TIKKA - ake mate skusenosti?

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22407 od Akela
Odpoveď od Akela na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
V akom cal. si ho objednal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22413 od miso
Odpoveď od miso na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Čakacia doba na ľavorukého Sauera sa trocha predåžila aj mne o cca asi 3 týždne. Bude to asi tým,že Sauer údajne nerobí na sklad...ale oplatilo sa mi počkať;) Jediné čo mi vadí je, že povrch hlavne a ostatných kovových častí treba dosť peľhať,pretože akonáhle troška opršia a podobne tak v priebehu pár hodín sa začína objavovať na povrchu jemné ryšavenie(dá sa utrieť aj rukou, ale keby som si ju nevyčistil do 24hod tak neviem ako by to vyzeralo...)
<br/>Preto bude aj moja dalšia zbraň pravdepodobne plast a hlaveň so zvýšenou ochranou do nepriaznivých podmienok(chcem to na zima-jar a tam sa vlhkosti asi nevyhnem):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22415 od Akela
Odpoveď od Akela na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ja radšej čistím flintu znútra ako zvonka a podobnú skúsenosť ani po spoločných poľovačkách som nemal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22419 od miso
Odpoveď od miso na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Znútra ju samozrejme čistím radšej aj ja;) Možno je potom chyba u mňa resp.v povrchovej úprave vonkajších kovových častí. Jedná sa iba o povrch hlavne, vývrt hrdzu ani len nenaznačil a to už som zažil fajné dažde...Každopádne by som tu flintu nemenil ani za nič a snáď aj tento problém sa bude dať riešiť nejakým ochranným nástrekom....(prinajhoršom ostáva to čistenie)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22429 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
...kedze polujem vo viac menej polnom revire (hont), rozhodol som sa pre Tikku T3 tactical... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22431 od volodo
Odpoveď od volodo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
waldo ako si s TIKKOU spokojny?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22432 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
volodo, napisal som trosku zavadzajuci prispevok za co sa ospravedlnujem (myslem som to zo srandy, ak si kuknes model T3 tactical tak na to prides aj sam), Tikku nevlastnim ale preluskal som web a myslim si ze zle rozhodne neurobis ak sa pre nu rozhodnes. Vyzera to celkom fayn ale to je asi aj vsetko co ti mozem povedat, ale ako vidiet z prispevkov ostatnych tu zucastnenych, tak nik na nu nepisal zlu recenziu. Ide hlavne o to kolko si ochotny investovat. Ja polujem so ZKK 600 a s prihliadnutim na moje strelecke schopnosti mi aj zatial staci... cim Ta samozrejme nechcem odradzat... casom chcem aj ja poriesit nejaku gulovnicu, zbrani nikdy nie je dost 8-L
<br/>
<br/>lovu zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22435 od volodo
Odpoveď od volodo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
waldo - odpustam ti...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22443 od mirob
Odpoveď od mirob na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
308 W

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22474 od Akela
Odpoveď od Akela na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Takže ako ja, tiež ho mám v 308W.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22477 od volodo
Odpoveď od volodo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Akela napis prosim svoje skusenosti s TIKKOu. Co by si jej napr. vytkol, alebo co sa ti na nej paci - nepaci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22480 od mirob
Odpoveď od mirob na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
len kedy to už bude??...fraňo si nebol istý v termíne...neviem zatial montáž lebo sme nikde navedeli nájsť aké je púzdro záveru (objednal som si púzdro z AL...alebo dural ..alebo čo to je...a nie je jasné ako sa tam čo montuje)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22482 od Akela
Odpoveď od Akela na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ja som Tikku len chcel, nemám ju, ale majú ju dvaja dobrí známi a obidvaja max. spokojní. Ak by som sa mal rozhodnúť medzi CZ a Tikka, vzal by som Tikku. Nepáčil sa mi na nej plastový zásobník. Ja som ju chcel v 22-250 na srnčiu. Záver a poistka určite lepšie ako CZ. CZ má krajšiu pažbu, ale Tikka lepšiu pri streľbe cez optiku. Za veľkú výhodu považujem ich veľmi dobrú orig. montáž Optilock za tú cenu. Trošku mi vadila aj kratšia hlaveň, ktorá ale môže byť niekedy výhodou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22483 od Akela
Odpoveď od Akela na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ja mám púzdro oceľ, akosi k tým ostatným materiálom nemám dôveru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22487 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Ja uz nepojdem do opakovacej gulovnice.Mam Browning.Akurat si dam vyrobit alebo kupim 1ranovu zlamovacku od 6mm do 6,5mm.Keby som vtedy prilozil 10tis. tak som mohol mat plastoveho Blasera.Ale nebanujem.Ak synator vydrz tak zadovazim tu plasotovku na lavaka.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22492 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Loni jsem si koupil Tikku T3 ve verzi Battue,ve dřevě,ráže 9,3x62.Čekal jsem na ni asi půl roku.Nejdřív jsem byl trošku zklamaný ze závěru,který je volnější,ale má to určitě svůj důvod v těžkých podmínkách.Pojistka je trošku hlučná,ale jde se naučit odjišťovat,aby to necvaklo.Bezhlučně zajistit jsem se ještě nenaučil:)Pouzdro závěru z lehké slitiny, lučík,spoušť a zásobník je z plastu.Závěr chodí velmi lehce.Až tak lehce,že už se mi několikrát při nošení otevřel sám (nenabitá).Jinak celková délka metr a váha i s puškohledem do 3kg je pro mě ideální,protože jsem ji bral jako pro mě univerzální flintu pro samostatný lov a dohledávku.Řekl bych taková fajn provozní flinta:)Nevíte jestli ten OPTILOCK Quickmount je taky na TIKKU T3? Já mám takový pocit,že Quickmount je jenom na SAKO. Jinak ale abych pravdu řekl, pošilhávám po SAUER HARDWOOD:)Tu Fraňo mít na skladě asi nebude:)Chtěl bych poprosit AKELU,jestli by se tam nemohl na ni přeptat,když tam v pátek pojede,ikdyž je fakt,že bych si tam mohl zavolat sám:)Do Nitry to mám stejně daleko jak do Brna do Kettneru a do Dubnice za kopečkem:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22494 od Akela
Odpoveď od Akela na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Spýtam sa, samozrejme a zistím aj cenu. Daj mail,aby sme tu nerobili reklamu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22496 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Optilock,ci uz klasicky alobo rychloupinaci pasuje samozrejme aj na Tikku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22497 od BBrit
Odpoveď od BBrit na tému TIKKA - ake mate skusenosti?
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Děkuju
<br/>Lovec_1:Já jenom,že v katalogu TIKKA jsou uvedeny montáže pevné a na weawer, ale o Quickmountu tam nic není.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #22498 od volodo
Odpoveď od volodo na tému TIKKA - ake mate skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.066 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 415 návštevníkov a žiadni členovia on-line