Zákaz lovu vlka

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1985 od miso
Odpoveď od miso na tému Zákaz lovu vlka
a na konci kazdeho prispevku dame otazku ako oni "ako nám môžete pomôcť?" A vyčapíme tam kopu adries kde sa obcania môžu stažovať..:)
<br/>lebo v dnešnej dobe platí..kto do teba kameňom, ty doňho dvoma..;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1992 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zákaz lovu vlka
Podľa mňa stačí zapísať sa do tzv.ochranárskeho spolku,zaplatiť 150koruniek členské=
<br/>=a mám patent na rozum,čo mi do toho bude kecať dáky -lesník,docent,výskumník,nedajbože polovník.Mnohý sa tomu rozumejú ako ja lietadlám.
<br/>Apropo:(dnes som šiel okolo letiska asi pôjdem pokecať s konštuktérom lietadiel-nechal tam namontovať dve krídla ,mne sa to nepáči!?!?)chá...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1995 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zákaz lovu vlka
Už dávnejšie som si prečítal zopár článkov u wolfov, nemám odvahu čítať tú hrôzu
<br/>zasa-kvôli vlastnému zdraviu.TOLKO KLAMSTIEV POHROMADE-to je na porazenie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1998 od pali
Odpoveď od pali na tému Zákaz lovu vlka
Nech mi nikto nehovrí, že je normálne, keď sa nám medvede pravidelne prechádzsjú na takých miestach, kde za čias môjho starého otca (asi pred styridsiatimi) rokmi poľovali len na zajace, jarabice a sysle. O diviakovi alebo jelenovi ani nechyrovali. Neverím tomu, že v štatistikách týkajúcich sa veľkých šeliem sú zaznamenané aj tie medvede, ktoré sa poflakujú úplne na južnom okraji ich výskytu. Pomaly prejdu cez Ipeľ do Maďarska. Myslím, že by sa mali trochu prepracovať mapy výskytu. Človek sa pomaly bojí vyjsť do lesa. V týchto končinách poriadnu horu ani nemáte. Macka uvidíte keď je od Vás na pováženie blízko. Je otázka času, kedy sa takéto stretnutia neskončia dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1999 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zákaz lovu vlka
tazko budu nieco mapovat ked vedia v hore ochranari len skodit a buzerovat lesnych robotnikov . ruku k dielu neprilozi nik . ak si precitas tak ich naplnou prace je &quot; bonzovat &quot; na tych druhich . toto je ich hlavna napln prace .
<br/>_________________________________________________________________________________
<br/>ps: inak sorry za neoverenu info ohladom ich majetku lesa maju tusim iba 22ha . a to tusim vlcok prejde za stvrtinku noci a ide dalej len tak mimochodom pani ochranari a vasa vlcia rezervacia .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2000 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zákaz lovu vlka
pali sak oni sa budu cudovat ked niektoremu z nich medvedik do 100kg natrhne riťku len tak nahodou . zaslepeny su tou svojou ochranarskou pravdou . oni chcu medzi polovnikmi robit osvetu na margo seliem . takym odbornikom ako su Hell , Brtek a spol . , ktori cely zivot zasvetili zveri a ich ochrane a vyskumu sa musi nozik vo vacku otvarat .:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2001 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
Vážení polovníci jestli vám můžu něco doporučit tak místo oprávněného rozčilováni na tomto foru byste se měli spojit s odborníky na šelmy které se u vás nachází a začněte spolupracovat s televizí a novinaři i když to asi bude ze začátku s některými problém ale dnes jsou media nejsinější armádou.přeji hodně uspěchu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2005 od johny
Odpoveď od johny na tému Zákaz lovu vlka
Nevyznám sa a preto sa pýtam. Keď dostávajú peniaze z nejakých fondov ochranári, nemôžme aj my založiť nejakú organizáciu ako ich protipól a získané peniaze použiť napríklad na zimné kŕmenie zveri a nie na vytlačenie plagátov že treba chrániť kamzíka??? Ďalšia vec, ako mimovládna organizácia na ich úrovni by sme mali tú istú váhu pri pripomienkovaní návrhov, ktoré sa nás týkajú. Možno sa mi vysmejete ale radšej sa spýtam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2007 od miso
Odpoveď od miso na tému Zákaz lovu vlka
vieš Johny bolo by to reálne, ale môj názor je taký, že nás považujú skôr za lovcov ako za ochranárov zveri...preto si myslia, že budeme skôr presadzovať lov ďaľších druhov ako chrániť ohrozené druhy. A preto majú spolky typu Vlk taký vplyv..Oni predsa nechcú nič iba chrániť bezmocné zvieratá, a &quot;nič&quot; z toho nemajú..
<br/>Tvoj nápad je to podľa mna dobrý, uvidíme čo na to napíšu ostatný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2009 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zákaz lovu vlka
Johny ja v tom vidim strasne vela hacikov na to aby sme sa dostali k takymto financiam . Ti co sem chodime - to vyzera ako keby sme boli jednotny a z malymi odhylkami nam ide o spolocne . Lenze mne sa zda akoby to bolo len na oko . Hlavne ked sa jedna o realitu . Ono by to chcelo aby za povraz tahali vsetci . A ked si vezmes ze dokonca v niektorich PZ je taka situacia ze jeden nenavidi druheho a zavidia si . Tak ako aj susedne PZ si konkuruju miesto toho aby spolupracovali . Tak si vies predstavit co by sa dialo keby sa zacali delit peniaze ze nejakych fondov .
<br/>A dalsie vec je &quot; Vyckavacia taktika &quot; mnohych PZ a PS - ohladom noveho zakona o polovnictve . Miesto toho aby nieco podnikali tak teraz budu cakat , co ak nam vezmu revir na co by sme v nom makali ked on prideme .
<br/>Mozno ze sa najde mnoho nadsencov co by sa vrhli na vytvorenie nejakej org. ktora by podporovala PZ a PS o tom nepochybujem .
<br/>Ked si vedia majitelia zvernic a obor zaobstarat peniaze z fondou EU urcite by to slo , len tam asi treba aj nejake zaruky .
<br/>Ak sem zabludi Michal urcite ti napise viac myslim ze ma v tomto prehlad .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2032 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zákaz lovu vlka
Otvára sa mi nožík vo vrecku keď počujem o mimovládnych organizáciách. V prvom rade tam ide o obrovský biznis. Tých pár ľuďí, ktorí sú v týchto organizáciách &quot;hore&quot; zarába pekné peniaze. Ja som ich napr. nevolil, kto ich tam vybral? A prečo majú hájiť moje záujmy, keď o to nestojím. Že sú to nezávislé organizácie - odkiaľ ale potom majú tie milióny na činnosť? Popritom keď počúvate takú Sičákovú či ako sa volá, žasnete aký má patent na rozum. A prečítajte si Plus 7 dní je tam o nej pekný článok. Nepredpokladám, ža by dali poľovníkom nejaké peniaze. Radšej budú tárať o ochrane vlka a iných živočíchov a narobia viac škody ako úžitku. Samozrejme, že rozumná ochrana je potrebná aj u šeliem, oni však idú do krajnosti a sú neprístupní rozumným argumentom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2037 od PesakB
Odpoveď od PesakB na tému Zákaz lovu vlka
zdravim, osobne som mal pred par rokmi mensi kvazi dialog z LZ VLK v ohlade toho ze utocili na lesnikov co sa tyka vyrubu lesov na vychode SR, ked som sa ich opytal preco utocia a nepomozu lesakom napr. pri ochrane lesa pred tiez spoluobcanimi (romami) dostal som jednoduchu odpoved,ze vraj to je starost lesnikov a nie ich. osobne si myslim ze rovnako postupuju aj pri svojich akoze super planoch na ochranu dravcov. Nadobudam pocit ze nejaky ing. elektrotechniky (pan Lukac - a to na skole nejak nevynikal ani vedomostami ani dochadzkou)sa snazia robit mudrejsi a skusenejsi ako ludia co lesu a zveri venovali nielen svoje vzdelanie ale i svoj zivot na ukor rodiny ako mi poctivy lesnici a polovnici.
<br/>Co sa tyka vlka a medveda oprti minulym rokom ich pribudlo na niektorych miestach viac.Co bude ak sa nebude ich stav regulovat neviem.Pouzijem priklad rysa co pred par rokmi skoncil zivotnu put pri Kosiciach.Presnejsie par rysov kde samec bol streleny cca 1,5km od mesta Kosice za bieleho dna v lesoparku mesta.Toboz ze v tych miestach bola videna vlcia zver a to vsetko uz v case ked o ich celorocnej ochrane sa len hovorilo. Teraz? Radsej nehovorim. Stavy diviacej zveri, srncej biedne. Len kopa lisok.Dobre ze nad ich ochranou este VLK neuvazuje. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2050 od michal
Odpoveď od michal na tému Zákaz lovu vlka
Johny, čo tak začať 2% percentami z odvedenej dane. Môžeš začať napr. založením obč. združenia a nahovoriť známych (najlepšie kamošov, čo majú firmy) a ich rod. príslušníkov, nech vám podiel na dani poukážu. Tieto peniaze môžete späť vraziť do revíru, prírody. Ak sa ti to podarí rozbehnúť, môžeš sa uchádzať aj o granty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2222 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zákaz lovu vlka
Zdravim Johny na ruji som bol len malo mal som dost povinnosti so skolou a ked som sa dostal von tak som sa venoval viac Rackovej a Otrhancom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2237 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zákaz lovu vlka
Chlapi pozerali ste vcera spravi na JOJke . Vlci obhanali ovce na poludnie . Nejake aj podrhli . Ochranarov nikde a ani z EU tam akurat nikto nebol - to je ale smola ! Mali tam byt a ratovat vlkov aby ich tie ovce a bacovia nepodrhli .Inak prispevok najdete na TV JOJ - domaci blok ale musite si ho prehrat cely je to az na konci . :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2238 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
a bača byl kde ? s čoklem na střeše salaše:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2240 od x-jolly
Odpoveď od x-jolly na tému Zákaz lovu vlka
ty si nejaky mudry clovece!skoda ta tam kde si

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2241 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
protože vím moc dobře jak velký je rozdíl mezi pasteveckým a ovčáckým psem přál bych ti vidět jak velká stáda dokáží dokáží uhlidat dva až čtyři psi před vlky a jinými šelmami ve stepích a horách střední asie už naši předkové věděli že jim stádo deset kilovéj pes neuhlídá podívej se kolik je na Slovensku Slovenských čuvačů a to je to vaše národní plemeno které se osvětšilo i v Austrálii

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2242 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Zákaz lovu vlka
Ale Slovensko nie je Stredná Ázia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2243 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
tak ulovíme všechny šelmy a bude klid

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 226 návštevníkov a žiadni členovia on-line