Starsie ceske gulovnice

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57818 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Starsie ceske gulovnice
Ak mám byť úprimný, asi takto: Zbraň som mal pred zhruba 15 a viac rokmi na ruji v Kežmarských vrchoch. A bol som tam týždeň vo vojenskom priestore. Tak sme si šli cez deň vystreliť, lebo som netrafil jeleňa II. vekovú na ktorého som mal povolenku. Som to v ľahu na 100m nasúkal do 3cm a všetci na to pozerali ako na zázrak, vzhľadom na výsledky, ktoré dosiahli. Zbraň ale mala vypadaný prechodový kužel - som amatér, tak sa ospravedlňujem za prípadné nezrovnalosti. Ma to znervózňovalo a mám rád zbrane v 100% stave. Skrátka voľným okom som v nábojovej komore postrehol vypadanú časť. Tak som prehlavnil na 7x57 u odborníka /ten potreboval predať 7x57 hlaveň a nebola to chyba/ a zistil som, že pri streľbe do 100m je to vynikajúci kaliber. Tak som si zvykol na takmer žiadny spätný ráz u 7x57, že dodnes mám s tým drobný problém. Po tom, ako som prerobil celú zbraň na novú flintu som ju predal, čo trošku ľutujem, len zo sentiment. dôvodov, lebo som ju mal od krstného otca, ktorý ma doviedol k poľovníctvu. Ak si vieš predstaviť ZKK 600 + nová pažba + gravír a nová spúšť, tak to je ono. Sauer skrátky zvíťazil. Zbraň je v dobrých rukách skutočného poľovníka, aj keď už dlhšie nie sme v kontakte čo ma tiež mrzí. Týmto pozdravujem Hajneho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57887 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Akela, ďakujem za odpoveď, vyčerpávajúca. Ak som dovre čítal, tak asi tá presnosť je hlavne to top, čo majú ZKK, okrem ocele, čo s tým aj súvisí...A so Sauerom si ako spokojný?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57888 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Starsie ceske gulovnice
Som Maximálne spokojný a pravdu povediac po inej klasickej opakovačke ani netúžim. Ešte som nikdy nemal kvalitnú jednoranovú guľovnicu, tak o tom snívam pri prehrabávaní prospektov a listovaní na nete. Niečo som už aj mal v rukách, ale tie ceny sú nad moje pomery. Myslím Blaser a Krieghoff aj Merkel a to som ešte nemal v rukách tie prémiové značky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57922 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Akela, o zn. Sauer idú v drvivej väčšine len pozitívne hodnotenia, každopádne, tak či onak plánujem v budúcnosti kúpiť niečo renomovanejšie, najviac ma však láka Mauser M03, tak uvidíme... ale tá jednoranovka nie je zlá vec, ľahučká zbraň, s dobrou optikou, pažbou a oceľou, má význam.. mne sa tieto zbrane páčia. Pozeral si aj nejaké nemecké stránky,kde by sa dala zohnať jednoranovka v top stave za normálnejšiu cenu??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57923 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Starsie ceske gulovnice
Niečo som pozeral, aj kamoš sa zaoberá dovozom týchto zbraní, ale ja by som chcel neviem prečo, len novú zbraň. Ale to je teraz dosť nereálne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57925 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Akela pozri kruty.sk , vyroba a pripravujeme . Je tam jednoranovka system rollin block . Bol som unho osobne a mal tam jednu rozrobenu , skoro hotovu . Kratke , lahke , spratne . Veru riadneho chrobaka mi dal do havy .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57926 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Starsie ceske gulovnice
To sa mi páči, dnes som pozeral film na FaH. Použili tam Ruger v čiernom plaste a prevedení Stainless, aspoň myslím, že to bol on. Jednalo sa o túto zbraň:
<br/>www.gandermountain.com/modperl/product/d...fle_w/Laminate_Stock

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57948 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Celkom dobrý nápad s M. Krutým, ešte v čase, keď to pripravoval, mi vravel, že to bude kvalitná zbraň za cenu tých 2-2,5 tis. €. Kažopádne ide starý typ záveru, ale praktický a odolný, tuším po prvýkrát použitý v Remingtone..myslím, že by to bola dobrá voľba, aj keď som tú zbraň nevidel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57951 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Ja som bol u neho pred vianocami . Tu pusku co som videl bola 7x57R . Nebola este naciernena a chybali jej mieridla ale inak vyzerala hotova . Cenu spominal cca 1600 eur a to na nej bolo velmi pekne drevo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58021 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
Tak to by bola dobrá cena, ja som s ním rozprával v čase príprav, povedal mi tú, nižšie uvedenú cenu, ale jasné, výsledná cena je dielom rôznych vplyvov a faktorov,každopádne, by to mohla byť dobrá kúpa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58041 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Tovarensky vyrabana replika sa da kupit este lacnejsie , napr. tu www.zbrane-dave.cz/products/rolling-block-rifle/ . Lenze v kal. ako je 6,5x57R , 7x57R a pod. sa vobec nerobia , teda aspon ja som nikde taku informaciu nepostrehol . Zakazkovo robena zbran ma zas svoju vyhodu v tom , ze je robena namieru svojmu buducemu majitelovi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58083 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Starsie ceske gulovnice
O tom, že ak niekto niečo vyrobí na mieru, konkrétnemu majiteľovi, použije poriadny materiál, dá si záležať na povrchovej úprave, prispôsobí to úplne veľkosti postavy, rúk a spôsobu držania zbrane, tak potom výsledok je absolútne super, to ani nemusíme komentovať:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 2 týždnami #62034 od petijamichal
Odpoveď od petijamichal na tému Starsie ceske gulovnice
army9 , ja som teraz nahodou patral po internete ohladom pusky CZ 98 Hunter Classic zo strakonickej zbrojovky. Môj otec ma tiez tuto pusku, v kalibri 308 win.. ak by si mi nieco blizsie o tej puske prezradil bol by som ti vdacny. zaujimala by ma hlavne predajna cena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62331 od army9
Odpoveď od army9 na tému Starsie ceske gulovnice
Bohuzial blizsie o tej zbrani neviem nic. Len to co som cital v tom clanku a napisal vo svojom starsom prispevku .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62339 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Starsie ceske gulovnice
Zdravim majitelov gulovnic Zbrojovka Brno model &quot;Z&quot;
<br/>
<br/>Chcem sa vas spytat, aky udaj v kolonke Typ zbrane vam uviedli? Mne pri poslednej zmene preukazu zbrane tentoraz zapisali tetku Zetku ako:
<br/>
<br/>Značka zbrane: Zbrojovka Brno
<br/>Typ zbrane: ZB 98
<br/>
<br/>Vysvetlene mi to bolo tak, ze model Z nemaju v databaze ;/ a mam sa zastavit niekedy neskor, tak ak bude v databaze, bezplatne mi vydaju novy preukaz so spravnym typom.
<br/>Rovnako som opakovane dopadol aj s IZ 27EM-M, ktory mi s rovnakym odovodnenim zapisuju ako IZ 27EM-1C.
<br/>
<br/>Nie som jediny majitel tychto modelov, preto sa rad dozviem, ci skutocne aj u vas je zapis na preukaze zbrane &quot;nepresný&quot;....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62340 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Starsie ceske gulovnice
Zdravím Baikal,ja mám uvedenú zn. zbrane Zbrojovka Brno, typ ČZ., a kaliber 8x57 S :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62342 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Starsie ceske gulovnice
rovnako som to mal do minuleho tyzdna aj ja, ale CZ patri zbrojovke Uhersky Brod, tak teraz mi tam dali ZB 98 :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 386 návštevníkov a žiadni členovia on-line