. nie je to nieco neobvykle ? ved dnes vsetko sa robi pre pravakov a my , lavaci , ci chceme alebo nie si musime zviknut na pravacke navyky. Co by ste my vy poradili ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18171 od miso
Odpoveď od miso na tému Zbrane pre ľavákov
Je nás tu viac ľavákov, už sa o tom písalo vo viacerých témach, najmä kvalita zbraní Sauer a Leupold vs Meopta.Odporúčam prečítať. Ale v krátkosti a jasne. Odkedy som mal možnosť vyskúšať zbraň na ľaváka, inú už nekúpim. Už dávno pominula doba, keď bolo na výber len pár kalibrov a zbrane len pre pravákov, pričom sa ľavoruký poľovníci museli "prerobiť" na pravákov-pri streľbe myslím, resp. museli akceptovať nepohodlnejšie prebíjanie. Pri streľbe z ľavorukej zbrane dosahujem lepší rozptyl a strieľa sa mi pohodlnejšie(najmä vďaka pažbe), nehovoriac o tom, že pri rýchlom prebíjaní nemusíš odlíciť...
<br/>každopádne neváhaj, radšej došetri a priplať, naozaj sa to oplatí. Nie je to v dnešnej dobe až taká vymoženosť a nákladná investícia...(alternatívou ti môže byť aj opakovačka typu Marlin, akú má napr. Johny.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18173 od johny
Odpoveď od johny na tému Zbrane pre ľavákov
Alebo zlamovacie zbrane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18177 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Zbrane pre ľavákov
tak že...ako písal miso už sme to tu riešili...ja som popisoval celú anabázu ako ľavák s pravorukou zbraňou.....koniec je že som si objednal Sauer na ľaváka (príde síce až v 36 t.).....ver mi skúšal som všetko (pravácke) ale je to oničom...radšej došetri peniaze a kúp ľaváka...horšie sa to potom predáva ale oplatí sa to...máš viacej možností..Tikka (mne ju síce nevyrobili ale chcel som špecialitu)..Remington (amerika bez napináku..ale dá sa )..Sauer;)..ČZ,,len 527 (malé kalibre..bude aj 550-ka ale zatial ju robia pre JAR v 357 a pod)Zolli,...Blaser..(mne sa nepáči..)..a tak..kolegovia už čo to radili..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18199 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Zbrane pre ľavákov
od začiatku som poľoval s klasickou praváckou guľovnicou hoci som ľavák. Teraz som si kúpil (po radách: johny, leon, cimbalik...) Marlin 30-30WIN. a môžem ti povedať, že som úplne spokojný. Strieľa presne, je krátka, rýchlo je prebiješ, nemusíš odlíciť. Síce sa niektorí smejú, že sme ako kovboji, ja som spokojný. Myslím, že je to dobrá možnosť a v neposlednom rade aj finančne nenáročnejšia (čo pre začínajúceho poľovníka nie je zanedbateľné).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18211 od PatoK
Odpoveď od PatoK na tému Zbrane pre ľavákov
Ja som tuto dilemu vyriesil gulobrokovou kozlicou, ale ak mi to financna situacia dovoli urcite skusim aj gulovnicu pre lavakov. vidi sa mi to ohodne praktickejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18226 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Zbrane pre ľavákov
Dakujem, aj ja osobne by som si kupil zbran pre lavaka, ked som lavak. prv som mal taky pocit, ved lavak moze strielat zbranou pre pravaka - ale preco nestriela pravak zbranou pre lavaka? su to zbrane robene pre nas - lavorukych. este raz vsetkym dakujem za radu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18564 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Zbrane pre ľavákov
od vtedy čo som kúpil marlina už svoju CZ 550, 7x64 ani nevyťahujem, nezžil som sa s tou zbraňou, pretože je pre praváka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22502 od hunt6
Odpoveď od hunt6 na tému Zbrane pre ľavákov
ja som tiež ľavák, avšak do 40.000 neviem zohnať guľovnicu chcel by som Tikku T 3 H v ráži W 308 resp. 7x64 alebo Sauer ale to asi do tej ceny nezoženiem. Neviete, kde ich majú, lebo všade mi sľubujú že budú a budú a čakám už 1 mesiac a nič :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #22503 od hunt6
Odpoveď od hunt6 na tému Zbrane pre ľavákov
ja som mal tiež CZ 550 7x64 pravá strana ráž dobrá som s ňou spokojný avšak kvalita zbrane už to nie je bohvie čo, ale tiež to opakované strieľanie mi robilo problém, namä na bežiacu zver

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30586 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zbrane pre ľavákov
Skús Terem BB - Rossler okolo 31000 som videl - lavácky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31642 od Hunter9
Odpoveď od Hunter9 na tému Zbrane pre ľavákov
Ked som zacal polovat nemohol som lavacku gulovicu zohnat tak som volil kompromis - gulobrok. Pred par mesiacmi som si povedal, ze uz doba (aj ja :-) dozrela aby som si kupil lavacku gulovnicu. Z toho co sa u nas da kupit som nakoniec vybral Sauer 202 - podla mna najlepsia seriovo-vyrabana gulovnica vobec a za celkom dobru cenu cca 50 tis. v prevedeni classic co je urcite lepsie ako nejaka Tikka alebo Roessler aj zlatom zdobena, i ked su to dobre flinty. Na Saueri som ocenil mnozsvo napadov, ktore nechavaju konkurenciu vzadu - poistka, skladanie, stihly dizajn, chod zaveru,... skratka je to Porsche medzi flintami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 290 návštevníkov a žiadni členovia on-line