Starsie ceske gulovnice

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45725 od dano5
Odpoveď od dano5 na tému Starsie ceske gulovnice
opravujem,nie zaver ale puzdro zaveru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45781 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Starsie ceske gulovnice
Zaujímavé, takže pravdepodobne skladačka. A čo potom ten nápis Springfield Armory ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45782 od dano5
Odpoveď od dano5 na tému Starsie ceske gulovnice
nasiel som nejake inf.na tebou spominanej stranke www.luvo.cz pod historiou firmy. Je to podCZ 98 CLASIC HUNTER,robili to asi koncom 90-tych rokov pre USA,,chcel som vediet ci sa s tou zbranou niekto stretol,aka je to kvalita,asi to neni moc rozsirena flinta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45785 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Pametam si , ze v Streleckej revue bol o tom clanok . CZ to vyrabala pre Springfield . Skusim to pohladat .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45844 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Podarilo sa , Strelecka revue c. 2/99 str. 27 . CZ 98 Hunter Classic , dlzka 1098 mm , dlzka hlavne 560 mm , vaha cca 3,6 kg , schranka na 5 nabojov . Kalibre : 6,5 x 55 SE ; .270 Win. ; 7 x 64 ; .308 Win. ; .30-06 ; 300 Win. mag. . Vyroba bezala od konca r. 94 do konca r. 97 na priamu objednavku firmy Sprigfield . Je tam aj obrazok . Puzdro zaveru klasicky m98 , zaverova matica ale ina . Pochybujem ze to u nas niekto ma . Najskor to vsetko islo do Ameriky .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45849 od dano5
Odpoveď od dano5 na tému Starsie ceske gulovnice
Diky zza info momentalne je u mna v trezore otazka znie co s nou.:).Cena 650 eur s optikou meopta 6x42.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 dňom #46603 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Chlapci,chcem kúpiť solídnu ZG 47 v osmičkovom kalibri..viete o niečom? Mohla by byť aj zodratá, na prestavbu, ak už nie O.K...ak niečo bude, pošlitemi to na e-mail: marek.kozuch@ mil.t-com.sk. A ďakujem.. čo sa týka tej zbrane, strieľal som z 8x64S..nezabudnuteľné, len bola nepredajná. Mala toho nastrieľané málo,okolo 3OO ks nábojov, ležala a ziaľbohu aj leží v pôvodnom stave u majiteľa poľovníka-zberateľa. Opakovane potvrdené, zbraň na 3 generácie a ergonomicky dobre spracovaná. Ak už aj hlaveň je zodratá, tak tam treba dať Waltra alebo nejakú nepoužitú-starú českú hlavňovinu z iných čias a dobrú pažbu - na mieru a ide to ďalej..a zaslušné peniaze.. môj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47062 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Starsie ceske gulovnice
Napis mi maila na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47075 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Starsie ceske gulovnice
Aku dlhu hlaven ma Z-etka polopazba a aku dlhu celopazba?Je tam rozdiel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47080 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Celopazba 55 cm , polopazba 60 cm , ak sa dobre pamatam .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47094 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Starsie ceske gulovnice
JA mam 60tkovu hlaven na celopazbe ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47095 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Starsie ceske gulovnice
Jardo army9 zabudol dodať , pre priemerných chlapov je 55 a pre big chlapov je 60:D:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47106 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Starsie ceske gulovnice
BIG je od kolkych kg aby som vedel ci to uz splnam inak si ju vymenim za mensiu :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47119 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Starsie ceske gulovnice
Jardo neboj, ty uz spadas do kategorie big. Tak nie ze si budes chciet odfaklit z hlavne :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47134 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Starsie ceske gulovnice
:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47241 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Starsie ceske gulovnice
Dikes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49119 od riso11
Odpoveď od riso11 na tému Starsie ceske gulovnice
kamarat mi vravel ze je to pravda aj mu to hovorili starsi polovníci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57801 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Pozdravujem všetkých. Včera som si zadovážil, po veľmi dlhom hľadaní, svoju ZKK 600 kal. 7x64, r. v. 1976, doslova za dobrú cenu. Tá zbraň odpočívala v policajnom depozite niekoľko rokov, predtým veľa rokov skrini, dokopy vystrelených 15 nábojov SB. Kúpil som ju aj so zostatkovými 5. nábojmi. Odhliadnúc od toho, že niekoľko rokov nevidela konzervačný olej:)), ale zbrani, oceli to neublížilo, je v top stave. Vývrt nedotknutý, čiernenie na 90% v poriadku, sem-tam chyba na dreve-nosenie a manipulácia. Položil som si vedľa seba 2 svoje zbrane, BO 98, čiže posledná výroba zo Zbrojovky a ZKK, zo 70.rokov. Prvé čo ste zbadali, je rozdielna hrúbka hlavne, v prospech ZKK, výrazne. Potom je to pažba, BO som na svoje ruky musel dať upraviť-stenčiť, táto sadla presne, aj rukoväťou, aj lícnicou. Tá je skôr robená na puškohľad, než mech. mieridlá, aspoň mne tak sedí. Poistka na ZKK, jednoznačne lepšia, na manipuláciu, aj hlučnosť. Rovnako vybratie a vloženie záveru je praktickejšie na ZKK. Vôľa záveru pri povytiahnutí je v prospech ZKK, chod záveru rovnaký, rovnako aj jeho uzavretie. No a nakoniec, pričom nie som metalurg, bude kvalita ocele, o čom asi nikto nepochybuje, že je v prospech ZKK, pričom aj moja BO je veľmi presná. Streľbu som ešte neskúšal, myslím tým presnosť, rozptyl a spätný náraz. Takže len toľko, z mojej strany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57804 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Starsie ceske gulovnice
Súhlasím so všetkým čo si napísal. Ja som pred 15 rokmi zdedil ZKK 600 kal. 7x64, dal som ju krásne porobiť - nová pažba, gravír lučíka a zásobníka, nová spúšť s napináčikom + brunír a bola z toho celkom iná flinta. Sú to stále dobré zbrane a ak natrafíš na ZKK od sviatočného poľovníka, čo ju mal roky hodenú v skrini niekde v paneláku, získaš dobrú zbraň za tie peniaze. Radšej hocijakú ojazdenú ZKK ako IZ napríklad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57817 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Akela, dal som si námahu, zmeral som vývrt pri ústí hlavne na BO, kde je 100 rán a túto ZKK, navlas rovnaký rozmer. Možno to nie je smerodajné a takto sa to nerobí, ale vyšlo úplne presné číslo, na stotiny mm, aj keď viem, že tak malé množstvo nábojov by nemalo mať žiadny vplyv na vývrt. Jediné, čo si táto zbraň zaslúži, je prebrúsiť pažbu a vyleštiť záver... v prospech ZKK a ZG hovorí ich úžitkovosť, vyjadrená použitím jemnozrnej Poldi Elektro ocele,čo nie je lacná záležitosť ( ale v býv. ČSSR sa na náklady veľmi nepozeralo), použitie Mauser záveru, žiadne zliatiny, všetky diely sú pôvodne československé, teda žiadna skladačka, myslím hlaveň odtiaľ, záver odinakiaľ...možno v neprospech hovorí "nedostatočná reprezentatívnosť" zbrane, ale to je už vec názoru a uhla pohľadu. Každopádne, trvácnosť a úžitková hodnota týchto zbraní je vysoká, čo u mňa je rozhodujúci faktor. A inak, ako si spokojný so streleckým vyjadrením danej zbrane?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.141 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 284 návštevníkov a žiadni členovia on-line