Brno 98

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30413 od kokatie
Odpoveď od kokatie na tému Brno 98
Ahoj kamarádi,mám BRNO 98 od roku 2003 v ráži 7 x 64.Nechal jsem si předělat pojistku u puškaře se kterou jsem teď spokojenej.Flinta je v celopažbě osazená pevnou montáží a dalekohledem MEOPTA 7 x 50.Sloveno mám několik kusů srčí a černé zvěře.Slovil jsem i jelena siku a zatím bez jakých koli potíží.Takové dřevo jako má BRNO jsem neviděl ještě na žádné jiné zbrani.Lovím s municí PMC....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30414 od mcelak
Odpoveď od mcelak na tému Brno 98
ZEkon: Múžem se jen zeptat na toho puškaře? Není to náhodou puškař od Brna? Myslim jestli náhodou nebydlí nekde u brna?....dík, ja jen tak pro zajmavost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30417 od saris
Odpoveď od saris na tému Brno 98
robi niekto take upravy poistiek aj na slovensku??? celkom by to bodlo :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30461 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Brno 98
ja poľujem z Brnom 98 už 10rokov, v kalibry 30.06 a nemam proti tomu ziadne namietky pazba ma nadherne drevo, sice som ju dal upravit a dal som si na nu rezbu, co sa tyka hlavne a zaveru bez problemov,niektorí tu spominali tie problemy v kalibry 308W ohladne poskodzovania striel znamy ma novu CZ 550 a robi mu to tiez, ten problem maju asi vsetky česke pušky, počul som ze je to kôli tomu že maju rovnaku dľžku zaveru pre 30.06a aj 308W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30498 od johny
Odpoveď od johny na tému Brno 98
www.kruty.sk [/] Tento to robí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30500 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Brno 98

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30561 od MieN
Odpoveď od MieN na tému Brno 98
Pre tých, ktorí sa nepozreli. Na tom odkaze si môžete pozrieť a asi sa dá aj na dobierku objednať poistka, ktorou možno nahradiť klasickú krídelkovú poistku na Z-ke alebo na BO 98.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30575 od moron
Odpoveď od moron na tému Brno 98
Ahoj, kdo si koupí BO98 nemůže od ní čekat kvalitu zpracování a technického řešení jako u nových zbraní, pořád vychází z doby válečných zbraní. Mám BO 98 v ráži 9,3x62 a mám ji 1 rok. Má nádherné dřevo, upravili jsme na ní botku, napínáček i mušku jsme vyměnili za světlovodivou z UB550 a k tomu upravili hledí.Pažba sedí i na míření přes otevřená mířidla, zbraň je lehká, přitom ani v této ráži nekope. Úpravou spouště došlo k tak perfektnímu zjemnění, že není potřeba napínáček ani používat.Co do rozptylu, je to zbraň s dostatečnou přesností pro lovecké použití -vejdu se do 3cm na 50m přes otevřená mířidla. Pojistku jsem neupravoval, protože i ten starý mauser je na této zbrani krásný.Její chod je po úpravě puškařem je dostatečně hladký. O montáži puškohledu zatím neuvažuji, ale pokud ho buud dávat, obětuji pohodlí při střelbě s nízkou montáží a dáme montáž dostatečně vysokou, aby zůstala funkce pojistky zachovaná. Přechodový kužel je trochu problémem i v této ráži, střely se o něj výrazně otírají - podle stop které na něm zanechávají. V této ráži otěr však nemá velký vliv na přesnost, proto nebudu zbraň dále upravovat.Koroze která se objeví ve vlhku na peru závěru a na poutcích na řemen už beru jen jako připomenutí poctivé péče o tuto zbraň. Hlaveň je však vždycky v pořádku. BO98 jsem koupil ve výprodeji zbrojovky, tzn některé z nich ani nebyly zcela dokončené a ve 100%tní kvalitě, přesto je to kulovnice která za celkovou cenu ca 17000Kč po úpravách má výbornou kvalitu a oproti mnoha jiným zbraním má taky svoji duši. Na společných je mi dobrým parťákem - 6 ran - 5 ulovených divočáků. ahoj rm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30583 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Brno 98
Mám troch kolegov v združení, ktorí si túto zbraň zakúpili v štandart. kalibroch ako novú. Všetci traja ju už predali pre malé alebo väčšie nedostatky. Skrátka neboli spokojní. Prešli na CZ 550.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51493 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Brno 98
Zdravím,
<br/>
<br/>ja som svoju 7x57 chcel tiež predať,ale nakoniec som sa ju rozhodol nechať si ( hoci to mám v inzercii ) Len, kvôli poistke mám vyššiu montáž, takže to chcem zmeniť, ale musím navsťíviť puškára, buď vytvorenie novej poistky alebo jej zníženie, už mám v KE takého. ďalej, dal som upraviť pažbu,skrátenie, stenčenie, pätka, nový matný lak. Zbraň je ľahúčka, rýchlo ju zalícujem, dobré sedí v ruke. Presnosť streľby dostačujúca, pri Norma Oryx výrazne presnejšia než pri SB. Pamätám sa ako som ju nastreľovaľ na Normu, vystrelil som 3 rany, osnovu som zameriaval cez hlaveň, na 50 m to bola len A4, bolo to na sviatky a nikto nemal terč. Tie 3 rany po sebe išli jedna vedľa druhej, všetky sa dotýkali.. buď som ja dobrý strelec, alebo je presná alebo bolo strelivo super:)) použil som aj SB, konkrétne SPCE a Barnes, ten je lepší.. ale nie je to norma. Teraz som sa nechal presvedčiť na prebíjané..tak uvidíme. Hlavný dôvod prečo si ju nechávam je to, ako to nepísal niekto nižšie, zbraň má dušu a mám pri nej iný pocit, než pri ostatných svojich puškách.. skôr sa zbavím inej, než tejto. No a čo sa týka zasekávania náboja pri nabíjaní, nemám s tým problém. No a na záver, chcem celopažbu 8x57 JS, buď to bude tá BO 98 alebo stará ZG ( ktorú by som si nechal zrepasovať, okrem hlavne, buď zachovalú 8x57 alebo prekalibrovanie so 7x57 ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #51520 od 8x57zalaba
Odpoveď od 8x57zalaba na tému Brno 98
Ahojte:
<br/>Už skoro 10 rokov mám gulovn. brno 98 cal.243Win, s týmto kalibrom som mal zatial pozitívne skúsenosti, úspešne lovím s puškou aj diviaka (vačšie jedlince) ako aj jelena. ale podla mna nie je užitočný používat v pohone v hustom teréne. Pred troma rokmi na vianoce od manž.som dostal ten istý typ, ale s kalibrom 8x57JS- teraz už žiadne problémy nemám. tak som zvykol urobit, že do augusta používam 243Win, aj na pekné lanštiaky, a od septembra len 8x57 ako aj do pohonu.
<br/>Zatial nemal som žiadne problémy ako s mechanikou, len puškohlad som mal starú Zeissku s montážom, ale to som nevedel používat (problém vysoký istiací mechan.) takže som musil kúpit iný puškohlad:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #53890 od jumbo
Odpoveď od jumbo na tému Brno 98
Nevie mi niekto poradiť, či bude pasovať pažba z brna98 na povojnovú Z ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54000 od maty
Odpoveď od maty na tému Brno 98
tiež mám brno 98 a som s ňou spokojný, možno dve výčitky a to dosť hrubé predpažie a niekedy hlavne pri spol. na diviaky pri rýchlejšom prebíjaní sa vzprieči náboj, ale už mi vraveli že sa to dá dáko zbrúsiť mám 7 x 64

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #54029 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Brno 98
Predbažie, aj rukoväť sú aj na moju pravú ruku dosť hrubé, preto som si nechal upraviť pažbu, proste som to dal zbrúsiť, dal som nový lak, teraz je to úplne super. Čo sa týka náboja, moja skúsenosť, že ľahšie sa nabíjajú náboje so špicatejšou strelou, než oblé, možno je to pozostatok ešte vojenskej predchodkyne pušky. Mne však viac prekáža vysoká poistka. Konečne som sa odhodlal ju odniesť puškárovi, nech s tým niečo urobí, hlavne, aby som mal nižšiu, teda čo najnižšiu možnú montáž, urobí mi ju na mieru. No a keďže mám verziu bez napináčika, treba zjemniť spúšť, je asi 3 kg.Mne osobne napináčik nesedí, mám radšej sólo spúšť, ale jemnú. Teraz,čo mám nové, prebité náboje, je to super zbraň, veľmi presná, výborný rozptyl na 100 m strelnici. Nové náboje som ešte nepoužil na poľovačke, preto nebudem hodnotiť. Celkovo, z tzv.lacných zbraní asi to najlepšie, plne postačujúce, spoľahlivé a po takýchto nie veľkých úpravách, teda pažba, aj to komu ako a poistka, spoľahlivá, presná, aj pekná. Mám 7x57, ale chcel by som v budúcnosti kúpiť aj 8x57 alebo 30-06 Spr. ako doplnenie k terajšiemu kalibru. Určite to bude buď ZG,ak ju zoženiem, alebo BO 98.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54101 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Brno 98
Ja ju mám v .-300WinMag, najradšej ju ťahám do hory, kompenzátor,Pachmayr patka,napinák... Strieľam momentálne Barnes TTSX, velice slušný rozptyl, ale hnevá ma, že mi to nechce pri prebíjaní brať tri náboje v schránke. Keď dám dva , strelím a druhý pekne zasunie do komory. Keď dám tri, nabije, strelím a keď prebíjam, úplne ho vzprieči našikmo v schránke. Už som skúšal kadečo, viac druhov streliva, špicaté, oblé... asi tri druhé perá, nič nepomáha. Tak dávam dva, už som si zvykol, alebo rezignoval, vačšinou mo to padá na fleku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54104 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Brno 98
lacco1 - Vzpriečenie nábojov veľmi často spôsobuje aj &quot;nesúlad &quot;medzi vyťahovákom a drážkou v nábojnici ;treba skúsiť viac druhov nábojov resp. nábojníc,alebo dopasovať drapák vyťahovača .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54110 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Brno 98
V mojej 7x75 boli nábojnice S&amp;B, Prvi Partizan, Igman, Norma, RWS, strely poloplášťové, oblé, aj špicaté, včetne TSX, problém so vzpriečením nebol, takže je možné, že je to chyba danej zbrane, preto si myslím, že by bolo treba navštíviť niekoho, kto by sa nato pozrel odborným okom..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #54310 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Brno 98
Na stránkach Zbrokovka Holice som našiel propagačný letát, slide, kde plánujú výrobu opakovačiek k98, zrejme ako pokračovanie BO 98. Mohlo by to byť zaujímavé;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55916 od lubos2
Odpoveď od lubos2 na tému Brno 98
Zdar všetkým. Poraďte niekto prosím skúseného puškára na B 98 v okolí Trnava-Bratislava. Potrebujem upraviť spúšť, kľuku záveru, pažbu, pätku a podpažbie ... Lesu-lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55939 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Brno 98
skús toto : www.puskar.szm.com/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1752 návštevníkov a žiadni členovia on-line