Brno 98

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10174 od matulkoh
Brno 98 bolo vytvorené matulkoh
aky mate nazor na tuto zbranv roznom kalibri a v celopazbe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10175 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
Ja som túto zbraň nevlastnil, tak sa neviem vyjadriť, ale 3 kamoši v združení ju kúpili novú a z veľkou stratou predali. Dôvody nepoznám, skrátka sa im to "nepozdávalo".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10188 od timur1
Odpoveď od timur1 na tému Brno 98
Možná je to tím že se nejedná o nové zbraně. Do těchto kulovnic se montuje používané pouzdro závěru a závěr.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10191 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Brno 98
Mal som 7x64....kaliber v pohode ..bol to taký drúk (skúšal som vystreliť ten istý kaliber z 550-ky a mol som z toho podstatne lepší pocit..)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10197 od fera
Odpoveď od fera na tému Brno 98
Brno 98 polopažbu mám v kalibri 8x57JS s puškohledem Meopta 3-12x56. Je to spolehlivá a velmi přesná kulovnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10210 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Brno 98
Mám polopažbu Brno 98 v .308W - s puškohľadom Meopta 1,5-6 x 42. V mojom prípade som mal problém nájsť k zbrani ako tak presné strelivo - v podstate z toho nelietalo slušne vôbec nič. Poistka na zbrani je neestetická -ledva sa vošla pod puškohľad -ani kolísková poistka, ktorú mi prerobili nie je nič pekné. Záver je robený tak že mu tiež zavadzá puškohľad a na normálnu obsluhu záveru bola potrebná úprava páky -resp. guličky na konci záveru.
<br/>Po zakúpení zlamovacej guľovnice rovnakého kalibru už na ňu len padá prach a jediné prečo som ju doteraz nepredal je skutočnosť že má nezvyčajne pekné drevo -raz ju asi aj tak predám.
<br/>Na zlamovacej guľovnici mám puškohľad 2,5-10 x 50. Po skúsenosti môžem povedať že pre človeka, ktorý je často v pohone je alternatíva 1,5-6 x 42 určite lepšia -ja ju považujem za lepšiu. Na posede som nikdy nestrieľal so zväčšením viac ako 6x.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10215 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
S tým drevom od Brna musím súhlasiť, aj na mojej ZBK bola taká pažba, že ani v zahr. katalógoch také nie je vidieť. Kde to tí brňáci berú?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10222 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Brno 98
Ja mam sice novy gulobrok 802, ale je pravda, ze drevo a jeho celkove spracovanie je super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10229 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
V akej to máš ráži a čo to stojí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10233 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Brno 98
8*57 JRS/12, mna to stalo cca 36 litrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10235 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
Dobrá voľba, tak nech sa darí!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10236 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Brno 98
No to uvidim casom....snad sa bude. Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10280 od foxhunter
Odpoveď od foxhunter na tému Brno 98
Mám Brno 98 polopažba, 308 Win.puškohľad seeadler 6x45.kúpil som ju v 97.novú aspoň som si to myslel,kým mi zbrojár neukázal vyrazeného nemeckého orla na puzdre záveru.po úprave záveru a namontovaní napináčika a použití vhodného streliva (náboj s dlhšou strelou sa vzprieči v nábojovej schránke) je &quot;aspoň tá moja&quot; presná(rozptyl na 100m pod 4cm.)zo začiatku som ju chcel predať, ale teraz po toľkých rokoch na ňu nedám dopustiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #10311 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Brno 98
Ja som vlastnil tiez 308, najprv som musel odbrusit s kluky zaveru lebo zavadzal puskohlad, dali sa z toho strielat len 9,7 zo striznou hranou alebo celoplaste, klasicky poloplast sa zasekoval kvoli dlske v prechode zo schranky do hlavne, potom som tam dokupil fr.napinacik, niekedy sa my stalo ze sa nedal otvorit zaver aj s nevystrelenym nabojom, musel som proste vystrelit uz ked som raz nabil, teda po druhom raze som to predal. Inak to bola najpresnejsia gulovnica aku som kedy vlastnil, ako by povedal klasik diera do diery na 150 metrov. A krasne drevo. Bol som rad ze som sa jej pod cenu zbavil. Schranka mala akoze vyklapaciu funkciu, ale z vnutra bola na fest privarena. Tie naboje po neustalom vybijani cez hlaven mali uplne od toho prechodu odbrusene spicky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #11896 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Brno 98
Tiez mam podobny problem so strelivom. Da sa upravit dlska v prechode zo schranky do hlavne??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12207 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Brno 98
skus dat nejakemu puskarovi, ale pochybujem. Podla mna by musel vyfrezovat iny uhol medzi spodnou stranou nabojovej komory a nabojovou schrankou a na to tam nie je priestor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12216 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Brno 98
uz som bol u puskara. Po sezone mu mam priniest zbran. Bud da vlozku do zadnej casti nabojovej schranky - aby skratil chod naboja do komory alebo upravi nabehovy uhol. No uvidim ako to dopadne. Vraj je to klascka chyba u BRNO 98 pri razi 308.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12459 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Brno 98
Tono neviem ale potom napis ako ti to ide.moc tomu neverim ak ti zmeni nabehovy uhol moze sa stat ze ti zacnu vyskakovat naboje skorej ako treba a dno nabojnice sa nepodsunie pod vytahovac ale naboj skoci pred zaver.potom dudes mat vazny problem.neviem mozno sa mylim v kazdom pripade daj vediet

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24587 od lovecccc
Odpoveď od lovecccc na tému Brno 98
Neviete niekto kde v SR sa ešte dajú zohnať guľovnice Brno 98 ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24663 od zekon
Odpoveď od zekon na tému Brno 98
Ak chceš poradím Ti puškára ktorý to stavia na objednávku a dáva jeho doživotnú záruku cena 16 000.-cz ak chceš pošlem Ti fotky čo mi minulý týždeň poslal + podrobnosti o vyrábanej zbrani - ja som si svoj problém s guľovnicou už vyriešil.
<br/>
<br/>pošli mi mail na : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 187 návštevníkov a žiadni členovia on-line