Brno 98

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55950 od lubos2
Odpoveď od lubos2 na tému Brno 98
Ďakujem, p. Vachaleka som mal vyhliadnutého, len som čakal či mi ho ešte niekto odporučí. Robil Ti niečo, alebo má s ním niekto osobné skúsenosti. Ja som počul len samé pozitíva 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55961 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Brno 98
Ano, robil mne aj kamarátom už x - zbraní, zatiaľ spokojnosť, úpravu pažby, rybiny, aj politúru, výborne bruníruje zbrane, dokonca na moju požiadavku mi dal na guľobroku pozlátiť kohútiky a poistku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #55963 od lubos2
Odpoveď od lubos2 na tému Brno 98
Ešte raz vďaka, cez víkend mu tú moju družku nesiem, takže už sa teším 8-). Samozrejme, ak bude dobré počasie najskôr - Antol: Dni sv. Huberta...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57343 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Brno 98
Zdravím Vás!
<br/>
<br/>Páni chcel by som sa spýtať a poprosiť o radu.
<br/>Mám guľovnicu na báze Mauser K 98, kaliber 8x57 JS.
<br/>Neviem presne jej pôvod ale na niektorých dieloch je
<br/>vyrazená nemecká orlica a pod ňou nejaké čísielko.
<br/>Poľujem s ňou niekoľko rokov a som spokojný lenže
<br/>nemá napináčik. Zbrojovka PPK Holice obnovila výrobu
<br/>K 98 a robia aj verzie s napináčikom. Je u nich možnosť
<br/>zakúpenia samostatného napináčika cca. za 2500 korún.
<br/>Myslíte si, že tento napináčik by pasoval aj do mojej
<br/>guľovnice či iných zbraní na báze K 98? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57363 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému Brno 98
Musí to sedieť.Ja mám tiež M98 a ten tvar záveru a puzdra záveru je taký istý ako majú tie pušky zo Z.Holice.Akurát tieto majú lepšiu poistku.Ja mám originál to krídielko.Inak ja som napináčik kupoval v Kozap Bánov ČR.Daj vedieť ako to dopadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57364 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Brno 98
Budos - šikovný puškár vie optimalizovať spúšť aj bez montáže napínačika !!,ktorý môže byť pri mraze pre zníženú citlivosť prstov aj nebezpečný !!!;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57366 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Brno 98
ako vravi lanus mne to urobil puškar a je to super

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57367 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému Brno 98
Ale chlapi.Chodte voľakde ak tak chce,tak napináčik je super a vie to väčšina majiteľov zbraní.Možno až na tých ,ktorí majú pušky tak drahé,že už montáž napináku finančne neunesú.:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57368 od saris
Odpoveď od saris na tému Brno 98
ja mám na nej francúzsky napináčik už niekoľko rokov a som s ním úplne spokojný. Na pôvodnej som mal aj upravovanú spúšť........ale napináčik je napináčik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57369 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
Súhlasím, kto si zvykne na napináčik, tomu to bez neho bude robiť problém. Mal som jednu guľu bez napináčiku, fakt vyladenú odborníkom a musela z domu, jednoducho mi to nešlo a uznávam že napináčik je fakt nebezpečná záležitosť. Aj keď napr. Sauer to má super poriešené. Teraz mám napináčik na obidvoch guľ. a syn na svojich zbraniach napináčik vôbec nepoužíva, je to vec zvyku. mňa to skrátka pri rane musí prekvapiť, neznášam pomalé ťahanie spúšte a čakanie na ranu, ruší ma to a potom sú rôzne zbrane, niekde je dráha krátka, niekde dlhá, niekde máš tesne pred koncom niečo ako medzistupeň pred samotným výstrelom, skrátka je to prísne individuálna záležitosť. Ale pre mňa je dobrá značka guľovnice vtedy ak túto možnosť - napináčik má, veď použiť ho nemusím ak nechcem, ale dorábať ho je už maličká komplikácia a nové výdavky a samozrejme sú zbrane, kde to technicky ani nejde, čo ma zvlášť mrzí u Blaser K 95 aj keď niektorý tvrdia, že by som si na to zvykol - nie nezvykol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57370 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Brno 98
Páni,ďakujem za názory. Ja ten napináčik vyskúšam.
<br/>Kalach: Pozeral som stránku KOZAP-u a napináčik som v ponuke nevidel.
<br/>Kedy si to asi kupoval? A aká bola asi cena?
<br/>Poistku som si sám menil za : www.jgstrade.com/zbrane-a-doplnky/pojistka-nvp-mauser-98#
<br/>a som sňou spokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57373 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Brno 98
Kalach - napináčik je v skutočnosti kompenzačná pomôcka ,ktorá sa dá prirovnať k barliam . Aj tie používa len ten ,kto bez nich nevie chodiť a nezahodí ich ani keby vyhral 1.cenu v lotérii,ale až vtedy ,keď sa zbaví svojho hendikepu ! ;)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57374 od moron
Odpoveď od moron na tému Brno 98
Brno98 jsem měl a bez napínáčku byla spouť velmi tvrdá, potom co puškař vyměnil celé ústrojí za spoušť s napínáčkem tak byl její chod tak příjemný že už jsme napínáček ani nepoužil. Ale měl jsem ji krátce. Hodně zdaru moron

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57376 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
Za všetkých postihnutých, ktorí používame barle, prehlasujem, že veľmi radi ostaneme pri našom, podľa Teba hendikepe. So Štecherom na večné časy a nikdy inak!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57377 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Brno 98
Akela - ja Tvoju voľbu plne rešpektujem a na rozdiel od Kalacha,ktorému bol určený môj predchádzajúci príspevok ju ani neironizujem ! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57381 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
Veď ide o priateľskú diskusiu a každý môže reagovať na príspevok kohokoľvek no a keď si nás čo používame napináčik označil za dosť zvláštnu skupinu poľovníkov, myslím, že trošku irónie bolo celkom na mieste. Takže pekné vianoce všetkým či už napínajú alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57382 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému Brno 98
Tebe by nepomohlo ani jedno.Zmeniť názor môže len ten,kto ho má čím zmeniť.:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57386 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Brno 98
súhlasímm s Akelom, mal som možnosť na vlastnom prste odskúšať na gulovnici povodom z vz.24 najskor upravenu povodnu spust, avsak nevahal som zainvestovat do jej vymeny, a teraz je osadeny spustovy mechanizmus s napinacikom. Komfort pouzivania zbrane sa zvysil daleko viac, nez bola investicia...
<br/>
<br/>a argument o nebezpecnosti napinacika.. no pani, kto ma napinacik vie, ze to je ako pise Akela, je to len alternativa, alebo si ho natiahnem alebo nie, spust zjemnena nie je nonstop ako pri beznapinacikoveho prevedenia. Navyse napinaciky dnes dostupne su automaticky deaktivovane pri alebo prepnuti poistky alebo otvoreni zaveru.... zalezi ake riesenie ten ktory vyrobca prinesie...
<br/>
<br/>na zaver zhrniem, ak ma má napináčik odbremenit od zbytocnej dohladavky po strhnutej rane, tak aj ja radsej tuto barlu so sebou nosím... je to dobrá prevencia.
<br/>
<br/>Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57395 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Brno 98
Budos - ako vidíš každý len rozpráva a &quot;mäso do gulášu&quot; musím poslať len ja ! Tu máš odo mňa&quot; darček pod stromček&quot; : zbrane.subrt.cz/nahradni-dily-na-zbrane/napinacek-na-brno-98 :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57396 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Brno 98
Budos - pre pokročilejších je však určené toto : www.henke-online.de/index.php?id=366 ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 427 návštevníkov a žiadni členovia on-line