Guľovnica Antonio Zoli

pred 18 rokmi 1 týždňom #7341 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
Krico je podľa mňa veľmi predražená guľovnica, bez tradície. Nie je to značka ako Sauer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7342 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
S tou sériou a tými poruchami je to pravda. Takej značke by sa to nemalo stať. A ak chce niekto vidieť rozdiel, nech si vezme zbrane do ruky a posunie záver, hore-dolu, resp. zbrane nabije. A je rozhodnuté čo je lepšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7344 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Guľovnica Antonio Zoli
mám dotaz který výrobce neměl nikdy žádný problém:D:D P.S. Akela sice máš SAUER doma ale je to jenom jeden z několika výrobců kvalitních zbraní na světě

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7350 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
O tej kvalite niektorých tzv. svetových značiek by ti najlepšie porozprávali dovozcovia týchto značiek z veľkoskladov a potom puškárski majstri. Poznám osobne jedných aj druhých. Meno si je pokaziť ľahké, oveľa ťažšie je udržať si stálu kvalitu. Známy, ktorý predáva na Slovensku aj Sauer aj Mannlicher mi potvrdil, aby som jednoznačne vzal Sauer, hoci som bol dávno rozhodnutý. Potom mi to potvrdil znamy obchodník zo Zvolena, ktorý roky predával Mannlicher. Tvrdil, že Mannlicher sa stal veľmi žiadanou guľovnicou v USA a tak vyhodili na trh obrovské množstvo zbraní v rýchlosti a kvalita šla dolu. Teraz aj on predáva Sauer a Antonio Zoli. Tak mi to vysvetlil, mne sa páčil Mannlicher dovtedy, kým som nemal v ruke prvýkrát Sauer. Všetko je vec vkusu. Je to ako so ženami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37073 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Guľovnica Antonio Zoli
skoda len, že zo 40 prispevkov ku gulovnici AZ 1900 je 40 o Sauer versus Manlicher.. Nemá naozaj nikto nic ku AZ 1900? dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37076 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
Guľovnice A.Zoli som si ohmatal v Autokompo Zvolen. Celkom pekné drevo, ale zbraň sa mi zdala na 8x57JS neprirodzene ľahká - to asi tie plasty, nepáčil sa mi systém vyberania zásobníka a hlučná poistka. Voľné mieridlá mi tiež nesadli. Záver vykazoval na novú guľu veľkú vôľu v zadnej polohe. Chcel som ju pre syna. Cena bola tiež relatívne vysoká a aj cena montáže bola vysoká. Napokon som sa rozhodol pre CZ 550. Kamarát tam kúpil prevedenie Alpen/ak som si nepomýlil názov/ s krúžkovaným záverom a vo veľmi peknom dreve za podľa mňa veľmi vysokú cenu. Od Zoliho sa mi páčia skôr kombinované zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37077 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Guľovnica Antonio Zoli
ok dakujem, lebo hladam nejaký stutz - celopazbu, a nahodou som natrafil na AZ 1900, tak preto sa pytam..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37078 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
Problém je v tom a to všeobecne, že ak ju nebudú mať na sklade, nebudeš ju môcť hodiť do pleca, tak povedia, že Ti ju objednajú, ale záväzne až po zložení zálohy a ak sa Ti potom nebude páčiť je tu drobný problém. Podobne ponúkajú zbrane z katalógu vo väčšine menších poľ. predajní. Samozrejme nie každý má na to, aby mal pri firme veľkosklad. Osobne by som si flintu takto neobjednával.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37080 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Guľovnica Antonio Zoli
Hohenlohe : Mám Az 1900 už 2 roky max. spokojnosť - prečítaj si staršie príspevky vo fóre na strelivo v téme 8x57 JS, dosť som sa tam o tej puške rozpísal. Nedaj sa zvyklať názormi ľudí, ktorý na základe toho, že niečo videli alebo počuli už paušalizujú jednoznačné závery. Rovnako sa nedá porovnávať zbraň v cenovej hladine do cca. 30 tis. s drahšími značkami prevyšujúcimi 50 a viac tis.
<br/>
<br/>Akela neviem o akých plastoch hovoríš, mám zolinu v štandardke a na tej puške nie je plastové úplne nič - všetko je kov - jediný plast čo tam je plastová botka, ktorá mne osobne vyhovuje viac ako gumenná. Neviem tiež čo to rozprávaš o hmotnosti - zoli váži 3,4 kg a CZ 550 3,3 kg. Možno sa ti to pocitovo zdalo, že je lahšia ale to asi len preto, že je lepšie vyvážená ako CZ. Žiadnu vôle som na závere nepozoroval, to CZ má určite väčšiu. Samozrejme nemôžeš porovnávať chod záveru zoliho napr. zo sauerom. Presnosť a celkové spracovanie tej zbrane podľa mňa osobne prevyšuje CZ, neviem ako je to teraz s cenou ale ja som tu moju kupil za 28 400,- sk čo orpti CZ nie je markantný rozdiel. A ešte k tej cene montáže - za to že ti ponúknu montáž za 12 tis. síce značkovú ale drahú, to ešte neznamená, že na tú zbraň sa nedá zohnať inde obdobne kvalitná ale podstatne lacnejšia montáž. Kto vie kde hladať tak nájde, tak to bol aj v mojom prípade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37081 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
Mne tá zbraň skrátka nesadla a v tej dobe stála CZ 550 okolo 20 000,- Sk. O montáži nehovorím. Je to všetko vec vkusu, niektorým kolegom sa nepáči Sauer a volili inú guľovnicu. Hlavné je, že Tebe sedí. Inak plastová tam bola muška, taká biela z umelej hmoty a to sa mi tiež vôbec nepáčilo ako aj otváranie zásobníka na lučíku. Poistka sa nedala bezhlučne odistiť ako na mojej ZKK napríklad. Skrátka každému sa páči niečo iné. Nevieš koľko stojí teraz Zoli pri dnešnom kurze? Mala by byť podstatne lacnejšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37082 od hohenlohe
Odpoveď od hohenlohe na tému Guľovnica Antonio Zoli
vsak to je ten problem.. hladal som obycajnu cz 550 fs v okoli BA, nemali na žiadnej predajni.. v jednej mi dokonca povedali, že nemozu mat vsetko, jedine ked vyhraju lotto.. pritom tam mali pusiek sauer, manlicher a blaser asi za milion.. ked vyhram lotto ja, slubujem vam ze budem mat kazdu flintu na sklade a mozete chodiť ku mne skusat.. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37083 od axon
Odpoveď od axon na tému Guľovnica Antonio Zoli
Akela: Zoli predáva Autokompo podľa ich stránky v štandarde od 29 tis. Sk, Lux od 35 tis. Sk. Držal som ju tam v rukách ešte minulý rok a jednoznačne mi lepšie sedela ako CZ. Nevieš či Fraňo predáva ja Browning Eurobolt?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37084 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Guľovnica Antonio Zoli
Akela: Ja mám mušku mosadznú osadenú na oceľovej základni, rovnako aj tlačítko krytu aj kryt zás. šachty sú kovové počiernené. Poistka bezhlučná nie je to je pravda, ale to je vec zvyku a vkusu. Neviem koľko teraz stojí Zoli vo zvolene ja som ju kúpil pred dvoma rokmi za 28400,- sk. Bolo to obdobie kedy kurz eura rástol a bol niekde okolo 38-40 a viem, že pani na predajni vravela že zoliny podražia. Treba sa informovať, určite by som ju ale kúpil vo zvolene lebo všade inde kde som sa pýtal boli drahšie, zvolen je výhradný dovozca.
<br/>Hohenlohe: Chod do uherského brodu od BA to nemáš až tak daleko a určite si vyberieš, dnes ti stačia dva papiere a na hraniciach ani nestojíš. Vždy je lepšie ísť k zdroju ako cez sto sprostredkovateľov ...
<br/>Axon: Browning Eurobolt majú v BA v petržalke na predajni priamo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37085 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Guľovnica Antonio Zoli
aj ja som drzal antonio zolli vo zvolene, musim uznat velmi pekna zbran, a za tu cenu nekup to, fakt je to dobre prevedenie, a dobre sedi v ruke ako sa hovori, a oproti CZ 550 vsetko je vec vkusu mne sa osobne na 550 v kalibri 308W nepacilo dost velky rozptyl zo stojana na 120m zhruba 10cm priemer kruh , ale to mohla byt aj chyba steliva S@B, ja by som sa rozhodol o A.Z. po pripade pre Tiku, a na zaver robia velmi krasne kombinovane zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37098 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
Nepredáva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37099 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Guľovnica Antonio Zoli
Co som kúpil tú CZ 550 bola tiež v 308 a s Normou rozptyl do 2 cm, strieľala prekvapujúco presne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37128 od drovnak
Odpoveď od drovnak na tému Guľovnica Antonio Zoli
preslo mi cez ruky radovo niekolko sto pusiek.a strilal som z kadejakej.a ked pozeram na toto vase mudrovanieo muskach a plastoch,chce sa mi...! za mojich skoro 60 som dospel k nazoru:ak pusku,tak starucku ZKK,kaliber 7/57 alebo 8/57. a to sa viem trafit remingtonom do lisky aj do 400 metrov...
<br/> mam uctu k tymto puskam-a stari fosneri by vam vedeli povedat,preco. a kaliber?7/57 spolahlivo sklada do 200 m ,8/57 o 50 m dalej.vsetko!
<br/> a tie nove somariny-su dobre,ale boli vymyslene na vytahovanie penazi z vrecak ludi,ktori dozreju na polovnikov az po dlhych rokoch. tot vse....!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37129 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Guľovnica Antonio Zoli
...jasne a najlepšie auto je MB 1000......??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37133 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Guľovnica Antonio Zoli
mylny nazor a nepodcenuj druhyh a nerob zo seba najmudrejsieho,kazdy nazor je dobry nazor a neznamena ze ked polujes podla mojho ohadu 30 rokov ze mas patent na vsetko aj ja sa blizim k tomu veku a polujem uz 30 rokou ale klidne zoberiem aj nazor mladsich bo polovnik sa neda urcit vekom ale skusenostami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37134 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému Guľovnica Antonio Zoli
Ahoj priateľu,pravda niekedy boli viac,ako sme ochotní pripustiť.
<br/>Z tvojho príspevku cítíť múdrosť a skúsenosť nadobudnutú vekom.Na nás to ešte len čaká,aj keď sa už teraz tvárime ako majstri sveta a len to je dobré,čo je nové a hlavne hodne drahé.
<br/>Budem velmi rád,ak sa podelíš s nami o svoje skúsenosti, ako to robia Stefan49,Akela,Belson,Majod a mnohí, na ktorích si v rýchlosti nespomeniem / všetkým chcem touto cestou poďakovať / ,lebo toto fórum je podla môjho názoru hlavne o tom.
<br/>S pozdravom ZOLO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 201 návštevníkov a žiadni členovia on-line